Jump to content

Moto Zajednica

Iskustvo sa BMW dilerima u Srbiji

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S

Razmisljam da okacim mail, gde ja prodavca "prve ruke" BMW u Srbiji (servis kod Ade), obavestavam da vec postoji cenovnik za zeljeni motor i da sam ga dobio od "druge ruke" (servisa u Novom Sadu)...

Covek i ne zna da postoji cenovnik za novi motor.

Toliko o njegovoj obavestenosti...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
Kepo, nadam se da neću izazvati gori napad i bombardovanje nego što Japanci izvedoše nа Pearl Harbor .

Zato da naglasim da je ovo moje lično, subjektivno iskustvo, a valjda to i treba da bude presudno kad kupuješ motor za sebe. 

I možda tih pređenih 300+ km sa RT, odnosno malo manje od 300 sa GS-om i nisu dovoljni da se izvuče neka paralela.... Jednostavno sa RT je bila Ljubav na prvi pogled iliti vožnju.

 

RT_posle_testa.thumb.jpg.c954c356354226407833b46e05addc54.jpg

 

Kod RT sam prvo osetio nelagodnost i strah zbog širine, težine u mestu, svesnosti koliko je skup motocikl itd... Ipak sam bio vozač V-strom 650.

Nekako krenusmo i meni se nekako odmah nacrta ruta u glavi da pobegnemo iz BGD Obrenovačkim putem, pa na Ostružnički most i paljba preko Rume ka Novom Sadu...

Kad je veliki i širok motor, bar da budu i putevi takvi...

Posle par km kada sam se malkice opustio od prvobitnog grča i počeo da razmišljam, tek tada sam počeo da budem svestan nekih stvari...

Prvi pokušaj igranja sa pomagalima (2 Fahrmodi (Rain, Road), pa Dynamic ESA) i nije baš slavno prošao, ali kako je odmicalo vreme i to je polako lezalo...

Zaboravih da kažem da ja od te 1991. kada sam prodao svoj R 60/5 uopšte nisam niti jedan put seo na BMW motor. Tako da i nije iznenađenje moje nesnalaženje sa tehnikom...

Kako sam se opuštao, sve više sam obraćao pažnju na čistu vožnju. Fahrmod ROAD, ogibljenje ROAD suspenzija AUTOMATIC, i lagano...

Taman me krenulo, kad kod Rumske raskrsnice radovi....

Šra da se radi, neplanirana vožnja po makadamu iskopima, brazdama itd...

Ali i novo iskustvo, ovaj tour motor se neuporedivo bolje ponaša po ovakvom putu nego V-strom kome bi to trebalo da bude mnogo bliže okruženje.

Kepo ovo ćeš ti razumeti, jer sam letos prošao Kosjerić, Seča Reka, Varda prema B. Bašti i tamo su se radili putevi. Auh kakvo je to bilo rvanje sa Stromom...

Zato me RT i raspametio na takvom terenu...

Onda prelazak preko Fruške gore uz sve nabore na asfaltu, pa kocka preko Varadinskog mosta...

Jednostavno, kada voziš RT svaki put je gladak i ravan (barem mi se u tom trenutku tako činilo).

Stadosmo na kafu na brodu Cepelin i da se malo saberu utisci posle prvih 100ak km.

E tu je nastao šok za mene. Moja supruga sa kojom sam u aprilu proslavio 30 godina zajedničkog (što zabavljanja, što bračnog) života, i za sve te godine sam morao sve moguće tehnike da primenim ne bi lih je privoleo da odemo na vožnju, sada kaže POŽURI SA KAFOM, DA IDEMO DA SE VOZIMO. DA NE GUBIMO VREME. 

Krećemo dalje: Zrenjanin, Vršac, Bela Crkva, Kovin, Pančevo, Beograd.

Oko 280 km bez zaustavljanja (samo semafori), pritom Marijana i nije iskusan suvozač a nisam je osetio da je na motoru (ni u vožnji a ni pri kočenju).

Usput sam otkrio i prednosti menjanja ogibljenja, podešavanja vizira itd itd....

Sve u svemu došli u BMW da vratimo RT a ja iz oduševljenja odjednom padnem u bedak najstrašniji...

Prođe mi ceo motociklistički život kroz glavu u trenu, svi R-ovi, nakedi, endure čak i burgman 650 i zapitah sebe KAKO I KUDA SAD???

Pedeset drugu gazim i ceo život tražim nešto više u motociklizmu...

A BMW nisam ni pokušao da uzmem u ozbiljan izbor skoro 20 godina...

A RT ima sve za čime sam ja lično uzaludno tragao više od deceniju ipo (mislim iz ugla vožnje, ne tehnike).

Uh kako je to bila gorka spoznaja... I što sam, ni sam ne znam zašto, imao tako loš i kritički stav prema BMW-u.

Šta ćeš, idemo dalje, nema vraćanje točka vremena...

 

Sutradan, novi dan, nova vožnja, drugi motor...

GSA, jedini BMW koji me uopšte zagolicao i to u zadnji par meseci (verovatno zbog Stroma i enduro tripa u kom sam bio).

Toliko hvalospeva a i pljuvanja mislim da nije doživeo nijedan motor u istoriji, koliko BMW GS Adventure.

Sad kao treba i ja da ga doživim... E tu sam rešio da zanemarim sva Forumaška prepucavanja i kafićke rasprave ZA I PROTIV GSA. Idem da se provozam, pa kako mi se svidi tako ću i misliti...

Ali SAM MISLITI, NA OSNOVU SVOG OSEĆAJA....Uz svo poštovanje svih tuđih mišljenja...

 

Nekako se popesmo na izdignutog GSA i krećemo na vožnju ali mnogo opuštenijii samouvereniji jer više BMW-ova tehnika i stil nisu tolika nepoznanica.

Ruta BGD, Lazarevac, Mionica, Divčibare, Valjevo, Koceljeva, Ub, BGD. oko 260km

Ima svega, od dobrih regionalnih puteva do pentranja na Divčibare ne baš sjajnim putem.

Već posle par kilometara vidim da vožnja neće biti ista kao prethodnog dana,

Marijana mi je non stop na leđima. Kažem joj da pripazi, ona odgovara uski rukohvati koji su pritom malo iza i teško joj da se pridržava...

Kažem sebi Izdrži, ali svestan sam da je ovo problem za duži put...

Vožnja GS super, kao da motor ima više snage i deluje da brutalnije povlači od RTa, iako je u pitanju istovetan agregat.

Ali zato ja ne mogu da nađem položaj vetrobrana, kako god da sam ga namestio, smetao je, ili njoj ili meni, tako da sam posle nekog vremena odustao od traženja... Šta je, tu je...Pa na motoru smo.

Vozimo se tako i ja vidim da me GS ne radi. Kako, zašto??? Nemam pojma, ali već pri silasku ka Valjevu, uhvatim sebe da razmišljam kako je daleko BGD!!!

Da li sam ja normalan??? Pa vozim  od najprodavanijih i najpoželjnijih enduro motocikala današnjice, a mene uhvatio smor i jedva čekam da se završi...

Mnogi će prokomentarisati i da nisam normalan, ali kad kupuješ motor onda kupuj šta ti se sviđa, a ne šta ti kažu drugi. Jer tvoj motor i plaćaš i voziš sam i ako se prevariš niko od savetodavaca neće deliti razočarenje sa tobom.... A pogotovo neće deliti troškove.

 

Da rezimiram (opet naglašavam LIČNO I SUBJEKTIVNO MIŠLJENJE),

GS fantastičan motor, pravi putni enduro (ne vozim Off ali mislim da je GS ipak malo prevelik i pretežak za neki ozbiljniji Off), u mom slučaju za jednog putnika (Marijani uopšte ne odgovara), i da nisam probao RT verovatno bi mi bio PEAK za neku godinu...

RT, e sa njim nema čekanja. Jednostavno, u mom slučaju TO JE TO, u svakom segmentu i aspektu, i vožnje i svega ostalog.

Položaj, sedenje, vožnja, zaštita od vetra (verovatno i od kiše), tehnika...

Ma jednostavno da sam mogao da pravim motor prema sebi, ne bih ga napravio, kako je to uspelo Nemcima. A i za saputnika. Što je meni mnogo bitno, jer sada imam društvo iz svoje kuće za bilo koju destinaciju. Bilo da je u pitanju supruga, bilo deca...

I verujte (neka misli ko šta hoće povodom ovoga) mnogo sam puta sebe ujeo zadnjih 3 meseca za jezik, koliko sam puta pljuvao BMW zbog cene.

Ne zbog kvaliteta, niti vožnje. To nisam ni znao kako je.

Ali i pored neznanja, dao sam sebi pravo da komentarišem cenu.

E onda kad probaš, pa provozaš, pa doživiš BMWa, onda shvatiš ZAŠTO TOLIKO KOŠTA...

I što je još bolnija spoznaja, ne može ni da bude jeftiniji...

Jer to što pruža, to košta, i to vredi toliko...

 

Kepo, mislim da osim dugačkog teksta, i nisam dao neki odgovor...

Poenta je da su oba motora exstraaa i da nema promašaja bilo koji da se uzme.

Toliko slični, a opet različiti, taman da svako od nas izabere ono što njemu i samo njemu lično odgovara...

 

Predlažem administratorima da ovaj (prilično dugačak) post prebace u putopisie. Ovde može da zbuni nekoga ko pomisli da se govori o naslovu teme.

 

Kolega ima dara za pisanje i sigurno je iskoristio lepo vreme u oktobru za nove avanture sa novim dvotočkašem.

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

 

 

jednostavno hteo sam da objavim iskustvo u temi, jer sam ga imao relativno skoro.

 

 

Vreme je relativno, a odrednica "skoro" zaista još relativnija. Konkretno hronološki, kolega je u decembru otvorio temu koja je trajala neko vreme i za to vreme se intenzivno pisalo. Tada si mogao često da vidiš temu u top 10 na svakoj stranici, pa je čudno da te to baš tada nije navelo da pišeš o svom "iskustvu" koje je tada bilo svakako "skorije" nego sada. Čudno je da u tom trenutku nisi prelomio, registrovao se i prekinuo blaćenje onih divnih ljudi sa kojima si ti imao super iskustvo.

Tema je zamrla početkom meseca, pa verujem da si uložio dosta veliki dodatni napor da je pronađeš, pre nego što se ponovo pojavila u top 10.

 

 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4305 postova

Lep opis, mozda nekome bude koristilo. Mislim da je slicno iskustvo imao i Nemo, on je vozio K1600 i presao na GS? Ili je bilo obrnuto? Ne secam se vise.

 

I ja mozda prodam ovaj moj gs sa tri kofera, videcu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive
Pre 7 sati, PremieRacing je napisao:

Sujeta i nemanje licnog stava i misljenja. I ovo moje se NE odnosi samo na bmw. 

 

To je ono sa ljudima kad su ubedjeni da je "njihovo najbolje, nema bolje". Robovanje brendovima zato sto ostavljaju taj neki 'superiorni' osecaj kod ostalih. Produzavanje penisa u slucaju nas muskaraca. Oduvek jako izrazeno. U praistoriji je veca batina (mocuga za odbranu i napad) bila predmet zelja svakog kremanjonca. 

 

Nabacao sam gomilu misli i cinjenica onako kako ne treba, mrzi me da budem koncizan, ali ko razume - shvatice. Ko ne zeli da prizna - ljutice se na mene i trudice se da mi objasni kako nemam pojma, gresim i pricam gluposti. 

 

Ovaj 'problematican stav' koji na ovom forumu preovladava oko bmw motocikala postoji i kod drugih proizvodjaca, samo je manje ili drugacije izrazen. 

 

Jesi li ti pri sebi ???

Imas li ti svoj stav ? I tvoj je jedini ispravan , predpostavljam ...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 5 sati, kepo je napisao:

Nisam hteo da se ranije upustam u pricu, al moje iskustvo sa BMW-om na Adi nije lose.

Nije bilo kafe, bilo je brdo informacija i krug sa motorom po firmi, uz mogucnost ako zelim da ga dobijem na ceo dan za probnu voznju. 

Sto se mene tice, vise nego dovoljno. 

Ajde,molim te,za nas neupucene objasni(tebi verujem)kako dileri daju motor na probnu voznju na ceo dan.Na obraz?Depozit?Sta?

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /
pre 24 minuta, Velimlje2 je napisao:

Jesi li ti pri sebi ???

Imas li ti svoj stav ? I tvoj je jedini ispravan , predpostavljam ...

 

Drug, ti si nesto ozbiljno pobrkao i lose me razumeo. Naravno da sam pri sebi, pri svesti i zdravoj pameti. Nadovezao sam se na poslednju recenicu posta pre mog. Vrati se i procitaj sa razumevanjem. 

 

Stav naravno da imam, meni se cini da je ispravan ali je stav isto sto i misljenje, a za misljenje znas sta kazu... Kao dupe. Svako ga ima i svakome tudje smrdi. 

 

Ako pazljivo procitas uvideces da ja nista lose nisam rekao, nikome nista nisam rekao a pogotovo za bmw i tebi licno nista grdo nisam rekao. Drmanje kaveza ostavljam drugima.

 

I da, posle znakova interpunkcije ne ide razmak  :ljubav:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Svi dileri vozila su narodni poslanici. Mora da se vrti...

 

Čak, kad malo bolje razmislim, žao mi Delta auta. Treba i njih malo pogurati, bez obzira što se na rezervne delove čeka 3 nedelje.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
Nije poznat, lokalni neki u Lazarevcu. Ali je to i dalje javna funkcija. 

Ja bi se time pohvalio, pre nego činjenicom da radim u državnoj firmi, a šetam se u trenerci...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S

"Pohvalim" servis kod Ade u jednom komentaru na FB i posle par dana me pozovu iz tog istog servisa.

22 minuta je trajao razgovor i sve sto sam ovde ukratko napisao, tamo sam detaljno objasnio.

Na svaku primedbu sam dobio odgovor da je to slucajnost, da se samo tad desilo, da to nije praksa i da se to vise nece ponoviti ako opet dodjem.

Vrlo moguce da sam neke baksuzne srece, ali bas toliko...

 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /
pre 22 minuta, DjoleLO je napisao:

"Pohvalim" servis kod Ade u jednom komentaru na FB i posle par dana me pozovu iz tog istog servisa.

22 minuta je trajao razgovor i sve sto sam ovde ukratko napisao, tamo sam detaljno objasnio.

Na svaku primedbu sam dobio odgovor da je to slucajnost, da se samo tad desilo, da to nije praksa i da se to vise nece ponoviti ako opet dodjem.

Vrlo moguce da sam neke baksuzne srece, ali bas toliko...

 

 

Ovo je vrlo pohvalno bez obzira da li je u pitanju profesionalizam rukovodstva dilera ili im je neko iz nacisticke centrale natrljao nos. Ja kao veciti optimista i slep kod ociju za tudji bezobrazluk zelim da verujem da se stvarno nece vise desavati tako veliki propusti u radu dilera jednog svetski renomiranog brenda. 

 

Mislim na sve moguce propuste o kojima sam citao ovde na forumu... Bilo bi lepo da se kolega Sale (ili slicno) napokon javi i napise sta se desava sa njegovom pricom (ona zakljucana tema).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
To je sramota. Kao da si gubavac, tako nesto. 

Kako sramota kada te narod izabere da ih predstavljaš i zastupaš njihove interese???

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 31 minuta, Jupiter je napisao:

O tome upravo i govorim, ispada da je čovek diskriminisan od strane foruma, i to samo zato što je izabrao da se bavi politikom. 

Tacno tako
 

 

pre 12 minuta, PremieRacing je napisao:

 

Ovo je vrlo pohvalno bez obzira da li je u pitanju profesionalizam rukovodstva dilera ili im je neko iz nacisticke centrale natrljao nos. Ja kao veciti optimista i slep kod ociju za tudji bezobrazluk zelim da verujem da se stvarno nece vise desavati tako veliki propusti u radu dilera jednog svetski renomiranog brenda. 

 

Mislim na sve moguce propuste o kojima sam citao ovde na forumu... Bilo bi lepo da se kolega Sale (ili slicno) napokon javi i napise sta se desava sa njegovom pricom (ona zakljucana tema).

Malopre sam ponovo prelistao sta je pisao @Sasha P,pa me bas zanima da li su se stvarno promenili 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro
Pre 2 sati, ivica744 je napisao:

Ajde,molim te,za nas neupucene objasni(tebi verujem)kako dileri daju motor na probnu voznju na ceo dan.Na obraz?Depozit?Sta?

Iskreno, nemam pojma. Dali te procita uz tu kafu, razgovor, dali ga bole uvo jer je sve osigurano (prilazes valjda licnu kartu), stvarno ne znam. Na celu mi ne pise sns, niti je to bila tema. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

2012 god mi uvalise nov jaguar na probnu vožnju a takodje sam rek’o da ne želim niti ću da ga kupim.

Pre toga na 2-3 godine mi ‘uvalise’ triumpha na probnu vožnju, mesec dana kasnije sam postao vlasnik, samo u crvenoj boji.

Kad si ozbiljan dobiješ i ozbiljan pristup, generalno. Ali imaš i polupismenih prodavaca pa se sve to odvija na drugaciji način. Razumem da je nastala velika sumnja zbog spontane ponudjene vožnje ali to ne bi trebalo biti toliko iznenadjujuce, da nismo na ovim prostorima jer se sigurno svašta dešavalo i zbog raznoraznih pre pametnih i snalažljivih osoba je probna vožnja postala problematična. Isto kao i rent a bike.
Pomenute trenerke su izazvale još veću sumnju na celokupnu priču ali kad se pogledaju slike kasnije objavljene, celokupna slika kupca ne odaje utisak nekog ‘brzog’ momka u prolazu već se vidi odrasla i ozbiljna osoba, ležerno obučena. Nisu ni prodavci mutavi ;)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja