Jump to content

Moto Zajednica

Mehaničar - asistent pripravnik

Recommended Posts

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Zašto je teško naći majstora poput Giunte?

 

Kud nisam mlađi..

 

 

Vozim motor, nisam bajker.

 

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre sat vremena, Alekre je napisao:

Dolazio bih ja da sam bliže posle posla. 

 

Potrebno je pun radni učinak i sve što prozilazi iz toga obostrano.

 

pre 40 minuta, Darko Floyd je napisao:

Koliko ispisanih reci a tebi ustvari treba neko ko ce da pere delove.

 

Nemoj da izvrćeš, treba mi ko što sam napisao, asistent i sradnik, poželjno početnik koji može da se usmeri na pravi kolosek i postepono preuzima sve zahtevnije i zahtevnije operacije, radije nego pun majstor zbog ilustrovanih propusta, mada bi to bilo puno efikasnije. A svakako da pranje delova mora neko da uradi, ako mogu ja svaki put da se ispljuskam, što ne bi i neko drugi, pa makar bio i pripravnik.

 

pre 37 minuta, el classico je napisao:

Zašto je teško naći majstora poput Giunte?

 

Kud nisam mlađi..

 

 

Vozim motor, nisam bajker.

 

 

Ajd, ne preteruj, ništa više osim normalnosti, bar tako gledam, pa ne može da se vrati prljav dekl majku mu, ko da se čovek okupa i navuče neoprane gaće, pa ne ide.

 

pre 5 minuta, Sveta 5. je napisao:

I kad ga dobro naucis on te napusti

 

 

I to je ljudski. Znam više njih koji su se osamostalili, ko bolje ko manje, pa i do jako velike degradacije, ne zato što nisu pravilno učeni, već zato što su takvi, il ih je vreme i muka iskvarila u radu, ali su ostali puni poštovanja i predusretljivost prema učiteljima. To se nikad ne zna, al ne treba ići sa skepsom u startu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
pre 52 minuta, aca-pn je napisao:

Kakav si majstor ne znam, ali marketing ti je vrhunski :)

 

Svi gledaju televizuju uglavnom preko mrežnih operatera, oćeš gledaš neki film, minutaža 3 sata a reklama bez malo 2, to je neizbežno. Ja ne vičem ono, "novo, akcija, srećka" itd. već slikovito ilustrujem, što jeste marketing i usput neko korisno objašnjenje, ali prevashodno da pojasnim šta mi je potrebno, odnosno, kakava osoba, pošto očigledno ima nejasnoća. Mogao sam da postavim oglas i ovako, radno vreme od-do, nadnica tolka, subota radna ili neradna i slične uobičajenosti. Meni ne treba marketing, barem ne više, iako će sledeće što ću napisati  tako da izgleda. Taze Bmwejašu sam kazao da me pozove krajem februara i da mu tek onda predpostavim okvirni rok za servis, pa ako mu odgovara da ga upišem, a sijaset polu mušterija, "polu" prijatelja koji su to postali vremenom, posebno vodim jer sa njihovim motorima nemam nekih iznenađenja. Oglas je u svrhu povećnja produktivnosti i bržih rokova, a i dojadilo mi da radim nekad i po 12 časova, subotom i nedeljom, vozim tuđe motore zarad testiranja i to mi smeta, ne uživam na svom a neke zahvate koje sam učinio, još nisam dovoljno dugo proverio, a o porodici da ne govorim, kad supruga kaže dosta, onda je sve jasno, reku i muziku sam zaboravo a volim neizmerno, splavar sam i audiofil.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ako si preopterećen poslom jako je prosto rešenje koje praktikuju svi majstori svih fela - zacepiš cenu pa ako pristane bar znaš zašto si preopterećen. 

Mada pretpostavljam šta ćeš da mi odgovoriš - da si ti pošten i da to ne radiš :)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Upravo sada, aca-pn je napisao:

Ako si preopterećen poslom jako je prosto rešenje koje praktikuju svi majstori svih fela - zacepiš cenu pa ako pristane bar znaš zašto si preopterećen. 

Mada pretpostavljam šta ćeš da mi odgovoriš - da si ti pošten i da to ne radiš :)

 

Cena koštanja nema veze sa poštenjem, kvalitet radova se može tako ocenjivati i da li je nešto uopšte urađeno.  Ne mislim da sam pa jeftin, mi smo beda generalno, ali ni skup, svakom predočim unapred okvirno, jer bez obzira na iskustvo, nikad se ne može znati 100% dok se ne otvori sklop. Jesam učinio par puta propust i obilo mi se ne samo po džepu, sad više ne ponavljam tu grešku. Godinama sipam gorivo u auto za crvenu, sad već skoro dve godine za po 2, a isto se vozim, od januara mora satnica na više i nije to zarad rasterivanja, nisam nikad nikog odbio niti ću, prolongiranje okvirnog roka se stalno dešava zbog proširenja radova i to je suština oglasa. Naravno, oni koji kupe motor za par hiljada, fras oće da ih strefi kad im predočim sve mogućnosti pa se sami snalaze i tako razbeže,  udelim neki savet  ali je i to već prešlo u neraconalno trošenje vremena, al ajd.  

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: /
On 12/13/2019 at 12:20 PM, đunta said:

Pročitao sam oglase malo unazad. Na žalost, nije prihvtljivo, ne može se raditi efikasno ceo dan, može jedan il par dana ali ne u nedogled, da ne govorim o potrebnoj posvećenosti, dva i više zaokupljanja su kontra produktivni i rizik greške prisutan.

Na zalost nisam u prilici da trenutno dam otkaz na poslu (ne mogu da priustim da zivim bez nova duzi vremenski period). Kao sto sam u oglasu vec i napisao, potrebno mi je mesto gde mogu da ucim zanat ali obzirom na okolnosti cak i ne trazim novcanu nadoknatu za to (to je na vasoj dobroj volji). Vremenom, kada iole naucim nesto i budem mogao da zaradim svoju platu kao mehanicar planiram da istog dana dam otkaz na trenutnom radnom mestu i 100% se posvetim samo mehanici. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Izgleda da se BMW i ja bolje sporuzmevano. Sama reč učenje se očito različito shvata i tumači. Ja učim svaki dan, ako ništa drugo, ono da savladam nešto još efikasnije, pa nisam učenik, ali svakako da nisam učen do konačnosti.

 

Znači, ne treba mi učenik kao đak u školi, već radnik i saradnik koji će za svoj rad biti plaćen shodno učinku, za početak to neće biti jedna vodonošina crvena, već više, koliko, po početnom dogovoru i rezultatu urađenog, nigde nisam spomenuo voluntarizam na ime pružanja neke prakse i poduke.

 

Može i kvalifikovan majstor, pod jednakim uslovima, po učinku kvalitetno urađenog, što bi sigurno bilo efektnije nego sa nekim neukim u svakom pogledu i to za obojicu.

 

Kazao sam da bi radije primo nekog kog bi ja lakše naveo da prihvati moje kriterijume, a to je pripravnik, nego da ispravljam čekić naviku i slično što nije u skladu sa mojim odnosom i pristupom u mehanici. U ovom poslu, sastavni deo je pranje i čišćenje i to neko mora da obavi. Pa neću valjda ja da operem delove pripravniku, stavim mu na sto i učim ga kako da nešto uradi. Meni to nije teško ni ispod časti, recimo, svaki točak koji primim, ja operem svojeručno jer je to preduslov za fino podešavanje, a dođu ko da su ležali u obrenovačkoj poplavi, naravno, naplaćuje se jer je i to utrošak radnog vremena. Čak i da dođe vrhunski majstor, ne može da bude vedeta, ali to ne znači da se i ja nebi hvatao prljavije rabote, al neka mera mora da postoji. 

 

Ima kandidata, ne ne znam kolko, nikom nije žurba za leb, pa polako. Hvala na postu Crniimarko, sa srećom.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ima u jednom servisu jedan vičan, ko šilo, al mota krišom, mada mu gazda zna. Kad ja tako svratim, on odma da šatro priča samnom i pali, pa kao da ja duvam. Da nije toga, rado bi ga primio pošto se nutka još odavno. A žene nisu porok, majstor će da pokaže kako se sveća drži.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS
On 15.12.2019. at 18:50, đunta je napisao:

dekla ventila, motor prešo 32.000km, đubre u ćoškovima nije istaloženo preko noći, nego niko nije nikad oprao u predhodne 3 zamene ulja

WTF, Djunta, druze prijatelju. 

Stvarno cenim tvoje znanje i posvecenost, ali ovo mi je malo previse. 

Hoces da kazes da pri svakoj zameni treba skidati ventil dekle i prati svetom vodicom? Ma daj... 

Kontam ovo nasedanje semeringa, ispravljanje felni i ostalo. To je majstorija i tu nema price, ali brale ovde si ga malo previse zakukuljio. 

Sa druge strane, smatram da ti je oglas i vise nego velikodusan. Sad ako postoji neko pametan...

  • Haha 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ja imam samo jednu opasku, veoma dobronamernu. 

Ako covek radi posteno, privatno je njegovo vreme, moze da radi sta god zeli, dokle god to ne utice na posao koji obavlja.

Ako ne sme privatno da ima zivot kakav zeli, zarad posla, onda je tu ogroman problem. I zove se robovlasnistvo, i sve je cesci slucaj. Pocevsi od toga da ti nadredjeni kaze da moras sluzbeni telefon uvek da drzis dostupan. 

Ne mora! Kad je radno vreme zavrseno, ono je zavrseno. 

Moze da bude telefon dostuoan non stop, ali to ima cenu (pricam o radniku, zaposlenom, ne o preduzetniku) 

E sad, ako je momenat partnerstva, to je druga prica skroz. 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
pre 6 minuta, Jelenko Vilotic je napisao:

Stvarno cenim tvoje znanje i posvecenost, ali ovo mi je malo previse. 

Hoces da kazes da pri svakoj zameni treba skidati ventil dekle i prati svetom vodicom? Ma daj... 

 

Dihtujuće površine moraju da budu apsolutno čiste i na deklu i na glavi, jer postoji rizik procurivanja, ne malo motora dođe sa namazanom dihtujućom masom upravo da ih ne bi čistili, a uvek delići te mase otpadnu, uđu u magistralu i motor nema dobro podmazivanje. Drugo, primer sa slike je krajnje benigan, svega 30.000km pređenih, znaš li kako može da izgleda posle sto i više stotina hiljada pređenih, tad se to crno skameni i pretvori u čvrsta zrnca, podiže se untrašnji sloj plastifikacije koji takođe može da popreči uljnu magistralu, kod DOHC agregata i pod bregastu itd, može da redukuje rad španera agregata i motor ne radi kako bi trebao, ima u temi oko ulja za boksera nekoliko drastičnijih primera, pojedini iziskuju sanaciju od par časova, kad mora rastresito da se odstrani. Dihtunzi, naročita zaptivka voda za svećicu, moraju da budu isto čisti, a sem toga, celokupno pranje je i lakše iako izgleda ispod časti za nekog.  To je tvoj stav, koji poštujem, ali proizilazi iz nedovoljnog poznavanja.  Svako bira šta će i kako će sa svojim stvarima, uključujući i motor, moj izbor je kao što sam ilustrovao, a bilo ko može da nosi i usrane gaće, motori koje ja radim moraju da budu takvi.

 

Spomenuo si točak, a vidim da je Flojd pobro aplauz "rekavši mi istinu u lice", okarekterišući sramotnim što pripravnuku pripada pranje.  Ovo je točak sa pređenih oko 200.000km, više od pola off vožnje, servisiran je par za ino klijenta, ali svaki takv mora da izađe od mene. Estetika je to što jeste, primarno je da se uklone naslage koje erodiraju i priduži trajnost, :

 

Obavezna kontrola zatečenog debalansa:

 

20190611_201648.jpg.0828f7191b69cf717fb5f88b0208efa8.jpg

 

Sve isto, precizno izbalansiran i spreman za isporuku:

 

20190622_103722.jpg.5a038b077202f81d7fdfdb1e0bccdde6.jpg

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
pre 6 minuta, abarth_maniac je napisao:

Ja imam samo jednu opasku, veoma dobronamernu. 

Ako covek radi posteno, privatno je njegovo vreme, moze da radi sta god zeli, dokle god to ne utice na posao koji obavlja.

Ako ne sme privatno da ima zivot kakav zeli, zarad posla, onda je tu ogroman problem. I zove se robovlasnistvo, i sve je cesci slucaj. Pocevsi od toga da ti nadredjeni kaze da moras sluzbeni telefon uvek da drzis dostupan. 

Ne mora! Kad je radno vreme zavrseno, ono je zavrseno. 

Moze da bude telefon dostuoan non stop, ali to ima cenu (pricam o radniku, zaposlenom, ne o preduzetniku) 

E sad, ako je momenat partnerstva, to je druga prica skroz. 

 

 

Pravovremena opaska. Osim kvaliteta rada, za to nema nikakvog dogovora, za sve ostalo sam tolerantan  i razuman. Lične stvari me neinteresuju, naravno, uvek treba pomoći i u tome ako zatreba. Ja sam velika telefon pričalica uvek bio, zlu naopako nekom da branim i za vreme rada, ne javljem se ni ja uvek kad sam zauzet, jednako i za bilo koga važi, naravno, mera umerenosti, neću hot line da slušam baš. Da li neko u slobodno vreme konzumira opijate, njegova stvar, međutim, ja smatram da je to rizično i da postoji verovatnoća da se projketuje na posao, više slučajeva sam čuo da nisu zavrnuti točkovi,  ima i u jedoj temi na forumu i mnogo gore, navodno dejstvo alkohola radnika, ali je možda i nešto gore, to meni ne treba. 

 

Očito je da visok kriterijum kvaliteta rada izaziva strah i u svemu ostalom, potpuno brezrazložno. A što se tiče samog kvaliteta, najlakše je da bude sve besprekorno, onda je i sigurno, svi srećni i zadovoljni, nema reklamacija, ne kvare se odnosi, stiču poznanstva i prijatelji, a to je jako vredno, nema stresa kad se javi mušterija, a lični merak je meni, pa prevashodan, što saradniku ne mora naravno. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ja se slazem sa tobom u potpunosti, ali ponavljam, privatno je privatno. Ako zaposlis nekog i procenis da ne radi kako ti zelis, razlaz. Ali da utices na njegov privatni zivot nemas prava. 

  • Sviđa mi se 2
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Upravo sada, abarth_maniac je napisao:

Ja se slazem sa tobom u potpunosti, ali ponavljam, privatno je privatno. Ako zaposlis nekog i procenis da ne radi kako ti zelis, razlaz. Ali da utices na njegov privatni zivot nemas prava. 

 

Obrnuo si tezu, nemam nameru da utičem na bilo koga u bilo čemu, osim moralnog stava, jednostavno neću da dozvolim da dođem u takvu situaciju, takav mi ne treba makar bio kvalitetan da ja mogu da mu budem šegrt, hipotetički naravno. Vidi, imali smo davno zaposlenog radnika, bio je malte ne ko familija, vaspitan i mio ko devojka što se kaže, beskrajnjo poverenje, duplo veću platu nego po drugim mestima za isti posao. Posumnjo sam da nešto nije u redu po očima, nisam ja rasto u Amazoniji, već na beograskoj kaldrmi, to retko ko zna šta znači, isproveravam i dobijem informaciju da već neko vreme diluje i povremeno konzumira, a posao bez greške i dalje. Nisam hteo da ofiram ni supruzi, pokušo sam da ga izvučem iz tog kruga mimo njegovog znanja, međutim, preduboko je ušao i napravio kiks na kraju, istoleriso sam ali su roditelji morali da zalegnu. Tako da te neke stvari nisu nimalo prihvatljive, ako se smatraju ličnim, nek tamo i ostane i ta ličnost.  

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Ja se slazem sa tobom u potpunosti, ali ponavljam, privatno je privatno. Ako zaposlis nekog i procenis da ne radi kako ti zelis, razlaz. Ali da utices na njegov privatni zivot nemas prava. 


Daj bolan, pusti đuntu na miru.
Multinacionalne korporacije imaju pravo tražit od svog Personala sve i svašta a đunta koji svojim radom i imenom stoji iza svog posla(koji utiče na sigurnost vlasnika prometala) nema pravo tražit minimum odgovornosti.




Vozim motor, nisam bajker.
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
pre 5 minuta, el classico je napisao:

 


Daj bolan, pusti đuntu na miru.
Multinacionalne korporacije imaju pravo tražit od svog Personala sve i svašta a đunta koji svojim radom i imenom stoji iza svog posla(koji utiče na sigurnost vlasnika prometala) nema pravo tražit minimum odgovornosti.




Vozim motor, nisam bajker.

 

 

Ćerka mi je bila na gostovanju u nemačkoj klinici, pre ugovora je popunila upitnik u kome stoji pitanje o opijatima. Tako je, ne mogu ja, ili bilo ko, da se pravda, znaš, radnik je gucnio i dunuo sinoć malo više, pa siroma, nije dobro stego šraf. Ne radi se o estetici i čistunstvu, na izgled, banalnost može koštati nekog glave, ispravnim odnosom se to svodi na što manju verovatnoću, svaki poznati i predpostavljivi rizik mora da se ukloni. Zatico sam potpuno nezategnute šelne visokog pritiska goriva, curenjem na izduv, zapaljenje odmah, olabavljena kočiona klješta, da su spala, trenutna blokada točka i ćaos, ne fiksirane pivote diferecijala, da spadne, ode točak u stranu itd. Kad mi neko kaže da je sam radio, ili tako, neko, odma jeza niz leđa i alarm u glavi, sve mora da se proveri jer se ne zna šta je ko i u kakvom raspoloženju, moći rasuđivanja, delao. U zemljama gde je gotovo legalno konzumirati ta sredstva i koje se smatraju liberalno ličnim, rizik je izraženiji, džaba brendiran servis, oni samo imaju osiguranje od štetnog događaja, a novac ne nadoknađuje ni ruku ni glavu, ničiju. Po pravilu izbegavam da obavim probnu vožnju tek pristiglog motora upravo iz tog nekog rizika, kad se uradi  i znam sve, može, mada ni nema potrebe, vrlo brzo se detektuje sve a i iskustvo omogućava da čim čujem, sa velikom sigurnišću predpostavim, ne uvek naravno.  

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Đunta, čitam sve ovo već neko vreme. Mislim da si u pravu 100 %. Saradnik čiste glave i zainteresovanost za posao koji obavlja su osnovni preduslovi za jedan kvalitetan odnos. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
pre 52 minuta, el classico je napisao:

Multinacionalne korporacije imaju pravo tražit od svog Personala sve i svašta 

 

Uslov koji se morao postovati svaki dan:

- nema upotreba mobilnog telefona za vreme radnog vremena

- nema pusenja na radnom mestu nit u krugu firme

- nema alkohola 

- ne smes imati pustenu kosu ako je duza

- ne smes imati zapustenu bradu

- ne smes imati prljavu il pocepanu majicu

- ne smes imati prljave il pocepane radne pantalone

- ne smes nositi patike, papuce vec iskljucivo radne cipele

- ne smes pricati sa kolegom o privatnim stvarima dok si na radnom mestu

- moras imati plocicu na reveru (ime, prezime, delatnost)

- moras nositi postolje gde ces zakaciti radni nalog

- moras postaviti nalon na sediste, zastiti volan, rucicu menjaca i staviti patosnicu od papira pre nego sednes u vozilo

- po preuzimanju vozila obavezno upisujes nivo goriva, predjenu km, eventualna ostecenja na karoseriji

- ne smes pricati sa strankom osim ako nije sef servisa prisutan

- imas karticu sa kojom se obavezno kucas pri dolasku i odlasku

- ne smes parkirati svoje vozilo u krigu firme bilo gde

- ne smes iz svog sektora (elektrika) svojevoljno biti u drugom sektoru (limarija)

- ne smes biti na pauzi duze od 30min. 

 

Tako nekad bise u jedom beogradskom servisu.... nije se smelo mnogo toga, greske su se pravile, bilo je reklamacija al je zato bilo mngo mnogo uradjenog posla. Abnormalne razlike u odnosu na druge ovlascene kuce sto se radnih sati tice.

Nekad bese, tesko da ce se (ikad) skoro ponoviti.

 

Elem, mozda citaocu djuntinog oglasa deluje zahtevno, tesko shvatljivo i dohvatljivo ali verujem da je totalna suprotnost.

Ovaj posao treba shvatiti kao svaki drugi posao, s'tim sto se u startu zna linija kretanja.

Linija ima svoj pocetak i svoj kraj, postepeno se prelazi mm po mm i tako do samog kraja u nekoj oblasti. Kad se oblast nauci, savlada.... vreme je za novu liniju, novo ucenje.

 

Djunta je taj koji crta liniju, kompanjon je taj koji treba da je podeblja..... nema tu nikakvog bauka nit preterivanja po bilo cemu. Od takvih majstora, ucenik moze izaci jos bolji jer u ovom poslu nikad neces sve znati do kraja jer kraja nema!

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Uslov koji se morao postovati svaki dan:

- nema upotreba mobilnog telefona za vreme radnog vremena

- nema pusenja na radnom mestu nit u krugu firme

- nema alkohola 

- ne smes imati pustenu kosu ako je duza

- ne smes imati zapustenu bradu

- ne smes imati prljavu il pocepanu majicu

- ne smes imati prljave il pocepane radne pantalone

- ne smes nositi patike, papuce vec iskljucivo radne cipele

- ne smes pricati sa kolegom o privatnim stvarima dok si na radnom mestu

- moras imati plocicu na reveru (ime, prezime, delatnost)

- moras nositi postolje gde ces zakaciti radni nalog

- moras postaviti nalon na sediste, zastiti volan, rucicu menjaca i staviti patosnicu od papira pre nego sednes u vozilo

- po preuzimanju vozila obavezno upisujes nivo goriva, predjenu km, eventualna ostecenja na karoseriji

- ne smes pricati sa strankom osim ako nije sef servisa prisutan

- imas karticu sa kojom se obavezno kucas pri dolasku i odlasku

- ne smes parkirati svoje vozilo u krigu firme bilo gde

- ne smes iz svog sektora (elektrika) svojevoljno biti u drugom sektoru (limarija)

- ne smes biti na pauzi duze od 30min. 

 

Tako nekad bise u jedom beogradskom servisu.... nije se smelo mnogo toga, greske su se pravile, bilo je reklamacija al je zato bilo mngo mnogo uradjenog posla. Abnormalne razlike u odnosu na druge ovlascene kuce sto se radnih sati tice.

Nekad bese, tesko da ce se (ikad) skoro ponoviti.

 

Elem, mozda citaocu djuntinog oglasa deluje zahtevno, tesko shvatljivo i dohvatljivo ali verujem da je totalna suprotnost.

Ovaj posao treba shvatiti kao svaki drugi posao, s'tim sto se u startu zna linija kretanja.

Linija ima svoj pocetak i svoj kraj, postepeno se prelazi mm po mm i tako do samog kraja u nekoj oblasti. Kad se oblast nauci, savlada.... vreme je za novu liniju, novo ucenje.

 

Djunta je taj koji crta liniju, kompanjon je taj koji treba da je podeblja..... nema tu nikakvog bauka nit preterivanja po bilo cemu. Od takvih majstora, ucenik moze izaci jos bolji jer u ovom poslu nikad neces sve znati do kraja jer kraja nema!

I zato si pobegao glavom bez obzira odatle...

 

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

 

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nisam, radio sam (preko 10 god.) dok nije firma pocela da propada.

Neces verovati ali jedino tako si imao svo vreme ovog sveta da ucis/napredujes. Sta pozelis znati ima, pitanje je samo da li te zanima ili si dosao da ti prodje dan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja