Jump to content

Moto Zajednica

Mehaničar - asistent pripravnik

Recommended Posts

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ja ne spasavam stare i tvrde zaptivace poklopca razvoda (ventil dekle) nikad. 20-30 eura kostaju za "japance", a uglavnom dodju natopljeni silikonom. 

Vreme koje potrosim dok ocistim agregat bude pozamasno. Jos kad bih cistio stari zaptivac, nikako se ne isplati. 

E sad, ako su na BMWu skuplji nego vreme provedeno da se ociste... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 6 sati, abarth_maniac je napisao:

Ja ne spasavam stare i tvrde zaptivace poklopca razvoda (ventil dekle) nikad. 20-30 eura kostaju za "japance", a uglavnom dodju natopljeni silikonom. 

Vreme koje potrosim dok ocistim agregat bude pozamasno. Jos kad bih cistio stari zaptivac, nikako se ne isplati. 

E sad, ako su na BMWu skuplji nego vreme provedeno da se ociste... 

 

Kod BMW-a ne postoji pojam staro, gotovo ni za šta. Dihtunzi su večiti, ne krute se, ne krune, ne pucaju, ne gube zaptivnu konstantu, mogu jedino da se upropaste prisilno. Zato i koštaju puno, a u stvari su jeftini gledano kroz neograničenu upotrebnu vrednost, nešto je jeftinije kod nas, cena $ 123 i te kako mora da se vodi računa i spasu svaki put kad mogu, što košta dodatnog vremena naravno. Kad je klijent blizak i sposoban, dozvolim da on čisti, dok ne vidim da je dobro, a ja radim nešto drugo i periferno, družimo se jednostavno :

 

1391981391_DIHTUNGDEKLA.png.66c8833952aff6172a3b97bb5e0203bf.png

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
pre 1 minut, Jupiter je napisao:

Aha, BMW je ustvari eliksir mladosti svom vozaču. Ne stari dihtung, a i momčina u sedlu se podmlađuje. :lol:

 

Tako je, vreme čini svoje, kom ranije, kom kasnije.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Zbog lošeg vremena se kasnilo sa radovima, supruga za useljenje donela darove, "da se po jutru pozna dan":

 

20200302_140208.jpg.932b8b9ac3ab7d9e94ce6741c7c79b5a.jpg

 

A i šolju, poklon od dragog i klijenta i prijatelja:

 

viber_image_2020-03-03_16-09-18.thumb.jpg.cc0567932be360a298fa412f6ac088d9.jpg

 

Oglas je i dalje na neki način otvoren a i proširen na mehaničara, jedan iz BMW-a, zbog ličnih obaveza nije u mogućnosti da se lati posla.

 

(Konkurs za ćevape završen, uskoro Sashac i ja se slikamo.)

  • Sviđa mi se 1
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650

Kako bih ja rado prihvatio tu ponudu da sam 10 godina mlađi, da živim blizu Beograda i da BMW boxeri nisu motori koje ne mogu da svarim ni vizuelno ni zvučno pa ne bih mogao čiste savjesti ni da ih popravljam. :D Ali previše je tu ako, možda i da sam. :lol2:

 

Šalu na stranu, što se tiče radne filozofije tu imamo mnogo zajedničkog pa razumijem tvoju muku. Kod pretprošlog poslodavca, na razgovoru za posao pita me šef lokalne poslovnice šta mislim da mi je najveća mana. Ja kažem da sam perfekcionista. On meni kaže pa zar je to mana, a ja kažem u našem društvu bogami jeste. Bolje biti aljkav nego plivati uz rijeku, a ne bi bilo toliko ni konflikata sa ljudima generalno.

 

Naš narod se, nažalost često i opravdano, povodi starom maksimom "ne mogu oni mene toliko malo da plate, koliko ja mogu malo da radim". I svako, ali baš svako ko odskače je predmet osude jer kvari koncepciju ostalima i čini da oni loše izgledaju. Iako je to jednostavno način na koji se odnosiš prema poslu i ne možeš stvari da radiš polovično, takav ti je karakter i gotovo. Ako radiš za druge, naravno. Ako radiš za sebe, pa možeš nešto i da zbrzaš ako ti nije toliko bitno.

 

U svakom slučaju želim ti uspješan rad i pronalazak asistenta po tvojim standardima, pa koliko god trebalo. :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 1 sat, štampar je napisao:

Па шта је ово,минерална вода??:zbunjen:

Где је ту шнапс,како ће мајстор да ради ако не тргне једну за добар почетак?:D

 

Ej, mnogo dobra, ostaje jako dugo gazirana, ove ostale za dan izgube dioksid. Dobih od dragog klijenta reprezentativni luksuzni poslovni novogodišnji paket, u njemu između ostalog i flaša domaće kajsije iz njegovog kraja, poslužim dobre prijatelje i liznuh jednom prilikom, sad i ja sa njima kod kuće, ponekad pri dnu čašice gucnem, inače ne pijem, ali u posebnim prilikama se ulemam i te kako. Ima preko puta moje sadašnje garaže lokalna prodavnica, pored rastinje i sedež de se cirka, tu se smenjuju šoferi na lokalnoj autobuskoj liniji, sadaju za upravljač iza poprilično ispijenog alkohola, nedopustivo.

 

Imo sam prilike i sreće, da sarađujem sa zaista vrhunskim majstorima, radilo se po ceo dan ili noć pred takmičenje, ni kap alkohola dok sve ne proradi kako treba, a voleli da cirnu, kad se obrne test krug i kaže da je "zver", tek onda može, to je jednostavno odnos prema poslu, a i prema glavi u torbi, kod dva točka je to nepotrebno isticati uopšte.

 

Pre 1 sat, popovich je napisao:

Naš narod se, nažalost često i opravdano, povodi starom maksimom "ne mogu oni mene toliko malo da plate, koliko ja mogu malo da radim". I svako, ali baš svako ko odskače je predmet osude jer kvari koncepciju ostalima i čini da oni loše izgledaju. Iako je to jednostavno način na koji se odnosiš prema poslu i ne možeš stvari da radiš polovično, takav ti je karakter i gotovo.

 

Ne mogu oni mene da plate toliko mnogo, koliko ja mogu da uradim, vrlo često uložim više vremena nego je uobičajeno, ne zato što ne znam il sam spor itd. već zato što nešto da bi bilo trajno  i po performansi bolje, to jednostavno zahteva. Danas sam upravo obrazlagao klijentu utrošak vremena koji naravno ne može da se naplati, tretman kardanaskog vratila može da se zbrzi na 5-10 minuta, ja ga radim barem sat, možda će osetiti razliku a možda i ne, senzitivni vozači primete, trajnost će biti duža, al ko će to da poveže nakon x kliometara ili godina, znam ja to sve vrlo dobro. Međutim, moj kriterijum je uvek viši nego klijentov, koštanje nije, al mi puno srce kad mi se izjavi uspešen rezultat, brz obzira što ja unapred znam da mora da bude dobro i nemora išta ko da mi posle urađenog priča. Ovo je  vratilo koje je već bilo očišćeno, prva slika načinjena pred tretman a poslednja pred nabacivanje manžetne, zašta je potrebno još vremena i tretmana, tačno se vidi minutaža, sat i 15 minuta:

 

20200306_113344.jpg.be5dbd788aac1c5bc06642f8941bf362.jpg

 

20200306_121559.jpg.31a5a492c5bd872217baa5db3329be81.jpg

 

20200306_122154.jpg.affa47b991e543d8aeaa56945bcf020f.jpg

 

20200306_124602.jpg.07c92a254f24e48fe8c7c4c35d44c20f.jpg

 

 

Ilustrujem i slikom i rečju, školski i to je očigledno kamen spoticanja:

 

Pre 1 sat, popovich je napisao:

na razgovoru za posao pita me šef lokalne poslovnice šta mislim da mi je najveća mana. Ja kažem da sam perfekcionista. On meni kaže pa zar je to mana, a ja kažem u našem društvu bogami jeste.

 

 

Pre 1 sat, popovich je napisao:

U svakom slučaju želim ti uspješan rad i pronalazak asistenta po tvojim standardima, pa koliko god trebalo. :takoje:

 

Hvala, ja sam vuk samotnjak, naviko sam da radim sam već godinama, zdovoljan sam i rezultatima i klijentima, para nikad dosta doduše, ali se duša usreći na mnoge druge načine, samo ako čovek hoće da ih nađe,  uvek ih ima.

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650
55 minutes ago, đunta said:

Hvala, ja sam vuk samotnjak, naviko sam da radim sam već godinama

I ja sam takav, što zbog prirode što sticajem okolnosti. No međutim mnogi me zbog toga ili otvoreno (što mogu da poštujem jer i ja svakom otvoreno pokažem šta mislim o njemu/njoj) ili podmuklo i na perfidan način ne podnose jer neopravdano misle (valjda zbog sopstvenih karakternih mana), da zbog mog gorepomenutog perfekcionizma i socijalne distance ja mislim da sam bolji od njih pa se zato puno ne družim sa drugim, onako što bi se reklo "prostim narodom".

 

Ali daleko je to od istine. Čak naprotiv, izuzetno cijenim iskrena poznanstva i drugarstva i mislim da mogu uvijek nešto novo da naučim od drugih koji takvom drugarstvu pristupe čistog srca i namjera kao i ja. Moja žeđ za znanjem, učenjem i iskustvom još uvijek je ista. Za druženjem malo manje ali takav sam, kasno je sad da "ćud mijenjam". A ne družim se samo sa pokvarenim ljudima (takve ljude vrlo brzo pročitam) koji ne zaslužuju da svoje vrijeme traćim na njih. To je realno traćenje vremena jer takvi odnosi ne donose ništa osim frustracije i stresa, a život je kratak da ga na takve ljude protraćiš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Servisčić je "svečano" sačekao prvog, njegova zaštitna majca je u sredini, a nisu sve ostale mogle da stanu:

001.jpg.7da2762ce0a0524d39c45cbf275940f0.jpg

 

Od mušterije do jako bliskog druga,  imao sam želju da on i njegov motor bude zvanično prvi koji dolazi na servis, Macko Debelić, Gastro Biker, Bojan Bojat iz Novog Sada, sačekala i uslikala moja supruga:

 

002.jpg.e49cb934d7609beca277c23724ea93ad.jpg

 

Njegov motor je lane bio spremljen za dug i težak put do kineske granice, ona dva advokata koja su medijski bila ispraćena, pridružio im se i treći BMW, naprasno spremljen, svo troje uspešno izvezla jako lepu i zanimljivu turu, Bato i Meda,  učvrstili drugarstvo i stekli nove prijatelje. Vreme za redovan intervalni servis, možda malo obimniji, drugi nakon pomenutog putešestvja, ne stoje motori osim kad je viša sila. Boki će biti ujedno i prvi pomoćnik, ko zna, možda promeni branšu. GSA 07, 158.500km, pod mojom jurisdikcijom je oko pedesetak hiljada, resetovan je obimno svojevremeno, od tada samo tekuće i što spada u uobičajeno, vozaće ga dokle god želi:

003.jpg.3e6db44bcbe01759fecc2ac7abda54a9.jpg

Promenio član đunta
  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

Bre, citam temu danima a pre toga je nisam otvorio od prvog posta, i imam sta da vidim...

 

Ocekujuci predstavljanje prvog asistenta, kooperanta, pomocnika i/ili saradnika (neka cita ko kako hoce), ja naidjo' na gomilu zimskog i karantinskog prepucavanja i filozofiranja. 

 

A na kraju umesto saradnika, gazda djunta predstavio novi prostor!  :jee1:  Cestitam, iskreno, pa kad prodje kurantin i opremis one druge prostorije za 'filozofsko druzenje uz cevape', eto i mene da te obidjem i malo smetam.

 

:cirka1:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Hvala puno!

Hoću javno da se zahvalim svojim mušterijama, koji su pre prijatelji,  juče su udarnički preselili sve. Meda, treći putnik za Rusiju i istok lane, družimo se već šezdesetak hiljada kilometara, profesor, atleta koji je preneo sam sve teške stvari:

004.jpg.3d92e4e407458e1c2322acbc484d070b.jpg

 

Domaćin i tako se ponaša u svakoj prilici, nije mu bilo teško da pomete pod:

005.jpg.b7f49969ed6c5a49af8525683bcd9a0f.jpg

 

Nemanja i Milan, instruktori skijanja, tek položili pripravnički bračni staž, Nemanja uzeo od oca kombi i njih dvoje sve kabasto preneli i složoli:

006.thumb.jpg.48d6c3f6036fffc426a488c393e6f501.jpg

 

Tanja, majka naše dve ćerke, obe su očistile ceo servis, mlađa brucoš a starija doktor opšte medicine, kao supruga je zaslužna i za motor i za sadašnju priču, profesorka u Vazduhoplovnoj akademiji u Beogradu, bajkerka, povukla je lavovski deo:

007.jpg.2a070054ae20d4d0cf85e5b698f8d695.jpg

 

I prva otpočela rad u novoj radionici:

008.thumb.jpg.79e1e4bd55a82657451d7cd7e9546ebf.jpg

 

Demokratski, većinski deo porodice je osmislio:

009.jpg.84b3ef6da6c835a14c200557e3e48d01.jpg

 

010.jpg.a4e34ccf50af38a1c3120973398b850b.jpg

 

pa ja ubacio u kasicu:

011.jpg.5c19c5b01d2967716f90c8486c908509.jpg

 

Radionica je spremna za rad, potrebni su estetski zahvati, radno mesto za asistenta i dalje otvoreno:

012.jpg.0fda34a748f1cc3d7bb9a8f1d11eec9b.jpg

 

013.jpg.fcd163ca9e49fa401790ff1c8e8bd15c.jpg

 

Juče je bila predpremijera: https://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/8382-brusenje-diskova-na-motorima-gde/&do=findComment&comment=2346887

 

"Više mušterija mi je pomoglo da preselim radionicu, juče bio udarni dan. Pre desetak dana dođe momak, kupio je motor koji sam ja održavao, uz svaki ide uvek pisana dokumentacija inače, jasno napisano i rečeno da valja da se zamene sva kočiona creva. Kupio ga je jesenas, pitah ga jel si dobio sve papire, ako ne da dam kopiju, zna sve pa i oko creva, pita gde bi mogla da se nađu...Dođe i on da pomogne juče, parkira motor malo uz ulicu, završismo i okrenu motor da stane ispred ulaza i tog časa viče da mu kočnica vlaži. Izađem, skroz probilo prednje glavno crevo, kad sam ga skinuo, pokazah mu da je i na dugoj strani počelo da se cepa. Hteo je danas put Užica da provede praznike, hvalio se kako tamo negde inače prži motor do balčaka, reko, "zamisli da ti je sutra puklo crevo, bili bi ćevapi, al za daću", ručasmo ih juče. Baš sam bio besan i sad dok pišem mi prođe jeza, šta je sve moglo da mu se desi i juče za minut kasnije."

 

  

On 25.4.2020. at 16:15, PremieRacing je napisao:

pa kad prodje kurantin i opremis one druge prostorije za 'filozofsko druzenje uz cevape', eto i mene da te obidjem i malo smetam.

 

Svakako, da ne kažem, obavezno. Mislim da sam već naveo u temi, neki predhodni period sam pričao sa prijateljima, da se povremeno sakupljamo, sad ima gde, da pričamo o motorima i tehničkim stvarima, da se ponešto nauči i teoretski i praktično, a pre svega, da se družimo i zbližimo, ljudi se slučajno sretnu i naprave lepu relaciju, primer su Bojan i Meda koji su postali jako veliki drugari.

  • Sviđa mi se 8
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Užice - Beograd
  • Motocikl: Honda XL600V TRANSALP 99', BMW R1150GS 01'

Nema na čemu! ;) Baš kao što čika Mile kaže, sve je tako bilo, ja sam taj Milan instruktor skijanja koji je skromno doprineo selidbi. Sve smo preneli, stavili u servis i zajedno sa Tanjom većali oko rasporeda gde bi bilo najbolje da stoji šta. Naravno nakon toga usledili su ćevapi, kabeza, Milka čokolada pred istek roka :) sve super. Sedam na motor u žurbi pred policijski čas i imam šta da vidim . . . definitivno sam imao veliku sreću da se to desi baš tu i baš tada, a danima sam razgledao kočiona creva, proizvođače, modele, trenutna situacija je sprečila da to realizujem na vreme. Nisam se nadao kao verovatno i većina ljudi da će to tek tako da pukne, a i svi verovatno misle ono " ma neće se meni desiti ", ali eto. Prvo što sam rekao kad se ovo desilo je: "Treba poslušati servisera, ne priča on to džabe!"(ali se toga uvek setimo kasno, doduše ja sam imao sreće.) Nek je sa srećom početak rada u novim prostorijama, dođem one ćevape i nek je za nauk da se s kočnicama nije igrati!!! 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • no colors, 164 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF1000 AfrikaTwin

Fine servis za Fine mechanics. 

Puno srece i uspeha u novom nam prostoru. Sve je našlo svoje mesto koliko vidim. Sada samo da ga ispunimo odlazeci i vracajuci se sa raznih nam moto avantura. 

60000km po Evropi i Maloj Aziji sa motociklom 20g starim. Hvala Djunta još jednom na pre svega bezbednoj i sigurnoj mašini za moje avanture. 

Sada  moja nova makina i  tvoj novi servis za nove nam avanture. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 21 sati, profesor 1200 je napisao:

Puno srece i uspeha u novom nam prostoru.

 

Pre 21 sati, profesor 1200 je napisao:

Sada  moja nova makina i  tvoj novi servis za nove nam avanture.

 

Hvala, a makina leeepaaa, uskoro se meće novi natpis:

014.thumb.jpg.39d997912b7f0a5d53a1b65b9ff5ed47.jpg

 

Pre 21 sati, profesor 1200 je napisao:

60000km po Evropi i Maloj Aziji sa motociklom 20g starim.

20 i kusur godina.:BMW2:

 

Pre 22 sati, Milan3250 je napisao:

 

Nisam se nadao kao verovatno i većina ljudi da će to tek tako da pukne, a i svi verovatno misle ono " ma neće se meni desiti ", ali eto. Prvo što sam rekao kad se ovo desilo je: "Treba poslušati servisera, ne priča on to džabe!"(ali se toga uvek setimo kasno, doduše ja sam imao sreće.) Nek je sa srećom početak rada u novim prostorijama, dođem one ćevape i nek je za nauk da se s kočnicama nije igrati!!! 

 

Hvala Milane, ta sreća je praktično prvi zvanični rad u novom prostoru.

 

Ovo što si napisao, to stalno navodim kao pogrešan stav, ili odnos, sa tim se borim bukvalno svakodnevno. Kad je u pitanju nešto opasno, a dva točka to jesu sama po sebi, igrati na sreću je čisto kockanje. Predhodnom vlasniku tvog motora, rečeno da su creva za zamenu, jeste ih on kupio na svoju ruku pa uzeo pogrešna i u međuvremenu prođoše ravno 2 godine i desilo se to što se desilo. Takođe je i sam izabrao kočione pločice, pa popio falš Nisine:

nissin.jpg.0e35c4d126a0f98c2430488971a980d2.jpg

 

Primer od pre 3 godine, osposobljen ABS i rečeno da bi trebalo zameniti kočionu instalaciju zbog starosti, a posebno zbog pulsiranja ABS-a:

IMG_20170620_124201.thumb.jpg.32717fee0f51a0e77fb7d8880d275684.jpg

 

Puklo je zadnje posle dva ili tri dana, tečnost pod točak, sreća pa prođe bez išta:

crevo.thumb.jpg.714a602262a41c4b82351a4ccb3c2755.jpg

 

Uobičajena servisna lista, podvučeno crvenim je vrlo jasno:

LISTA.jpg.453a106e787fbc5c975b44c6928a72d4.jpg

 

Problem serviserima je prikrivanje anomalija,  "ja ništa ne osećam", "nisam ja dirao" i "neposlušnost". Dobrom serviseru malo šta može da promakne, niko nije vidovit ali iskustvom i uskom  specijalizacijom se upozna motor u dušu, ponekad ne treba ni da se vidi a da se zna šta je. Kad se upre prstom na tako neke stvari, izvrdava se pozivanjem na neku svoju perecepciju, "ne osećam", čak i kad se vrlo egzaktno demonstrira anomalija, recimo, donet danas ubiven prednji točak na opravku, nađem i da je zadnji pokrivljen, "meni ništa ne trese", a jedno 5mm uboj, mene lično to vrlo nervira. "Nisam ja dirao", pa moja baba li je, kad serviser tako nešto iznese, nije okrivljivanje nikoga, već puka činjenica, nebitno ko je, kad i zašto. "Neposlušnost" je možda za najteže prevazići, navedeni primeri proboja kočione instalacije. Šta god da se iznese kao imperativ ili preporuka, to treba uzeti u ozbiljno razmatranje. Razumljiva je skepsa prema svim serviserima, ali ne treba apriori smatrati da je u pitanju podvala, navlačenje posla itd., ako ništa, kod drugog, trećeg, isto ko kad se ne usvoji jedna dijagniza lekara, ne oslanjati se na sreći i neko svoje predubeđenje.

 

  

On 25.4.2020. at 11:24, đunta je napisao:

Od mušterije do jako bliskog druga,  imao sam želju da on i njegov motor bude zvanično prvi koji dolazi na servis, Macko Debelić, Gastro Biker, Bojan Bojat iz Novog Sada


Ispunio sam si želju, Mackov GSA rasklopljen, kladio se da će biti u ponedeljak započet, dođe x5:

20200430_165046_HDR.jpg.c6ee9415ed2d1957bb34461030b13075.jpg

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200gs,BMW R 25/2

Ranije sam čitao temu ,pa mi je neko vreme nekako pobegla iz vida. Čestitam ti na novom prostoru jer mislim da stvarno zaslužuješ mnogo bolje uslove od onih u kojima si bio, mada ne sumnjam da si i u njima bio srećan u nekim trenutcima. Prostor se na slikama čini lep , ali zdravlje bože videćemo ga i uživo. Pozdrav iz Kragujevca . 

ps. Beograd je veliki grad , naći će se i taj pomoćnik valjda.:moto2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R

Sretan rad i sve najbolje  :BMW2:, bolji uslovi za rad su svima i uvek dobro dosli :takoje:

Mozda mi je promaklo negde izmedju redova a ne bi bilo lose da se ponovi u tom slucaju ...adresa servisa ? Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 20 sati, Milance 067 je napisao:

Čestitam ti na novom prostoru jer mislim da stvarno zaslužuješ mnogo bolje uslove od onih u kojima si bio, mada ne sumnjam da si i u njima bio srećan u nekim trenutcima.

 

Začetak interesovanja za tehniku, datira iz doba kad je privatnik bio neprijtelj naroda, smatralo sramotnim,  najopasnije je bilo to što se samostalan rad tumačio kao kritika po ondašnji društveno ekonomski sistem, pogotovu ako se radilo i u društvenom preduzeću. Zato su se majstori krili po katakombama, čuveni majstor Rile je sklapao trkačke agregate minus dve etaže u zgradi, u drvenom podrumu, u potpunoj tišini da ga neko ne čuje i prijavi. Najbolja i najkompletnija mašinska obrada gde su radili vrhunski majstori uveče i vikendom, Braća Đorđević, bila je u šupama od ćerpića iza Cvetkove pijace, nisu smeli ništa izgledno da naprave, mislim da dan danas ima lokala u tom delu Bulevara koji imaju zemljani pod. Auto moto sport je bio pravi sport i strastveni hobi,  radilo se na ulici i po šupama, pa izlazili šampionski rezultati. Steknu se navike, bilo da smetaju ili ne, nikad se nije gledao gde se nešto radi, ne ni kako se radi, već kako je urađeno, rezultat je ciljan i to je praktično činilo sreću i ostade takav odnos kroz ceo život. No, bolji ambijent i uslovi su nesporni, više za druge nego lično, sad tabanam sa kraja na kraj, pa bole noge, al mogu glasno da slušam muziku zato.

 

Fala Milanče i Sixi, kad prođe ovaj cirkus sa koronom, uvešće se u moderane tokove, sajt, Fejs i sve što savremeni sistem poslovanja podrazumeva.

 

Rečeno i izneto daleko više nego što sam i pomislio za običan oglas, prijatno iznenađen, ali i začuđen. Nemam nekih ne znam kakvih ambicija, a nisu ni godine više za to, tako da "one man band".

  • Sviđa mi se 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja