Jump to content

Moto Zajednica

Moto Češkanje

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Honda CBF 1000 FA
On 2/29/2020 at 1:40 PM, Forsberg said:

Meni je otkrovenje koliko se lakše nateram da slikam sa motora nego iz kola. Samo moraš stati i fotkati, nekad i bez silaženja sa motora. A kola naći mesto gde parkirati, izaći, pa naći mesto odakle slikati... Smaračina :D 

Ma nije za poredjenje :) Potpuno si u pravu... Mene iz kola baš mrzi da fotografišem, tako da to gnjavim suvozačicu :)
Mislim da je bicikl zakon za količinu fotografija i uopšte da se putuje. Prelaze se mnogo veća rastojanja nego hodajući, jako brzo se staje, ne ide se previše brzo pa se stalno nešto zvera okolo i svašta se primeti... na usponima, kada je duša u nosu fotografiše se i kad nema šta da se fotografiše, samo da se malo opravda pauza :) Po razvijenim evropskim zemljama je neverovatno razvijena mreža biciklističkih staza i puteva, baš svašta može da se obiđe i vidi. Neki nacionalni parkovi su recimo besplatni za bicikl, neke zemlje imaju šumske puteve koji su samo za pešake i bicikle, itd...

E sad, motor prelazi približno tri puta veće rastojanje dnevno od bicikla, pogled je više usmeren na put, ne gleda se previše okolo, usponi se ni ne osete, lakše čak uz brdo nego niz brdo... sama vožnja je zanimljivija, zahtevnija, više zaokupi čoveka, nekako sve drugo postane ne baš toliko bitno... pokušavam sebi da objasnim, ali mislim da sam ja više fotke pravio da bih uradio ovaj putopis nego što sam ih radio zbog sebe, nije tu meni ništa jasno...  ko zna, možda ova sezona donese više škljocanja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.
11 hours ago, Kiza Pirat said:

Ma nije za poredjenje :) Potpuno si u pravu... Mene iz kola baš mrzi da fotografišem, tako da to gnjavim suvozačicu :)
Mislim da je bicikl zakon za količinu fotografija i uopšte da se putuje. Prelaze se mnogo veća rastojanja nego hodajući, jako brzo se staje, ne ide se previše brzo pa se stalno nešto zvera okolo i svašta se primeti... na usponima, kada je duša u nosu fotografiše se i kad nema šta da se fotografiše, samo da se malo opravda pauza :) Po razvijenim evropskim zemljama je neverovatno razvijena mreža biciklističkih staza i puteva, baš svašta može da se obiđe i vidi. Neki nacionalni parkovi su recimo besplatni za bicikl, neke zemlje imaju šumske puteve koji su samo za pešake i bicikle, itd...

E sad, motor prelazi približno tri puta veće rastojanje dnevno od bicikla, pogled je više usmeren na put, ne gleda se previše okolo, usponi se ni ne osete, lakše čak uz brdo nego niz brdo... sama vožnja je zanimljivija, zahtevnija, više zaokupi čoveka, nekako sve drugo postane ne baš toliko bitno... pokušavam sebi da objasnim, ali mislim da sam ja više fotke pravio da bih uradio ovaj putopis nego što sam ih radio zbog sebe, nije tu meni ništa jasno...  ko zna, možda ova sezona donese više škljocanja

Mene suvizači(ce) u kolima cimaju da stanem, a ja onda hejtujem, pa na kraju ispadne da ja mogu samo da se slikam (sa njima) :D 

 

Primetio sam da, kad sam u naporu na bajsu, ne gledam ništa osim puta ispred sebe. Onako mi se suzi pogled kao da imam vizir za konje pored očiju :D tako da ipak biram motor :care:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 950 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT

Nekad u zelji da fotografisemo zaboravimo da gledamo i uzivamo u pogledu i momentu. 

Poslije to nadoknadjujemo gledajuci fotografije...

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Baš pričam sa drugaricom pre par sat bila u Indiji 10 dana i vratila se sa 10.000 fotki. Ne preteruje(m). Sad kaže ima problem da nađe vremena da odabere koje valjaju :D 

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Honda CBF 1000 FA
2 hours ago, Forsberg said:

Baš pričam sa drugaricom pre par sat bila u Indiji 10 dana i vratila se sa 10.000 fotki. Ne preteruje(m). Sad kaže ima problem da nađe vremena da odabere koje valjaju :D 

1000 fotografija dnevno joj je prosek :) Ne mogu da verujem. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Kop
  • Motocikl: BMW F800GS

Zamislio sam sada 1000 super riba na jednoj strani za fotografisanje i jednu dobru na drugoj strani, spremnu za kafu i slusanje ploca... Ne bih imao dilemu na koju cu stranu. Hteo sam da kazem da vise volim da posmatram i upijam nego da besomucno fotkam i posle kuci da gledam.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Ja sam se Kube vratio sa 500 i to posle 15 dana tamo, a tad me je smaralo da fotkam :D

 

Ali, u njenu odbranu, bavi se amaterskom fotografijom, pa onda ima po 20 fotki jednog istog motiva :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Motocikl: Piaggio X7 300
On 3.1.2020. at 4:22, Kiza Pirat je napisao:

Imam drugare kojima se podrazumeva da naprave 500 kilometara u danu, sa sve saputnicom, sa ručkom, sa fotografisanjem, posetom nekim znamenitostima... Definitivno mi nije jasno kako im to uspeva, jer ja gotovo da ništa od toga ne radim i jedva predjem 300 u danu.

Ja sa Kymkom 125cc predjem 300km otprilike do 16÷17h lagano sa redovnim pauzama za hladjenje mašine, slikanjem, ručkom, čak i obidjem nešto...

Mada meni je potpuno nebitno koliko predjem, bitno mije da se lepo izvozim, da obidjem neke predele koje nisam obišao ili bar nisam motorom...

 

IMG_20200912_091809882_HDR.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Honda CBF 1000 FA
On 11/7/2020 at 8:31 AM, BokiP said:

Ja sa Kymkom 125cc predjem 300km otprilike do 16÷17h lagano sa redovnim pauzama za hladjenje mašine, slikanjem, ručkom, čak i obidjem nešto...

Mada meni je potpuno nebitno koliko predjem, bitno mije da se lepo izvozim, da obidjem neke predele koje nisam obišao ili bar nisam motorom...

 

Kymco 125 mi je jedini skuter koji sam ikada vozio. :)  Neostvarena želja mi je da kupim Kimka od 50 kubika i odem s njim do Nordkapa i nazad. Ideju sam zeznuo polaganjem A kategorije. :)

 

Tako sam nešto i računao, 300 km dnevno da bude prosek. Dan je dugačak, što je severnije to je manje noći, na kraju je više ni nema. Baš dugo može da se vozi.

 

Slažem se da nije bitno koliko se predje, izgleda sam ja u početku zapao u "loše društvo". :) 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Yamaha 1200 Super Tenere

Odlicno pises i fotke su bez primedbi,nastavi da vozis i prenosis nam utiske ...sve do 1000km dnevno je prihvatljivo ako si u formi i imas dobro sediste i zastitu od vetra,da redovno hidriranje i kafe...hrane nije toliko bitna.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Honda CBF 1000 FA
2 hours ago, Dex VFR said:

Odlicno pises i fotke su bez primedbi,nastavi da vozis i prenosis nam utiske ...sve do 1000km dnevno je prihvatljivo ako si u formi i imas dobro sediste i zastitu od vetra,da redovno hidriranje i kafe...hrane nije toliko bitna.

Hvala puno...

 

Sedište fabričko. Pa da kažem da je sasvim ok. S obzirom da sam bicikl mogao da vozim 8-10 sati, mislio sam da ću na motoru moći neogranićeno. Ipak je to fotelja u odnosu na ono malecko na biciklu. Al sam se malo zeznuo :)  Nije baš tako.

 

Zaštita od vetra takodje fabrička, i mogu slobodno da kažem, katastrofalna.

 

Nisam pristalica energetskih pića, ali sam primetio da u drugom delu dana jako dobro dodje neko.

 

Ovo je prošlogodišnje putovanje, ima i od ove godine, bez nekog plana sam kranuo, samo da se vozam, na kraju stigao do mora. Bez testova, bez karantina, bez vraćanja kada je vlasti dunulo...

 

Imam neke ideje za putovanje, ali mi za sada realizacija ne ide baš najbolje. Hteo sam da ponovim neke cikloture, i da malo proširim. Već sam negde napisao, ovi moji ukućani imaju moju vudu lutkicu i drže je negde pod ključem u nekom kavezu. Samo da ja nigde ne mrdam, to im životni moto :)  Za sada im dobro ide, ne znam samo dokle

 

Motor je fenomenalna naprava, oduševljen sam... sve ostalo je manje bitno :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Yamaha 1200 Super Tenere

Prva stvar koju uvek uradim na svojim motorima je prepravka fabričkog sedišta,tu nema kompromisa,ugadjaš sebi i svome...jako bitnom delu tela...kičmi i ostalom,inače motor mi služi isključivo za put,za lokalna vožnje koristim bicikl ili Vespu,sledeca bitna stavka je zastita od vetra,prilagoditi vizir svojoj visini i otkloniti udare vetra,mušica i slicne gamadi,kišno odelo meni stoji u tank torbi sa ostalim kišnim priborom i to je uvek u tank torbi i kada krećem na put i ne razmisljam o tome,samo kačim...Imao sam prilike da po pljusku vozim od Pančeva do kraja Poljske preko Madjarske i Češke i uopste nije prijatno iskustvo.Motor umara puno više nego auto zato sto mnogo više energije oduzima telu i zato povremene i obavezne pauze za uzimanje tecnosti i povratak cirkulacije u udovima...da kod mene obavezan je i magnezijum zbog grčeva u misicima koji se javljaju zbog jednoličnog položaja...Ove godine malo lokalne vožnje po Srbiji i toliko,zato mi je motor u delu foruma za prodaju.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Honda CBF 1000 FA

Od 2021. godine ne očekujem ništa super. Nisam pesimista, ali mislim da je bolje tako, bolje da se obradujem nego razočaram.

Recimo ako bude kao ova, po pitanju tih granica. Po BiH se može lepo vozati, u Trebinu PCR, pa sa njim u CG... U CG ima svašta lepo da se vozi, plus more. Posle toga sleduje Albanija, tu ima nekih novih puteva, finih krivina sa kvalitetnim asfaltom, doduše i sa ovcama ponegde. Cene su ok, pa preko Kosova u SRB a i tu ima svašta da se upozna.

Realno je da bude tu i Rumunija i Bugarska. Lepih puteva i krivina na pretek... Javlja mi se :)da bi Grci morali malo da budu otvoreniji, ipak je to zemlja koja živi od turizma. Imamo i Tursku, ako se nje dočepamo, pa samo nebo nam je granica...

Ne treba očajavati, samo pozitiva :)

Sada dolaze hladni dani, pravo vreme za planove. Pa kako nam bude. A biće dobro :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Gsx600f

Sjajno, :) citajuci tvoj putopis nisam upoznao samo predele koji su se tebi ucinili zanimljivim za opsisivanje, vec donekle i glavnog aktera tj. tebe...sto je super, jer u predstavljanjima na forumu cini mi se, obicno nema nicega sto bi nas zaista upoznalo jedne sa drugima sem generalija ime, prezime, odakle smo, koliko godina i sta vozimo ili planiramo da vozimo... Tako da jos jednom sjajno.. :jee1:

Samo napred jos mnogo lepih i zanimljivih km.. :moto3:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Honda CBF 1000 FA
On 12/30/2020 at 1:26 PM, Alex011 said:

Sjajno, :) citajuci tvoj putopis nisam upoznao samo predele koji su se tebi ucinili zanimljivim za opsisivanje, vec donekle i glavnog aktera tj. tebe...sto je super, jer u predstavljanjima na forumu cini mi se, obicno nema nicega sto bi nas zaista upoznalo jedne sa drugima sem generalija ime, prezime, odakle smo, koliko godina i sta vozimo ili planiramo da vozimo... Tako da jos jednom sjajno.. :jee1:

Samo napred jos mnogo lepih i zanimljivih km.. :moto3:

Hvala puno za ovakav komentar. Dosta lično pišem. Nekako sa svakim putopisom ode i deo mene na internet :) E sad, i dobro je tako, ali bude nekad i loše. Doživljeno i jedno i drugo. Srećom više pozitivnog. Za sada sam oduševljen celom moto pričom, ljudima koje sam upoznao ovde na forumu, ali i uživo. Vožnja motora izgleda da otvara najviše vrata. I to onih najboljih.

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Gsx600f

@Kiza Pirat samo napred kolega...pisi pa da uzivamo citajuci, puno sigurnih kilometara ti zelim i puno prilika da putujes i punih rezervoara... Delim tvoje odusevljenje moto pricom... Hajde samo napred nek se otvaraju ta najbolja vrata sto vise i cesce.... :)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Honda CBF 1000 FA
7 minutes ago, Alex011 said:

@Kiza Pirat samo napred kolega...pisi pa da uzivamo citajuci, puno sigurnih kilometara ti zelim i puno prilika da putujes i punih rezervoara... Delim tvoje odusevljenje moto pricom... Hajde samo napred nek se otvaraju ta najbolja vrata sto vise i cesce.... :)

Hvala... Takodje :)  Sigurni kilometri, pun rezervoar, dobar grip (ne onaj virus :) ), da malo otvore granice, itd...

 

Krenuo sam neki stari putopis da prilagodim forumu, ali nije moto, neko moje bicikliranje po severu... videćemo šta će da ispadne...

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Gsx600f
pre 45 minuta, Kiza Pirat je napisao:

Hvala... Takodje :)  Sigurni kilometri, pun rezervoar, dobar grip (ne onaj virus :) ), da malo otvore granice, itd...

 

Krenuo sam neki stari putopis da prilagodim forumu, ali nije moto, neko moje bicikliranje po severu... videćemo šta će da ispadne...

 

 

 

 

Hvala hvalaaa... Bice to dobro... Verujemo u tebe... :sampion:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja