Jump to content

Moto Zajednica

Slanje skutera kurirskom sluzbom

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Više stotina skutera ganc nova sam sklopio, upakovao (kutija u kojoj stigne) dočekao i ispratio brzu poštu.

Ako dodatno zavezu kanapom, trakom, gurtnom.....nema problema. Ako samo stave i postave neke druge stvari....pada zasigrno.

Voze kao mentoli i bole ih malo patka za robu. Pored toga Nikola, mani se kineza već kupi nešto kršteno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ol' dirty bastard, 591 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: kawasaki
15 minutes ago, Satelis said:

...Voze kao mentoli i bole ih malo patka za robu...

E to ce da izvines! Jesi se mozda vozio u tovarnom prostoru pa znas?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nisam se vozio u tovornom prostoru nit ima potrebe za tim jer vidim sta rade.

 

Skoro svaki dan se slao negde po Srbiji skuter na kucnu adresu ili u neki salon kod dilera. Malo malo vrati se ostecen, pao gospodinu koji je upravljao kombijem.

Dodje, otvori bocnu stranicu, ubacimo spakovan moped, zatvori stranicu. Sedne, pali, krece pun gas, savija oko zgrade u finoj brzini i tako redovno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco

Nisu oni losi vozaci, problem je sto im gazda da prepun kombi paketa koji mora da se raznosi svuda po gradu i zato voze kao manijaci, zato sto rade od 8 ujutru do 9 uvece i ostane im paketa za sutradan. Problem je u gazdi ne u vozacima.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Bg-Ar
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000L, Kymco Xciting 250

Radio u brzoj posti i sta da kazem osim ka-ta-strofa! @Mladen990 je u pravu,ali ima malo i do tih vozaca.

Jednom sam napunio pikapa ful,i nisam imao gde da stavim plasticne sanke,rekao sam sefu da ih odnese neko drugi da ne bi ostale,on je otvorio bocna vrata i na silu ih nabijao dok nisu usle,rekao sam mu da ce se slomiti a greota je, sigurno neko dete ceka to posto je bilo pred novu godinu, na to je rekao da bas zabole dupe za sanke. E pa prijatelju nes' ga majci. Izvolte kljuceve izvolte odelo i mrs u pi... materinu!

  • Sviđa mi se 6
  • Hvala 2
  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ne može to "na ruke". Za to treba kamionče sa platformom. To niko neće da plati, a sve manje ima i ko da vozi. Našim kuririma se jednostavno ne isplati takva vrsta dostave. Dok je kod većine poznatih svetskih kurirskih službi to standard, kod nas se cedi ovo malo radno i voljno sposobnih...dok ne puknu kola načisto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ol' dirty bastard, 591 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: kawasaki
On 12/28/2019 at 2:24 PM, Satelis said:

...pao gospodinu koji je upravljao kombijem.

Dodje, otvori bocnu stranicu, ubacimo spakovan moped, zatvori stranicu. Sedne, pali, krece pun gas, savija oko zgrade u finoj brzini i tako redovno.

E za kombici ne znam, dosuse ovi nasi u Boru nisu taki, paze bar kolko sam ja video.Nece niko namerno da lomi jer onda samo se dzabe voza...

 

12 hours ago, MaxiS said:

Ja sam nasao jedan maksi skut van mog grada, zvao sam bex, aks i cityex  nisu hteli da ga prevezu. Sad sam i ja na ler-u

Vozimo svasta nesto veliko, recimo prosle godine secam se bila je jedna stubna busilica, al bas ogromna, bila je spakovana na paleti i u drvenom kavezu.Evo prosle nedelje wurth kompresor, ne ovi mali od 100-200 litra nego neki veci.Kutija drvena, spreploca, skroz zatvorena i pravljena da moze viljuskarom da se ubaci, a po obliku kao da je ceo motor unutra sa sve tockovima...Dugacko oko 2 metra mozda i vise.

Neko s' druge strane misli da je dovoljno da umota kartonom i zalepi nalepnicu LOMLJIVO.

Kao da se vozi samo njegov paket.

 

Ocu da kazem, u vezi transporta motora ili skutera, uglavnom moze da se skinu oba tocka, saviju rucice itd.I to se lepo uklopi na paletu, i okuje daskama sa svih strana, naravno unutra puno kartona, stiropora...

Kad onaj na kraju psuje onog ko je spakovao - e to je dobro osigurano. :)

Jos nesto, ako moze najbolje je da paleta bude napravljena da mogu dvojica lako da je ubace u kombi.

Jer uglavnom odustaju kad cuju da je nesto veliko i tesko.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 2 sati, Djokic je napisao:

E za kombici ne znam, dosuse ovi nasi u Boru nisu taki, paze bar kolko sam ja video.Nece niko namerno da lomi jer onda samo se dzabe voza...

Kako je u Boru ne znam, verujem da vise paze zbog manjeg obima posla, menjeg trpanja tereta na kicmu zaposlenog kurira.

Ovde u Beogradu je haos, ludnica.... kad me ne bi mrzelo da stavim jednu kameru koja ce snimati ulicu pa da vidis kojom brzinom se prolece, pride obdaniste je na 50m od mene.

 

@brdy mi je poslao med u dva navrata, oba puta su bila bezuspesna jer su slomili slepci tegle. Zalba, da vrate pare..... moze, napisi na led i okreni ka suncu.

 

na ovoj slici u pozadini, mogu se videti kutije koje cekaju da se napakuje moped i posalje

buducem vlasniku il dileru za dalju prodaju

DSC-0787.jpg

 

Dole je platforma od drveta, u zadnjem delu je prorez gde upada zadnji tocak, napred se skalpelom napravi prorez gde ce malim delom viriti prednji tocak (stigne ne namontiran), retrovizori se (uglavnom) ne motiraju.

Odozgo se nabaci "cirada" koja je puckava  (tako stigne zasticen) i ona prekriva moped sa svih strana, ukljucujuci i vizir je je bas kao cirada.

Cela kutija se zatvori, sirokom trakom ide lepljenje u krug, odozgo i sa strane.

Tako spakovan se moze predati brzoj posti. Na godisnjem nivou znaju da skembaju 5 komada minimum.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 215 postova
  • Lokacija: Becej
  • Motocikl: Honda cb 500

Pre 2 meseca sam pričao sam jednom kurirskom službom i rekli su da moze prevoz mopeda al to izdaje toliko novca da se isplati platiti auto sa prikolicom (namenskom za motore) da ode po to i donese. Jer ako krenemo od predpostavke da nemam paket, dok kupim letve daske, otplatu, kanape, eksere izace na 100e. I blizu toga je i cena kurirske službe. Znaci do 200-250km isplativije je auto prikolica. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Ma kakva brza pošta... u auto i po motor! Naravno prigodan auto, hečbek, ako je karavan još bolje... poskidate što može, vetrobrane, retrovizore i sl., sumnjive tečnosti ispraznite, na bok i unutra... naravno na patos potrpate da bude što više meko, stiropor, ćebiće i vozi Miško... 

Kupovao čopera odavno... isto pitao službe, te ovo, te ono... Milanče u Focusa i pravac Bujanovac-310km od mene u jednom pravcu... virio prednji točak van auta pošto nije bio karavan... super ispalo, i avantura i korist... 

Ma i dogur'o bi ga, čini mi se... kad čovek nešto voli... 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja