Jump to content

Moto Zajednica

Iskustvo sa BMW dilerima u Srbiji

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova
4 hours ago, DjoleLO said:

E sad ce da bude prava zurka!!!

 

Pre dva dana sam bio u servisu u Novom Sadu i jos jednom pitao za rok isporuke koji treba da bude u martu mesecu i tada sam dobio uverenje da 100% stize u dogovoreno vreme.

 

Danas me zove "strucnjak" iz tog servisa i kaze da se isporuka pomera za JUN mesec zbog problema u proizvodnji!!!

 

Kontaktiran advokat, trzisna, konsultovao se sa prijateljima iz pravosudja, sa lekarima, pa da vidimo sta ce biti...

 

Nece im biti dobro!!!

Okacicu slike sa prvobitnim mailom u kome pise rok isporuke i danasnji poziv.

 

UHHHH

Screenshot_20200131-121507.png

Screenshot_20200131-121410.jpg

Mene jos nisu zvali da mi isto saopste.
Kaparisan r1250gsa koji se isto tako proizvodi u Feb, stize u Martu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
pre 3 minuta, PremieRacing je napisao:

 

Nmg i necu nista da tvrdim, ne radim u bmw-u, ali dovoljno dugo sam radio kod nasih uvoznika i dilera vozila (kako motocikala tako i automobila) da mogu sa 99% sigurnosti da predpostavim da gresis... 

 

Vrvtn da sve stima bas kako treba i kako njima odgovara ali se desilo sledece:

 

1. ili prodaja na mnogo bitnijim trzistima od Srbije ide odlicno pa su naseg zastupnika ispalili za poruceni motor, ili 

2. prodavac/diler ti je svesno dao isuvise optimistican rok za isporuku samo da te navuce na kupovinu (bojeci se da ne odustanes po njegovoj proceni ako ti kaze da je realna isporuka tako kasno) svestan da ce u nekom trenutku morati da te odlaze... Sad ce da koriste opcije da te kupe dodatnim popustom ili poklon opremom da sacekas. 

Mislim da si apsolutno u pravu (nazalost).

Rekao sam da mi daju neki motor na koriscenje dok moj ne stigne, a oni su to odbili.

Takodje sam trazio dodatni popust (nisam rekao koliki) i opet su to odbili uz obrazlozenje da sam vec dobio dobar popust.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /
Pre 4 sati, DjoleLO je napisao:

E sad ce da bude prava zurka!!!

 

Pre dva dana sam bio u servisu u Novom Sadu i jos jednom pitao za rok isporuke koji treba da bude u martu mesecu i tada sam dobio uverenje da 100% stize u dogovoreno vreme.

 

Danas me zove "strucnjak" iz tog servisa i kaze da se isporuka pomera za JUN mesec zbog problema u proizvodnji!!!

 

Kontaktiran advokat, trzisna, konsultovao se sa prijateljima iz pravosudja, sa lekarima, pa da vidimo sta ce biti...

 

Nece im biti dobro!!!

 

UHHHH

 

Neces ti napraviti nista ni sa inspekcijom, ni sa advokatima posto nisi ni prvi ni poslednji slucaj da se ovo desava. Svi uvoznici/dileri su mnogo potkovaniji i prosli su to 1000 puta dok ti nisi usao u salon. Najverovatnije imaju neku klauzulu napisanu sitnim slovima u ugovoru za kupovinu/avans koja ih pokriva u slucaju da navodno proizvodjac zakaze ('problemi u proizvodnji') te oni nisu krivi i ne odgovaraju...

Ako nemaju onda su mnogo glupi i trebas ih otkinuti. Treba motor da ti isporuce BEZ zarade, tj da dobijes ozbiljan popust na dogovorenu cenu. Mada, iz iskustva, od toga nema nista... To su samo moje lepe zelje upucene tebi koji se nerviras a kupujes stvar od 20+h eur.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
pre 2 minuta, Dzejson je napisao:

Mene jos nisu zvali da mi isto saopste.
Kaparisan r1250gsa koji se isto tako proizvodi u Feb, stize u Martu.

Tvoj ce stici na vreme.

Ujak porucio dva dana pre mene GS 1250 (kraj novemba) i rekli da je proizvodnja u januaru, isporuka u februaru i bice ispostovana, jer si ga zvali pre neki dan i rekli da je motor napravljen i da se samo ceka isporuka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
Upravo sada, PremieRacing je napisao:

 

Neces ti napraviti nista ni sa inspekcijom, ni sa advokatima posto nisi ni prvi ni poslednji slucaj da se ovo desava. Svi uvoznici/dileri su mnogo potkovaniji i prosli su to 1000 puta dok ti nisi usao u salon. Najverovatnije imaju neku klauzulu napisanu sitnim slovima u ugovoru za kupovinu/avans koja ih pokriva u slucaju da navodno proizvodjac zakaze ('problemi u proizvodnji') te oni nisu krivi i ne odgovaraju...

Ako nemaju onda su mnogo glupi i trebas ih otkinuti. Treba motor da ti isporuce BEZ zarade, tj da dobijes ozbiljan popust na dogovorenu cenu. Mada, iz iskustva, od toga nema nista... To su samo moje lepe zelje upucene tebi koji se nerviras a kupujes stvar od 20+h eur.

Opet kazem (nazalost) da si verovatno 100% upravu.

Mada, nije mu bilo svejedno kad sam mu rekao na sta sam spremam i deset puta mi spomenuo kako me smatra za PRIJATELJA i da cemo to na taj nacin resiti i da ce ponovo zvati sa nekim predlozima.

Naravno, nije zvao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
Upravo sada, Dzejson je napisao:

Pre 10 dana sam ga kaparisao. Receno mi je da se proizvodi u Februaru, i da stize u Martu.
Zvacu ih sada.
 

Sad je zavrseno radno vreme

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

To je normalno ponašanje za naše prodavce. Serijski lažu, a kad nalete na čoveka kojeg to nervira, kreću problemi. Pokušaj da se ne nerviraš, jer promeniti situaciju, čak i onda kada to zaista žele, ni oni ne mogu.

 

Zašto? Pa zato što je kompletan uvoz svih novih motocikala u celu Srbiju, svih brendova zajedno, manji ili jednak prometu omanjeg dilera u gradu od 50k stanovnika negde u Bavarskoj. Srazmeran je i uticaj na principala.

 

Ljudi koji kupuju premijum prozivod, uglavnom očekuju premijum tretman. To je, na žalost, velika iluzija ovde kod nas i to očekivanje vodi pravo u frustraciju. Ovo ti pričam iz najbolje drugarske namere, pokušaj da ne upropastiš sebi tako lepu stvar kao što je kupovina novog motora. Neće ti koristiti ni ako uništiš odnos sa prodavcem, mnogi odavde su to učinili i opet ništa nisu dobili (vidi pasus gore). Prosto smo periferija, periferije. To je surova realnost.

 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
Upravo sada, severian je napisao:

To je normalno ponašanje za naše prodavce. Serijski lažu, a kad nalete na čoveka kojeg to nervira, kreću problemi. Pokušaj da se ne nerviraš, jer promeniti ni oni ne mogu ništa.

 

Zašto? Pa zato što je kompletan uvoz svih novih motocikala u celu Srbiju, svih brendova zajedno, manji ili jednak prometu omanjeg dilera u gradu od 50k stanovnika negde u Bavarskoj. Srazmeran je i uticaj na principala.

 

Ljudi koji kupuju premijum prozivod, uglavnom očekuju premijum tretman. To je, na žalost, velika iluzija ovde kod nas i to očekivanje vodi pravo u frustraciju. Ovo ti pričam iz najbolje drugarske namere, pokušaj da ne upropastiš sebi tako lepu stvar kao što je kupovina novog motora. Neće ti koristiti ni ako uništiš odnos sa prodavcem, mnogi odavde su to učinili i opet ništa nisu dobili (vidi pasus gore). Prosto smo periferija, periferije. To je surova realnost.

 

Znam

Negde sam pronasao podatak da se u jednom Kopenhagenu proda vise motocikala za mesec dana, nego u Srbiji za celu godinu.

 

Mislim da sam bio korektan kada sam trazio ili neki motocikl na koriscenje, ili dodatni popust (nisam uopste rekao kolika cifra, pa da ih odbijem), ili opremu (nisam rekao koju), ili servis, a od njih dobio sve negativne odgovore.

Na sve to me prodavac pita da li imam jos jedan motor, pa da vozim dok poruceni ne stigne, a kada sam mu rekao da nemam- on se poceo cuditi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Evo, da ti bude lakše, da ti ispričam jedan skorašnji događaj. Dobro znam čoveka koji je, sticajem okolnosti, upravo kupio novi motor... Poručen u septembru, sa rokom isporuke prvi novembar ("a možda i malo pre":). Stigao u decembru, čučao na carini do iza Božića, isporučen polovinom januara, papiri za registraciju došli tek pre neki dan :) .

 

I sve vreme prodavac se zaista, ali zaista drugarski trudio... Da li uništiti odnos sa njim? Sigurno ne, čovek je izabrao (ispravno!) da sve vreme ima razumevanja. Isti taj čovek u EU bi reagovao sasvim drugačije.

 

Čovek se raduje kao dečak, umesto da se nervira i da je spalio odnose sa prodavcem... :takoje:Stvar dolazi sa godinama ;) .

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
Upravo sada, severian je napisao:

Evo, da ti bude lakše, da ti ispričam jedan skorašnji događaj. Dobro znam čoveka koji je, sticajem okolnosti, upravo kupio novi motor... Poručen u septembru, sa rokom isporuke prvi novembar ("a možda i malo pre":). Stigao u decembru, čučao na carini do iza Božića, isporučen polovinom januara, papiri za registraciju došli tek pre neki dan :) .

 

I sve vreme prodavac se zaista, ali zaista drugarski trudio... Da li uništiti odnos sa njim? Sigurno ne, čovek je izabrao (ispravno!) da sve vreme ima razumevanja. Isti taj čovek u EU bi reagovao sasvim drugačije.

 

Čovek se raduje kao dečak, umesto da se nervira i da je spalio odnose sa prodavcem... :takoje:Stvar dolazi sa godinama ;) .

Znam, ali njemu stigao sad, a meni u junu kada je sezona uveliko u toku i kada je isplanirano vec par hiljada kilometara.

Tebi, a i ostalima zaista hvala sto zelite da mi pomognete i bolje razmisljate hladne glave, nego ja koji sam na milion stepeni, ali ja jos ne mogu da dodjem sebi da me neko j*be za velike pare i to neko od koga se ocekuje da bude na visini zadatka.

Da je bilo sta sem motora, bolela bi me patka, ali ovo...

U ponedeljak ocekujem njihov poziv sa konkretnim predlozima, a ako ne bude nista od toga, onda cu i ja preduzeti neke konkretne poteze.

A i ne znam sta ima da pokvarim odnos sa njima. Moje da im platim servis i to je to. Popust na bilo sta od BMW (osim vozila) je 10% i to je to.

To bi svakom dali za kes kupovinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

 

 

E sad ce da bude prava zurka!!!

 

Pre dva dana sam bio u servisu u Novom Sadu i jos jednom pitao za rok isporuke koji treba da bude u martu mesecu i tada sam dobio uverenje da 100% stize u dogovoreno vreme.

 

Danas me zove "strucnjak" iz tog servisa i kaze da se isporuka pomera za JUN mesec zbog problema u proizvodnji!!!

 

 

Piši u Bavarsku. Interesuj se kao kupac i veliki ljubitelj branda kako teče proizvodnja tog modela. Izrazi zabrinutost za kvalitet proizvodnje i reputaciju branda koji obožavaš decenijama. Opišeš malo opširnije kako si ti to pažljivo birao kao veliki poznavalac tehnike i kako si izabrao njihov premium novi model koji je po tim i tim karakteristikama superiorniji od konkurencije. Na kraju napušiš ovog ovde koji ti je dao pogrešnu informaciju i ne nudi alternativno rešenje.

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Ili uzmi od ujaka tog GS-a 1250 da vozis to zakazano i fok nestigne tvoj motor, ako postoji ta mogucnost. Ili pare nazad pa pa lepo uzmes onog XR-a 2015-2016 god polovnog koji je malo presao i nista mu ne fali a mnogo je jeftiniji od novog. Iznosim samo moje misljenje i predlog. Iskreno se nadam da ces na neki nacin vec resiti i pojaviti se na pocetku sezone spreman

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Situacija je, na žalost, takva da se više isplati uvoz 2019. godišta iz Nemačke nego kupovina novog ovde, a i brže je. Mislim da sam već diskutovao o tome sa jednim kolegom oko auta koji je on uvezao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd

Mojoj prijateljici zakuca motor na automobilu, neki skup BMW, na 110 hiljada. Garancija do 100 hiljada. Redovno servisiran u ovlašćenom servisu, šteta procenjena na preko 10 hiljada evra. Naravno, ovde joj kažu "Ne zanimaš nas, istekla garancija!", ona pošalje pismo u Nemačku i nakon malo dopisivanja uvaže joj žalbu i pristanu da pokriju 70% vrednosti nastale štete. Nju koštao kvar oko 3.000 evra. 

 

I posle neko kaže kupi BMW... :Mina:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
pre 46 minuta, X8 Vračar je napisao:

 

 

 

 

 

Piši u Bavarsku. Interesuj se kao kupac i veliki ljubitelj branda kako teče proizvodnja tog modela. Izrazi zabrinutost za kvalitet proizvodnje i reputaciju branda koji obožavaš decenijama. Opišeš malo opširnije kako si ti to pažljivo birao kao veliki poznavalac tehnike i kako si izabrao njihov premium novi model koji je po tim i tim karakteristikama superiorniji od konkurencije. Na kraju napušiš ovog ovde koji ti je dao pogrešnu informaciju i ne nudi alternativno rešenje.

Tako ce i biti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Djole bate, i meni su u Decembru rekli da ce stici Mart/April..... stigao je u drugoj polovini Jun meseca.

Ne znam zasto sebe opterecujes toliko, samo gore pravis i na kraju moze da ti presedne a to mislim da ti nije cilj.

Nece Svet stati, nit sta propasti toliko bitno u tih par meseci razlike a i znas kako kazu.... "ko zna zasto je to dobro".

Dok cekas, vreme mozes ubiti u odabiru dodatne opreme, gedzeti razni.... priprema za kockanje po zelji i meri pa kad stugne eto zanimacije.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
Pre 2 sati, Satelis je napisao:

Djole bate, i meni su u Decembru rekli da ce stici Mart/April..... stigao je u drugoj polovini Jun meseca.

Ne znam zasto sebe opterecujes toliko, samo gore pravis i na kraju moze da ti presedne a to mislim da ti nije cilj.

Nece Svet stati, nit sta propasti toliko bitno u tih par meseci razlike a i znas kako kazu.... "ko zna zasto je to dobro".

Dok cekas, vreme mozes ubiti u odabiru dodatne opreme, gedzeti razni.... priprema za kockanje po zelji i meri pa kad stugne eto zanimacije.

Propustam neke dobre i unapred dogovorene voznje, a sve moguce sam uzeo sto me interesuje (navigator, trake za felne, zastite za ekran, prosirenje copave).

Svi znamo koliko jedva cekamo da krene sezona, a mene tamo neki "strucnjaci" j**u za goleme pare.

Malo cu da se iskljucim do daljnjeg, jer sam vruce glave, a vama svima hvala na dobrim savetima

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

A jel se bas svi novi motori rade po porudzbini,mislim nemas da udjes u salon i to sto ima unutra platis i isteras i vozis?Mene nervira to visemesecno cekanje a placeno unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ima naravno. Ja sam moj uzeo iz salona ali i tad ima neko vreme, čini mi se da sam čekao dve nedelje a možda i više na doradu mojih želja. Ovde nije toliko upitno zašto se toliko čeka jer je u pitanju gancika nov model koji silazi još vreo sa trake a za njega stoje u redovima na koju će stranu da bude isporučen. Modeli koji su već duže vreme u prometu obično imaju na lageru pa se onda samo gleda gde se tačno nalazi i koliko mu treba logisticki gledano da dođje na krajno odredište. Gsxr kad sam naručio bio je u salonu kroz 3-4 dana i onda čekaš na dilera da ga sklopi i konačno isporuci.
Po meni je tu propust do dilera sto su sebi namakli omču oko vrata obecavsi neke termine za koje nisu sigurni da mogu da ispoštuju jer tu imaju uticaja koliko i ja na finale AO. Realno bi bilo da su se ogradili i neizvesno vreme isporuke dobro naglasili kod kupca u startu tako da posle nema ljutnje. Iako verujem da to stoji jako fino i do tančina ispisano u ugovoru i uslovima ali jbg, čovek kreće od reci i bude zavaran previše optimističnim prodavcima koji to možda rade i delimično ciljano kako ne bi odbili musteriju, specifičan je to gen. Ali možda i nije tako, ne želim da grešim dušu, možda su dobili obećanje da će biti tad i tad isporučeno pa je islo to ‘ako oni lazu mene, lažem i ja vas’. Sto Djoleta kao krajnjeg potrosaca puno ne treba da interesuje jer on ne treba da nosi taj rizik :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000
pre 23 minuta, ivica744 je napisao:

A jel se bas svi novi motori rade po porudzbini,mislim nemas da udjes u salon i to sto ima unutra platis i isteras i vozis?Mene nervira to visemesecno cekanje a placeno unapred

Nema većeg uspjeha za prodavca (proizvođača) od toga da za svoj proizvod ima dovoljno zainteresovanih i platežno sposobnih klijenata. Tu cilj prestaje biti sama prodaja osnovnog proizvoda. Vrhunsko zadovoljstvo klijenta je kada proizvod (uslugu ili robu) dobije prilagođenu svojim ličnim zahtjevima.

Cilj prodavca (proizvođača) je da bude u stanju da zadovolji sve zahtjeve klijenta i da ih uredno naplati. Tu se stvara jedan zatvoreni krug elitne klijentele i elitnih brendova u koji "ili jesi ili nisi lav" da upadneš.

P.S.

Poznajem nekoliko ljudi koji su u zadnje 3 godine kupili BMW motore. Svi koji su kupili nove motore imali su i lijep spisak dodatne opreme uz njih. Niko nije kupio "go" motor.

Tako da: "Ili jesi ili nisi lav...".

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Ma razumem ja to za lava,ali prvo rok za isporuku moze da se produzi,oprema malo kasni,pa nije stigla kompletna,pa stigao pogresan kofer,pa fali ovo pa fali ono,i sve to produzava kompletiranje motora placenog unapred,a ti si nemocan da bilo sta uradis po tom pitanju.Moze da ispadne da kupovina novog motora umesto zadovoljstvo postane agonija.Razumem Djoletovu nervozu i tesko da moze ista da uradi,a bio sam prisutan kad je predstavnik Reno-a rekao nezadovoljnom klijentu"mozete da nas tuzite,ali budite sigurni da Reno ima bolje advokate"

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja