Jump to content

Moto Zajednica

Povećanje zapremine agregata i razbušivanje cilindara

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Planiram da povećam zapreminu cilindara pomoću razbušivanja. Koliko razumem, treba da se proširi cilindar, prilagodi glava i stavi veći klip i karike.

Zanima me šta sve tačno mora da se uradi i koliko može da se dobije?

 

Inaće, imam Sprint Challenger od 250cc, čoper, kopija viraga 250 sa v twin motorom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Napravićeš najverovatnije nepotreban trošak i upropastićeš motor, a teško da ćeš išta korisno da dobiješ.

Jeftinije je (i sigurnije) da nabaviš jači motor.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Hvala na odgovorima. :) Bolje da znam unapred nego da čačkam. Zasad mi je dovoljan ovaj motor, ide lepo, ali bih voleo nekih 30-40km na maksimalnu brzinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2724 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Taj agregat je napravljen da dugo traje i da bude pouzdan (za tu zapreminu) 

Da se igras sa njim, moze, ali kao sto rekose, nije isplativo... 

A i ako hoces vecu snagu, bolje se okrenuti nekim drugim prepravkama nego odmah povecati zapreminu. Ali opet, nine racionalno. 

To da ce agregat da traje krace ako mu podignes snagu par procenata, ne mora da znaci uopste. Na trajnost mnogo vise utice nacin eksploatacije i odrzavanje. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
11 hours ago, qwerty12345 said:

Hvala na odgovorima. :) Bolje da znam unapred nego da čačkam. Zasad mi je dovoljan ovaj motor, ide lepo, ali bih voleo nekih 30-40km na maksimalnu brzinu.

Pa zameni samo prednji lancanik. Kupi sa jednim zubom zubom vecim napred. 

Mozes i zadnji da zamenis, samo je komplikovanije. Zadnji stavi da bude 2-3 zuba manji i dobices visu konacnu brzinu. 

Sa prednjim lancanikom ti je modifikacija najjeftinija i najlaksa.

 

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 1 sat, Astral je napisao:

Pa zameni samo prednji lancanik. Kupi sa jednim zubom zubom vecim napred. 

Mozes i zadnji da zamenis, samo je komplikovanije. Zadnji stavi da bude 2-3 zuba manji i dobices visu konacnu brzinu. 

Sa prednjim lancanikom ti je modifikacija najjeftinija i najlaksa.

 

Kolega, ne ide to baš tako.

Da bi se povećala max. brzina na ovaj način koji ti predlažeš, mašina bi morala da ima dosta veći obrtni moment nego što ga ova mašina realno ima, tako da sa promenom odnosa lančanika može da se desi da mašina više ne može da postigne dovoljan broj obrtaja i da tako padne i maksimalna brzina (u realnoj vožnji), a o ubrzanju i da ne pričamo.

Jednostavno taj motor ima premalo snage i to nikakvim prenosnim odnosom ne može da se nadoknadi, jer verujem da je fabrika već izvukla iz tog agregata sve što je mogla da izvuče (po pitanju ubrzanja i max. brzine).

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šta reći?, 399 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug

Skupa igranka, bukvalno prevazilazi cenu motora.

Nije tu samo razbusivanje i teraj pun gas,ima tu i ostalih sitnica...Usis,snabdevanje goriva(karburator) i sto je najvaznije kocnice su podesene za tu snagu motora nisu za jaci motor.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Kasno si se rodio za to,to smo radili mi rodjeni 70-tih i pocetkom 80-tih i dobijali ćuške kad sjebemo nesto:lol3:

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
pre 13 minuta, štampar je napisao:

:D

Највећа ''ћушка'' је била кад тај  набуџени Томос Е-50 не иде онако како смо мислили да ће ићи него се ''вуче по стази'' због грешке у прорачуну,:grr:...иначе је могло да се извуче и до 14.000 рпм и да се потера 120-140 км/х...

 

 

Nekom se i motor raspao od Mitrovice do Fruske Gore,ali da ga ne ofiramo sad;).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
Pre sat vremena, piki je napisao:

Nekom se i motor raspao od Mitrovice do Fruske Gore,ali da ga ne ofiramo sad;).

Mi smo svakih mesec dana menjali klipove i karike. Još kad su se pojavile L-ke 38.5 :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 3 minuta, mradomir je napisao:

Mi smo svakih mesec dana menjali klipove i karike. Još kad su se pojavile L-ke 38.5 :)

Ja sam na Elektronik-90 ubrzo nakon kupovine "obradio" usisne i izdvne kanale, čelo klipa, glavu, ...!

Nešto je proširivano i doterivano, a sve je na kraju ispolirano i izgledalo je bukvalno kao ogledalo i to se odmah osetilo u vožnji. Motor se i sa dvojiom u petoj brzini vrteo do kraja obrtomera, a i igla brzinomera je išla do kraja.

Međutim, dihtunzi (i na glavi i dole na cilindru) su često stradali, isto tako i bočni ležajevi radilice (posebno onaj kuglični, a i igličasti ležaj na klipnjači je vrlo često stradao. Radilica je teško mogla da preživi desetak hiljada kilometara. A i kvačilo nije baš bilo dovoljno jako da podnese takva opterećenja (jednom sam noću u Bjelovaru morao da rasturam kvačilo jer je ispao osigurač koji drži ploče pa se kvačilo "raznizalo").

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova

Sve moze i ne moze:-)Zbuniste decaka skroz..mozes ga blago uraditi vise se fokusirati na karb,usis i auspuh a masinu ako otvaras moras sve proveriti a ako ima uslova za budzenje uraditi to oprezno vec ti napisah ja i mnogo ljudi ovde pogotovo generacija koja je budzila tomose(ja nisam niti sam te motore ikad mogao da svarim:-))ali 30-40 vise,hm...to ne znam bas...Evo ako uporedis masinu od 500cc sa dva cilindra(rcm gpz sa 60 konja jer ga imam i znam kako ide) i 600cc sa cetiri neko bi rekao mala razlika a ipak masine od 600cc i 4 cilindra imas ne tako retko i preko 100 konja i tu je razlika u brzini drasticna kao i u performansama ali ako uporedis sa 600 cc i 4 cilindra i nekih 70-80konja to je ta razlika 30-40km grubo poredjenje naravno...ali to je ta razlika sto navodi da ti treba ipaj jaca masina

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV

Imao sam taj motor.Vozi i uzivaj,ako oces vise konja kupi jaci nema tu sta da se pojacava osim da ga estetski doterujes

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja