Jump to content

Moto Zajednica

Moto Češkanje

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Honda CBF 1000 FA

Dan šesti

 

  Ustajemo, idemo po motore, spuštamo moje kofere dole. Neko odlazi na posao, a neko nastavlja sa vozikanjem. Plan mi je da vozim do Balatona, pa da tamo negde kampujem. Ima dosta kampova, pogledao sam malo cene, odabrao neki, sad još samo da sve ispadne kako treba.

  Jesam možda napisao da mi ide slabo sa planovima? Mislim da će mi 2019. godina ostati u pamćenju po tome. Maltene svi planovi su mi se izjalovili. Ne bi me čudilo da moji ukućani drže u nekom kavezu vudu lutkicu sa mojim likom. Samo da nigde ne mrdam. Sumnjivi su mi nešto :)

 

MotoCeskanje_06.thumb.jpg.6b64422010d6bdbac5c5785790341e72.jpg

 

  Pošto nisam pratio navigaciju, poprilično sam išao nekim glavnim putevima. Mislim, uključio sam je, ali je stajala sve vreme u tank torbi. Prvo sam pratio putokaze ka Bratislavi. Palo mi je na pamet da bi bilo lepo da se malo provozam tim gradom, čak bih mogao da nastavim do Beča. Ali gradovi me trenutno uopšte ne privlače.

  Prošao sam pored dva radara, od toga je jedan bio ogroman, recimo veličine velikog kućnog frižidera. Neverovatno tako nešto za tu razvijenu Evropu. Videlo se baš izdaleka, mislio sam da je neka maketa, ali nekoliko policajaca je bilo pored. Nisam nešto puno brže vozio, lako sam usporio, nisu ni obratili pažnju na mene. Generalno za sve radare je bilo obaveštenje, izuzev za tih nekoliko mobilnih. Mada koliko je bilo ovo čudo, ne znam kako je uopšte i mobilan. Kao da je rengen, a ne radar. Sliku iz opravdanih razloga na žalost nemam. Baš bi bilo super da sam stao pored da se slikam sa tim radarom. Moram za nastupajuću sezonu da kupim neku bolju kamericu, pa da snimim video bar. Nešto što bi stajalo negde zgodno, da mi ne smeta, a da mogu brzo da starujem.

 

2019-07-29_10-30-27_MotoCeskanje5780.thumb.jpg.6e7b552123b3ef56cb1273ad799d3e25.jpg

 

 Izgleda da sam baš dobro napredovao, čak previše dobro. Nekako sam se baš brzo dokopao autoputa ka Budimpešti. A onda totalni zastoj negde kod Đera otprilike. I dok sam razmišljao da li je bolje da se provlačim ili da idem zaustavnom trakom, lagano je krenulo. Ubrzo nailazim na "saobraćajku" Renoov žuti lepi kamion sa leve strane puta se zabio izmedju drveća, drugi stoji sa strane. Sve izgleda jako ozbiljno, vozio je ka Budimpešti, šta se dogodilo ne znam, proleteo je kroz zaštitnu ogradu na sredini autoputa, prešao u suprotan smer i izleteo sa puta. Dok sam vozio u više navrata sam obilazio baš lepe šlepere. Obično po dva tri ista. Stvarno su super izgledali, mada malo čudni, recimo totalno crni, sa crnim staklima po sredini. Ali sve je toliko crno da tek iz blizine vidiš da su to stakla. A nikakvih obeleža. Tek nešto malo nekog teksta na kabini u ćošku. Naravno da taj tekst u brzini nisam ni mogao da pročitam. Reno je bio dosta karakterističan, crna kabina, žuta poluprikolica.

Polako počinjem da povezujem. Garantovano se održava trka formule 1 u Budimpešti. Čuveni Hungaroring. Nekada sam to pratio, sada baš i ne. Želja mi je da odem na neki MotoGP, a san naravno Isle of Man :) Onako da stojim pored ograde dok zverke prolaze brzinom koju ja eto nikada nisam vozio. U suštini ni nemam neku želju za prebrzom vožnjom, ali imam želju da posetim to ostrvo u pravo vreme.

 

1_MAIN-Renault-F1-truck-crashed-in-Germany.jpg.cc7a5aa38542c9d2fb1a60b511dd3d43.jpg

(Slike udesa nisu moje, sa neta su, nemam običaj da to slikam)

 

  Posle sam kopao po netu, ali nije bila informacija zašto se to dogodilo, samo informacija da je vozač vozio propisno i da nije puno povredjen, da je odvezen u bolnicu. Definitivno je dobro što nije udario u drvo, nego između, da li je to sreća, ili je ipak koliko-toliko mogao da kontroliše kamion, to verovatno samo on zna. Ne pišu ni šta je bilo unutra, ali ako su dva šlepera, dva bolida na stazi, onda se zaključak možda sam nameće. Bar ja to tako povezao...

Treba da idem desno sa autoputa, ka Balaton jezeru. I bio je i tu putokaz, a i kasnije, al ja tvrdoglavi magarac, ne vadim mobilni da pogledam, nego sve nešto po intuiciji, kao još je rano za skretanje, dovešće me na početak jezera, ja želim na kraj. Kakav genije, to sam tek skapirao kada sam na tabli video koliko malo imam kilometara do Budimpešte. Iskreno, toliko mi prija vožnja da ne želim da prekidam. Zato i nisam stajao, samo vozi. Mislim da bih mogao samo da vozim motor i spavak kad baš mora. Verovatno bih posle nekog vremena umro od gladi.

 Pošto sam prošao sva smislena skretanja ka najvećem madjarskom jezeru, ostaje mi samo da nastavim vožnju. Bez problema mogu da stignem kući, ali to mi je nekako glupo, da skoro 800km ispeglam u danu eto tako. Stvarno je hondica žderonja kilometara. Ponovo se kamp u Segedinu nameće kao rešenje. Generalno to i nije tako loše, pošto sam u godinama, jelte. :) Malo popravljanja išialgije ili čega već će dobro doći.

 

2019-07-29_10-30-36_MotoCeskanje5790_hdr.thumb.jpg.cf1fdaeb9da9de8f7fde65f9876d9041.jpg

 

2019-07-29_10-43-09_MotoCeskanje5830.thumb.jpg.a1e931d9818d81c6dd56e7f3265a529c.jpg

 

  Imam malo frku od prolaska Budimpešte, plašim se gužve. Naravno ne idem kroz centar, ne pada mi tako nešto na pamet, samo obilaznica. E sad, pošto sam imao net u EU, uključio sam da mi pokazuje gde ima gužve u saobraćaju. Otprilike se to uklapalo sa onim kuda treba da idem, doduše sa nekih 2km crvene linije. Pokazalo se da nije toliko strašno, prvo malo provlačenja, a potom malo vožnje zaustavnom trakom, lagano i pažljivo...

Posle je sve bilo klasično peglanje, ništa posebno. Malo sam se i uspavao, 120km/h sam držao, kad me obilazi kombi francuskih tablica. Mašu mi ko blesavi, smeju se, nešto viču. Mahnem im, taman me malo rasanili. Delovalo mi je da me zezaju, jer me obilaze sa tim kršom od kombija, ko će ga znati. Svakako su bili dobro raspoloženi i veseli. Kasnije sam malo ubrzao, možda i malo više i obišao ih u gomili drugih vozila. Došli su na parking na kome sam pravio pauzu, ali se nisu javili. Pa dobro, nema veze, nekako mi zanimljivo to kad postoji ta neka pozitivna komunikacija među vozačima. Generalno zbog toga mi se motor i dopada, ako izuzmemo one koji nas ne vide, svo ostali učesnici u saobraćaju, a i ne samo oni, su super.

 

2019-07-29_15-16-26_MotoCeskanje5840_hdr.thumb.jpg.ff878ab3388536ffb5367fc7bbe6dde3.jpg

 

  Pratim putokaz za Segedin i napuštam lagano auto put. Od mene dosta autoputeva za danas, a i za sledećih nekoliko dana. Prolazim pored Lidl-a, od kako ima i kod nas, ovaj madjarski i nije toliko zanimljiv. U stvari meni više ni jedan Lidl nije zanimljiv. Ipak pravim neko malo snabdevanje, tek da imam neku večeru, red je nešto da njamnem. I to planiram da nešto spremam, kad već nosim pribor za kuvanje toliko kilometara.

 

2019-07-29_17-54-52_MotoCeskanje5860_bw_hdr.thumb.jpg.d0bb2665313bbdb0317a85f872d2d204.jpg

 

  Kamp naravno tražim uz pomoć navigacije, nepogrešivo znam gde se nalazi, ali ne ide mi sa ulicama po starom delu grada. Po dolasku u dotični, pokušavam da se smestim negde što bliže bazenu koji radi noću, i baš kad sam u tome uspeo, dolazi tip na biciklu, on kao tu nešto radi, i otera me odatle. Naravno sve onako fino, objašnjenje skroz na mestu, nešto kao da je to zona bazena.. bla...bla...bla

Ok, tražim nešto drugo, i ima mesta koliko hoćeš, ali ne ide mi. Hteo bih da je blizu, da pored imaju klupice sa nadstrešnicom, malo hladovine. Na kraju sam morao da se zadovoljim nekom klupicom bez hladovine.

 

2019-07-30_08-05-41_MotoCeskanje6260_mala.thumb.jpg.d38321b0b0477acba4fa30166cc5a308.jpg

 

  Dosta sam rano došao, taman da podignem šator i bacim se na kupanjac. Bazen je plitak, nije za plivanje, ali ko još pliva u bazenu sa poprilično toplom lekovitom vodom. Kada nas je spasilac sve fino izbacio jer je gotovo za danas, odlazim da spremim klopu. Bar da pokušam. Pokušaj je ispao, da sad ne kažem šta. Reko spremiću fino jaja sa slaninom, ali plinski rešo je opet odlučio da me ostavi na cedilu, boca je ispustila sav plin svuda okolo, samo nije tamo gde treba. Već mi se to dogodilo na moru, i uspeli smo da saniramo, popravimo, a sada je sve to u redu ali meni ruke prekrivene ledom od tog plina... Najradije bih ga bacio u Tisu, ne pamtim da me je ijedno parče opreme toliko puta zeznulo. Ali bacanje je zagadjivanje životne sredine, znači otpada. Raskošna večera u vidu jaja i slanine je zamenjena znatno skromnijom u vidu iste te slanine sa nekim Lidl kiflicama, a kad je njih nestalo, utehu sam pronašao u "stiroporu". Stiropor sam namenio za grickanje uz pivo, ali nužda zakon menja. Nije bilo baš previše ukusno, ali nije mi se išlo do neke prodavnice, mrzelo me da tražim, već je i bilo oko 9... sasvim dovoljno razloga znači.

 

2019-07-29_20-06-23_MotoCeskanje5880.thumb.jpg.e4f87bbfce6fde87b18a0dd5a8d3b2fd.jpg

(Moja skromna trpezarija i kuhinja :) Lepo sam ja to vozio toliko, a nisam koristio. Nema veze, malo da vežbam)

 

 Sa mrakom je došlo i vreme za novo brčkanje, za pivce pored bazena, uz grickanje gore pomenutog "građevinskog materijala". Da bude malo lepše poneo sam i muziku. Onda su se tu pojavili drugi gosti, najviše u vidu vremešnih bakica. Bake ni malo mutave, donele vino, ali onako na kvarno, u nečemu što je pre ličilo na čajnik neki. I čaše neke obične kao, ipak staklene, da se čuje kad se kucaju. Malo sam se brinuo da li će se buniti za muziku, ali im se dopalo, čak su u par navrata i pohvalile.

 

2019-07-29_20-38-22_MotoCeskanje5990.thumb.jpg.f909d57487dc96ad7a66a8ac677d788d.jpg

 

2019-07-29_21-04-20_MotoCeskanje5960.thumb.jpg.c6e69877e7cc7218727748eabf672c16.jpg

 

2019-07-29_21-17-24_MotoCeskanje6010.thumb.jpg.724622da168ddbb14e84bb2d5a951aab.jpg

(Carlsberg i "stiropor" kako moji ukućani zovu pločice od ekspandiranog pirinča, šta da radim, meni se dopadaju)

 

 Pošto ništa pametnije nisam imao da radim, a prijalo mi je, ostao sam baš dugo. Gotovo sigurno je bilo da neću do kraja godine tu da dolazim. Mada za ubuduće planiram par puta da posetim ovo mesto, kao i još neke banje u blizini. Ovo mi se dopadalo jer su bazeni u sklopu kampa. Može ceo dan i noć da se banja čovek.
 Da li je bučni splav na drugoj obali Tise u medjuvremenu potonuo, ili sam ja bio toliko umoran, ne znam. Ovu noć mi nisu remetili san. 537 kilometara je bilo iza mene tog dana, kao i 5-6 sati banjanja :)

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Honda CBF 1000 FA

Dan sedmi

 

MotoCeskanje_07.thumb.jpg.938b6e42c668a83d6bd6036c7f4e3e7a.jpg

 

 Ujutro se malo švrćkam po kampu, da vidim šta sve ima, da napravim još neku fotografiju. Boravak mi prija i ozbiljno razmišljam da ostanem još jednu noć. U toku dana radi i veliki bazen u kome može i da se pliva, dubina je sasvim ok. Ali kako raste temperatura vazduha tako kupanje u toploj vodi gubi svaki smisao. Pa jul mesec je, valjda se brčkamo da bi se razladili malo. Ovo nikako ne ide, baš mi čudno. Ipak trpim, malo brčkanja u malom, pa onda malo veliki, nekako izdržavam. Znači, patim se :)

 

2019-07-30_07-11-20_MotoCeskanje6360_ed_mala.thumb.jpg.ce6e626c0208f2e6acab357c4cef3838.jpg

 

 

2019-07-30_07-46-25_MotoCeskanje6040.thumb.jpg.b389c3e4d58d8db73bd34dc1a92ab15a.jpg

 

2019-07-30_07-49-41_MotoCeskanje6090.thumb.jpg.5ddb80d782c94156b2c0f5759eee4cd4.jpg

 

2019-07-30_08-00-10_MotoCeskanje6180.thumb.jpg.0da8325509ebc51f1d5bd84683eafc82.jpg

 

2019-07-30_08-07-17_MotoCeskanje6280.thumb.jpg.9cabba2bd0a3d7aabe115ba247e9d76d.jpg

 

 E sad, u jednom trenutku mi prilazi spasilac, i nešto mi govori, nije mi baš najjasnije, neka žena pored prevodi i pokazuje na narukvicu. Kakva sad narukvica, navodno trebam to da imam, i da je besplatno samo da odem do recepcije. Tu već polako gubim volju, trebao bih i u neko snabdevanje da odem ako ću da ostajem, a već me hvata i zoza-neuroza, Hondica zove.

 Lagano se pakujem, napuštam kamp i pravac kući. Ipak biram malo alternativniji put. Odlučio sam da pratim Tisu, neću na Horgoš idem na Đalu. To se pokazalo super, maltene nema nikoga, carinik sa naše strane super lik, pitam ga jel treba nešto, a on će:

-Pa jedino ako imaš nešto da prijaviš!

Odmahujem glavom, stvarno nemam, ništa nisam kupio. A on će:

-Ma samo GAS!

Palo mi je na pamet da je neki bajker, tako je to nekako rekao.

 

2019-07-30_14-47-32_MotoCeskanje6420.thumb.jpg.e82bc5a0327bc8fdc65c190aad78ad1e.jpg

 

  Od tih nekih mesta koja prate Tisu preskočio sam Kanjižu, svidja mi se to mesto, ko zna koliko sam tu puta pristao ladjicom i noćio, ali sada nisam video neki poseban razlog za svraćanje. Inače i oni imaju neki kamp pored reke i bazen sa lekovitom vodom, ali je dotična ladnjikava. A sam kamp se nekada nije naplaćivao, a sada je navodno to nešto simbolično. To je ipak neprovereno, znači treba proveriti :)   

 

2019-07-30_15-07-07_MotoCeskanje6440.thumb.jpg.8321d5e71307675aa23ebc4da468c150.jpg

 

2019-07-30_15-07-21_MotoCeskanje6460.thumb.jpg.2d9edfa439de7602e8ab03993c58a33e.jpg

 

  U Senti je čuveni Mojo klub, rado bih svratio, ali kako da ne popijem pivo, a kako onda da vozim? Otpada i Mojo, šmrc :(  

Ali zato sladoled u Adi ne otpada. Imam prijatelje iz Kikinde koji voze bicikle bukvalno svaki dan. A baš jedna od destinacija leti im je Ada. Objasnili su mu gde se otprilike nalazi. Pitam jednog pešaka, mlađi čovek, ali me ne razume. Na kraju komuniciramo na Engleskom koji mu je traljaviji od mog. Posle sam pitao još bar troje njih, na kraju uspevam da dobijem pravu informaciju. Problem je izgleda bio što mi nisu znali da objasne kuda da idem. Nije problem pešaka, prodje se kroz parkić, ali da se dođe asfaltom, e to već nije tako lako objasniti.

 Super, pronašao sam ulicu, sad samo da pronađem poslastičarnicu. Ali tu se javlja novi problem. U toj ulici ih ima čak tri, koja je prava? Ne mogu da verujem, da li je normalno da jedno malo mesto kao što je Ada u jednoj ulici ima čak tri sladoledžije. Pošto sam žderonja krećem lagano, empirijski. Prvu sam odbacio jer je montažni objekat.

  Druga je obećavala malo više.

 

2019-07-30_15-54-09_MotoCeskanje6490_ed.thumb.jpg.0de84f64e1a61e3b0eef3709310b2b3a.jpg

 

  Ipak to nije bilo to, moram do treće, nema mi druge. I to je bio pogodak. Stvarno dobro, mada bi kugle mogle da budu i veće.

 

2019-07-30_16-08-44_MotoCeskanje6540_ed.thumb.jpg.9908bb04712ead4ed53ddbb38c26d9fd.jpg

 

2019-07-30_16-24-05_MotoCeskanje6580.thumb.jpg.ec18190faa556818648428c608a4e40c.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Limunada za sovicu :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Pošto sam doručkovao i ručao nastavljam vožnju, ali sada mi više ništa nema zanimljivo. Sve je viđeno toliko puta, na kratko se dvoumim izmedju "Zrenjaninca" ili Novosadskog autoputa. Pobeđuje ovo drugo, tu je nekako i moja tura završila, ostala je rutinska vožnjica do kuće. Super je kad se to tako negde otputuje, prosto ti se obraduju kad dođeš kući, možeš malo i da izvoljevaš šta bi za večeru. Ja sam još imao i dodatnu okolnost da sam samo sladoled jeo za ceo dan. Jeste 8 kugli, ali ipak je za ceo dan. Mislim da sam pored večere dobio i šnenokle :)

 

 Za kraj evo kako je izgledala ova moto-tuturica, svih 7 dana. Mislim da je bilo nešto preko 2500 km, ali nisam to nešto detaljno sabirao. Potrošnja je izgleda bila oko 5 litara. Ili sam nežan na gasu, ili Hondica malo troši, ili sam ja prevideo neko točenje. Kako god, mogu da živim sa tim.

 

Uspeo sam nekako da privedem kraju ovaj putopis. Hvala svima koji su pročitali ovo moje kuckanje ili bar pogledali slike. Potrudio sam se koliko god sam umeo. Gotovo sigurno sam bio preopširan, ali upozorio sam na vreme :)

 

MotoCeskanje_ALL_panorama_i_strelice.thumb.jpg.b2437ddecc3bfe31daa2966fe95490dc.jpg

 

  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Honda CBF 1000 FA
On 12/29/2019 at 11:58 AM, Gajo Sevojno said:

Mogu da ti dam savet za vrućinu i motor.Obavezno   letnje dugačke gaće na golo telo ( znaci bez ikakvog donjeg vesa) i letnja majica sa dugim rukavima, mislim na letnju termo opremu za motor. I još ako to ukombinujes sa kožnom sportskom opremom bez menbrane tipa goretex i slično, možeš da se voziš na 50c bez problema... 

Izvinjavam se što tek sad odgovaram, hteo sam prvo sa završim sa pričom. E sad, to se malo rasteglo.

 

Hvala za savet, dobrodošao je naravno. Imam moto aktivni veš dugački, onaj iz Lidl-a doduše, ali mislim da je ok. Nosim to kad je hladno, nije mi palo na pamet da se na taj način branim od vrućine. Kožna opema će malo da pričeka, za sada samo tekstil. I ovo je sve bilo preko mojih mogućnosti. Polaganje vožnje za kamion sa prikolicom, za motor, pa kupovina motora, pa onda oprema, pa prva kaciga me ubijala, pa druga... neke škole moraju da se plate.

 

Generalno mi nije bilo problem da vozim po vrućini, ono što me ubilo u pojam je ta vožnja po gradu, gde je u stvari mnogo stajanja u mestu, i ta gužva koju sam imao kod Budimpešte u odlasku. Ono stvarno nije bilo normalno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Honda CBF 1000 FA
On 12/29/2019 at 1:14 PM, shoyyka said:

Taman pričica za ovo snežno vreme:takoje:

Čini mi se da je takvu boju motora vozao kolega Šumadinac? 

Hvala... Gotova priča, to jest gotove sve priče :) 

 

Hondica je došla iz Švice predprošle jeseni, ja sam prvi vlasnik u Srbiji. Boja nije moj izbor, ali sam se vremenom navikao, sad mi se i svidja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Honda CBF 1000 FA
On 12/30/2019 at 12:05 PM, Forsberg said:

Baš lep motor, takav i ja planiram nekad u budućnosti.

 

Volim ove slike sa parkinga gde tačno vidiš da je pakleno vruće, da niko osim tebe nije stao da odmori i da te još štošta čeka u nastavku dana. A ti se osećaš posebno jer si na motoru, a ne zatvoren kao svi oko tebe u kolima, kombijima i kamionima :moto3:

Hvala puno

Meni eto trebalo pola veka skoro :)

 

Stavio sam još nekolio parkinga. Jul mesec je, nisu još krenuli turski gastarbajteri da se vraćaju na rad. A i parking je nešto pre granice, a naši ljudi jurcaju da što pre zauzmu red.

 

Definitivno je poseban osećaj vožnje na motoru. Motor može da se voli ili ne voli. Ne može da se bude ravnodušan. Mada su i oni što ne vole vrlo diskutabilni.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Honda CBF 1000 FA
On 12/31/2019 at 1:32 PM, mradomir said:

Ajde Kizo, ubi ova dosada za praznike :)

Nikako vremena da nadjem za praznike, tek posle. Samo neke posete i krkanja i spremanja da se krka i da se ide negde... Moraću da se preselim negde gde je za novu godinu toplo i da se vozikam ko čovek. Ova zimska verzija mi postala smor

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Honda CBF 1000 FA
On 1/5/2020 at 12:06 PM, Komsa said:

"...Imam drugare kojima se podrazumeva da naprave 500 kilometara u danu, sa sve saputnicom, sa ručkom, sa fotografisanjem, posetom nekim znamenitostima... Definitivno mi nije jasno kako im to uspeva, jer ja gotovo da ništa od toga ne radim i jedva predjem 300 u danu..."

 

Прво, добро ти иде  за сада ;

А одговор на твоју загонетку је једноставан, поведи спретну сапутницу и не брини о километражи, понекад је и 100 км. превише и остани где ти прија.

Hvala puno, u par navrata sam imao preko 500, ali to je bilo sa dosta autoputa.

Moja saputnica je nespretna i plašljivac totalni, više voli da čita putopis nego da učestvuje u njemu.

Nekom prilikom ju je neko povezao na motoru i to nije baš najbolje ispalo, pa je možda to razlog. Mada možda ovako i nije loše, mogu da pobegnem kad krene da džvanjka :)

Slažem se naravno sa svim što si napisao. Dosta sam putovao biciklom, i tu smo često jurili kilometre. To je izgleda ozbiljna greška, treba biti opušteniji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Honda CBF 1000 FA
On 1/9/2020 at 11:05 AM, Forsberg said:

Koliko je pin-lock bitan shvatiš tek kad ti je baš neophodan :)

Ma shvatio sam da mi treba još prethodne jeseni :)  Ali za tu kacigu tada nije bilo, posle sam skapirao da je ta kaciga bila greška. Kupio sam novu kacigu uz koju se dobija pin-lock, ali nisam ga poneo. Jul mesec je reko, šta će mi. Ajd kao da ga malo sačuvam. Tako da ga nisam stavio, a nisam ni poneo, i tu sam imao naravno opravdan razlog, da se ne ošteti u koferima

 Kod prve kacige sam malo otvarao vizir, pa proslinavim od ladnoće. Ova ima mogućnost da se vizir malo odmakne, to je super, izuzev kad pada kiša. Sledeći put kad krenem na sever stavljam pinlock

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Honda CBF 1000 FA
On 1/9/2020 at 11:41 AM, Jupiter said:

A kišno odelo tek kada pokisneš. Tako ja, 2 puta došao kući kao miš, kupio odelo, nikad me više kiša nije uhvatila...

 

'Oš kišno odelo @Kiza Pirat, još miriše na novo, tvoj broj? 

Hvala ti, rešeno je valjda, nisam isprobao još

 

Jaknu goreteks sam imao ali je nisam stavio, solidarisao sam se :)  Odmah po dolasku sa ture sam pazario pantalone i one navlake za obuću. Ostale navlake za rukavice, čekam da stignu. Ne idem više bez kišne opreme. Mada kad je ponesem ne pada kiša :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Honda CBF 1000 FA
7 hours ago, el classico said:

Fina neka zemljica ta “Ćeska”



Vozim motor, nisam bajker.

Prolazili smo kroz nacionalne parkove i zaštićena područja, da nam akcenat nije bio na vožnji mogli smo svašta da obiđemo. Zato sam i stavio par linkova sa mapy.cz i to varijantu sa fotografijama.

 

Česi inače idu u Slovačku da planinare, tamo je lepše kažu. Mada je to narod koji mnogo putuje, oni će da gladuju samo da putuju. Češka mislim da ima 600 dvoraca, zamkova, tvdjava i koječega još. Ko to voli, super je za skitanje.

 

U nekoliko navrata sam biciklirao gore, ali sve to onako usput bilo, fenomenalna zemlja za bicikl, ali sve je gore-dole. Treba fina kondicija

 

Mogu da stavim još malo fotografija sa tih bicikliranja kasnije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Honda CBF 1000 FA
6 hours ago, MaxiS said:

Putopisi na ovom forumu bolje opisuju neke zemlje i predele od putovanjainfo :D

 

Da sam znao, ranije bih se registrovao :D

Ko zna koliko sam noći proveo čitajući putopise na ovom forumu. :)

I ne samo putopise, ima svašta da se pročita.

Ja se registrovao tek kad sam kupio motor :)  Pre toga samo malo krišom čitao, da niko ne primeti :)

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Honda CBF 1000 FA
7 minutes ago, Sveta 5. said:

Dobar putopis i lepe fotografije,cime ih pravis

Hvala, malo sam budžio fotografije. Neke više, neke manje. Kako sam u kom trenutku bio raspoložen :)

 

Fotoaparat je vremešni Nikon D5000, a dosta je napravljeno mobilnim Xiaomi Redmi Note 7. Jeste kinez ali sam prijatno iznenadjen kako radi, posebno one panorame. Za ekranski prikaz ništa ne zaostaje za nikonom, naravno ako su dobri vremenski uslovi. Noćne fotografije nikon pravi bolje, kao i fotografije kad  je ružno vreme sa malo svetla i sl.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova

PUTOPIS JE SUPER ,mala sugestija kako bi ja uradio ,kad ideš odavde ideš na kelebiju ,pa predješ dunav u dunavfeldvaru pa na istok balatona,vesprem papa ,djer.Kad se udje iz Austrije ili slovačke treba paziti da se skrene kod djera jer brzo dodje ,može i kasnije ali ovo je najbolje.Saobraćaja ima jako malo put je dobar.Ovim putem se nekad išlo za Beč dok nije bilo autoputa kroz Madjarsku a i poprilično je bliže jer se ide po dijagonali.Izbegne se autoput koji je porpilično opterećen ,svi idu 130 pa moraš i ti a srednja traka non stop kamioni tako da je čak i opušteije se voziti lokalnim jer su pusti.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Honda CBF 1000 FA
45 minutes ago, sasa ns 1 said:

PUTOPIS JE SUPER ,mala sugestija kako bi ja uradio ,kad ideš odavde ideš na kelebiju ,pa predješ dunav u dunavfeldvaru pa na istok balatona,vesprem papa ,djer.Kad se udje iz Austrije ili slovačke treba paziti da se skrene kod djera jer brzo dodje ,može i kasnije ali ovo je najbolje.Saobraćaja ima jako malo put je dobar.Ovim putem se nekad išlo za Beč dok nije bilo autoputa kroz Madjarsku a i poprilično je bliže jer se ide po dijagonali.Izbegne se autoput koji je porpilično opterećen ,svi idu 130 pa moraš i ti a srednja traka non stop kamioni tako da je čak i opušteije se voziti lokalnim jer su pusti.

Hvala puno

Ovo sada ispao auto-put, neće više biti, sigurno :)

 

Pretpostavljam da za ove puteve ne treba Vinjeta?

Ako sam dobro razumeo to bi bilo ovako:

sasans1_predlog.jpg

 

sasans1_predlog2.thumb.jpg.491fa53002cfa939f996907c97e8420f.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova

to je to,tu sam išao često ali postoji i mogućnost dase ide i drugom stranom dunava i onda je najbolje ići na Baju pa preko mosta.Postoji i treća varijanta da se ide beograd,šid,Osijek, Harkanj banja-jedinstvena na svetu po nekoj vodi,Pečuj-prelep, pa onda može i oko Balatona sa donje strane.

Zaboravih da ko hoće brže da stigne i neće na balaton može kad predje dunav pa na sekešfehervar ,mor,djer.

Netreba vinjeta ali se mora paziti jer ima delova puta u celoj madjarskoj  koji neizgleda kao pravi autoput ili to jeste samo kratko i treba vinjeta.Mislim da je severna obilaznica oko segedina takva.Ima na sajtu amss ,madjarska vlada, gde su ti putevi.Ima i varijanta županijskih vinjeta pa ako zakačis malo autoput uzmeš samo vinjetu za tu županiju.

U BAJI IMA MOTO OTPAD SA DOSTA DELOVA PA AKO NEKOM ZATREBA.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Honda CBF 1000 FA
9 hours ago, dranik said:

Sa zadovoljstvom pročitao.  

Hvala puno, ovo mi je bio prvi moto putopis, i baš mi je bilo stalo da uradim što bolje mogu. Nadam se da će ih biti još. Ostale vožnje koje sam pravio su jednodnevne, eventualno trodnevne, ali tu nije bilo previše za neku priču.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Honda CBF 1000 FA
49 minutes ago, Blueser said:

10+ :takoje:

Fotosi takođe fantastični.

Hvala puno,

nosio ja i pravi foto-aparat, ali na kraju dosta fotografija izabrao napravljenih mobilnim :)  Mali poraz za moje foto-umeće :) Prošlo je tu dosta fotki kroz Photoshop, da malo budu atraktivnije. Inače baš malo fotografišem kad putujem motorom, a manijak sam po tom pitanju. Uvek se vraćam sa gigabajtima fotografija. Sada jednostavno prodjem, dok shvatim da je dobar kadar prošo kilometar, jedino da se vraćam.. a ko će se vraćati :)  Toliko me vožnja motora čini srećnim da je fotografija otišla u drugi plan. Inače sam ranije znao noću, po mećavi, da šetam gradom da bih ulovio neki dobar kadar :) 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 827 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.
14 hours ago, Kiza Pirat said:

Hvala puno,

nosio ja i pravi foto-aparat, ali na kraju dosta fotografija izabrao napravljenih mobilnim :)  Mali poraz za moje foto-umeće :) Prošlo je tu dosta fotki kroz Photoshop, da malo budu atraktivnije. Inače baš malo fotografišem kad putujem motorom, a manijak sam po tom pitanju. Uvek se vraćam sa gigabajtima fotografija. Sada jednostavno prodjem, dok shvatim da je dobar kadar prošo kilometar, jedino da se vraćam.. a ko će se vraćati :)  Toliko me vožnja motora čini srećnim da je fotografija otišla u drugi plan. Inače sam ranije znao noću, po mećavi, da šetam gradom da bih ulovio neki dobar kadar :) 

 

Meni je otkrovenje koliko se lakše nateram da slikam sa motora nego iz kola. Samo moraš stati i fotkati, nekad i bez silaženja sa motora. A kola naći mesto gde parkirati, izaći, pa naći mesto odakle slikati... Smaračina :D 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja