Jump to content

Moto Zajednica

Feinwerkbau

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: honda cb 500,puch 250sg,MAS175 1930, kawasaki klr 650,tomos tori, tomos mc 50,

Prodajem vazdusnu pusku iz naslova fwb 601 sa optikom 3-9x35 cena 350e.p

IMG_20191102_112213.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Trenirao sam streljastvo kao klinac te mi jednom prilikom trener dade takvu pusku od starijih clanova da probam. Prvi metak sa njom i pogodim strogi centar(muš).  Dobio sam tu metu overenu pecatom kluba i njegovim potpisom. Imao sam oko11-12 godina tad.

To je zverka od puske, nesto naj sto je tad postojalo. Ta je nasa imala amortizer u cevi da ne odvali rame tokom takmicenja i uopste treninga. Naravno bila je bez optike i bila teskaaa..

Rado se setim tih vremena, ne zameri na pisanju.

Reci nam nesto vise o njoj, da ne trazimo po netu. To svakako nije igracka poput Hatsana i drugih napucanih i nasminkanih pusaka. Ovo je za prave znalce:takoje:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1430 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

@sloboleo

Stavi to ovde na oglas možda se pojavi neko, ima već 2kom sa diopterima prodaje naš takmičar Sebić

 

WWW.AIRGUNS-SRBIJA.COM

Ja sam se niotkuda "otrovao" sa airguns s'tim da sam vrlo brzo otišao na PCP i to je ozbiljna stvar i zabava ko voli u svakom smislu. 

Puška/puške jer ljubitelji imaju po više komada i sva prateća oprema, instrumenti, hronometri, nosači, optički nišani, softverski alati, alati, boce za vazduh 300+ bar itd može da vredi ko jedan ozbiljan motocikl.

Puca se iz bencha u CTC do 10mm grupa ili radi komparacije u kovanicu 1 RSD, 5-10kom na 50m. CTC se širi da daljinom ali na 100m može da ide u kovanicu 5 RSD u kalibru 0,25 npr

Ima tema na forumu AGS benchrest koga zanima da vidi zezanje

Kad postane dosadno gađanje u metu, spinere gongove i drugo smišlja se svašta a da oni koji nisu poznavaoci shvate o kojoj preciznosti pričamo na distancama 40-50m je da zakačimo iz kasapnice kosku živog mesa a zašto pa da dođu muve i onda gađaš muve :)

Naravno koriste se ozbiljne optike sa uvećanjem i do 50X sa cenom 500-1500 EUR i više, neko kada vidi optiku kaže pa lako je sa tom optikom pogoditi a zapravo rezultat nema veze sa optikom jer ti ona samo pomaže da možeš da markiraš malu metu na velikoj daljini (muva na 40m npr)

 

Srećna prodaja

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: honda cb 500,puch 250sg,MAS175 1930, kawasaki klr 650,tomos tori, tomos mc 50,

moze i sa diopterima umesto optike . slobodno neka pise ko sta zna jer ce uvek nekome biti interensantno da procita inace i sam imam jednu pcp puskicu a ove fwb 601 imam dve inace fwb 300 je imala apsorber trzaja a ove rade isto kao pcp stim sto se kod ovih vazduh upumpava jednim potezom poluge a kod psp se automatski puni iz boce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Kad sam počeo da se bavim streljaštvom i kad sam prešao na standardnu vazdušnu pušku dobio sam ovu ili slično. Ovo je dobra puška za one koji počinju da se bave streljaštvom. Puška možda deluje teško, ali je maksimalna težina kao kod svih standardnih pušaka (oko 5,5 kg). Sasvim dobra puška, jeste da je malo starija, ali ako su sve gumice i cilindar u redu nekog može lepo da služi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: honda cb 500,puch 250sg,MAS175 1930, kawasaki klr 650,tomos tori, tomos mc 50,

Pa ova je remontovana za potrebe kluba medjutim preslo se na pcp i onda je klub prodavao a ja sam i ranije voleo ovu pusku pa sam otkupio od kluba dve puske. A posto je moj klinac jos uvek mali za ovu pusku njemu sam uzeo cz 200 target.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Ako je remontovana onda može da služi još xy godina :) 

 

CZ200 target odlična puška za klince. Mala težina, jedina mana je kratka cev koju je teško smiriti pa mnogo igra, ali zato kad bude prešao na normalnu ima da mu stoji maltene mirno. 

Vidim da si si iz Inđije, trenira klinac u klubu kod Alimpijevića?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 2 sati, sloboleo je napisao:

Da danas bili u kikindi na takmicenju. 

Lepo, ja treniram za Novolin iz NS -a. Nemam sa Kikindom puno dodirnih tačaka, osim što treniram u jednoj njihovoj streljani, a za MK idem na treninge u NS u.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

 Tek sad kapiram koliko su moja znanja o tom sportu ostala u nekim davno proslim vremenima. PCP i gadjanje na 50+metara, optika i ostala ludila. Ko mi je kriv kad sam mator. :popovanje:Racunam i vidim da ima skoro 30 godina kako sam izasao iz te price, jbg.

Pomenuste MK? to je mali kalibar kapiram. Mi smo u Bg na Carevoj cupriji, kod kovnice novca trenirali i imali takmicenja. Pucali smo iz nekih starih Brno Cz repetirki,  trostav 3x10 metaka na 50 metara. 

Padalo mi je na pamet da od kako je ovaj zakon olabavio po pitanju nabavke vazdusnog oruzja, da uzmem sebi neku puskicu da me malo zelja mine i povratim interesovanje. Ne ,znam mozda nekad.. Pokusao sam sa strelicarstvom pre neku godinu ali to nije zazivelo na zalost, jbg.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: honda cb 500,puch 250sg,MAS175 1930, kawasaki klr 650,tomos tori, tomos mc 50,

I sam imam lukove i to me greje ali u Indjiji slabo ima mogucnosti i interesovanja za luk i strelu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Neje se tad imalo ni za kvalitetne dijabole kamo li za metkove za mk. Mi smo sastavili tek nekoliko treninga pred prvenstvo Bg recimo. Daj boze da smo opalili po 100 metaka, za toliko se imalo. Ja sam tad uzeo 2. mesto sa 202 kruga od mogucih 300. Nisam cak ni imao normu za dalje, republicko valjda. Toliko je mk tad bio nisko,bar u mom secanju. Puskica je mozda dobra to ne sporim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1430 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950
Pre 9 sati, malitomic je napisao:

 Tek sad kapiram koliko su moja znanja o tom sportu ostala u nekim davno proslim vremenima. PCP i gadjanje na 50+metara, optika i ostala ludila. Ko mi je kriv kad sam mator. :popovanje:Racunam i vidim da ima skoro 30 godina kako sam izasao iz te price, jbg.

Nikad nije kasno. Ja sam poklanjao knjige o oružju doduše o vatrenom ali kada je ćerka krenula u Partizan na treninge tada se priča otvorila.

Malo da ti zagolicam maštu snimi dole ovu lepoticu, zavisi šta voliš, ja sam hteo pušku klasika a imaš sada modele razne, bullpup je popularan, kratak praktičan pa ko šta voli. Ne treba dozvola za C kategoriju za dijabolu preko 200m/s prijava u Mup, taksa oko 1700 RSD

 

Puška i oprema sa kojom kontrolišeš rad puške, balistika i drugo može da bude skupo ali posle je zabava vrlo jeftina, samo dijabole ili sada se već koriste slagovi.

Da ne bombardujemo moto forum o puškama i da ne kvarimo oglas za FWB, imate forum Airguns Srbija.

 

860098027_CrownForestgreen.thumb.jpg.b6914659ff8bcf90701142a8ec675790.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Kao neko ko se isto bavio streljaštvom - nekad, meni se ovo sviđa, pa bi mogla možda da se otvori posebna tema vezana za streljaštvo.  Ja sam iz ove priče izašao davno, pre 40 godina, al mi i dalje zanimljivo - onako rekreativno, odeš na izlet, poneseš puškicu , postaviš mete, pa gađaj . A valjalo bi se upoznati i sa novim tehnologijama ( Ja na primer nemam pojma šta su to " Slagovi " ( il Šlagovi ) koje kolega @GixxerK6 pominje da se koriste umesto dijabola . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1430 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Slug je kao zrno, ima bolji balisticki koeficijent samim tim veću brzinu, energiju i domet.
Obično se zameni cev za slug zbog drugačijeg olucenja za slug, to na modernim puskama nije problem.
Najbolje da pratite Airgun Srbija forum.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: honda cb 500,puch 250sg,MAS175 1930, kawasaki klr 650,tomos tori, tomos mc 50,

Generalno slag se koristi na jacim puskama sa kojima se puca na vecim daljinama na malim udaljenostima se bolje ponasa kvalitetna dijabola. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja