Jump to content

Moto Zajednica

sport turing gume

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: srbija
  • Motocikl: Suzuki gsx 600 f

pozdrav sad je zima i zanimaju me neke stvari o skladistenju guma. posto sam motor sklonio sa padavina ali je ipak na polju , itockovi su odignuti od zemlje ne dodiruju tlo umoto sam gome salom dali ce gumi smetati sto je na hladnomna minusu .

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Гума стари и у радњи и на возилу и од тога нема бежања али за толико бриге нема потребе.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

Kawino uputstvo kaže da može da se stavi na prednji i zadnji štender ili da se podmetnu daščice pod gume da ne bi vlaga prodirala.Nemojte da zaboravite da beton upija vodu i to ne samo odgore od kiše nego i odole od zemlje koja može biti navlažena na razne načine.To se najbolje vidi leti posle velikih pljuskova kad potamni beton u garaži a voda nigde nije ušla.

Mislim da je to ono 100% briga ali da nije neophodno jer ima ko vozi gumu i po 10 godina-drugi,treći motor pa nevidi neku razliku.Evo recimo ja.

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Хајде мајстои/доктори, човек пита нешто. Треба ил не треба глицерином да маже гуме.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Nista im faliti nece,nemoj se opterecivati time,samo povremeno pomeri motor da ne "leze"na istoj tacki,a posto su ti tockovi ionako "u vazduhu"ne trebas ni to

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1430 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Gume bi bile poslednje o čemu bi ja brinuo prilikom dužeg parkiranja/skladištenja motora jer je tu priča vrlo jednostavna, naduvaš na adekvatan pritisak i probaš da zaštitiš od direktnog i jakog sunca (leti npr) a mnogo veći problem je temp ambijenta i brze promene te temp je osnova za stvaranje kapljica i vlage a onda je dalje jasno koje su moguće posledice.

Npr ako ti je motor pod ciradom i tokom zime noću hladno, svane vedro jutro i sunčevi zraci direktno na motor to mu dođe kao Brenine vruće pantalonice, možeš da staviš kofu dole da skupljaš vodu !

Ako motor mora da se pali tokom zime, samo na kratko neka radi 20sec i to je to. Grejanje ledenog motora opet generiše pojavu vlage i kapljica u ulju, tanku goriva, auspuhu.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: srbija
  • Motocikl: Suzuki gsx 600 f

opusteno gume su ok posle ovog smrzavanja skinute su ofarbani tickovi

 

sadme muci puno veci problem kolko je zajebano skinuti zadnje vile iako imaju samo  srafofa imam moment kljuc i servis manuel ili je naj bolje to ostaviti mjstoru???

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Gume bi bile poslednje o čemu bi ja brinuo prilikom dužeg parkiranja/skladištenja motora jer je tu priča vrlo jednostavna, naduvaš na adekvatan pritisak i probaš da zaštitiš od direktnog i jakog sunca (leti npr) a mnogo veći problem je temp ambijenta i brze promene te temp je osnova za stvaranje kapljica i vlage a onda je dalje jasno koje su moguće posledice.
Npr ako ti je motor pod ciradom i tokom zime noću hladno, svane vedro jutro i sunčevi zraci direktno na motor to mu dođe kao Brenine vruće pantalonice, možeš da staviš kofu dole da skupljaš vodu !
Ako motor mora da se pali tokom zime, samo na kratko neka radi 20sec i to je to. Grejanje ledenog motora opet generiše pojavu vlage i kapljica u ulju, tanku goriva, auspuhu.
И "капљице воде у уљу" нису проблем осим ако не возиш Motul V300.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: srbija
  • Motocikl: Suzuki gsx 600 f

guma zadnja je crkla sva je ispucala godina proizvodnje 2012 joj je dosla glave ali ce mo sad naci nesto DOT 18 sto mladje polovno i da ne boli glava

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja