Jump to content

Moto Zajednica

Iskustvo sa BMW dilerima u Srbiji

Recommended Posts

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Kilometraza nije nikakav problem,na satu moze da vrti kolko hoces,samo je pitanje sta je sve i koliko radjeno na motoru do te kilometraze.To niko ne spominje,da li su na tih 200,300,800,hiljada km uradjene 2-3 generalne,promenjeno 12 kardana ili 18 lanaca,potroseno brdo ili planina para na servise i odrzavanje.To sto pise na satu nije bas neko merilo ni za jedan motor.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Motocikl: ZRX 1100
2 hours ago, Savan said:


Jel moguće da su motori iz prošlog vremena prelazili više km nego ovi danasnji?

Ako to uporedim sa automobilima, prosečan automobil iz 70tih godina je bio otpisan posle 200.000km a često i dosta pre. Sećam se kad mi je otac nekada davno kupovao automobil pa se listaju oglasi i komentariše kilometraža od 120.000 kako je već prešao dosta a oni sa blizu 200.000 se nisu ni gledali jer je to već bilo skroz potrošeno i pitanje dana kada će da se raspadne. Ako ne sam motor onda sve ostalo.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Nije to pitanje napretka tehnologije, vec filozofije.

 

Pre su pravljeni automobili/motori u skladu sa znanjem, iskustvom, mogucnostima firme... pa su neki trajali 150k, a neki 500k

Dok je danas izrada takvih masina maltene iskopirana kod svih pa je sve u neku ruku isto, sa odredjenim rokom trajanja. 

Tako da je poredjenje nekad/sad besmisleno. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Slažem se, ali toga i danas ima. Neki gaze lagano pola miliona i idu dalje a neki crknu na 150k.

Ali čini mi se da generalno duže traju danasnja nego 70tih i 80tih tj da sa godinama je se povecavao rok trajanja.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

 

 

I onda ti, nakon što si prošao kroz takav kupoprodajni proces, još više voliš tu stvar. Pa sutra kada hoćeš da je prodaš ona vredi više nego što si je novu platio, što je i normalno, jer to je sada motor sa dušom, sa emocijom, a negde si pročitao i da se dihtung na njemu podmlađuje. 

 

 

Stockholmski sindrom ćemo zvati BMW sindrom. Žrtva razvija emotivnu naklonost prema onome ko je zlostavlja.

 

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 5
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

 

 

 

 

 Nisi me razumio kolega.

Na zapadnoevropskim forumima se da jako kvalitetno razgovarati na temu bmw, dok je recimo na motori.hr otežano a ovdje nemoguće.

 

I ne, toj nezdravoj klimi doprinose kritičari koji nikad nisu sidili na nekom od spomenutih motora a sve i naj bolje znaju.

 

 

 

Moguće da nisam razumeo. Ovo sada je još gore... Hteo sam na prvi post da napišem najpre "što je društvo siromašnije, veće je kurčenje" ali nisam. Trebao sam jer je to bila očigledna poenta.

 

Pored toga, evo kolega baš hoće da sedne na BMW ali mu ne daju. Čak nije ni samo "sedenje" suština ove teme nego drugi aspekti, kao što su kolege već opisale u nekoliko ranijih postova, a neko se opet osetio prozvanim bez razloga samo zato što vozi isti motor i ode tema u...

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 7 sati, Savan je napisao:


Jel moguće da su motori iz prošlog vremena prelazili više km nego ovi danasnji?
 

 

Pre 4 sati, Nightrider Z je napisao:

Nije to pitanje napretka tehnologije, vec filozofije.

 

Pre su pravljeni automobili/motori u skladu sa znanjem, iskustvom, mogucnostima firme... pa su neki trajali 150k, a neki 500k

Dok je danas izrada takvih masina maltene iskopirana kod svih pa je sve u neku ruku isto, sa odredjenim rokom trajanja. 

Tako da je poredjenje nekad/sad besmisleno. :)

 

Jeste filozofija na neki način. Nekad je nemčki taksi auto prelazio po nekoliko puta veću kilometražu nego isti mtakav privatni, zato što je vožen u optimalnim uslovima. Uzeću za primer 4WD vozila koja su kvazi džipovi i sl, novi Range Rover je sledbenik čuvenog Land Rovera i može sigurno preći pozamašnu kilometražu, ali je pitanje koliko bi izdražao u uslovima samo filmskih rola u kojima je Land Rover "glumio". Postavi je A.J.-o sliku svog motora na promo štandu BMW moto kluba, nije ga on zablatnjavio bacajući blato rukama za slikanje, već voženjem, peri-blati i tako non stop, gledo sam njegove snimke, de on tera BMW, ja ne bi peške, a svi koji ga imamo, arčimo, ko manje ko više. Bilo je u par tema navođenje impozantnih kilometraža motora, mislim da je jedna fenomalna Honda GW imala skoro 1Mk, no, pitanje je kolika bi trajnost bila u ekstremnim uslovima, kad se prelistaju YT klipovi snimljeni po stazama Bogazama po zemaljskoj kugli, pretežna zastupljenost je GS, ima i raznoraznih ostalih, ali su  kuriozitet.

 

  

Pre 20 sati, ivica744 je napisao:

niko ovde nikoga ne mrzi,niti brend niti vlasnike,samo su vlasnici opasne paljevine.

 

Sigurno si barem jednom u životu učino neko opštenje ženskom polu ni krivom ni dužnom nit ičim izazvanim te, mada je danas zakonski dozvoljen istopolni odnos, a da ti je odbrusila. Na svaki napisano BMW, ti odma činiš, a niko te nije ništa pitao, ništa tražio, ništa očekivao, ništa molio, ništa prisiljavao, ništa nudio, pa kad ti neko odbrusi, jel to znak paljevine odbrusioca il je dobacivač napaljen pa dobacuje ?

 

Postavio si temu, baš kako si je i naslovio, uprkos već ko zna kolko puta napisanom:

 

https://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/134311-krpljenje-guma-100-ti-put/

 

Nastupio si sa profesinalnog polazišta, navodeći primere među kojima je takozvano "čepovanje" probušenig pneumatika, zašta su mnogi naveli niz negativnih iskustava i na motorima i atomobilima, jesi ti doduše naveo neka upozorenja, ali je urađeno ipak. Nas "maltretiraju" brojom "Pristupnih poglavlja", zašta mi smatramo da služe skidanju sa nebasa nebeskog naroda. U Evropi je strogo definisan način reparacije probušenog pneumatika, tačno se znaju zone koje se mogu krpiti a van njih se guma baca, za profesinalnu upotrebu je strogo zabranjena primena bilo kakvog čepovanja, mogu oni da se kupe u slobodnoj prodaju, ali profi vulkanizer nesme u svojoj radionici da ikome zalepi proboj tim sredstvom.

 

Neću da ulazim šta znaš šta ne znaš iz svog vidokruga, ali sasvim sigurno ne znaš o BMW-u, barem dovoljno, nit znaš da ga popraviš, nit kako, zašto i šta  se kvari, ali eto, znaaaaaaš, ih što bi ja voleo da mogu da budem tako vidovit pa da gledanjem u pasulj očas posla napravim defektažu, umesto da po par sati vršim detekciju. Kilometraža ne može da se trajno vrati na BMW-u, tačnije, može na satu ali čim se prikopča na dijagnostikovanje, pojaviće se tačna kilometraža i klikom se ispiše na displej.  Ali zato znaš da se generalna radi na 100k, ja ni za ijednu nisam ni video ni čuo, pa mi daj reci gde si ti to video, pa da i mi otvorimo oči, možda ću morati na svom sutra da je radim, 165k a pun i identičan pritisak na oba cilindra, ako ne veruješ, jel smeš da se kladiš u suprotno, hoćeš da se kladiš da je kardan kao nov, piše mu datum koji se poklapa sa motorom, jedino bi morao da platiš rasklapanje, pa ako si tako ubeđen, izvoli, pristajem na bilo kakvu opkladu, a moj motor je svojvremeno izvezo dugu Mongoliju sa suvozačem i pun tereta, dal bi tvoj? Doduše, ni ne znam šta voziš nit me pa interesuje, još manje pali, to je prepušteno tebi. A lanac zaboravih, gde je, čime se podmazuje i pere, ne sećam se kolko sam para dao na chain lube sprejeve, verovatno čitavo bogatstvo potrošeno, aj me poduči neukog, ili bilo kog od nas koji imamo BMW, mi smo svi glupaci pa ne znamo ni šta vozimo, pa čekamo "prosvetitelja". 

 

Pre 8 sati, ivica744 je napisao:

Kilometraza nije nikakav problem,na satu moze da vrti kolko hoces,samo je pitanje sta je sve i koliko radjeno na motoru do te kilometraze.To niko ne spominje,da li su na tih 200,300,800,hiljada km uradjene 2-3 generalne,promenjeno 12 kardana ili 18 lanaca,potroseno brdo ili planina para na servise i odrzavanje.To sto pise na satu nije bas neko merilo ni za jedan motor.

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Posto si me poprilicno ispljuvao red je i da odgovorim,iako nije tema za to
 

Pre 2 sati, đunta je napisao:

Na svaki napisano BMW, ti odma činiš, a niko te nije ništa pitao, ništa tražio, ništa očekivao, ništa molio, ništa prisiljavao, ništa nudio

Jel ovo znaci da ne smem na forumu nista da napisem tamo gde se spominje bmw?
 

 

Pre 2 sati, đunta je napisao:

Nastupio si sa profesinalnog polazišta, navodeći primere među kojima je takozvano "čepovanje" probušenig pneumatika, zašta su mnogi naveli niz negativnih iskustava i na motorima i atomobilima, jesi ti doduše naveo neka upozorenja, ali je urađeno ipak. Nas "maltretiraju" brojom "Pristupnih poglavlja", zašta mi smatramo da služe skidanju sa nebasa nebeskog naroda. U Evropi je strogo definisan način reparacije probušenog pneumatika, tačno se znaju zone koje se mogu krpiti a van njih se guma baca, za profesinalnu upotrebu je strogo zabranjena primena bilo kakvog čepovanja, mogu oni da se kupe u slobodnoj prodaju, ali profi vulkanizer nesme u svojoj radionici da ikome zalepi proboj tim sredstvom.

Za nacine krpljenja si upravu,ali ako si pazljivo procitao shvatio si da to radim iskljucivo na zahtev i bez odgovornosti.Naravno,da kada dodje covek sa raspalom busnom gumom i potrebno mu je "zacepljavanje"rupe da bi stigao do kuce 1-2 km ,pa necu mu uzimati mnogo vece pare da je uradim kako treba jer je ionako baca i stavlja drugu isti dan ili sutradan.
 

 

Pre 2 sati, đunta je napisao:

Kilometraža ne može da se trajno vrati na BMW-u, tačnije, može na satu ali čim se prikopča na dijagnostikovanje, pojaviće se tačna kilometraža i klikom se ispiše na displej.  Ali zato znaš da se generalna radi na 100k, ja ni za ijednu nisam ni video ni čuo, pa mi daj reci gde si ti to video, pa da i mi otvorimo oči, možda ću morati na svom sutra da je radim, 165k a pun i identičan pritisak na oba cilindra, ako ne veruješ, jel smeš da se kladiš u suprotno, hoćeš da se kladiš da je kardan kao nov, piše mu datum koji se poklapa sa motorom, jedino bi morao da platiš rasklapanje, pa ako si tako ubeđen, izvoli, pristajem na bilo kakvu opkladu, a moj motor je svojvremeno izvezo dugu Mongoliju sa suvozačem i pun tereta, dal bi tvoj? Doduše, ni ne znam šta voziš nit me pa interesuje, još manje pali, to je prepušteno tebi. A lanac zaboravih, gde je, čime se podmazuje i pere, ne sećam se kolko sam para dao na chain lube sprejeve, verovatno čitavo bogatstvo potrošeno, aj me poduči neukog, ili bilo kog od nas koji imamo BMW, mi smo svi glupaci pa ne znamo ni šta vozimo, pa čekamo "prosvetitelja". 

Gde sam ja pominjao vracanje kilometraze?Gde sam napisao da se generalna radi na 100 ili 200k km?Gde sam pomenuo tvoj motor?Gde sam uopste u tom postu pomenuo bmw?I sta sam ja to uopste u OVOJ temi napisao lose ili dobro za motor marke bmw?@Alekre je izbacio slike kilometraza nekih motora koji imaju lanac,pa ne znam zasto lanac pripisujes meni,a moj post se odnosio i na motore sa kardanom i na motore sa lancem.

Ja sam se prema tebi licno odnosio sa postovanjem,nikada te nisam uvredio ili omalovazio tvoj rad,a tebi ako smeta moje zajebavanje na racun vlasnika bmw-a,slobodno se zali administratorima pa neka mi brisu postove,neka me banuju,kao i @bocca_bastard,@sumadinac,@jagger,bas me briga.
Ovim zavrsavam prepisku sa tobom a neku drugu necu ulaziti
 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
pre 53 minuta, ivica744 je napisao:

Posto si me poprilicno ispljuvao red je i da odgovorim,iako nije tema za to

 

Nisam, sve su to povratne činjenice koji ti diživljavaš kako već.

 

pre 53 minuta, ivica744 je napisao:

Jel ovo znaci da ne smem na forumu nista da napisem tamo gde se spominje bmw?

 

Naravno da smeš, samo je pitanje šta je svrha, produkt, korisnost i posledičnost napaljenosti.

 

pre 53 minuta, ivica744 je napisao:

Za nacine krpljenja si upravu,ali ako si pazljivo procitao shvatio si da to radim iskljucivo na zahtev i bez odgovornosti.Naravno,da kada dodje covek sa raspalom busnom gumom i potrebno mu je "zacepljavanje"rupe da bi stigao do kuce 1-2 km ,pa necu mu uzimati mnogo vece pare da je uradim kako treba jer je ionako baca i stavlja drugu isti dan ili sutradan.

 

Pročitao sam ja vrlo dobro, za sve postoji odgovornost,  kao profsionalac si morao da istakneš nevedeno, a nisi, očigledno nemaš dovoljna saznanja ni u okviru svoje profesije, ali "pouzdano" znaš o nečemu sa čim nemaš dodirne tačke.

 

pre 53 minuta, ivica744 je napisao:

Gde sam ja pominjao vracanje kilometraze?

 

Pre 2 sati, đunta je napisao:

Kilometraza nije nikakav problem,na satu moze da vrti kolko hoces

 

Možda na tvom ili nekom drugom motoru, kod BMW-a sam objasnio, a sve ostalo što si napisao je u istom maniru.

 

pre 53 minuta, ivica744 je napisao:

Ja sam se prema tebi licno odnosio sa postovanjem,nikada te nisam uvredio ili omalovazio tvoj rad,a tebi ako smeta moje zajebavanje na racun vlasnika bmw-a,slobodno se zali administratorima pa neka mi brisu postove,neka me banuju,kao i @bocca_bastard,@sumadinac,@jagger,bas me briga.
Ovim zavrsavam prepisku sa tobom a neku drugu necu ulaziti

 

Ja sam sebi dao za pravo da se isturim ispred neke grupe, prvenstveno što smatram da nači kojim se dešava forum, nije dobar, lep, kolegijalan,... generalno, vrlo usko čitam ali mi po neko prepriča da se svuda odvija isti scenario, čovek ne može da izabere čarape a da ne dođe do ovakvog nečeg. Zatim, kao imaoc BMW-a, svakako da barem nešto, hteo nehteo, mi zapara uši, bez obzira što nije lično, kad zvižde srpskoj zastavi, naravno da prvak sveta ne može da misli da je on izuzet zato što prima aplauz. Pored toga, ipak imam malo više znanja o jednoj problematici, ne mogu da prenabregnem nešto što nekog može dovesti u zabludu, kao recimo tvoj "komentar" o kardanu recimo, ja da čitam a da nemam predstavu, reko bi, bež od toga, a to jednostavni nije tačno. Nek je to i šala i zajebavanje, ali to neko ne voli, pogotovo ovo drugo, "što u šali,to u zbilji", nije to baš tako sve, za zajebavanje. Ko što ti voliš da podjebavaš, drugi ne trpi, kad neko voli tišinu a neko da galami, zna se kom se spori da čini to što voli, u šumu brate pa se se deri kolko oćeš. Naravno da se žalim, javno sam u zaključanoj temi to nedavno učinio i nije prvi put. 

 

Da nije isključivo i samo lično:

 

On 31.1.2020. at 20:59, đunta je napisao:

Verovo ili ne, važi i u množini, imao sam ideju i iskrenu želju, da pozovem nekoliko najvećih oportunista na jedan dobar ćevap parti kod mene u kraju, gde je izvrstan roštilj, pa da se ćevapima isprepucavamo za stolom, nema Vas mnogo i mogao bi moj džep da izdrži, nemo sad da krene zapljunjivanje, ne važi se, samo osvedočeni. Boca mi nešto posto sumnjiv, al je zaslužan, Dvlns, Ivica744 i ti, dosta i izvinjavam se ako sam nekog zaboravio, može ?

 

 

 

  

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Pre 2 sati, đunta je napisao:

 

Sigurno si barem jednom u životu učino neko opštenje ženskom polu ni krivom ni dužnom nit ičim izazvanim te, mada je danas zakonski dozvoljen istopolni odnos, a da ti je odbrusila. Na svaki napisano BMW, ti odma činiš, a niko te nije ništa pitao, ništa tražio, ništa očekivao, ništa molio, ništa prisiljavao, ništa nudio, pa kad ti neko odbrusi, jel to znak paljevine odbrusioca il je dobacivač napaljen pa dobacuje ?

 

 

@Jovan Ristic - Dragi Jovane,  odgovor na tvoje pitanje, od pre par postova. A kao sto vec napisah, ovo je jedan od klasicnih primera zasto je nekolicina ljudi koji voze BMW, a verovatno bi bili isti i da voze TOMOS , spremna da nekog ponizi do krajnjih granica, samo da bi odbranili svog nebeskog mezimca, cak iako je to neki najbezazleniji komentar.

Dakle nije do BMW-a, on je cool, do ljudi je.
 

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Tako je, do ljudi je, a sve što je od ljudi, nije ljudski. Ja sam napaljen zato što mi neko dobacuje, a ja odbrusim, a nije taj koji je dobacio,  kako to posledica može da bude varnica a nije to uzrok, zašto je poniženje nekom što mu se skrene pažnja da ne dobacuje, a nije onom kom je dobačeno,  to što je tebi bezazleno, meni nije, to što ti  misliš, ja nemislim, što je posledično gore od uzročnika te posledice, što je drugi gori od prvog i možemo tako u nedogled.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Upravo sada, đunta je napisao:

Tako je, do ljudi je, a sve što je od ljudi, nije ljudski. Ja sam napaljen zato što mi neko dobacuje, a ja odbrusim, a nije taj koji je dobacio,  kako to posledica može da bude varnica a nije to uzrok, zašto je poniženje nekom što mu se skrene pažnja da ne dobacuje, a nije onom kom je dobačeno,  to što je tebi bezazleno, meni nije, to što ti  misliš, ja nemislim, što je posledično gore od uzročnika te posledice, što je drugi gori od prvog i možemo tako u nedogled.

E ovim si mi sve objasnio, Ivica je kriv i los je covek. Tek nakon ovoga to shvatam. 
Hvala!

:lud:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ne shvataš bojim se, ništa. Vidi, ne diram ja nikog, pa nemoj ni ti mene, to je pravilo ponašanja. Jesam li ja, ili bilo ko, od imaoca BMW-a, ikad izrekao bilo šta što se non stop izriče za ljude koji imaju i voze BMW u bilo kojoj temi o bilo kom motoru. Da li je ko kriv i za šta, nije na meni da sudim, ja sam samo postavio logičke pitalice, jel jedan bolji od 2, ili obrnuto, a ti si našao da presuđuješ mojim rečima, prenabrežući moj poziv na druženje uprkos forumskom neslaganju, šta misliš, da bi ja sedeo za istim stolim sa nekim kog smatram lošim, grdno se varaš. 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive
pre 29 minuta, ProMaster je napisao:

 A kao sto vec napisah, ovo je jedan od klasicnih primera zasto je nekolicina ljudi koji voze BMW, a verovatno bi bili isti i da voze TOMOS , spremna da nekog ponizi do krajnjih granica
 

Moze primer toga ovde na forumu ? 

 

Ne , nisam se nasao prozvan , ali bi voleo da znam koga imas u mislima ...

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ma daj Velimije, ovde se zastupa teza da svako ima ne samo pravo, nego malte ne i obavezu da pljuje po imocima BMW-a, a da oni nemaju pravi da reaguju i kad to čine, onda je to ponižavanje vinovnika.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Upravo sada, Velimlje2 je napisao:

Moze primer toga ovde na forumu ? 

 

Ne , nisam se nasao prozvan , ali bi voleo da znam koga imas u mislima ...

 

Pa evo 2.. 

1. Onaj deo koji sam citirao u obracanju Jovanu. Djunta prica Ivici o tome kako je ovaj "nekada mozda opstio" ili kako je vec tacno napisao, nije ni bitno, namera da se neko uvredi ocigledna.
2. A.J. prica o tome da o BMW-u diskutuju i pljuju ga oni koji su jadni i nemaju para da ga voze. Mozes misliti, pa nije to Bugati, sprava koja kosta 10-20k E, svako sa iole solidnim primanjima moze da je priusti, inace ne bi bio najprodavaniji motor tog tipa, zar ne..?

I nema potrebe da se osetis prozvanim, nije ka tebi usmereno, ni najmanje.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
pre 11 minuta, đunta je napisao:

Ne shvataš bojim se, ništa. Vidi, ne diram ja nikog, pa nemoj ni ti mene, to je pravilo ponašanja. Jesam li ja, ili bilo ko, od imaoca BMW-a, ikad izrekao bilo šta što se non stop izriče za ljude koji imaju i voze BMW u bilo kojoj temi o bilo kom motoru. Da li je ko kriv i za šta, nije na meni da sudim, ja sam samo postavio logičke pitalice, jel jedan bolji od 2, ili obrnuto, a ti si našao da presuđuješ mojim rečima, prenabrežući moj poziv na druženje uprkos forumskom neslaganju, šta misliš, da bi ja sedeo za istim stolim sa nekim kog smatram lošim, grdno se varaš. 

 

 

Nemoj se bojati za mene.
Boji se za ljude poput sebe, vidis da ste jako ugrozeni, jos malo pa cete kao male pande biti zasticeni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
pre 1 minut, ProMaster je napisao:

1. Onaj deo koji sam citirao u obracanju Jovanu. Djunta prica Ivici o tome kako je ovaj "nekada mozda opstio" ili kako je vec tacno napisao, nije ni bitno, namera da se neko uvredi ocigledna.

 

Očito imaš isti poriv, ajmo od početka, zašto sam ja napaljen što reaghujem na dobacivanje, uzevši za primer neko opštenje prema ženskom polu na koje je ona reagovala odbrišivši, šta je tu ovredljivo, pojam "opštenje", pogledaj malo šta to znači, baš pod brojem 1:

 

општење, с

Значења:

  1. (значење изведено преко синонима) конверзација, разговор, казивање, приповедање, комуницирање, говорење, говор, причање, комуникација, дијалог, дебата, изражавање, прича, обраћање, расправа, дискусија, нарација, зборење, рег. домјенак рег., фам. говоранција фам., жарг. жвака жарг., спика жарг., арх. збор арх., рет. козерија рет. [1][н 1]

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Pre 3 sati, đunta je napisao:

mada je danas zakonski dozvoljen istopolni odnos

Sigurno si kad si spomenuo gore citirano mislio na "kazivanje" istopolno.. :sampion:

Da, da, verujem ti.

Kako god, ne bih vise da offujem, iako nema dalje od ovog, ali ajde sad..

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
pre 1 minut, ProMaster je napisao:

Nemoj se bojati za mene.
Boji se za ljude poput sebe, vidis da ste jako ugrozeni, jos malo pa cete kao male pande biti zasticeni.

 

Ne bojim se ja za tebe, naprotiv, već za tvoje nerazumevanje obične pismenosti.   Jesi se nekad zapitao, što nisi ni jedno jedino slovce pročitao a da sam ja napisao o tovom motoru, jel ja nepišem što sam ugrožen.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
pre 1 minut, ProMaster je napisao:

Sigurni si kad si spomenuo gore citirano mislio na "kazivanje" istopolno.. :sampion:

Da, da, verujem ti.

Kako god, ne bih vise da offujem, iako nema dalje od ovog, ali ajde sad..

 

Ima ljudi koji se diče Prajdom, ja ne znam ko je ko nit me pa zanima, ali vodim računa da na svaki način ne povredim nečija prava ili uvredim. Vidiš, ja sa svojim  komšinicima redovno opštim na nebanalan načinm upravo kako stoji u navedom citatu, to što ti ne znaš za drugojačije, tvoj problem, al nemoj me poistovećivati sa sobom i tumačiti moje reči, sad, kao ti bolje znaš šta sam ja izrekao, "vidovito".

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive
pre 26 minuta, ProMaster je napisao:

Pa evo 2.. 

1. Onaj deo koji sam citirao u obracanju Jovanu. Djunta prica Ivici o tome kako je ovaj "nekada mozda opstio" ili kako je vec tacno napisao, nije ni bitno, namera da se neko uvredi ocigledna.
2. A.J. prica o tome da o BMW-u diskutuju i pljuju ga oni koji su jadni i nemaju para da ga voze. Mozes misliti, pa nije to Bugati, sprava koja kosta 10-20k E, svako sa iole solidnim primanjima moze da je priusti, inace ne bi bio najprodavaniji motor tog tipa, zar ne..?

I nema potrebe da se osetis prozvanim, nije ka tebi usmereno, ni najmanje.

a to zasto su ti isti ljudi dosli dotle pa to napisali , to nikom nista ? i neki pre njih ... kako je neko napisao  , paljevine ??

 

slika nije tako jednostrana , znas i sam 

 

i valjalo bi malo spustiti tenzije , ko je raspolozen .... a ne mora ... meni isto , odavno 

 

 

a na temu ....

 

ja sam moj motor servisirao u Delti , bez ikakvih problema , ja super zadovoljan , ali citam losa iskustva nekih , pre svega kolege Sasha ( tako nekako mu je nik ...nema ga odavno ... )

i odlucim , mora da promenim servis , otisao prosle sezone kod Radulovica , najiskrenije , meni jos prijatnije kod njih , kafa super , brzo gotovo , ma prezadovoljan , iskreno ...

 

Sad se pitam ove sezone gde da servisiram motor ???? muke strasne .... citajuci forum ....

 

sam da radim servis ili da prodam kantu ??? pitanje je sad ....

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
pre 11 minuta, đunta je napisao:

 

Ne bojim se ja za tebe, naprotiv, već za tvoje nerazumevanje obične pismenosti.   Jesi se nekad zapitao, što nisi ni jedno jedino slovce pročitao a da sam ja napisao o tovom motoru, jel ja nepišem što sam ugrožen.

Mislis o razumevanju  "istopolnog kazivanja", hvala Bogu sto nisam na istoj lestvici pismenosti.
Nisam se zapitao jer ne pratim sta ti pises, ali ako bas moram da razmislim zasto nisi pisao o mom motoru, mozda zato sto te ne zanima. 

I ne, ne bih zeleo da sebe poistovetim sa tobom. Ne, nikako.
Laku noc. 

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
pre 9 minuta, ProMaster je napisao:

Mislis o razumevanju ' istopolnog kazivanja", hvala Bogu sto nisam na istoj lestvici pismenosti.
Nisam se zapitao jer ne pratim sta ti pises, ali ako bas moram da razmislim zasto nisi pisao o mom motoru, mozda zato sto te ne zanima. 

I ne, ne bih zeleo da sebe poistovetim, sa tobom. Ne, nikako.
Laku noc. 

 

Naravno da me ne zanima, da bih pisao i karkterisao ko što ti činiš, blago tebi i hvala Bogu na pismenosti. Tvoje želje su samo tvoje, kolko su dostižne ne znam, svako ih ima, svesno il nesvesno, hvala, laka noć i tebi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja