Jump to content

Moto Zajednica

Iskustvo sa BMW dilerima u Srbiji

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6814 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Kada vozilo ne može da bude isporučeno mušteriji a jedan od faktora si ti kao dobavljač proizvođača...

 

Penali su nenormalni za zaustavljanje njihove proizvodnje. Šestocifrene sume eura po satu su u pitanju. Radno vreme više ne postoji, ne ide se kući i za to vreme moraš da paziš da ne popaseš otkaz ili tako neko loše sranje jer ti dođe ceo menadžment u pogon i ne smeš pogrešno ni da zgaziš. 

 

Eto, to se sve dešava negde a da ti ne vidiš i ne znaš. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1735 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Aj ponovo pošto je neko bio rešen da mi obrise post..

 

@A.J. - Do sada sam Vas smatrao za profesionalca i ozbiljnog čoveka.

 

Da želim da svoje neke prioritete stavim sa strane, mogao bih kao i gospodin da kupim novi BMW na ratatatira. I to bez intervencije partijskih drugova, sa 28 godina života i isključivo od svog rada, tako da nemam ni trunku sujete i ljubomore koju pominjete.

 

Ono što smeta meni, je isto ono što smeta i većini koji su reagovali burnije, a to je da njegov post neodovoljno podseća na tzv. " Sendvič postove" po svim socijalnim mrežama i info portalima. Da nije tako, završio bi se kao i svaka kupovina novog motora, čestitkama.

 

Znam da ste dugo radili i živeli van Srbije, pa treba sigurno vremena da neke stvari "legnu" i postanu jasne, do tad se potrudite da sagledate stvari iz više uglova, pa tek tad napišete nešto.

 

Kupcu RT-a želim milione bezbednih kilometara i mnogo lepih uspomena s njim, a takodje mu i želim da sledeći put ispriča punu istinu.

 

Živeli!

 

 

Administraciju molim, da kada mi obrise post sledeći put, skrene pažnju šta je u njemu nedozvoljeno, tako bar rade ozbiljni forumi.

 

 

 

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 5
  • Hvala 2
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Moscow/Beograd
  • Motocikl: R1200GS & R1250GS
2 hours ago, milos-v said:

Nisam video u tekstu da posetiocima koji su dosli da prosetaju gradom u trenerci ,skroz neobavezno date nove modele da se vozikaju malo i kupe onako umesto "hleba i mleka"...

Jos jedan demagog.

BMW Klub Srbija je klub istomisljenika i ljubitelja marke a ne prodajni centar artikala koje proizvodi pomenuti koncern.

To je prvo.

Drugo, stand se nalazi unutar pesacke zone i dozvola do grada je dobijena da se vozila dovezu na mesto a ne da se njima bilo ko vozika tamo-amo. 

A trece.....ma nema veze, svejedno neces shvatiti.

 

45 minutes ago, Motorcyclist said:

Sad sam tek skontao jaknu sa prisivcima zemalja :jee: do sad su se lepile zastavice na alu kofere al ovo je nesto novo!!! Moram probati i ja tako isto! 

To je Rally Competition odelo koji dobijaju ucesnici GS Trophy. Posto je ove 2020 godine 10ti po redu Trophy na jaknu su uvezene zastave zemalja u kojima se odrzavalo tih 10 dogadjaja. Ovakvih kompleta je uradjeno oko 1501kom - 250 kompleta za trziste USA, 500 za EU, 250 za rusiju, 250 za Kinu i 250 za trzista Juzne Amerike. i 1 za Srbiju ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200
To je Rally Competition odelo koji dobijaju ucesnici GS Trophy. Posto je ove 2020 godine 10ti po redu Trophy na jaknu su uvezene zastave zemalja u kojima se odrzavalo tih 10 dogadjaja. Ovakvih kompleta je uradjeno oko 1501kom - 250 kompleta za trziste USA, 500 za EU, 250 za rusiju, 250 za Kinu i 250 za trzista Juzne Amerike. i 1 za Srbiju

 

Za 24 sata od ideje preko dozvole grada, montiranja i izrade štanda, do same realizacije.

Svaka čast

 

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

 

 

 

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Moscow/Beograd
  • Motocikl: R1200GS & R1250GS
6 minutes ago, Motorcyclist said:

Bice 2 za Srbiju kad ja uradim sebi. I stavicu jos lepse zastave!

i jos vece

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Moscow/Beograd
  • Motocikl: R1200GS & R1250GS
2 minutes ago, Motorcyclist said:

To cu vec videti sa svojom sanerkom. Ne smem jako velike nece onda puno stati.

onda opalis jednu preko celih ledja. Predlazem Uniju Zapadne Afrike, veoma verno oslikava "nek komsiji crkne krava" pristup.

 

bizarre-flag-6.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200
Za 24 sata od ideje preko dozvole grada, montiranja i izrade štanda, do same realizacije. Svaka čast
 
Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
 
 
To je Rally Competition odelo koji dobijaju ucesnici GS Trophy. Posto je ove 2020 godine 10ti po redu Trophy na jaknu su uvezene zastave zemalja u kojima se odrzavalo tih 10 dogadjaja. Ovakvih kompleta je uradjeno oko 1501kom - 250 kompleta za trziste USA, 500 za EU, 250 za rusiju, 250 za Kinu i 250 za trzista Juzne Amerike. i 1 za Srbiju
 
Za 24 sata od ideje preko dozvole grada, montiranja i izrade štanda.
Svaka čast

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka


Može li neki info kako ide procedura,
Neki kontakt osobe.
Potrabno mi je za prijatelja,
Svidela mu se ideja.
Može i na Pp.
Hvala

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000
pre 31 minuta, A.J. je napisao:

BMW Klub Srbija je klub istomisljenika i ljubitelja marke a ne prodajni centar artikala koje proizvodi pomenuti koncern.

To je prvo.

Drugo, stand se nalazi unutar pesacke zone i dozvola do grada je dobijena da se vozila dovezu na mesto a ne da se njima bilo ko vozika tamo-amo. 

Tako je to sam i cekao ,da bih mogao da te pitam zasto se uopste ukljucujes u diskusiju oko toga da li je realna prica ili nije koju je gore pomenuti kolega izjavio?

Kada si dosao na forum, stvarno sam citao sta si pisao i svideo mi se entuzijazam i smatrao sam te kao profesionalca....

"22 sata od ideje do gotove instalacije - i dare you to do the same"  Ova izjava govori neke stvari. Pogotovo sa ovim "i dare you",zna se samo ko moze da uradi tako nesto,samo vas nekolicina apartčik-a. to je prvo.

 

drugo. 

"BMW Klub Srbija je klub istomisljenika i ljubitelja marke a ne prodajni centar artikala "

To nije istina,kao sto nije istina vecina ovoga sto ste pisali i ti i onaj drugi kolega na javnoj funkciji. Preko bmw klub-a i te kako mogu da se kupe razni artikli. 

 

trece.

u subotu 08/02/2020. od 12:30 zelim vam pre svega lepo vreme. lepo druzenje ,dobro osvezenje i kvalitetne sendvice. Takodje,bilo bi lepo da prihvatite i tudje misljenje i ljubitelje drugih marki,jer su svi ljudi.

 

cetvrto.

da li sam demagog ili nisam...to nije ni bitno. samo ne dozvoljavam da me neko pravi budalom....

  • Sviđa mi se 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 653 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!
Pre 1 sat, Motorcyclist je napisao:

Necu ja nikom da crkne krava, ja samo hocu IN jashu :( sto si takav. I mi kawasakisti imamo dusu!

 

Mi kawasakisti stavljamo adrese moto otpada.  :lol2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Moscow/Beograd
  • Motocikl: R1200GS & R1250GS
2 hours ago, milos-v said:

Tako je to sam i cekao ,da bih mogao da te pitam zasto se uopste ukljucujes u diskusiju oko toga da li je realna prica ili nije koju je gore pomenuti kolega izjavio?

Kada si dosao na forum, stvarno sam citao sta si pisao i svideo mi se entuzijazam i smatrao sam te kao profesionalca....

"22 sata od ideje do gotove instalacije - i dare you to do the same"  Ova izjava govori neke stvari. Pogotovo sa ovim "i dare you",zna se samo ko moze da uradi tako nesto,samo vas nekolicina apartčik-a. to je prvo.

 

drugo. 

"BMW Klub Srbija je klub istomisljenika i ljubitelja marke a ne prodajni centar artikala "

To nije istina,kao sto nije istina vecina ovoga sto ste pisali i ti i onaj drugi kolega na javnoj funkciji. Preko bmw klub-a i te kako mogu da se kupe razni artikli. 

 

trece.

u subotu 08/02/2020. od 12:30 zelim vam pre svega lepo vreme. lepo druzenje ,dobro osvezenje i kvalitetne sendvice. Takodje,bilo bi lepo da prihvatite i tudje misljenje i ljubitelje drugih marki,jer su svi ljudi.

 

Sedi, jedan ;)

 

Izvlacenje nekoliko reci iz recenice i citiranje van konteksta je nesto sto je vecno "in" i uvek pali kod sirokih narodnih masa. ja napisem da klub nije prodajni  centar artikala koje proizvodi koncern a ti da to nije istina i da PREKO KLUBA moze da se kupi - i izmedju toga stavljas znak jednakosti i na kraju napises. 

 

2 hours ago, milos-v said:

cetvrto.

da li sam demagog ili nisam...to nije ni bitno. samo ne dozvoljavam da me neko pravi budalom....

trensum-mirror-stainless-steel__0637644_

 

 

 

 

 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1260S GT / KTM SXF 350
Pre 4 sati, zika56 je napisao:

 

Normalno je da svaki proizvođač mora da se trudi da ispoštuje kupca i saradnike (i da snosi posledice za ono što pogreši), ali se često desi da u proizvodnji dođe do problema koje proizvođač (objektivno) nije mogao da predpostavi i na koje nije mogao bitno da utiče.

 

Svaki ozbiljan proizvođač, pogotovo proizvođači u preciznoj mehanici, u samu cenu proizvoda obračunavaju rizike od X%. Tu spadaju kvarovi mašina, zastoji u radu itd. (osim više sile, taj deo je dobro osiguran), što eventualno može dovesti do kašnjenja u isporuci. I takav obračun ide od podizvođača do naručioca, u ovom slučaju BMW. Što znači, da je sam proizvođač u cenu proizvoda već uračunao trošak za neko veće kašnjenje u isporuci krajnjem korisniku, pa samim tim ako dođe do kašnjenja, uz naravno izvinjenje, proizvođač ima prostora da korisniku ponudi određeni dodatni popust, a sve radi dobre trenutne i buduće saradnje.  

Sve ovo se verovatno definiše i u zaključenim Ugovorima sa distributerima. Zamislite samo u USA, kasni motor a distributer kupcu kaže u prevodu "jbg šta ćes...sačekaj":lol2:...pa na sudu bi ih žive odrali.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 11 minuta, Nikola2607 je napisao:

Svaki ozbiljan proizvođač, pogotovo proizvođači u preciznoj mehanici, u samu cenu proizvoda obračunavaju rizike od X%. Tu spadaju kvarovi mašina, zastoji u radu itd. (osim više sile, taj deo je dobro osiguran), što eventualno može dovesti do kašnjenja u isporuci. I takav obračun ide od podizvođača do naručioca, u ovom slučaju BMW. Što znači, da je sam proizvođač u cenu proizvoda već uračunao trošak za neko veće kašnjenje u isporuci krajnjem korisniku, pa samim tim ako dođe do kašnjenja, uz naravno izvinjenje, proizvođač ima prostora da korisniku ponudi određeni dodatni popust, a sve radi dobre trenutne i buduće saradnje.  

Sve ovo se verovatno definiše i u zaključenim Ugovorima sa distributerima. Zamislite samo u USA, kasni motor a distributer kupcu kaže u prevodu "jbg šta ćes...sačekaj":lol2:...pa na sudu bi ih žive odrali.

  Pre 5 sati, zika56 je napisao:Normalno je da svaki proizvođač mora da se trudi da ispoštuje kupca i saradnike (i da snosi posledice za ono što pogreši), ali se često desi da u proizvodnji dođe do problema koje proizvođač (objektivno) nije mogao da predpostavi i na koje nije mogao bitno da utiče.

 

Kao što vidiš kolega ja sam u svom komentaru (koji si citirao) već napisao da proizvođač mora da snosi posledice za svoje greške, pa ne vidim nikakvu suštinsku razliku između mog i tvog komentara (sa kojim se slažem). 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1260S GT / KTM SXF 350
pre 4 minuta, zika56 je napisao:
  Pre 5 sati, zika56 je napisao:Normalno je da svaki proizvođač mora da se trudi da ispoštuje kupca i saradnike (i da snosi posledice za ono što pogreši), ali se često desi da u proizvodnji dođe do problema koje proizvođač (objektivno) nije mogao da predpostavi i na koje nije mogao bitno da utiče.

 

Kao što vidiš kolega ja sam u svom komentaru (koji si citirao) već napisao da proizvođač mora da snosi posledice za svoje greške, pa ne vidim nikakvu suštinsku razliku između mog i tvog komentara (sa kojim se slažem). 

I nema razlike, samo sam malo opširnije napisao iz razloga što sam stekao utisak da se u temi negde govori o razumevanju za proizvođače zbog kašnjenja i sl.

Po meni je računica prosta, rok za isporuku tad i tad, ok. Za kašnjenje od par dana niko neće praviti problem. Ali ako se kasni mesec i više dana...e to je problem, vraćaj pare koje sam dao za avans ili mi dajte ponudu/popust da padnem na dupe, ako hoćete da čekam. Ne kažem da sam u pravu, samo iznosim kako bih ja reagovao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Ni na nebu ni na zemlji
  • Motocikl: Burgman 650
E sa ovakvim znanjem se napada BMW sekta!!! hehe 


Jel vidis sa kojim predznanjem se ide u bmw deo foruma?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 276 postova
  • Lokacija: Beograd
Pre 2 sati, Nikola2607 je napisao:

I nema razlike, samo sam malo opširnije napisao iz razloga što sam stekao utisak da se u temi negde govori o razumevanju za proizvođače zbog kašnjenja i sl.

Po meni je računica prosta, rok za isporuku tad i tad, ok. Za kašnjenje od par dana niko neće praviti problem. Ali ako se kasni mesec i više dana...e to je problem, vraćaj pare koje sam dao za avans ili mi dajte ponudu/popust da padnem na dupe, ako hoćete da čekam. Ne kažem da sam u pravu, samo iznosim kako bih ja reagovao.

Ne bih ga uzeo dzabe da ga daju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 4 minuta, mickeyZ je napisao:

Ne bih ga uzeo dzabe da ga daju

Ma verujem ti (a verovatno isto tako i većina drugih).:aha:

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1
  • Haha 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja