Jump to content

Moto Zajednica

Iskustvo sa BMW dilerima u Srbiji

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Pratim ovo i do sad nisam komentarisao, al sad ću. Počelo je pre pet dana time što se Kolega Đole LO požalio na prodavca koji mu produžuje rok isporuke za tri meseca.  Nekoliko postova kasnije se javlja i kolega el classico koji je takođe kod prodavca ali u nemačkoj otprilike u isto vreme naručio isti motocikl ali mu je isporuka obećana za sredinu - kraj maja . 

  Po meni, naš prodavac je dao kraći rok da bi pridobio i zadržao kupca, pa ako prođe - prođe i on je jedini krivac što Đole neće dobiti svoj motocikl onda kad je zamislio i spram toga isplanirao svoje aktivnosti. 

  Ostale četiri strane pisanija gde se trpaju i klubovi, servisi i sam BMW koncern trenutno nemaju veze sa ovim . 

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 276 postova
  • Lokacija: Beograd

To si potpuno u pravu al sta vredi kad su agresivni ko da jasu svetu kravu bre. Totalno besmislena stvar. Jel te ispunjava i zadovoljan si? Pa brate mili uzivaj sve i metlu da jases ali nemoj planinariti drugima po mozgu. Pa jel ti vidis da ja kazem ne bih ga uzeo to odmah skace eh ne verujem ti!

  • Zbunjen 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1567 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

@drumskalisica i kada tome dodas razne teoretičare zavera i mrzitelje svega sto što ima veze sa dotičnom markom iz Bavarske, dobiješ debatu poput ove na svakoj temi gde god da se spomene BMW. I tako godinama unazad...

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

 

 

Kolega, to što nisi čuo za neki proizvod ili za nekog proizvođača ne daje ti za pravo na sarkazam i da nekog omalovažavaš, a proizvodnja je proizvodnja i ima svoje specifičnosti i zakonitosti bez obzira na nečiju ekonomsku snagu i na brend. 

Još pre tri decenije sam imao svoju firmu i proizvodio uređaje koji su bili vrlo komplikovani i vrlo kvalitetni i cenjeni na tržištu i koji su često (po komadu) prelazili vrednost od 20.000 DM, pa isto ne verujem da si čuo i za mene i za tu moju firmu i za te proizvode. I odakle ti ideja da je to da li je neko (u ovom slučaju ti) čuo za nekog ko nešto proizvodi merilo kvaliteta ili poslovnosti?

Jel se ti baviš možda nekom proizvodnjom pa imaš oko toga neka iskustva na osnovu kojih iznosiš mišljenje?

Normalno je da svaki proizvođač mora da se trudi da ispoštuje kupca i saradnike (i da snosi posledice za ono što pogreši), ali se često desi da u proizvodnji dođe do problema koje proizvođač (objektivno) nije mogao da predpostavi i na koje nije mogao bitno da utiče.

 

Nisam nikoga omalovažavao. To je najbitnije da istaknem.

 

Pored toga, nikakvo poređenje druge proizvodnje sa proizvodnjom u jedinoj fabrici motocikala u Nemačkoj ne može biti realno. Prosto, mnogo je veća pregovaračka snaga u pitanju, imaju veći pristup dobavljačima, da ne govorimo o obimu, o robotizaciji itd.

 

Ja ako nemam proizvodnju, samim tim ne gubim pravo da komentarišem i upoređujem bilo koje druge proizvode. U suprotnom, ovo ne bi bio forum nego udruženje proizvođača ili sl.

Na kraju, svoju reklamu nikada ne bi pokušao ovako agresivno da podmetnem kroz postove na forumu. Mislim da je to jedino oko čega ovde, eventualno, može biti spora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

 

 

Jos jedan demagog.

BMW Klub Srbija je klub istomisljenika i ljubitelja marke a ne prodajni centar artikala koje proizvodi pomenuti koncern.

To je prvo.

Drugo, stand se nalazi unutar pesacke zone i dozvola do grada je dobijena da se vozila dovezu na mesto a ne da se njima bilo ko vozika tamo-amo. 

A trece.....ma nema veze, svejedno neces shvatiti.

 

Jel ima taj klub svoju temu na ovom forumu? Ako ima, ovaj post bi tamo više odgovarao, ovde je tema nešto drugo. Ako nema, treba da ima pa da mi, sirotinja koja ništa ne proizvodi i ima para samo za pristup internetu da bi širila zlu demagogiju, ne zalazimo tamo i svima lepo.

 

Čitao sam tvoju temu o servisu. Jako korisno i zanimljivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 18 minuta, X8 Vračar je napisao:

Nisam nikoga omalovažavao. To je najbitnije da istaknem.

 

Pored toga, nikakvo poređenje druge proizvodnje sa proizvodnjom u jedinoj fabrici motocikala u Nemačkoj ne može biti realno. Prosto, mnogo je veća pregovaračka snaga u pitanju, imaju veći pristup dobavljačima, da ne govorimo o obimu, o robotizaciji itd.

 

Ja ako nemam proizvodnju, samim tim ne gubim pravo da komentarišem i upoređujem bilo koje druge proizvode. U suprotnom, ovo ne bi bio forum nego udruženje proizvođača ili sl.

Na kraju, svoju reklamu nikada ne bi pokušao ovako agresivno da podmetnem kroz postove na forumu. Mislim da je to jedino oko čega ovde, eventualno, može biti spora.

Pa upravo se radi o tome da ti svojim komentarima oduzimaš pravo drugima (u konkretnom slučaju @kepi) da komentarišu. Znači ti imaš pravo da komentarišeš kad god hoćeš, kako god hoćeš i o čemu god hoćeš, ali kolega @kepa nema isto to pravo (jer je napisao da se bavi nekom proizvodnjom i izneo na osnovu toga svoje iskustvo i mišljenje). Da nije možda kriminalna radnja ili sramota ako se neko bavi proizvodnjom? 

A ukoliko je tvoja napmena na ovo agresivno podmetanje reklame na forumu namenjena meni, moram da te obavestim da se tom proizvodnjom koju sam opisao ne bavim još od 2001. god. pa shodno tome nemam ni razloga za reklamom tih proizvoda.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
Pa upravo se radi o tome da ti svojim komentarima oduzimaš pravo drugima (u konkretnom slučaju@kepi) da komentarišu. Znači ti imaš pravo da komentarišeš kad god hoćeš, kako god hoćeš i o čemu god hoćeš, ali kolega@kepa nema isto to pravo (jer je napisao da se bavi nekom proizvodnjom i izneo na osnovu toga svoje iskustvo i mišljenje). Da nije možda kriminalna radnja ili sramota ako se neko bavi proizvodnjom? 

A ukoliko je tvoja napmena na ovo agresivno podmetanje reklame na forumu namenjena meni, moram da te obavestim da se tom proizvodnjom koju sam opisao ne bavim još od 2001. god. pa shodno tome nemam ni razloga za reklamom tih proizvoda.

Ne oduzimam nikome ništa niti mi je to bila ikada namera. Samo naglašavam da poređenja nisu realna.

Nisam mislio da se ti reklamiraš nego svi drugi od banaka do kiparskih firmi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3971 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Pratim ovo i do sad nisam komentarisao, al sad ću. Počelo je pre pet dana time što se Kolega Đole LO požalio na prodavca koji mu produžuje rok isporuke za tri meseca.  Nekoliko postova kasnije se javlja i kolega el classico koji je takođe kod prodavca ali u nemačkoj otprilike u isto vreme naručio isti motocikl ali mu je isporuka obećana za sredinu - kraj maja . 
  Po meni, naš prodavac je dao kraći rok da bi pridobio i zadržao kupca, pa ako prođe - prođe i on je jedini krivac što Đole neće dobiti svoj motocikl onda kad je zamislio i spram toga isplanirao svoje aktivnosti. 
  Ostale četiri strane pisanija gde se trpaju i klubovi, servisi i sam BMW koncern trenutno nemaju veze sa ovim . 


Einspruch, Euer Ehren!

Ja jesam postao detalje isporuke istog motora ali ga ja nisam kupio nego kolega sa njemačkog foruma.

I, da, za ne povjerovati.
Nemoguće je u normalnom tonu i u normalnom okruženju diskutirati ili razgovorati o bavarskim motorima.

Aktivan sam na nekoliko foruma i mogu iz iskustva reći, što je društvo siromašnije time su demagozi i sveznajući glasniji.

Mojih pet rapa.



Vozim motor, nisam bajker.
  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

@ - el classico Nisam sudija, al prigovor uvažavam . Kako god, nebitno dal si ti il neki tvoj kolega kupio taj motor, našao si dobar primer za upoređenje ( motor naručen otprilike u isto vreme ) .  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

 

 

I, da, za ne povjerovati.

Nemoguće je u normalnom tonu i u normalnom okruženju diskutirati ili razgovorati o bavarskim motorima.

 

Aktivan sam na nekoliko foruma i mogu iz iskustva reći, što je društvo siromašnije time su demagozi i sveznajući glasniji.

 

Hmmm zanimljiva komparativna analiza. Ovo znači da vlasnici bavarskih motora ne mogu ni na jednom forumu da diskutuju u normalnom tonu. To prebacuje problem na drugu stranu tj. neće biti da je "društvo" krivo.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4594 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Ajde sad ja da opet pitam nešto. Pratim tržište motocikala i sve vezano za motocikle od kad sam se rodio. Nijedan brend ne favorizujem (okej, ljubitelj sam MV Aguste), svaki motocikl bih voleo da vozim i probam bez obizra na to da li je enduro, kros, adventure, sportski, nejked. Dok nisam počeo aktivno da učestvujem na forumu, nisam znao da postoji toliko ljudi koji mrze BMW.

 

Stvarno, ali me stvarno zanima zašto je to tako? Ne zezam se, ozbiljno me interesuje, ako neko može da mi kaže objektivan razlog :) 

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1734 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Mislim da nema mnogo ljudi koji mrze BMW, neko bi iz mog pisanja naslutio da sam i ja možda od tih. A meni je GS jedan od 3 motora koja planiram za sledeći. Ima sve ono što meni treba i zabole me da li na njemu piše BMW, Kawasaki, Yamaha, Zorka Šabac, Milan Blagojević... Ljudi su, pa i ja, ogorčeni na taj stil pisanja, mi, pa mi, pa mi i nas BMW.. i na najmanju opasku da nešto nije savršeno (kao što ni na jednom proizvodu nije sve savršeno)se diže tenzija. Imao sam u početku isti utisak kao ti, ali kasnije shvatiš da je to ustvari stvaranje neke tenzije za kojom nema potrebe.
Zamisli meni dodje neko i kaže za moj Versys, da je ruzan, da su plastike lose, da je završna obrada 0. Treba da ga napljujem, kako se usuđuje da za mog mezimca kaže to? Pa normalno da će da kaže kad je tako, kako je.. ima 5 mana i 55 vrlina, ali mane su tu i sa tim se živi..

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Dobri moj Jovane, to je fenomen koji sam primetio i u drugim državama. Posmatrao sam i jedne i druge. I vlasnike i kritičare i moram priznati da su i vlasnici, ne svi naravno, donekle krivi za negativne kritike. Izvesni vlasnici imaju toliko nadmen stav jer voze BMW da to nije shvatljivo. Čemu to, nisam dokučio.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4594 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Vidim da ima animozitet kad se spomene BMW, e sad ne znam da li je to prema samom brendu ili vlasnicima, ali sad vidim da ima veze sa vlasnicima, a ne sa samim brendom. Hvala na ovih par komentara :) 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
Mislim da nema mnogo ljudi koji mrze BMW, neko bi iz mog pisanja naslutio da sam i ja možda od tih. A meni je GS jedan od 3 motora koja planiram za sledeći. Ima sve ono što meni treba i zabole me da li na njemu piše BMW, Kawasaki, Yamaha, Zorka Šabac, Milan Blagojević... Ljudi su, pa i ja, ogorčeni na taj stil pisanja, mi, pa mi, pa mi i nas BMW.. i na najmanju opasku da nešto nije savršeno (kao što ni na jednom proizvodu nije sve savršeno)se diže tenzija. Imao sam u početku isti utisak kao ti, ali kasnije shvatiš da je to ustvari stvaranje neke tenzije za kojom nema potrebe.

Zamisli meni dodje neko i kaže za moj Versys, da je ruzan, da su plastike lose, da je završna obrada 0. Treba da ga napljujem, kako se usuđuje da za mog mezimca kaže to? Pa normalno da će da kaže kad je tako, kako je.. ima 5 mana i 55 vrlina, ali mane su tu i sa tim se živi..

 

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk

 

 

Bravo. Sve tačno i precizno rečeno. Potpisujem svako slovo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1097 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /
Pre sat vremena, Jovan Ristic je napisao:

...Nijedan brend ne favorizujem (okej, ljubitelj sam MV Aguste), svaki motocikl bih voleo da vozim i probam bez obizra na to da li je enduro, kros, adventure, sportski, nejked...

Lajkovao sam ti post do neba zbog dela koji sam citirao a posebno zbog boldovanog   :care:   :ljubav:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Da li neko od vas ima poznanika, prijatelja da se bavi politikom i da je razmenjivao sa njim misljenja pre i tokom politicke karijere?

E isti sindrom. :D

Kada smo vec kod politike i propagande, Gebelsov (doduse posinak pa se Djunta naljutio) je radio gde?

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 2 minuta, Jovan Ristic je napisao:

Šta ću kad sam iskren, to će mi jednom glave doći :D 

Hoce, hoce cim se ozenis :lol3:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4594 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 1 minut, bdada je napisao:

Hoce, hoce cim se ozenis :lol3:

Trebao si mi ranije reći

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
pre 42 minuta, bdada je napisao:

Kada smo vec kod politike i propagande, Gebelsov (doduse posinak pa se Djunta naljutio) je radio gde?

 

Kud mene iskopa :neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 2 minuta, đunta je napisao:

 

Kud mene iskopa :neznam:

Davno sam to izjavio kod Sumadinca u temi pa si me demantovao, ja rekao potomak a oni samo voleli istu zenu. :)

Izvini, mozda grub izraz "naljutio" ali smo pisali na tu temu. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja