Jump to content

Moto Zajednica

Iskustvo sa BMW dilerima u Srbiji

Recommended Posts

  • Drug član, 1538 postova
 
Za svaku bocu i limenku depo u Hrvatskoj je 50 lipa.
 
Sićan se kad je tek uvedeno u praksu.
Davali su 50lipa i za boce koje nisu imale povratni kod na sebi, tako su ljudi skupljali bačene boce iz prirode i nosili na otkup.
Priroda očišćena u par tjedana nisi moga vidit odbačene boce ili limenke.
 
U ljetnoj sezoni pojedinci u turističkim destinacijama skupljaju boce bačene u kante i kontejnere.
Da se dobro zaraditi.
 
 
 
Vozim motor, nisam bajker.
Preslikan sistem iz Nemačke koji odavno funkcioniše. Svaka čast.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 949 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Japanac smisli,
Nemac napravi,
Srbin nabudži.

Svetsko, a naše

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Hm, 02:00h nikog nema u temi! Sta vam je ljudi, nije valjda zasao pun mjesec

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 7 sati, X8 Vračar je napisao:

Mene ako se sete za ćevape, sete se. Ako se ne sete, nikom ništa. To je bila moja dužnost da radim.

Tačno sam od početka znao da si plaćenik (verovatno strani)!:P

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 20 sati, el classico je napisao:

 


Bolan Ivice, naravno da nema smisla stare gume bacati u smeće.
One bi trebale ići u proces reciklaže, kako bi od njih nastalo nešto korisno, upotrebljivo u odrađenu svrhu.

Kud baš na smeće?? emoji23.pngemoji23.pngemoji482.pngemoji482.png



Vozim motor, nisam bajker.

 

U prilog tome

 

20200208_100034.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 949 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200
Tačno sam od početka znao da si plaćenik (verovatno strani)!
I domaći izdajnik

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 1 sat, Krmco je napisao:

I domaći izdajnik
Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 

Pa to se podrazumeva, (ide u kompletu).:aha::lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Pošto smo ustanovili da se BMW kvari kao i ostali motocikli, doduše skuplje i malo ćešće... Sve se kvari, koliko ozbiljno, zavisi koliko ti je ozbiljan novčanik :) Šta je dobro kod BMW-a?

 

Oslanjanje i ergonomija! Pravljen za evropljane, velike ljude i debele žene. Većinu stvari što moraš da dokupiš kod japanskog motocikla, na BMW-u je tu fabrički. 

Tri kofera, dvoje, juri se po krivinama sa R-ovima... 

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 401 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki

Nemam nista protiv BMW-a kao brenda. Licno mislim da su bas bas ruzni, i naravnopreskupi. Ok ko ima i voli kupice. Volim R klasu jer nemam mnogo vremena za voznju tako da jednom dvaput nedeljno obrnem stotinak km i zadovoljan sam. Vozim japance -Suzuki u :ljubav: obicno kupim 5-6 god star. Ono sto me nervira je da sam primetio da vozaci BMW -posebno auta, koji su kupili za 6-8k evra , kao casa; obavezno D i najvise serija 5 kao da su kasta bramanaca a svi ostali nedodirljivi. Isto kad vozim motor javljam se svakom kolegi a BMW GS- ovci te otkace jer valjda nisam njihov nivo. Subjektivno ali to su moja iskustva.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1539 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
10 hours ago, Alekre said:

Pošto smo ustanovili da se BMW kvari kao i ostali motocikli, doduše skuplje i malo ćešće... Sve se kvari, koliko ozbiljno, zavisi koliko ti je ozbiljan novčanik :) Šta je dobro kod BMW-a?

 

Misljenja sam da sta je dobro ili nije kod BMW-a ipak bolje znaju vlasnici istih. Pogledaj samo kako su se vlasnici tdmova organizovali na jednom stranom sajtu, pregledno, lepo, milina za citanje. Nece sigurno neki vlasnik recimo BMW-a da zna bolje od njih?

 

Capturerre.PNG.f5febc1e3849ca423d891bdf071763bf.PNG.png

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1539 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
10 hours ago, vex said:

Nemam nista protiv BMW-a kao brenda. Licno mislim da su bas bas ruzni, i naravnopreskupi. Ok ko ima i voli kupice. Volim R klasu jer nemam mnogo vremena za voznju tako da jednom dvaput nedeljno obrnem stotinak km i zadovoljan sam. Vozim japance -Suzuki u :ljubav: obicno kupim 5-6 god star. Ono sto me nervira je da sam primetio da vozaci BMW -posebno auta, koji su kupili za 6-8k evra , kao casa; obavezno D i najvise serija 5 kao da su kasta bramanaca a svi ostali nedodirljivi. Isto kad vozim motor javljam se svakom kolegi a BMW GS- ovci te otkace jer valjda nisam njihov nivo. Subjektivno ali to su moja iskustva.

Super, sve si nam rekao osim kakva iskustva ti imas sa BMW dilerima u Srbiji o kojima je rec na ovoj temi?

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 17 sati, yogibear je napisao:

Misljenja sam da sta je dobro ili nije kod BMW-a ipak bolje znaju vlasnici istih. Pogledaj samo kako su se vlasnici Tdmova organizovali na jednom stranom sajtu, pregledno, lepo, milina za citanje. Nece sigurno neki vlasnik recimo BMW-a da zna bolje od njih?

 

 

Srpski sindrom je da se upravo za ono o čemu se ništa ne zna i sa čim se nema dodirne tače, tvrdi da se najbolje i zna i radi i tako je za sve, izopačeno, a celo društvo je zahvaćeno tim trendom. Predložih li opkladu i ništa naravno, virtuelno je nadjačalo realno, "nebeski narod". TDM ima drndanje sa  španerom, ( i lancem), koji je specifičan, rešavao sam ga drugaru al nikad nisam ni pomislio da obnarodujem i učestvujem u temi, još manje da iznesem da znam.

 

Pre 17 sati, yogibear je napisao:

Super, sve si nam rekao osim kakva iskustva ti imas sa BMW dilerima u Srbiji o kojima je rec na ovoj temi?

 

 

Ja volim ćevape, svaka tema mora da se dezavuše, ili da ode u of.

 

Ovo je moje iskustvo sa dilerom BMW Radulović, mail korespodencija. Pri plasiranju porudžbune, uvek navodim kataloški broj, naziv na engleskom, broj komada i srpski naziv dela, recimo, u katalogu stoji "cup", interni prevod je "prašinjara", a tačan naziv je "brisač", radi se spoljnem semeringu štapova, na taj način se kolizija izbegava i povećava opšta razumljivost.

 

Sve liste se kontrolišu od strane dilera i za svaku uočenu moguću grešku sledi upit, ovde se konkretno radi o setu šimova za podešavanje zazora ventila, ima ih 8, igrom slučaja su bile potrebne dve podloške u istoj debljini, ali je dodatno tražena potvrda:

 

695867241_DELOVI1.thumb.jpg.62990f13ce37c79ebca899c3d4a97cce.jpg

Mnogi misle pogrešno, da je porudžbina, ili ponuda sve jedno, primljena i usvojena iako nema potvrđivanja, međutim, tek nakon dobijanja zvanične potvrde je to validno, uvek dobijam, "OK, poručeno, poručujem,..."

 

1270835385_DELOVI2.jpg.460e9457a8622581086c9de79ba155f7.jpg

 

Čak i kad izvršim dopunu:

 

1947647606_DELOVI3.thumb.jpg.dd9eb313b7522cc7c25fb214f0dc8a6d.jpg

 

 

A čim roba pređe granicu, dobijam najavu o prispeću i znam da mogu da se planiram i uzmem ako mi je hitno:

 

1096400088_DELOVI4.jpg.c9601914b9ac702f4010e84ed2bb518d.jpg

 

Obaveštenje o spremnosti za preuzimanjem, uvek stiže SMS porukom, ne mailom, jer mobilni telefon je uvek ažurniji nego otvaranje maila, ako ne reagujem unutar jednog sata, to je neko vreme za koje se predpostavlja da je zauzetost u pitanju, sledi telefonski poziv da me zasigurno obaveste jer možda mi gori od hitnosti, izraz brige prema klijentu. Kad se pogledaju vremena korespodencije, sve se odvija jako brzo, našalih se da smo ko Talični Tomovi, brži od sopstvene senke. Konkretna isporuka je bila za 7 kalendarskih dana, nekad bude 5, čak i 3, zavisi od dana u nedelji kad se naručuje. Moderni sistem snabdevanja sve više eliminiše lokalno rasuto lagerovanje, teži se centralizaciji stoka i brzim isporukama, u Nemačkoj to funkcioniše dan noć, iz BMW-a za Srbiju isporuke idu 2 puta nedeljno, nekad i tri, malo stvari ima na stanju kod nas, kad ima, odmah stiže obaveštenje sa upitom dal preuzimam ili čekam celokupno prispeće. Desi se da ponešto nema u Minhenu pa se čeka još dan da dođe iz fabrike u Berlinu, često naručujem jedan zaptivač koji se ne vidi kad se sklop rasklopi jer napravi mimikriju, na grafičkom preseku sklopa se jako teško uočava i obično se čini propust pri reparaciji i sklopi bez njega, a posle malo boli kad dođe do kvara. Naručivao sam po 2 komada uvek, sad samo jedan jer  diler drži komad na stanju, znajući da ga redovno uzimam i da ne moram da zarobljavam pare, košta cca 5€. Bude nekad nešto u novosadskoj poslovnici, ako mi je hitno, tog dana ga dobijem. Poručuju moji klijenti ili neko po preporuci sami, kad bude neka nejasnoća, diler zove mene kao da sam ja poručio, znači, nema ono, "boli me briga", vrlo savesno. Ponekad mi bude potrebna konsultacija, dobijem od šefa servisa il nekog od majstora, vrlo korektno. Sarađujem sa BMW Radulović u Beogradu, isti sistem je i u Novom Sadu, sigurno i ekspeditvno u svakom pogledu po pitanju rezervnih delova, od mene veliko poštovanje.

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

 

 

 

 Konkretna isporuka je bila za 7 kalendarskih dana, nekad bude 5, čak i 3, zavisi od dana u nedelji kad se naručuje. Moderni sistem snabdevanja sve više eliminiše lokalno rasuto lagerovanje, teži se centralizaciji stoka i brzim isporukama, u Nemačkoj to funkcioniše dan noć, iz BMW-a za Srbiju isporuke idu 2 puta nedeljno, nekad i tri, malo stvari ima na stanju kod nas, kad ima, odmah stiže obaveštenje sa upitom dal preuzimam ili čekam celokupno prispeće. Desi se da ponešto nema u Minhenu pa se čeka još dan da dođe iz fabrike u Berlinu, često naručujem jedan zaptivač koji se ne vidi kad se sklop rasklopi jer napravi mimikriju, na grafičkom preseku sklopa se jako teško uočava i obično se čini propust pri reparaciji i sklopi bez njega, a posle malo boli kad dođe do kvara. Naručivao sam po 2 komada uvek, sad samo jedan jer  diler drži komad na stanju, znajući da ga redovno uzimam i da ne moram da zarobljavam pare, košta cca 5€.

 

 

7 dana za isporuku i mali lager kod nas uopšte nije za pohvalu, mada ako je 7 dana maksimum za neke stavke koje se zaista ređe poručuju - onda jeste bolje od drugih. Moderni sistem snabdevanja i brze isporuke mogu lako da pojedu uštedu, tj. na kraju proizvode isti trošak koji bi imali za nešto povećan lokalni lager, a gubi se vreme.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake
Pre 1 sat, Skyrunner je napisao:

nisam znao da je jagger banovan

Kul čovek ali jebiga rešio da kupi novu Afriku, i to skupo, sa sve koferima

Ko te slagao da je banovan? I nije Jagger već Jager. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 1 sat, X8 Vračar je napisao:

 

7 dana za isporuku i mali lager kod nas uopšte nije za pohvalu, mada ako je 7 dana maksimum za neke stavke koje se zaista ređe poručuju - onda jeste bolje od drugih. Moderni sistem snabdevanja i brze isporuke mogu lako da pojedu uštedu, tj. na kraju proizvode isti trošak koji bi imali za nešto povećan lokalni lager, a gubi se vreme.

 

 

Moderna proizvodnja iziskuje racionalizaciju, komponente ulaze u prolazne magacine, koji su malte ne samo evidentirajući, neposredno pred potrebnu ugradnju ili sastavljanje na proizvodnoj liniji. Lager robe je zarobljen, ili, mrtav kapital, kamata na novac nije tolko bitna ni kad je bila visoka, već obrt, a pored vrednosti skladištene robe, postoji niz troškova, od magacinskoh objekata pa do svih ostalih logističkih, maipulativnih, personalnih itd, svu tu neku pasivu, neko mora da plati. Zato se ide na centralni magacin i brz način snabdevanja, virtuelna trgovina sve više uzima maha i kod nas se za promenu tarife mobilnog telofona ako je učinjena "online", dobija bonus, nije brže od odlaska na šalter, ali je za sve komfornije, efikasnije i na kraju krajeva, jeftinje za sve, pa otud, kakav takav benefit.

 

Svojvremeno sam tražio pismeni dokument od VW-a, rok dostave za DE je bio 3 dana, za EU 7, za ostale 14 dana, nije koštao ništa, a danas ga uopšte više ne izdaju jer ih to košta, a naše vlasti i dalje traže, zna se ko plaća ceh.

 

I nije uvek 7 dana, napisao sam, bude i 3 i 5, oficijelno stoiji 7-10 radnih dana, što je 14 dana. U 99% slučajeva sve naručeno stiže, svega u par navrata je  ostatak dolazio nakon dodatnih 2 dana. Za Hondu je isto Delta generalni diler, do pre neku godinu je isporuka bila jako duga, sad se svela na razumnu meru, ali je i dalje duži rok isporuke nego za BMW, ne znam kako je sa ređe potrebnim delovima.

 

Pre 1 sat, Motorcyclist je napisao:

Sasa Vuckovic nije dobro zamagljeno.

 

Ne volim javno da navodim nikog, skrivanje se obično tumači kao prikrivanje negativnog, u ovom slučaju to ne važi, Sale je ekstra, a kad ga bilo ko neizbežno zamenjuje, u poslu nema razlike osim što sa ostalima ne mogu uvek da prozborim koju neoficijelnu, jer ne znam lično ponaosob pa ne ide, mada nema blebetanja inače. Vrlo retko idem lično, brza pošta ređe, češće nekog "upregnem", sve uvek čeka spremno spakovano i traje zanemarljivo kratko.  

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Za proizvodnju se slažem, drugačiji je tok i može biti više programiran. Za servis verovatno je za očekivati da se nešto može završiti za kraće vreme nego što traje dostava dela. Ne znam kakav je tvoj proces rada niti kod njih u servisu ali verovatno kad nešto otvoriš dođeš do zaključka da ti treba neki deo koji nisi očekivao. Onda naručuješ delove, ostavljaš to raskolpljeno, klijent čeka i ne može da koristi vozilo (ako nije bio vanredni kvar), tebi to vozilo zauzima prostor i ne možeš da naplatiš urađeno jer čekaš deo itd. Na to sam mislio. Većinom to čak ne moraju biti skupi ili kabasti delovi koji opterećuju finansije i skladište koliko oduzimaju vreme svima...

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja