Jump to content

Moto Zajednica

Dakar 2020

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ol' dirty bastard, 591 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: kawasaki

@Ausländer Ne verujem, nije kinez u pitanju.

Tako bi ga razradjivao da ga je kupio sa namerom da mu sluzi par godina pa jos posle da ga proda u "fabrickom stanju - nov nov nov".

Ako bi stigao u top5 - jebe mu se za agregat.

Malo ljudi preteruju sa mazenjem masina, do skoro je bilo zimi sacekaj da se malo zagreje motor auta pa onda tek vozi, sad sve cesce moze da se cuje da mu taj rad u mestu vise steti, a i dalje se voze i jedni i drugi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Drugačije je kad se radi o ovakvim mašinama spremnim za trke. Koliko sam upoznat, ti agregati se ne razrađuju. Kao što se ne razrađuju agregati koji koriste WSBK, MotoGP i drugi šampionati. Ali se zato tim motociklima posle svake etape poklanja velika pažnja. Npr za Dakar, posle svakog dana menjaju se ulje, filteri itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2379 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

NAdam se da ovde nece biti navala negativnih komentara na racun Gabora. Citam komentare na jednom subotickom portalu i to je sramota. Ni malo podrske za sugradjanina koji po 13. Put izlazi na dakar. Kakav god da imao rezultat do sad, 13. Put ga vozi. Mnogi sto komentarisu nisu pogledali ni jednu epizodu dakara a kamoli iskusili voznju motora a da nije Apn. Iskreno se nadam da to ovde nece biti slucaj. Nasi smo 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Slovenac Svitko vazda dobar...Preveliki mi je ovo zaostatak, ovo mora biti ili greška u navigaciji ili neki kvar..Gdje još osim oficijelnog sajta imaju podrobniji malo izvještaji..crash.net nije baš nešto..

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /
Pre 1 sat, drmilan_ je napisao:

NAdam se da ovde nece biti navala negativnih komentara na racun Gabora. Citam komentare na jednom subotickom portalu i to je sramota. Ni malo podrske za sugradjanina koji po 13. Put izlazi na dakar. Kakav god da imao rezultat do sad, 13. Put ga vozi. Mnogi sto komentarisu nisu pogledali ni jednu epizodu dakara a kamoli iskusili voznju motora a da nije Apn. Iskreno se nadam da to ovde nece biti slucaj. Nasi smo 

Verovatno ga mnogi od tih licno poznaju pa i ne mora da voze motore kako bi komentarisali gabora.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /
pre 2 minuta, SlobodanR1 je napisao:

Slovenac Svitko vazda dobar...Preveliki mi je ovo zaostatak, ovo mora biti ili greška u navigaciji ili neki kvar..Gdje još osim oficijelnog sajta imaju podrobniji malo izvještaji..crash.net nije baš nešto..

 

Nikakva greska, nikakav kvar. Sasvim realno. Vidis kako idu vremena od prvog do poslednjeg. Kako voze takva su im i vremena. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
On 29.12.2019. at 13:01, Jovan Ristic je napisao:

Drugačije je kad se radi o ovakvim mašinama spremnim za trke. Koliko sam upoznat, ti agregati se ne razrađuju. Kao što se ne razrađuju agregati koji koriste WSBK, MotoGP i drugi šampionati. Ali se zato tim motociklima posle svake etape poklanja velika pažnja. Npr za Dakar, posle svakog dana menjaju se ulje, filteri itd.

Po njegovim rečima prvi put je pre par dana seo na taj motor i uopšte na taj model. Pretpostavljam da je bila frka oko nabavke. U svakom slučaju nadam se da će stići do cilja, to bi bio uspeh. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Danas je bio dan za razradu agregata. Ako ovako nastavi sigurno završava Dakar. :sampion:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Ja sam prvi veoma pratio, podržavao i branio (koliko je u mojoj moći i kada treba) Sagmajstera starijeg X godina u nazad, dok se onomad krvavo trudio da živi svoj Dakar san.

 

Od kada ga bez kriterijuma sponzoriše država (kroz paradržavni AMSS), a on za uzvrat učestvuje na mitinzima podrške Onom tamo, biram da ga ne pratim.

 

Za Dakar, još gutam žabu zvana Saudijska Arabija :D

 

  • Sviđa mi se 9
  • Hvala 1
  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Ruski Krstur
  • Motocikl: U potrazi

Svako ko je bar malo pratio domaci motocross zna kakvi su Sagmajteri (Gabor i Ricard) tako da ih razumem u potpunost.

A sto se tice Dakar-a, SVITKO i QUINTANILLA su nekako gotivni. Predhodne dve godine je Svitko imao problema ali se nadam da ce ove godine u top10, A Quintanilla je mogao zavrsiti i na 1. mestu prosle godine da nije imao onakav pad u poslednjoh etapi. Nije interesantno da KTM sekta osvoji dakar po 19-ti put zaredom :maloljut:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Jedan od recepata kako da preko zime malo ubijem monotoniju je Dakar reli...I uvek ga rado pratim...Samim tim pratim i Gabora i uvek sam podržavao njegovo učestvovanje...I uvek navijao za njega...Znam koliko je bilo teško prvih godina da se pojavi i završi reli i to cenim...Lako je sada pričati kako mu pomažu ovi , oni, ali oni su tu poslednjih par godina...Najteže je izgraditi ime u bilo čemu, a on je svakao uspeo u tome i napravio kontinuitet, pa i interesovanje vladajuće strukture nije čudno...Njegov izbor.... Ne ulazim u to kakav je čovek i kako zadnjih godina dolazi do para i da li ima nekih alternativa.

 

Kao bivšeg sportistu uvek me je nervirao moto "Važno je učestvovati"...Ne nije samo važno učestvovati, u ovom slučaju završiti reli...Bitno je i šta si uradio majstore...On koji ima status Dakar legende, mora da ima malo više takmičarskog duha...Prodaje priču već godinama kako je najbitnije završiti reli...Jeste majstore, ali u takmičarskom ritmu... Ne očekujemo visok rezultat, ali budi barem u sredini...Ovo što on radi poslednjih godina je krajnje turistička vožnja, sa što manje rizika i završetak relija u poslednjoj grupi takmičara,  sa više od danom zakašnjenja za pobednikom, apsolutno nije nikakav uspeh, bez obzira što je u male moto klasi...Znamo da je nekada imao petlje i da zna da vozi, pa bi bio red da to opet pokaže posle toliko godina...Sve ovo drugo tipa završio sam, uspeo sam, je šuplja priča barem za mene...Zato i treba da se zapita zašto mu opada podrška i interesovanje nas običnih ljudi.

 

Žao mi je Van Beverena... Dečko baš nema sreće... Jedino je dobro što je prošao bez većih povreda.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Opasno je tresnuo. 

A Gabor... Pa najpre, za postizanje rezultata ovde bi morao bar 30-40 kg da bude laksi. 

Ako toliko voli i zeli da vozi, zasto ne poradi na fizikoj spremi. 

Tezi je od motocikla! 

Ne umanjujem negovo pojavljivanje, ali nikad nisam ocekivao rezultate od njega, iskreno... 

A sa pripajanjem uz onog, mi se, kao i za Borkovica, interesovanje za njegove rezultate svelo na 0.

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Ruski Krstur
  • Motocikl: U potrazi
On 6.1.2020. at 16:36, Jovan Ristic je napisao:

Ako Quintanilla osvoji Dakar, računa se kao da je KTM osvojio :D 

Može onda i Honda da traži svoj deo:sampion:. Ma da, ako se reli nastavi ovim tempom imaće Honda čime da se pohvali.

Ne znam da li se samo meni čini, ali poslednjih par godina nekako sve bije maler, samo KTM-ovce ne hvata. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Tek je počeo reli, vidiš da malo-malo pa neko popije kaznu kao danas Sanderlend. Pobedio i dobio kaznu 5 minuta zato što je prekoračio brzinu na jednoj deonici

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja