Jump to content

Moto Zajednica

Kiza Pirat

Moto Češkanje

Recommended Posts

• U prolazu, 74 postova
  • Motocikl: Honda CBF 1000 FA
On 2/29/2020 at 1:40 PM, Forsberg said:

Meni je otkrovenje koliko se lakše nateram da slikam sa motora nego iz kola. Samo moraš stati i fotkati, nekad i bez silaženja sa motora. A kola naći mesto gde parkirati, izaći, pa naći mesto odakle slikati... Smaračina :D 

Ma nije za poredjenje :) Potpuno si u pravu... Mene iz kola baš mrzi da fotografišem, tako da to gnjavim suvozačicu :)
Mislim da je bicikl zakon za količinu fotografija i uopšte da se putuje. Prelaze se mnogo veća rastojanja nego hodajući, jako brzo se staje, ne ide se previše brzo pa se stalno nešto zvera okolo i svašta se primeti... na usponima, kada je duša u nosu fotografiše se i kad nema šta da se fotografiše, samo da se malo opravda pauza :) Po razvijenim evropskim zemljama je neverovatno razvijena mreža biciklističkih staza i puteva, baš svašta može da se obiđe i vidi. Neki nacionalni parkovi su recimo besplatni za bicikl, neke zemlje imaju šumske puteve koji su samo za pešake i bicikle, itd...

E sad, motor prelazi približno tri puta veće rastojanje dnevno od bicikla, pogled je više usmeren na put, ne gleda se previše okolo, usponi se ni ne osete, lakše čak uz brdo nego niz brdo... sama vožnja je zanimljivija, zahtevnija, više zaokupi čoveka, nekako sve drugo postane ne baš toliko bitno... pokušavam sebi da objasnim, ali mislim da sam ja više fotke pravio da bih uradio ovaj putopis nego što sam ih radio zbog sebe, nije tu meni ništa jasno...  ko zna, možda ova sezona donese više škljocanja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Svrati ponekad, 120 postova
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000. prodajem Diverziju 600 1994!
11 hours ago, Kiza Pirat said:

Ma nije za poredjenje :) Potpuno si u pravu... Mene iz kola baš mrzi da fotografišem, tako da to gnjavim suvozačicu :)
Mislim da je bicikl zakon za količinu fotografija i uopšte da se putuje. Prelaze se mnogo veća rastojanja nego hodajući, jako brzo se staje, ne ide se previše brzo pa se stalno nešto zvera okolo i svašta se primeti... na usponima, kada je duša u nosu fotografiše se i kad nema šta da se fotografiše, samo da se malo opravda pauza :) Po razvijenim evropskim zemljama je neverovatno razvijena mreža biciklističkih staza i puteva, baš svašta može da se obiđe i vidi. Neki nacionalni parkovi su recimo besplatni za bicikl, neke zemlje imaju šumske puteve koji su samo za pešake i bicikle, itd...

E sad, motor prelazi približno tri puta veće rastojanje dnevno od bicikla, pogled je više usmeren na put, ne gleda se previše okolo, usponi se ni ne osete, lakše čak uz brdo nego niz brdo... sama vožnja je zanimljivija, zahtevnija, više zaokupi čoveka, nekako sve drugo postane ne baš toliko bitno... pokušavam sebi da objasnim, ali mislim da sam ja više fotke pravio da bih uradio ovaj putopis nego što sam ih radio zbog sebe, nije tu meni ništa jasno...  ko zna, možda ova sezona donese više škljocanja

Mene suvizači(ce) u kolima cimaju da stanem, a ja onda hejtujem, pa na kraju ispadne da ja mogu samo da se slikam (sa njima) :D 

Primetio sam da, kad sam u naporu na bajsu, ne gledam ništa osim puta ispred sebe. Onako mi se suzi pogled kao da imam vizir za konje pored očiju :D tako da ipak biram motor :care:

• Haha 1

• Zainteresovan, 630 postova
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 - Traveler

Nekad u zelji da fotografisemo zaboravimo da gledamo i uzivamo u pogledu i momentu. 

Poslije to nadoknadjujemo gledajuci fotografije...

• Sviđa mi se 3

Baš pričam sa drugaricom pre par sat bila u Indiji 10 dana i vratila se sa 10.000 fotki. Ne preteruje(m). Sad kaže ima problem da nađe vremena da odabere koje valjaju :D 

• Zbunjen 1

• U prolazu, 74 postova
  • Motocikl: Honda CBF 1000 FA
2 hours ago, Forsberg said:

Baš pričam sa drugaricom pre par sat bila u Indiji 10 dana i vratila se sa 10.000 fotki. Ne preteruje(m). Sad kaže ima problem da nađe vremena da odabere koje valjaju :D 

1000 fotografija dnevno joj je prosek :) Ne mogu da verujem. :)

• Svrati ponekad, 254 postova
  • Motocikl: BMW F800GS

Zamislio sam sada 1000 super riba na jednoj strani za fotografisanje i jednu dobru na drugoj strani, spremnu za kafu i slusanje ploca... Ne bih imao dilemu na koju cu stranu. Hteo sam da kazem da vise volim da posmatram i upijam nego da besomucno fotkam i posle kuci da gledam.

Ja sam se Kube vratio sa 500 i to posle 15 dana tamo, a tad me je smaralo da fotkam :D

Ali, u njenu odbranu, bavi se amaterskom fotografijom, pa onda ima po 20 fotki jednog istog motiva :)