Jump to content

Moto Zajednica

Skidanje Blokada na mtorima koji su uvezeni iz Swiss

Recommended Posts

  • TarikNP, 56 postova
  • Lokacija: Novi Pazar
  • Motocikl: Honda Magna vf750c rc43

Imam Honda Magna Vf 750 C Motor je bas kao nov ali sam  hteo skinuti blokadu jer  je ima mislim uvezen je iz svice i pishe da ima 38 kw tako da ima neku blokadu koju kad otklonis dobija  vecu konjazu od 52ks ide na 88ks

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Kragujevac

Na mom Hornetu su bile plasticne caure u usisu koje su smanjivale precnik i samim tim protok vazduha. Motor je dosao iz CH, bilo je lako skinuti ih. Ustvari - izvaditi ih. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

Uglavnom na svim motorima iz Švajcerske, blokada je urađena smanjenjem dotoka goriva, tj. postavljanjem pločica sa manjim otvorom u usisne gume - flanše karburatora. To važi za karburator verzije.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 781 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина
32 minutes ago, Suzuki Savage Ls650 said:

Imali to neko da radi ili da proveri na cemu je blokada ja sam cuo da je moguce i na bregastim osovinama da je blokada i na usisima i na izduvima....???? 

Ma kakvi, ko je blesav da otvara agregat i radi takve egzibicije

 

imas tri opcije strojenja agregata

1. redukcija u usisu  ( caure manjeg precnika, lako se vade i stavljaju se kako na karburatorske tako i na injektorske agregate)

2. na tocku leptira gasa, tamo gde se obmota sajla - tu ima limena plocica koja fizicki ogranicava ugao otvaranja leptira (redji slucaj ali ima ih)

3. ECU mapiranje

 

e sad , to kod nas prolazi jer nemamo nikakva pravila o restrikcijama i kao takve potpuno su nepoznate zakonu

Tamo je to malo drugacije, dozvoljavaju ti da kupis ( npr R1 ) motocikli koji ti se dopada ALI nemas godina ili iskustva da bi ga vozio u punom potencijalu i tada ides na zatvaranje odnosno restrikciju agregata. Obavlja se u servisima i vrsi se tehnicki pregled i upisuje u saobracajnu dozvolu, i to je sve sjajno bajno. Kod njih nastaje problem ako te zaustave i utvrde da si samovoljno skinuo blokade - tad si obro bostan.

I sam sam uvezao takav jedan i imao problem, upravo tada se poceo raditi COC papir i jos su se svi bojali sta da rade kad se podaci iz kataloga i iz strane saobracajne ne poklapaju. Jednostavno mi nisu dozvolili da registrujem na 33kw

Na prvoj voznji mi je bilo sumnjivo da sa 33kw tako dobro ide, otvorili smo usise i nismo nasli nikakve restriktore

Na prethodnom motoru (NTV Revere) smo nasli, gumeni spoj od karba do glave sa uredno izlivenim homologacijskim brojevima koji se vide spolja radi lakse kontrole, razmontirali i provrteli na strugu - nista lakse .

 

Nadam se da sam bio od pomoci

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

U Švajcarskoj, motori dolaze iz fabrike po punoj snazi, a dileri smanjuju snagu zbog njihovog zakona o zagađenju, tako da nema govora o bregastim i ostalim modifikacijama agregata. Koristi se najeftinija opcija - reduciran dotok smeše goriva

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05
pre 38 minuta, drtommy je napisao:

U Švajcarskoj, motori dolaze iz fabrike po punoj snazi, a dileri smanjuju snagu zbog njihovog zakona o zagađenju, tako da nema govora o bregastim i ostalim modifikacijama agregata. Koristi se najeftinija opcija - reduciran dotok smeše goriva

Nije baš  tako. Neki dolaze sa punom snagom a neki dolaze blokirani jer ih već proizvode tako u Japanu.

Ja sam imao KLXa650  27ks iz Swis sa blokiranim auspuhom i kutijom za filter vazduha. Takodje i glavna dizna je bila drugačija !

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European
Pre 1 sat, srbac je napisao:

Nije baš  tako. Neki dolaze sa punom snagom a neki dolaze blokirani jer ih već proizvode tako u Japanu.

Ja sam imao KLXa650  27ks iz Swis sa blokiranim auspuhom i kutijom za filter vazduha. Takodje i glavna dizna je bila drugačija !

To jeste, ali nisam mislio na motore koji su ograničeni zbog kategorije vozačke dozvole, već na one bez tog ograničenja. Švajcarci imaju rigorozan zakon o životnoj srerdini, tako da i ne limitiranim motorima smanjuju snagu zbog izduvnih gasova

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue


Nisu svi motori iz CH na 35kw.
Sangu reduciraju pevenstveno zbog propisa o vozačkoj dozvoli, ono A1, A2, A...
Frišak vozač a voziš veliki motor koji je uškopljen.

Kad do dodje vrime blokadu vanka i goni miško.




Vozim motor, nisam bajker.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • TarikNP, 56 postova
  • Lokacija: Novi Pazar
  • Motocikl: Honda Magna vf750c rc43
Pre 21 sati, Grnca je napisao:

Ma kakvi, ko je blesav da otvara agregat i radi takve egzibicije

 

imas tri opcije strojenja agregata

1. redukcija u usisu  ( caure manjeg precnika, lako se vade i stavljaju se kako na karburatorske tako i na injektorske agregate)

2. na tocku leptira gasa, tamo gde se obmota sajla - tu ima limena plocica koja fizicki ogranicava ugao otvaranja leptira (redji slucaj ali ima ih)

3. ECU mapiranje

 

e sad , to kod nas prolazi jer nemamo nikakva pravila o restrikcijama i kao takve potpuno su nepoznate zakonu

Tamo je to malo drugacije, dozvoljavaju ti da kupis ( npr R1 ) motocikli koji ti se dopada ALI nemas godina ili iskustva da bi ga vozio u punom potencijalu i tada ides na zatvaranje odnosno restrikciju agregata. Obavlja se u servisima i vrsi se tehnicki pregled i upisuje u saobracajnu dozvolu, i to je sve sjajno bajno. Kod njih nastaje problem ako te zaustave i utvrde da si samovoljno skinuo blokade - tad si obro bostan.

I sam sam uvezao takav jedan i imao problem, upravo tada se poceo raditi COC papir i jos su se svi bojali sta da rade kad se podaci iz kataloga i iz strane saobracajne ne poklapaju. Jednostavno mi nisu dozvolili da registrujem na 33kw

Na prvoj voznji mi je bilo sumnjivo da sa 33kw tako dobro ide, otvorili smo usise i nismo nasli nikakve restriktore

Na prethodnom motoru (NTV Revere) smo nasli, gumeni spoj od karba do glave sa uredno izlivenim homologacijskim brojevima koji se vide spolja radi lakse kontrole, razmontirali i provrteli na strugu - nista lakse .

 

Nadam se da sam bio od pomoci

Hvala ti druze bas si pojasnio sve ali ja ne verujem da moze kod mene ecu mapiranje sa obzirom da je motor 1995 god... 

Voleo bih mac tu blokadu  jer ipak kazu da te magne idu nenormalno  ovaj moj motor nekad ide max 170 nekad max 180 nekad max 190 KMh. Vise puta probao npr kad idem u petu brzinu na 100 kmh. On povuce ali preko 170  nece kad bi ga jedo a kad vozim redom sve brzine cepam do 6/7/8 hiljada obrtaja onda ode preko 180 kmh E sad gledam na youtube bre ljudi  zakivaju skale na njihovim motorima tj magna kao moja... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 781 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

ECU se vrlo retko mapira, suvise komplikovano i sofisticirano a da posle toga sve mora raditi kako treba

samo pregledati usis i to je to

 

 

Recimo kod mene, pored toga sto su (navodno) ugusili agregat , stavili su i drugu pozadinu za obrtomer - tu su nastampali cak TRI crvena polja i to svako debljim linijama od onog prethodnog, npr - prvo tanko crveno polje je kao stetno po okolinu , drugo crveno polje malo bebljom linijom je limit agresivnije voznje i trece crveno polje najdeblje linije je kao stetno za agregat - limit agregata

slikacu samo da ga nadjem jer sam i to promenio, gadan im je bio font brojeva - kao na nekom naj grdjem kinezu, odvratno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Hvala ti druze bas si pojasnio sve ali ja ne verujem da moze kod mene ecu mapiranje sa obzirom da je motor 1995 god... 
Voleo bih mac tu blokadu  jer ipak kazu da te magne idu nenormalno  ovaj moj motor nekad ide max 170 nekad max 180 nekad max 190 KMh. Vise puta probao npr kad idem u petu brzinu na 100 kmh. On povuce ali preko 170  nece kad bi ga jedo a kad vozim redom sve brzine cepam do 6/7/8 hiljada obrtaja onda ode preko 180 kmh E sad gledam na youtube bre ljudi  zakivaju skale na njihovim motorima tj magna kao moja... 
Шта чеш на Магни више од 180км/с мајке ти?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • TarikNP, 56 postova
  • Lokacija: Novi Pazar
  • Motocikl: Honda Magna vf750c rc43
Pre 6 sati, Krokodilo je napisao:

Шта чеш на Магни више од 180км/с мајке ти?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Druze uopste mi nije potrebna maximalna brzina nego potezanje  samim tim taj motor kad preskoci 6000 obrtaja mnogo brze ostale obrtaje zakuca momentalno... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Имао сам неколико мотора из Швицарске и сви су били блокирани на гумене спојке карбуратора и главе. Потражи решење прво у том делу.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda cb750 sevenfifty,beverly250i,honda revere,transalp 600,libery125,etz150,jamaha virago250,hexagon150,honda hornet 600.

Od skora sam vlasnik honde sevenfifty cb750 iz Švajcerske mislim da nemam blokadu.Vodi se na 35 kw.Kako sam čitao po forumu maksimalna brzina što kažu neki svilene cb750 je oko 205 km/h.Doduše nisam je vozio preko 130 km/h ali lepo poteže i siguran sam da može da dosegne do 200 km/h.Jednostavno vozim lagano uživam u voznji.Kažu mi kolege da je najbolja proba izvući ga do maximuma a to je oko 200 km/h ako može nema blokade ako dosegne do 160 km/h onda ima.Postoji li neko drugo rešenje ustanoviti da li ima blokade ili ne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Ако возиш лагано и уживаш у вожњи не дирај ништа. Швицарска је савршени извор половних а добрих мотрцикла, закони су строги а култура одржавања на нивоу. Тамо нема буџања, само ново иначе остаде у гаражи за "успомене и дуго сечање". Многу уживање во возењето ти посакувам(на Македоском).

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Ако скинеш блокаду(ако је има), то може да повуче и мењање дизни у карбураторима. Зато ако добро иде онда немој да дираш.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda cb750 sevenfifty,beverly250i,honda revere,transalp 600,libery125,etz150,jamaha virago250,hexagon150,honda hornet 600.

Motor je kao nov 12000 km predjenih da kažem nerazradjen.Još grane nisu obgorele.Čuvan na sobnoj temperaturi :)

20190916_213242.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Ма знам ја, какве сам само примерке донео то је бре чудо било. Види се да је ко нова, и клима је оштра па није свако спреман да вози у таквим условима и мотори су им вечином неизвожени.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Pale, BiH
  • Motocikl: BMW R 1150 RT

Za skidanje blokade nije dovoljno samo da se izvadi redukcija i dobije dotok vece kolicine vazduha i eto ga 30ks vise...Uz vise vazduha treba i vise goriva a za vise goriva treba i veca dizna itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Negde po belom svetu...
  • Motocikl: Jednog lepog dana...

A jel' to skidanje blokada povlaci sa sobom neke zakonske sankcije ako policija provali da je motor vise KW nego sto pise u papirima i da je blokada skinuta?:stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja