Jump to content

Moto Zajednica

Iskustvo sa BMW dilerima u Srbiji

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S

Na samom pocetku da kazem da nisam "tatin sincic" i da nisam neko ko pati za tim da mu se klanjaju i da kupuje BMW da leci komplekse...

Odlucio sam se za kupovinu BMW, jer u tom segmentu je jedina konkurencija Multistrada, a ja ne volim 2 cilindra.

 

Pa da pocnem...

Nakon 12 godina stekli su se neki uslovi za kupovinu novog motocikla i nacuo sam da ce na EICMA biti promocija novog BMW S1000XR. Dosla EICMA, svideo mi se motor i posle nekoliko dana pocelo je formiranje cena. U sustini cena dodatne opreme u vidu paketa je manje/vise u svakoj zemlji ista (+/- 10ak €), a cena samog motora malo varira u zavisnosti od nekih pogodnosti u vidu produzene garancije i sl. U sustini, na osnovu konfigiratora za mnoge zemlje, ja sam u svojoj glavi formirao cenu.

 

Zurka pocinje...

Zovem dilera kod Ade, on mi kaze da ne znaju cenu i da ce istu formirati krajem novembra, a zatim kazu pocetkom decembra,  a zatim nakon Nove godine. Zovem dilera u Novom Sadu i dobijam isti odgovor. Svima sam rekao da sam zainteresovan i da me pozovu kad budu znali cenu.

 

Oko 20og novembra zove diler iz Novog Sada i kaze da ima cenu i ponuda je oko 1200€ veca od ocekivane uz obrazlozenje da ima jos opreme za koju sam im naglasio da ne zelim. Nakon ubedjivanja da to ne zelim, recena mi cifra 700€ veca od one koju sam ocekivao i tu su vec pokusali da me "osisaju". Obrazlozio sam im (kao sto sam gore napisao) da su cene opreme svugde iste i da cena motora varira od gore navedenih uslova i onda je nastupio TAJAC... Verovatno je skontao da nisam ovca koja kupuje, a ne pita koliko kosta. Rekao sam mu da mi posalje zvanicnu ponudu na mail sa tom njegovom cifrom i on mi rece da ce uraditi u roku od pola sata...

Naravno ponuda ne stize. Nakon 4 sata ga zovem da pitam sta se desava i saopstava mi da se greskom "preracunao", te da je cifra 700€ manja i salje ponudu.

Ok, kazem sebi i zovem servis kod Ade, jer su oni glavni dileri za BMW i svi od njih kupuju i dalje prodaju i ugradjuju se i tada dobijam od njih odgovor da ne znaju cenu, a prilikom razgovora lik se toliko izlupetao oko tog motora da sam mislio da me zajebava (npr. ne zna da shifter ne ulazi u serijsku opremu, cita opremu od starog modela i sl...). Zapitam sebe kako znaju ovi sto kupuju od njih, a ne znaju oni koji im prodaju, al' ajd'.

Posle par dana odlazim do servisa iz Ade kako bih pokazao ozbiljnost u nameri da kupim motor i niko mi ne prilazi da me usluzi (valjda sto nisam nosio kravatu, pa im nisam interesantan) i odlazim kuci vidno iznerviran. Nisam hteo da ih vucem za rukav i molim da im guram pare u dzep. Nakon 3 dana ih opet zovem telefonom i konacno dobijam ponudu, ali daju duplo manji popust od ovih iz Novog Sada.

Odlucim da kupim u Novom Sadu, jer su valjda manje alavi, kad su kao "druga ruka" dali duplo veci popust od ovih sto su "Bogovi BMW".

Dolazim u Novi Sad, pitam da li moze jos dodatnih 200€ popusta, da cifra bude okrugla i napominjem im da je moj ujak, na moju preporuku, samo 2 dana pre mene kod njih kupio GS 1250 i tada dobijam odgovor zbog kog sam hteo da pljunem tog prodavca.

Taj "strucnjak" mi je rekao ako mi da 200€ popusta DA IDE U MINUS!

Znaci na motoru od 18 000 on ima zaradu 100€, jer ako mi da 200€- ide u minus. Pa na srednjem televizoru imaju 100€ zarade, a ne na motoru od toliko para.

Ja razumem da se trudi da izvuce svaki dinar iz mene, ali ne mora da mi vredja inteligenciju. Mogao je reci da je to politika firme i kraj price. Nakon 10 min dramske pauze, dobijam dodatni popust 200€ :)

Ok, pao pazar, ajde sad da razradimo pojedinosti...

-Sta oko garancije..?

- Pa garancija je 5 god, bez obzira na kilometrazu.

- Ok, da li sajle spadaju u garanciju, LED sijalice (i jos 10 pitanja)..?

- Ne znam, to znaju ovi iz servisa. Provericu, pa cu Vam javiti.

Ja slusam i ne verujem. Pa majstore nazovi ih pa pitaj, ili prosetaj 50 metara pa vidi na licu mesta, a ne uzmes pare, pa posle 5 meseci me zoves da kazes.

Proslo je mesec dana od tada i jos nisam dobio odgovor vezano za pitanja oko garancije. 

Pitao sam za cene opreme van paketa i rekao da jos nemaju cenovnik i da ce mi javiti i naravno da ni posle mesec dana nije javio.

Iskreno, ne verujem da BMW stavi spisak opreme, da omoguci porucivanje motora, a da se ne zna cena opreme (izvinjavam se ako gresim)

 

Da ne davim vise, jer sam vec dovoljno udavio.

Smatram da je poenta price da svi tamo zaposleni idu na posao samo da bi docekali platu, da nemaju veze o onome sto prodaju i da im je glavna fora da po selu pricaju kako rade u BMW i da to slikama i dokazu.

 

Meni je zao sto cu 5 godina morati da saradjujem sa takvim ljudima koji ne znaju da pruze osnovne informacije i koji na klijenta gledaju kao na ovcu za sisanje, ali se bar nadam da su motocikli bar dosta bolji od njih.

 

Nije mi namera da ovim pokrenem lavinu BMW vs OSTALI, vec da ljudi budu spremni na svaki moguci scenario sa ovim... (precutacu..)

 

Toliko od mene

 

 

  • Sviđa mi se 7
  • Hvala 1
  • Zbunjen 1
  • Tužan 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1260S GT / KTM SXF 350

U potpunosti razumem sve što si napisao. Imao sam isti problem, doduše kod kupovine automobila..na kraju odustao od navedene marke i otišao kod Japanaca, dosta dosta bolje.

Nudili tada 5icu 2 godine staru za koju sam bio zaineresovan, otišao u trenerci jer sam planirao posle na trening...gledali me kao da imam kugu i da ću im isprljati pločice salona..hahahaha

Ja stvarno volim BMW automobile, ali po meni ih treba izbegavati u Srbiji baš zbog servisa. Mislim da je ista priča i sa motorima. Ljudi su prolazili agoniju sa njima. Jedino što sam u poslednje vreme čuo da je servis 6+ u Bloku 70a, odličan ali je za vozila starija od 6 godina.

Kad bih se opet odlučio za BMW onda bih kupio u Sloveniji, tamo i održavao.

 

A evo da ti dam primer i za Kawasaki distributere u BG...otišao da kupim motor i da im ostavim 12.000+ evra, ne kažem da trebaju da mi titraju j..., ali bre aman ljudi bar mi recite dobar dan i kako možemo da vam pomognemo. Ma kakvi, dečko mi se obraća sa Ti, i to u fazonu sačekaj malo a ja nisam ništa ni pitao... gledam tako začuđeno jedno 20ak minuta i izadjem. Zato sam motor kupio u Novom Sadu, potpuno druga priča.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1260S GT / KTM SXF 350

Zaboravih i da kažem nešto vezano za Ducati. Njihovo prodajno mesto i servis na NBG u 24. bloku, od mene ocena 10 od 10. Ozbiljna gospoda i veliki poznavaoci u odnosu na ove, ne znam kako da ih nazovem, iz BMW.

Što bi moj drug rekao lepota je voziti Ducati sa ovakvim servisom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S

Bio sam.

Razmisljao o Streetfighter V4.

Ljudi su izuzetni strucnjaci i vrlo prijatni, ali ne mogu da daju toliko ozbiljan popust kao BMW i daju samo 2 god garancije sto je jako malo, jer u WINWIN-u na kineske slusalice imas toliko.

Jedino na Multistradu je 4 godine.

Znam da ce me osisati za 5 god na servisu i da cu pretplatiti tu garanciju, ali mi nekako mirnija glava

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S

Razmisljao sam i o tome, ali nesto ne verujem u to.

Cim tamo neko (ne)radi za dobre pare, verovatno neko stoji iza njega.

Ja cu dobiti izvinjenje i poziv da ih opet posetim i to je to.

Sledeci put ako se obratim- ispao bih neki drka**ija, a oni upravu.

 

Pre 3 godine je bila neka opcija za kupovinu novog motora, otisao (bez kravate) u servis kod Ade i ista prica...

Njih 3 sede i smeju se i posle pola sata prilazi lik i kaze izvolite.

Poslao mail BMW i dobio izvinjenje i poziv da ih opet posetim i obrazlozenje da su bili zauzeti oko isporuke motora, a ljudi sede i zajebavaju se i svi su bili zaposleni u servisu.

Jednostavno te ne primecuju, a taj je prisao da bi me odjebao i nastavio da se zeza sa njima.

Ti isti dan danas isto rade i isto se ponasaju.

Znam da taj link nije od BMW Srbija, ali cisto sumnjam da bi se sta promenilo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Baotian speedy 49ccm, Yamaha Majesty 250, Elektro skuter made in China, eletricni trotinet, Suzuki VL800, Capriolo mountbike

Idite tamo gde vas hoce.  a ne tamo gde vas nece. Kupovina ovakvog proizvoda se ne zavrsava samo jednokratnom kupovinom. Vec i daljim odrzavanjem. Pa sta ce tek da ti rade na servisu, kada te sada na pocetku kada dajes tolike pare ne postuju? 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S

A gde da odrzavam? :(

2016 drug i ja odemo da testiramo XR u servisu kod Ade.

Kazemo im da treba lanac da se podmaze i cekali smo pola sata da donesu lubrikant (moram tako da ga nazovem) za podmazivanje.

Doneli su WD40 i sa time podmazali, jer nisu imali sprej za lanac.

 

  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • abc, 885 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: BMW GS 1250 Adventure

Tih 5 godina grancije je od BMW-a? Ili 2 od BMW-a + 3 od osiguranja?

Ja sam u HR u februaru uzeo motor i garancija je 2+2. 2god od proizvođača i 2god od CarGarantie BMW.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250
2 hours ago, DjoleLO said:

ja ne volim 2 cilindra.

Čuj ne voli 2 cilindra, šta ti dečko radiš..... nema gotivnije kombinacije od toga, da li je BMW boxer, da li je V2 kao kod kruzera, da li je paralelni dvocilindraš, da li je paralelni sa posebnim uglom (Husqvarna Nuda 900R, tu su pod 315 stepeni), svi imaju odličan zvuk, a i obrtni moment za dobro povlačenje.

Šalim se, znam da svako ima svoj ukus ali morao sam malo komentarisati. :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S

Mu*a k'o vojnicke cuture, pa mnogo trese :) hahhahahaha

 

BMW daje 3 god garancije + 2 god dokupis kod njih za nekih 300-350€

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Evo nešto što je realnost: takav proizvod u 9/10 slučajeva kupuje se emocijama (šta god da je okidač istih, od ozbiljne analize do želje da poraste piša, nebitno za dalju analizu :D), pa isti % kupaca motor na tim mestima kupi brzo i bez komplikacija.

 

Iz ličnog iskustva mogu da kažem da ovi kod Ade trenutno imaju bar jednog dečka koji je vrlo ok, vozi i uglavnom zna šta priča, oni što su bili kod Pionira (ne znam da li su još) su baš loši (iako su mi prodali svojevremeno jedan sa odličnim popustom), a ovi iz Novog Sada su šabani neopevani i ne bih pored njih ni prošao, a kamoli pazario bilo šta od njih. A vidiš, ti sa njima imaš najbolje iskustvo.

 

Poenta: kada je tržište plitko, kada nema velike konkurencije (jer Ducati zbog cene i imidža ipak to još uvek nije, iako sve najlepše o njima mogu da kažem) i kada to malo onih što kupuju, kupuju u 90% slučajeva brzo i bez komplikacija, oni resto (koji imaju mnogo pitanja i koje odokativno ne procene kao kupce odmah), obično se brzo iznerviraju :D

 

Potisni stvar, tako je kako je, zaboravi zgode kupovine i raduj se novom motoru. Zaradio si ga, u zdravlju ga trošio i potrošio!!

 

PS: čekaj dok krene servis, pa ti sa ovakvim nerviranjem živ nećeš preteći... ;) :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
pre 4 minuta, severian je napisao:

Evo nešto što je realnost: takav proizvod u 9/10 slučajeva kupuje se emocijama (šta god da je okidač istih, od ozbiljne analize do želje da poraste piša, nebitno za dalju analizu :D), pa isti % kupaca motor na tim mestima kupi brzo i bez komplikacija.

 

Iz ličnog iskustva mogu da kažem da ovi kod Ade trenutno imaju bar jednog dečka koji je vrlo ok, vozi i uglavnom zna šta priča, oni što su bili kod Pionira (ne znam da li su još) su baš loši (iako su mi prodali svojevremeno jedan sa odličnim popustom), a ovi iz Novog Sada su šabani neopevani i ne bih pored njih ni prošao, a kamoli pazario bilo šta od njih. A vidiš, ti sa njima imaš najbolje iskustvo.

 

Poenta: kada je tržište plitko, kada nema velike konkurencije (jer Ducati zbog cene i imidža ipak to još uvek nije, iako sve najlepše o njima mogu da kažem) i kada to malo onih što kupuju, kupuju u 90% slučajeva brzo i bez komplikacija, oni resto (koji imaju mnogo pitanja i koje odokativno ne procene kao kupce odmah), obično se brzo iznerviraju :D

 

Potisni stvar, tako je kako je, zaboravi zgode kupovine i raduj se novom motoru. Zaradio si ga, u zdravlju ga trošio i potrošio!!

 

PS: čekaj dok krene servis, pa ti sa ovakvim nerviranjem živ nećeš preteći... ;) :)

Skidam kapu, u pravu si 100% :)

 

Znam da su ovi u Novom Sadu malo "tanji", ali duplo veci popust.

Za servis cu videti sta cu. U sustini bitno da ispostuju termin i to je to.

 

Sto manje "ljubavi" sa njima i to je to

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 406 postova
  • Lokacija: Ša/NS
  • Motocikl: F800ST

Negde sam procitao podatak, a moze se lako proveriti uvidom u papire o garanciji.
 Navodno pise da nisi duzan motor odrzavati kod njih(da bi garancija vazila) u servisu, vec samo koristiti originalne delove.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
3 hours ago, DjoleLO said:

Nije mi namera da ovim pokrenem lavinu BMW vs OSTALI, vec da ljudi budu spremni na svaki moguci scenario sa ovim... (precutacu..)

 

 

Nerealna očekivanja. Da je jun pa đene-đene; hladno, kiša, ne može da se vozi. Tastatura i forum kao ventil a BMW kao noćna lampa za leptire   :jee:

 

Nego, da li si prevideo temu ili je bilo razmišljanje "neće se to meni dogoditi"  :D

Mislim na:  " Voziti i "uživati" sa BMW-om u Srbiji ili zašto ga više neću voziti! " od dragog nam kolege @Sasha P

 

Onako ljudski, želim ti da ti iskustvo bude dijametralno suprotno od njegovog. Što zbog tebe, što zbog svih drugih; i onih koji voze i onih koji ne voze tu marku. Ako oni postanu (mnogo) bolji to bi trebalo da pogura i ostale (dilere, servisere - bilo koje marke) da budu bolji. A to bi bilo na korist svima.

Ne zameri što sam skeptičan; ja to onako, za sebe.

 

A Saša nam je, na neki način, ostao dužan koju reč o tome šta je bilo posle. Tema je davno zaključana, pre 11 meseci. A čovek lepo piše i o lepim a i o ne tako lepim događajima. A mi radoznali ko Merkati  :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
pre 18 minuta, drs je napisao:

 

Nerealna očekivanja. Da je jun pa đene-đene; hladno, kiša, ne može da se vozi. Tastatura i forum kao ventil a BMW kao noćna lampa za leptire   :jee:

 

Nego, da li si prevideo temu ili je bilo razmišljanje "neće se to meni dogoditi"  :D

Mislim na:  " Voziti i "uživati" sa BMW-om u Srbiji ili zašto ga više neću voziti! " od dragog nam kolege @Sasha P

 

Onako ljudski, želim ti da ti iskustvo bude dijametralno suprotno od njegovog. Što zbog tebe, što zbog svih drugih; i onih koji voze i onih koji ne voze tu marku. Ako oni postanu (mnogo) bolji to bi trebalo da pogura i ostale (dilere, servisere - bilo koje marke) da budu bolji. A to bi bilo na korist svima.

Ne zameri što sam skeptičan; ja to onako, za sebe.

 

A Saša nam je, na neki način, ostao dužan koju reč o tome šta je bilo posle. Tema je davno zaključana, pre 11 meseci. A čovek lepo piše i o lepim a i o ne tako lepim događajima. A mi radoznali ko Merkati  :)

Zakljucana tema, pa sam morao otvarati novu.

I ja sam skeptican, ali nadam se da gresim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

Srbija sta dalje reci, koliko puta budem frapiran koliko u razno raznim poljima prodaje, ljudi su totalno nezainteresovani da nesto prodaju, pogotovu ovde pricamo o jako velikim cenama kao i o poznatom brendu.

Ajde sto "prodavci" nemaju ni 1% nekog skila za prodaju za to je potrebno da firma ulaze u te radnike i da ih salje na edukaciju, nego je neverovatna cinjenica da nemaju pojma o brendu koji prodaju, nevezano samo za ovo nego za vecinu stvari, a za to oni sami mogu da izdvoje malo svog vremena i nauce iscitajuci bukvalno 2 strane.

 

Inace da ti kazem oko zarade, realno u trgovini u kojoj sam dugo radio ne mora da znaci da sto je skuplji proizvod ima vecu marzu. Moze se desiti da na televizoru od 100 000 ima isto zarade kao na eksternom hard disku od 7000.

Za ovaj motor ne znam, ali sasvim pouzdano znam da npr na Kawasaki Versysu, na cenu od 7500evra zarada im je bila 100evra.

 

Sto znaci ako je neko treca-cetvrta ruka za neki proizvod, svi pojedu zaradu dok to stigne do njega. Taj krajnji se verovatno nada da ce zaradjivati na servisu, ili dodatnoj opremi kojoj proda ili sta god vec.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

iću u sloveniju na servis,hmmmm,možda ali samo možda kad menjaš neke delove što se menjaju po predjenoj kilometraži a inače su ispravni.Mehanika amaterska me je naučila da u odredjenim slučajevima može takav stari  deo da traje duže od novougradjenog OEM ili aftermarket,a već je radio na desetine hiljada.Po meni ništa ne dirati dok se ne mora.

Isto tako iskustvo me je naučilo da majstor mora biti ŠTO BLIŽE KUĆI,Najbolje bi bilom kad bi majstor dolazio kod mene da popravlja što će se i destiti kad budem nabavio jedan SEMERING za moju kawu.

Čitajući jedan hrvatski forum čoveku je puštao dotični semering sa kojim ja sad imam probleme od 10.000 do 15000 km.Onda je presto da curi i to traje preko 100000 km.Ovo naravno treba izbegavati ali eto i to postoji.

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Da li ovde može servisiranje u garanciji?

 

7be017_67e6efeecf864515b35c4ffa338fd49f~
WWW.2X4STATION.COM

Station 2x4 je tehničko održavanje, servisiranje i tuning motocikala BMW.  Organizacija turističkih vožnji i adventure/offroad obuka. 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Pošalji im mail i siguran sam da će ti odgovoriti. U svakom slučaju možeš da pitaš i @A.J. ako i dalje svraća na forum. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Moscow/Beograd
  • Motocikl: R1200GS & R1250GS

ja sam napisao poveci analiticki text o tome sta se desava sa markom u Srbiji i kuda to sve vodi i sta ce ga bude za 2-3 godine i kako to resiti ali sam sve obrisao jer mi je muka vise da objasnjavam, pogotovu posto sam se svega nagledao u srbiji u proteklih 6 meseci i zato

- vise necu da komentarisem ni dilere ni uvoznike u srbiji jer ne mogu ni ljudski ni profesionalno da svarim cinjenicu kako oni ubijaju marku i nista ne rade za promociju iste.

- za nepunih 6 meseci rada u srbiji uradili smo daleko vise neko iko od dilera u proteklih 20 godina i zato se ljudi i obracaju i zato dolaze.

- licno JA sam pre 2 meseca poslao uvozniku informaciju I KATALOG o novoj opremi koja izlazi na trziste od 2020, niko nije ni pojma imao o tome da tako nesto uopste i postoji.

na sajtu motorrad mozes da registrujes svoj "licni kabinet", u njemu sastavis konfiguraciju i dalje svo opstenje prevedes u pismenu formu, barem ces imati pisani trag da si sve uradio po PSu.

 

- situacija s garancijom u Srbiji je veoma cudna jer zakon o zastiti potrosaca govori jedno a podzakonski akti drugo - sam djavo nogu da slomi. U zakonu pise da zastupnik ne moze da uslovljava kupca gde ce da se servisira sve dok se servisiranje vrsi od stane osoblja obucenih od strane proizvodjaca i koristeci originalne komponente a sa druge da isti taj uvoznik mora da razvija servisnu mrezu i on odredjuje ko valja a ko ne. Meni je to totalno suludno uzimajuci sta se desava sa markom u Srbiji ali sta je tu je.

 

- sto se tice nas - koristimo SAMO I ISKLJUCIVO originalne delove, svo osoblje servisne stanice je sertifikovano od strane fabrike, svi imaju sluzbene pasose koncerna sa licnim brojevima, ne umemo da lazemo i ne dajemo da nam se poturaju tudji kvarovi i greske (aludiram na verovatno vec svima poznati slucaj sa obrnutim fazama od strane poznatog privatnog servisera koji su pokusali da nam poture). Servis ce i dalje da raste i da se razvija, u beograd ce uskoro da se preseli i nas centar za asfaltnu i offroad obuku, imali smo veoma produktivne razgovore sa g. Alvirovicem i poligonom NAVAK, pokrenucemo i sektor za turizam i tu smo imali dobre razgovore za turistickom organizacijom i srbije i raznim opstinama i ja se nadam u 2021 da se selimo u svoju zgradu i da ce sva tri pravca biti centralizovana, kao sto su u Rusiji

 

- uvek smo otvoreni za svaku vrstu saradnje i podelu i znanjem i umecem. i, sto je licno meni najvaznije - neprestano se edukujemo i obucavamo i volimo da ucimo jer volimo ovaj posao i ovu marku.

 

- garantni ugovor za teritoriju Srbije nemamo, radimo na tome sa druge strane ali mogu da garantujem da sa motociklima koncerna nema problema kada se odrzavaju rukama koje rastu iz ramena a ne iz drugih delova tela. Ko je bio kod nas na treninzima video je crvenog GS 2014g kojeg vozim ja, 150.000+km i nijednog problema, s tim da je taj motocikl na asfaltu proveo mozda 20% ukupno predjene kilometraze.

 

- sto se tice pomenutog salona i servisa Ducati - nase kolege i, nadam se uskoro i partneri - su veliki profesionalci i poznavaoci svog posla, edukovani i veoma veshti u svom poslu.

 

p.s.

Srbija postaje saobracajni centar regiona. 40.000.000 vozila je ove godine proslo kroz Srbiju u tranzitu, od toga skoro 700.000 motocikala. Od tih skoro 700.000 manje od 3000 je ostalo u srbiji duze od jednog dana. No to je svejedno duplo vise nego 2018.

Od svih sa kojima sam razgovarao i iznosio ovaj podatak samo je jedan covek shvatio sta to znaci.

 

P.P.S

Svima srecna nova 2020, mnogo uspeha i zdravlja i da sto manje vremena provedete po servisima a sto vise u voznjama.

 

  • Sviđa mi se 8
  • Hvala 7
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
4 hours ago, A.J. said:

p.s.

Srbija postaje saobracajni centar regiona. 40.000.000 vozila je ove godine proslo kroz Srbiju u tranzitu, od toga skoro 700.000 motocikala. Od tih skoro 700.000 manje od 3000 je ostalo u srbiji duze od jednog dana. No to je svejedno duplo vise nego 2018.

 

Odakle ti ove vesele cifre ? Bez ljutnje, zvuče kao da ih Siniša Lažni sipa sa govornice u skupštini. Ili ti znaš nešto što naš zavod za statistiku ne zna (ili krije od nas).  :vutra:

 

P.S. Srećna ti Nova Godina i što više zadovoljnih klijenata.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
On 24.12.2019. at 16:45, DjoleLO je napisao:

Razmisljao sam i o tome, ali nesto ne verujem u to.

Pocni da verujes,prijatelj poslao neku zalbu pa je imalo efekta.Nego mene zanima nesto oko dodatne opreme,dosao si u salon,prodaju,kod dilera,nazovi kako hoces i oni nemaju obican papir na kom pise dodatna oprema za taj motor:
1.koferi....cena ta
2.drzaci ovoga....cena ta
3.drzaci onoga...cena ta
4.cuda-muda...cena ta
5.
6.
itd.nemaju spisak opreme sa cenama koju bi ti stavio na taj motor?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
Pre 9 sati, ivica744 je napisao:

Pocni da verujes,prijatelj poslao neku zalbu pa je imalo efekta.Nego mene zanima nesto oko dodatne opreme,dosao si u salon,prodaju,kod dilera,nazovi kako hoces i oni nemaju obican papir na kom pise dodatna oprema za taj motor:
1.koferi....cena ta
2.drzaci ovoga....cena ta
3.drzaci onoga...cena ta
4.cuda-muda...cena ta
5.
6.
itd.nemaju spisak opreme sa cenama koju bi ti stavio na taj motor?

Tako je.

Pitao sa crash bar- kaze ne znam

Pitao za bocne kofere- kaze ne znam

Pitao za tank pad- kaze ne znam.

Znam da nisu univerzalni delovi, ali kao sto rekoh, neverovatno da je fabrika izbacila delove i predstavila ih na motoru, a nije formirala cenu

 

Imaju cene samo paketa opreme - Dynamic, Touring i M paket, ali nista od opreme van paketa (optional equipment) ili kako se vec zove

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Moscow/Beograd
  • Motocikl: R1200GS & R1250GS
11 hours ago, drs said:

 

Odakle ti ove vesele cifre ? Bez ljutnje, zvuče kao da ih Siniša Lažni sipa sa govornice u skupštini. Ili ti znaš nešto što naš zavod za statistiku ne zna (ili krije od nas).  :vutra:

 

P.S. Srećna ti Nova Godina i što više zadovoljnih klijenata.

 

Cifre su odakle i treba da budu.

Ne znam ko je sinisa, znam da granicna sluzba i carina vode statistku zbog svojih potreba. mada i tu ima svojih problema npr kada ulazi sleper posto ima prikolicu koja ima svoju tablicu to ti je odmah kao 2 vozila... zavod za statistiku je pocebna prica, ja kada sam trazio od njih podatke koliko motocikala ima ispostave mi racun od mnogo hiljada dinara i daju neke sitne podatke kao demonstraciju i ja primetim da tu nesto nije kako treba.....da ti ne duljim pricu, zavod za statistiku ima kao tip prevoznog sredstva motocikl, motoRcikl, motocikli i motoRcikli jer podatke dobijaju i od policije i od carine i svak' od njih pise kako misli da reba.

i svaki podatak kosta :)

konkretno na dan kada sam dobio gorepomenute podatke motocikala koji su prosli kroz srbiju je bilo 698.343kom.

Pretpostavljam da tu ima odredjeni broj vozila iz okolnih zemlja koji udju i izadju po nekoliko puta godisnje imas jedan broj ljudi koji dolazi u srbiju radi servisiranja ali to je sve manje-vise u reonu statisticke greske, nista znacajno no tim pre - broj motocikala koju ulaze i prolaze kroz srbiju u poslednjih nekoliko godina raste. ja koliko znam, koncesioneri platnih puteva u srbiji ozbiljno pregovaraju sa okolnim zemljama o unifikaciji tagova za naplatu ne bi li pojednostavnili placanju putarine i smanjili guzve na naplatnim rampama, kako ce to da se zavrsi - videcemo. Ja sam, nakon ove teme

https://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/127737-tag-za-motore/&do=findComment&comment=2260076 resio da se pozabavim tagovima za moto u srbiji, javilo mi se troje ljudi, poceli smo nesto da radimo, sastali smo se na nekim ljudima, i mada cisto sumnjam da ce bilo sta da se promeni u 2020 neko tamo gore ima sluha i shvata sta treba da se uradi da se ovo resi. videcemo dalje sta ce da bude.

 

Ja sam po tari i zlatiboru ove godine video poveci broj stranih motocikala koji su se vozali po bosni i usli "da vide" sta ima u srbiji, skoro svi na po 1 dan. Bosna zbog raznih dogadjaja koji se tamo odrzavaju (ne samo bosnia rally) veoma dobija na znacaju i privlaci ljude, dosta se radi i na marketingu bosne kao odlicnog mesta za voznju i ne predaleko od EU, jeftino, priroda itd. I ljude to privlaci. Srbija je bela tacka na turistickoj karti + losa reklama u proteklih 25god cine svoje ali ima mnogo faktora koje treba iskoristiti i prica moze da se preokrene veoma lako i dosta ljudi da se privuce, da se poveca broj nocenja itd itd itd. Od svih opstina u Srbiji sa kojima sam ja razgovarao da se nesto zajednicki pokrene apsolutno nijedna ne pravi statistiku nocenja gostiju prema zemlji odakle dolaze, sta voze, koliko novca potrose i pitaju se sta ce im to. i kad krenes da im objasnjavas sta sa tim podacima sve moze da se uradi, kako da se analiziraju i npr iskoriste da ciljaa u konkretne zemlje svojom reklamom ljudi nesto drugacije pocinju da razmisljaju. Na divcibarama smo, npr, sreli neke skandinavce koji su preko hrvatske isli u crnu goru a kad su krenuli nazad resili da krenu preko srbije, mi im predlozili da krenu sa nama na off, ljudi se odusevili i sledece godine planiraju da dodju u nekoliko grupa na po nedelju dana da se voze, vec pravimo neke zajednicke planove itd.

Jednostavno, ovim se niko do sada nije bavio niti je ozbiljno analizirao kako mototemu nakaciti na odredjene sektore ekonomije jer na motocikle svi gledaju kao na zajebanciju. Ako uzmes, npr, evropske rezultate prodaje motocikala iz adventure segmenta (GS, afrike, velike KTMove i njima slicne) i uradis, na primer, presek starosti klijenata i pogledas samo taj podatak od 2010 do 2019.....mnoooogo zanimljivih detalja mozes da sagledas i primetis nekoliko novih vrata koje jos niko nije otvorio. 

 

1 hour ago, DjoleLO said:

Tako je.

Pitao sa crash bar- kaze ne znam

Pitao za bocne kofere- kaze ne znam

Pitao za tank pad- kaze ne znam.

Znam da nisu univerzalni delovi, ali kao sto rekoh, neverovatno da je fabrika izbacila delove i predstavila ih na motoru, a nije formirala cenu

 

Imaju cene samo paketa opreme - Dynamic, Touring i M paket, ali nista od opreme van paketa (optional equipment) ili kako se vec zove

To je klasicna boljka radnji kod kojih se roba prodaje zasto sto je trazena tj "prodaje se samo". Ali to pije vodu samo dok se n popuni klaster ljudi koji sami zele da potrose novac na konkretni proizvod. U trenutku kada se dostigne neka kriticna masa nastaje trenutak kada proizvod treba da prodaje prodavac i onda ce nastati pravi problemi. Ja sam to na drugom trzistu prosao pre 15god, pokusao sam to da predstavim dileru u srbiji no oni nemaju sluha. Sto se tice opremanja motocikala dodatnom opremom kako iz originalnog kataloga tako i za opremu drugih proizvodjaca koji se proizvodi prodaju u svakom krstenom motorrad salonu mislim da taj film u Srbiji necete skoro videti. Prvo zato sto ne verujem da je iko sposoban da donese do klijenta sta mu treba a sta ne a drugo zato sto niko ne poznaje materijalnu bazu svakog proizvoda i ne ume da objasni ni tehniku ni tehnologiju. 

I situacija sa zastitom bi bila smesna da nije tuzna....uvoznik ima sve alate u svojim rukama da resi zavrzlamu oko kresbarova i problema sa istima na tehnickom pregledu, samo je potrebno da se pokrene odredjeni postupak i veoma brzo ti se otvore nove mogucnosti i prodaje i....opet pocinjem da se nerviram a ne bi trebalo....

 

M paket tesko da ima u motociklima, postoje Dynamic, Touring i Kompfort paketi.

U konfiguratoru moze da se sklopi zeljena konfiguracija

social-image.jpg
CONFIGURATOR.BMW-MOTORRAD.COM

The official BMW Motorrad global Bike Configurator. View our range, build the ultimate riding machine and stay in contact, order our newsletter.

 

 

a ako se registrujes i otvoris tzv "licni kabinet" imas opciju slanja upita konkretnom dileru i treba da dobijes odgovor veoma brzo.

 

 

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja