Jump to content

Moto Zajednica

Iskustvo sa BMW dilerima u Srbiji

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 220 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KTM 890 Adv, BMW R1250RT
pre 22 minuta, Darko Floyd je napisao:

@Velimlje2 kolega se jeste registrovao pre 11 sati ali daleko od toga da je novi, iz njegovih reči jasno se vidi da je dobro upoznat sa situacijom na forumu, čak i citira članove. 

A suze nisu bile zbog dilera nego mi proradile emocije :) , šta ću kad sam emotivac :) 

Da, čitam Putopise i još neke teme...

I dopada mi se stil kojim piše Neša Lozović (Furious Panda).

I zapisao sam neke njegove izjave. Nije sramota usvojiti nešto od pametnog čoveka.

Ili možda ni on nije dovoljno pametan jer vozi BMW, ili je manje glup jer je kupio u Sofiji a neki kao mi deca debili što kupujemo (a možda smo debili jer možemo i imamo sa čime da kupujemo) u Srbiji.

Vidite, ja sam mogao i dalje da čitam Putopise i pratim teme a da se uopšte ne prijavim na Forum.

Međutim hteo sam, da zbog nekih ljudi koje privatno ne poznajem a koji daju veliki pečat i ovom Forumu a i motociklizmu uopšte u Srbiji, da se priključim i da im dam podršku.

Ne izazivajući bilo koga.

Stoga bih vas i ljudski i kolegijalno zamolio da ubuduće nemamo ovakvu vrstu komunikacije kakvu ste večeras ispoljili prema meni...

Ja sa ovim tekstom prekidam svaki komentar.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 954 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Nije to ništa,
Ja u koji god salon da sam ušao,
Kupio sam motor

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 2
  • Haha 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
7 hours ago, Tumbe said:

Ja sa ovim tekstom prekidam svaki komentar.

Ja se pak nadam da ne odustajes od foruma, ovakvu motorcinu kupio, a imas dara za pisanje...

Nesto mi se javlja neki dobar putopis:jee:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1695 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Pa dobro,covek jako lepo opisao utiske iz voznje i razliku dva motora i za to je dobio plus od mene,ali usao u trenerkama u salon i prodavac ga vuce za rukav da proba motor?????

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000
Pre 17 sati, Tumbe je napisao:

Ali ne bih ga nikada ni kupio da nije bilo ,,glavnog krivca" Srđana Marković koji radi u BMW i njegovog pristupa prema meni

Kakva divna ljubavna prica,kao iz nekog ostvarenja Hollywood-a.

"Krene covek da proseta oko zgrade ,i ugleda nju. Svoju ljubav. Bila je to ljubav na prvi pogled. Malo se neckao ,tvrdio pazar,smeskao se . Mala pomoc drugara da ga nagovri mu je znacila i ipak je resio da joj pridje. To je bila prava odluka. Kada je prisao i ona se njemu osmehnula i zelela da je uzjase. Sa velikim osmesima su otisli i ziveli srecno....The End "

  • Sviđa mi se 4
  • Haha 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro
Pre 9 sati, Tumbe je napisao:

Kepo, nadam se da neću izazvati gori napad i bombardovanje nego što Japanci izvedoše nа Pearl Harbor :).

 

RT_posle_testa.thumb.jpg.c954c356354226407833b46e05addc54.jpg

 

Nadaj se Tumbe, nadaj se. :)

Umreces ćeš u nadi da ima nade za ovu raspalu drzavu i njen mentalitet. 

 

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 2
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3962 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Nadaj se Tumbe, nadaj se.
Umreces ćeš u nadi da ima nade za ovu raspalu drzavu i njen mentalitet. 
 


Gasite internete, nemase tu više šta raspravljat, Kepo je sve reka...



Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 954 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Citiraću reči jednog našeg pisca,
Nedovoljno priznatog u našem društvu.
Neshvaćrnog i nepravedno zapostsvljenog Borisa Vezmara

"Ne vredja me sto me lazes, nego sto mislis da ti VERUJEM"


Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 6
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200gs,BMW R 25/2

   Ovde je ipak preovladalo čuđenje nekih od nas ,koji se celog života trtimo da vozimo neke bolje motore, a onda kaže čovek , ušao probo ,fascinirao ga prodavac i on kupio motor od xxxxx evrića. Mislim da je to neke ljude više iziritiralo , nego prodavac. Ko jebe prodavca , on je nebitan u ovoj priči. E sad istina je da ima nas sličnih godina  koji smo takodje radili po više poslova, takodje se trudili na više načina da tu egzistenciju obezbedimo i sebi i porodici , naravno uvek legalno, ali jebiga valjda smo imali manje sreće nego Tumbe, ali to nije razlog da čoveku ne čestitamo na novoj mašini ,pa i na mogućnosti da je priušti. Vozi se ti brate u zdravlju i sreći sa lepšom polovinom pa makar i na Bmw-u:moto2::)

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: N46 06.030 E19 45.398
  • Motocikl: Sveta Krava
11 hours ago, Tumbe said:

 

E onda kad probaš, pa provozaš, pa doživiš BMWa, onda shvatiš ZAŠTO TOLIKO KOŠTA...

I što je još bolnija spoznaja, ne može ni da bude jeftiniji...

Jer to što pruža, to košta, i to vredi toliko...

 

 

 

:care:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 220 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KTM 890 Adv, BMW R1250RT
Pre 2 sati, Bigor je napisao:

Ja se pak nadam da ne odustajes od foruma, ovakvu motorcinu kupio, a imas dara za pisanje...

Nesto mi se javlja neki dobar putopis:jee:

Ne želim da odustanem od Foruma...

Možda ću samo manje pisati i imati mnogo obazriviji pristup prema mnogim temama, ne samo prema ovoj...

Mislio sam i imao nadu da je ovaj Forum za nas motoraše, mali beg od svakodnevnog života i problema ka nečemu sto nas povezuje i što volimo (motori)...

Da možemo kako ispričati, tako i pitati druge za savete i pomoć kad su u pitanju moto-bolesti, problemi i interesovanja.

Kad ono, međutim... 

No nema veze, gledajmo pozitivno...

Biće prilike i za Putopise (nadam se i verujem)...

 

Na neka pitanja od kolega, mislim da je red da odgovorim (bezveze je da upadnem u trip da je teorija zavere i da me provociraju stariji članovi po stažu na Forumu).

Nemam potrebe nikoma da se pravdam, jednostavno u nastavku ove teme želim da podelim  iskustva oko ovog motora.  Možda nekom pomogne da se odluči za neku kupovinu na način kako sam ja ,,prelomio"...

Oko finansija: - Kupovina RT je izvršena uspešno uz pomoć ,,prijatelja iz Intesa banca", kredit na 72 meseca ili 6 godina.

Veliko olakšanje za dobijanje kredita je rad u državnoj firmi, i procedura ne traje dugo. Obično max nedeljak dana.

Inače kredit za motocikl se sada tretira kao auto-kredit u bankama, što je velika razlika u odnosu na pre par godina (prvenstveno zbog visine rate), a i kada je u pitanju kredit - nije uslov kasko osiguranje.

Kasko je obavezan uz lizing.

I dobra stvar kod kredita (ako postoji išta dobro uz pojam KREDIT) je da se motor registruje NA KUPCA LIČNO. Tako da možete sa njim sve raditi, čak ga i otuđiti i prevesti na drugo lice (moj slučaj sa V-stromom).

 

Za ivica744, trenerke i patike :):):) a supruga je fotograf

 

GS_proba.thumb.jpg.4a30f224ce8425acc90693248775e1fe.jpgRT_salon.thumb.jpg.8f54c7d4191fd570d9793d012845f742.jpg

 

Ivice, stvarno želim da unesem dozu pozitive i zezanja (za to sam i ,,okačio" trenerku) u naša pisanja po forumima (a nadam se i druženja po drumovima), pogotovo mi koji smo na 30-ak km LA-VA jedan od drugog.

I da pokrenemo neke ljude da isteraju motore iz garaža na drum...

Evo i jedna fotka iz tvog kraja

PECKA_2019.thumb.jpg.81e31a5253967442f5b997408776a807.jpg
 

Negde oko Pecke ka Ljuboviji.... septembar 2019.

 

I ljudi, lepo je družiti se sa Vama, ali danas su Časne verige Svetog apostola Petra i dan kada moja porodica Slavi!!! 

Još malo gosti stižu pa je red da se obave poslednje pripreme...

Da ste mi živi i zdravi, pa se čujemo nekom drugom prilikom... 

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 220 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KTM 890 Adv, BMW R1250RT
pre 31 minuta, peratrap je napisao:

Srećna slava kolega !

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 

Hvala od srca...

Živ bio-

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1729 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Kada budem kupovao BMW, a biće u narednim godinama, imam sledeći plan.

1. Pre same kupovine, idem na snimanje glave.
2. Nakon kupovine još jednom.
3. Nakon par odvezenih tura, idem opet na snimanje.

Nakon toga, opsežna analiza i upoređivanje snimaka..
Baš me zanima sta se to desi sa ljudskim mozgom, šta to kaže KLIK, pa čovek pošašavi i postane ubeđen da na ovozemaljskoj kugli, bolje ne postoji.

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Haha 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1095 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

Sujeta i nemanje licnog stava i misljenja. I ovo moje se NE odnosi samo na bmw. 

 

To je ono sa ljudima kad su ubedjeni da je "njihovo najbolje, nema bolje". Robovanje brendovima zato sto ostavljaju taj neki 'superiorni' osecaj kod ostalih. Produzavanje penisa u slucaju nas muskaraca. Oduvek jako izrazeno. U praistoriji je veca batina (mocuga za odbranu i napad) bila predmet zelja svakog kremanjonca. 

 

Nabacao sam gomilu misli i cinjenica onako kako ne treba, mrzi me da budem koncizan, ali ko razume - shvatice. Ko ne zeli da prizna - ljutice se na mene i trudice se da mi objasni kako nemam pojma, gresim i pricam gluposti. 

 

Ovaj 'problematican stav' koji na ovom forumu preovladava oko bmw motocikala postoji i kod drugih proizvodjaca, samo je manje ili drugacije izrazen. 

 

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1695 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

@Tumbe,komsija da razjasnimo neke stvari da ne ispadnemo losi kako neki pokusavaju da prikazu.Niko ne gleda u tvoj dzep i niko nije protiv toga sto si ti kupio nov motor.Zelim ti puno srecnih kilometara.
Usi je "zaparao" tvoj opis kupovine i odnos prodavca prema tebi.Kao neko ko je u trenerkama svratio da vidi sta ima u salonu i pri tom naglasio da nije kupac,dobija dva najskuplja motora na probu.Inace svaka cast na hrabrosti da na ovom forumu kazes da (tebi)GS nije bolji od RT-a.Vidimo se na voznjama i ne ljuti se na sprdacinama

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1557 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
4 minutes ago, bocca_bastard said:

Hocu i ja da radim u drzavnoj firmi i da mi ko iz picke daju kredit. Ili mozda treba da budem clan SNS-a?

 

Nadmasio si sebe! 

 

6 hours ago, ivica744 said:

Pa dobro,covek jako lepo opisao utiske iz voznje i razliku dva motora i za to je dobio plus od mene,ali usao u trenerkama u salon i prodavac ga vuce za rukav da proba motor?????

Moja prica se malo razlikuje od @Tumbe jer sam 2016. u doticni salon usao sa namerom da kupim GSA i nista drugo. Zbog nekih neobaveznih prica sa prodavcem vezanih za ostale modele, pored GSA nagovaran sam bio da probam RTa i XRa iako me ti modeli ne interesuju ni najmanje. I da, u salon nisam dosao u trenerci vec u maskirnim kargo pantalonama. :)

 

7 hours ago, bocca_bastard said:

O tom drugom je tema ovde. 

 

Pozdrav za ekipu iz BMW-a. Ne brani se losa usluga ovako. Niko ovde nije glup da padne na ovu pricu. 

Misljenja sam da @Tumbe svojim postovima niti sta brani niti koga smatra glupim, covek je samo pisao o necemu sto mu se zaista desilo i preneo svoja iskustva vezana za motocikle koje je zaista vozio a na kraju jedan od njih i kupio.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro
pre 32 minuta, bocca_bastard je napisao:

Malo gugla kolega? Probaj

 

Ja kada nesto bazdi, potrazim zasto bazdi. A ova prica toliko bazdi da curi na sve strane.

Ti godinama ovde bazdis, pa te trpimo. Covek se kulturno tek uclanio na forum, a ti kao supervizor delis etikete. Sram te bilo! 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro
pre 7 minuta, bocca_bastard je napisao:

Opaaaa, a tebe je neko zvao sa cinicnim komentarima? Slobodno se druzite u BMW servisu, i za tebe ce biti kafica.

 

Nemoj bre ti mene da prevaspitavas ovde.

 

Covek se uclanio na forum i grunuo direkt skakljivu temu sa velikim hvaljenjem i opravdanjem. Mozda tebe moze da maze; mene sigurno ne.

Kasno je da se prevaspitavas.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

I? 

Hocemo li da se delimo po veroispovesti, po poreklu, po boji koze, po politici, ....?

Jesi zato dosao na moto forum? 

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 954 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Mislim da bi trebala da se napravi skrivena kamera i da se ode u njihov prodajni salon.
I da se već jednom razreši ta misterija

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Zubo, ovo sto si postovao je teska povreda Pravilnika ovog Foruma, iznosis privatne stvari clana Foruma bez njegovog pristanka. 

Bocco, stvarno si preterao. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Nisam hteo da se ranije upustam u pricu, al moje iskustvo sa BMW-om na Adi nije lose.

Nije bilo kafe, bilo je brdo informacija i krug sa motorom po firmi, uz mogucnost ako zelim da ga dobijem na ceo dan za probnu voznju. 

Sto se mene tice, vise nego dovoljno. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja