Jump to content

Moto Zajednica

Mehaničar - asistent pripravnik

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Potreban mlad momak, sa veštinom korišćenja alata u svojim šakama, pedantan u radu, bezpogovorne sposobnosti i volje za beskompromisnim kvalitativnim rezultatom, bez nekog naročitog znanja mehanike osim elementarnog, sve ću ja da ga naučim vremenom, za početak je dovoljno da ima želju i spremnost da prihvati usmerenje na pravi kolosek, ali da ne klima glavom uvek, "da "majstore" ", znači, da razmišlja svojom glavom i podigne je kad god nađe za shodno, makar i pogrešno, ali da uvek uvažava moju zadnju. Ja ne pijem i ne duvam, tako da nema poročnosti ni van posla. Ne bi bio kalsičan šegrt, već na neki način asistent, za početak bi radio pripremne i završne radnje, strogo kontrolisan, pripomagao uz mene u  nekom segmentu i vremenom širio delovanje. BMW je posebna mehanika, mnogo toga specifičnog uopšte, mogu da uputim i na kraju prenesem sve što znam, a to nije ni malo, ni lako dostupno. Osim kvaliteta, sve drugo je manje više dogovorno fleksibilno. Nadnica, odnosno zarada, uvek neki dostojan minimum, a pun iznos varjabilan i po učinku.

 

064 288 0609

  • Sviđa mi se 9
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Koliko je tesko naci nekog ko bi bezpogovorno prihvatio zanat i znanje. Svima je prvo novac u glavi, ne shvatajuci koliko naucen zanat od dobrog majsora vrijedi i kolimo ce mu se kasnije to vratiti. Da sam ja samo imao takvu ponudu prije 15-20 godina ostali bi srecni i ja i majsor.
Puno srece u pronalazenju radnika

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 2 sati, Bigor je napisao:

Koliko je tesko naci nekog ko bi bezpogovorno prihvatio zanat i znanje. Svima je prvo novac u glavi, ne shvatajuci koliko naucen zanat od dobrog majsora vrijedi i kolimo ce mu se kasnije to vratiti. Da sam ja samo imao takvu ponudu prije 15-20 godina ostali bi srecni i ja i majsor.
Puno srece u pronalazenju radnika

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока
 

 

Ja nisam školovan majstor, ali sam se mehanikom bavio i naučio je iz strasti trkališta, zato imam verovatno i sasvim drugojačiji i stav i odnos prema svemu uopšte. Novac je  nužan, ali je zadovoljstvo dobijeno posebnim rezultatom nemerljivo.

 

Nego, zaboravih, isključivo je u pitanju BMW Bokser,  što naravno ne znači da kandidat mora da je zaljubljen i da ga ima, ispravan odnos mora da bude prema svima i svakom, lične naklonosti su samosvojne. Što se tiče ostale mehanike, kočnice i vešanja bilo koje marke, opcija remonta amortizera za koji nemam vremena, to bi čak moglo da bude skoro u celosti preneto, te servis točka do nekog stepena, a veliki je problem samo ispravljanje udarenih, plus estesko inoviranje, tako da i to može da bude prepušteno uz moju konsultaciju i pripomoć.  

 

Hvala na lepim željama, ne bih rekao radnik, pomoćnik, asistent, mlađi partner i tako nešto, ravnopravnije kolko tolko, imam ja već prilično godina pa da se podmladim.  

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Još nešto, ambijent u kome radim, ni Mandrak ne bi mogao, uskoro se nadam adekvatnom servisščiću, tako da loš utisak, koji nema uticaja na rezultat, neće biti više odvraćajući.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV

Eh da sam malo mladji

pa da mi je pamet ova :D

   To sam oduvek voleo ali krenuo drugim putem.Tesko je naci mladica koji hoce da prihvati ponudu bez neke adekvatne nadoknade.

Nisu ni svesni koliki je to poklon od majstora koji hoce da ostavi da kroz njega zivi njegovo delo  i nadogradjuje vremenom  ono sto mu se daruje.

   

     Srecna potraga za asistentom i nadam se da ce se javiti neki dobar i pedantan mladic :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Najiskrenije ti želim da ti se neko javi. Nije toliko teško naći nekoga spremnog da uči, koliko je teško naći nekoga spremnog da to znanje prenese. Molim te, napiši ovde da li si ili nisi uspeo u potrazi.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Majstore,jako lepo sa tvoje strane sto hoces deo svog znanja i umeca da preneses na nekoga,ali da nadjes nekoga ozbiljnijeg 30+ godina malo je teze,a mladji prvo traze novac.Koliko sam ja shvatio ti bi jedan deo tvog posla(vesanje,kocnice,tockobi,itd)brzo obucio i prepustio "radniku,partneru,ortaku",a on bi ujedno bio i tebi ucenik i pomocnik u zahvatima na agregatu.U takvoj situaciji to nije odnos gazda-radnik,vec majstor-ortak,ucenik,s toga bi valjalo da malo izmenis oglas.Ako sam pogresno skapirao izvinjavam se i mozete ignorisati ovo sto sam pisao

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Bravo, dodje dan kad se ne moze biti vise sam i lepo je sto zelis preneti svoje znanje drugom + novi ambijent.

Vratio si mi secanja 18god. unazad, klinac pocetnik koji je znao pravilno drzati prvo metlu pa posle alat. 

Zelim ti da nadjes jednog dobrog, postenog deckica koji ima kliker za razmisljanje.... ostalo ce samo leci na svoje.

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 8 sati, Pevac je napisao:

Tesko je naci mladica koji hoce da prihvati ponudu bez neke adekvatne nadoknade.

 

BMW se ne prodaje u Maxi-ju i ne popravlja se tamo, tako da nadoknda neće biti ko da radi marketu, a ko misli da je Bogom dan po rođenju, ne treba. 

 

Pre 2 sati, sashac je napisao:

znas ko ce ti se javi?Niko.:takoje:

 

Ništa neobično, interesovanja su se preselila u virtuelno kod mladih, a stariji beže u imaginarno, a najgrđe je što svi imamo utisak da smo robovi pa slobodu vidimo u neradu, svestan sam ja toga i te kako. Ima  godina, sredovečni momak, odličan čovek i mehančar baš iz BMW-a, batalio je posao i počeo da gaji poljoprivredu, ponudio sam mu da delimo i da čak sam uradi i naplati u momentima kad ja ne mogu da primim, nije hteo. EU, Nemačka, pruža daleko više u materijalnom smislu, uostalom, moja ćerka doktorka je sada na gostovanju u jednoj nemačkoj bolnici, nastojim da se primi i upravo joj sebe navodim kao primer, al ne možemo svi da se iselimo. 

 

Pre 2 sati, lomitelj je napisao:

Nije toliko teško naći nekoga spremnog da uči, koliko je teško naći nekoga spremnog da to znanje prenese.

 

Pa nije da nije, da ne ulazimo u trenutna društvena događanja. Ja ne prenosim baš tako lako, kod mene nema gledanja čak i kad radim drugarima ili kad zamolim nekog da mi pomogne. Imamam drugare koji su kroz život naučili mnoge, međutim, svi ti su se vremenom izvitoperili, pa čak i oni koji su godinama radili kod uglednih i nisu ni bleda njihova senka. Svi bi na neku foru koja se svodi na podaljivanje i sve što više znaju, sve više razmišljaju u tom, lošem pravcu. To kod mene ne pije vodu, znam je i te kako šta može da se provuče, međutim, ceo život nastojim da budem ispravan i sigurno se neću pod stare dane kvariti. 

 

Ovo je slika pod rednim brojem 471 u levom donjem uglu, sve ih je klijent dobio i svaka ilustruje neku činjenicu, a ima ih još nepuna stotina koje sadrže nešto što zadržam za sebe, znači, ko da je online, u pitanju je obiman i normalan servis, momenat kad će se nabaciti točak za koji ima još par fotki.

 

slika.png.4e6945b43f52627b956414c8c6b83035.png

 

pre 35 minuta, ivica744 je napisao:

Majstore,

 

Ne volim da me tako oslovljavaju, ne zato što se nebavim mehanikom, već zato što sebe ne podvodim ni pod pozitivno ni pod negativno što ta imenica asocira.

 

pre 37 minuta, ivica744 je napisao:

Koliko sam ja shvatio ti bi jedan deo tvog posla(vesanje,kocnice,tockobi,itd)brzo obucio i prepustio "radniku,partneru,ortaku",a on bi ujedno bio i tebi ucenik i pomocnik u zahvatima na agregatu.U takvoj situaciji to nije odnos gazda-radnik,vec majstor-ortak,ucenik,s toga bi valjalo da malo izmenis oglas.

 

Ovako, sve je pod mojom jurizdikcijom uključujući i odgovornost za kvalitet. Znaš i sam da značka ima svoju težinu i da ortakluk u punom smislu nije moguć. Ne volim reč, ili pojam, radnik, to me uvek navodi da se nešto odrađuje, otaljava, iako se u suštini radi. Ko što sam naveo, pripremne i završne operacije koje su manje zahtevne, kako se napreduje, sve složenije i kroz to da se vremenom proširuje, ili osamostavljuje, mada to nikad neće biti do kraja jer moj potpis stoji,  bilo ko kad šrafi točak kad dozvolim, ja uzmem ključ i proverim i to košta simbolično, ali se naplaćuje. Kroz vreme se menja i odnos i sasvim je normalno da se učinak proporcionalno raspodeljuje, nemam problem da meni pripadne čak i minoran deo u svakom pogledu. No, dug je to put, ne znači da je trnovit, al nema zezanja.

 

pre 42 minuta, Satelis je napisao:

Bravo, dodje dan kad se ne moze biti vise sam i lepo je sto zelis preneti svoje znanje drugom + novi ambijent.

Vratio si mi secanja 18god. unazad, klinac pocetnik koji je znao pravilno drzati prvo metlu pa posle alat. 

Zelim ti da nadjes jednog dobrog, postenog deckica koji ima kliker za razmisljanje.... ostalo ce samo leci na svoje.

 

Želim ja to odavno, al veruj mi, nema intersovanja da se istinski nešto razume, ako može neka prečica, to da, a i sam znaš da prepuštanje slučaju nije dobro.

 

Što se tiče ambijenta, naviko sam ko klinac da se vrzmam po kojekavim katakombama. Vrhunski znalci su radili po državnim komunističkim firmama i krili su da rade u "slobodno" vreme i meni je sasvim normalno da radim u špilji, kakva mi je sadašnja garažica uostalom. Nema to veze sa kvaitetom i rezultatom, al pitanje je dal bi sad i ja išao kod samog sebe. Svakako da je dobar ambijent poželjan, sem toga, određeni broj ljudi ima krajnje nipodaštavajući odnos bez obzira na rezultat, ako ništa, ono, spremni su lakše da plate ako dobiju fensi kafu. Pojavila se neočekivana finansijska inekcija, nije tetka, pa da probam da ostvarim neki mladalački san, mehanika je jedna od nekoliko mojih podvojenih ličnosti. Nekad su bila svaga 2 dobra majstora u Beogradu, teći tako tako, koji su umeli da podese trapove kao što je potrebno za takmičarski automobil i meni je uvek bila želja da imam takav servis gde bi radio ekstremno fino. Toga danas nema, malte ne se trapovi ni nešteluju, tako da je ta želja pretočena u drugi vid. Anegdota, sedim letos sa suprugom u jednoj kafe bašti i čekam mušteriju i prijatelja. Prolaze BMW-i malo malo, kažem supruzi, evo ga I. a ona, otkud znaš, pa čujem da je moj motor izdaleka i stvarno tako bi. Voze se motori svakako, ja nekako unesem nešto, možda i memorišem kako radi pa tako znam, međutim, kažu i sami neki vlasnici da im motori rade nekako drugojačije, takvu spremnost očekujem od nekog. Ako je neko gledao kako se sklapa agregat od AMG Mercedesa, ima nekoliko mehaničara, svaki stavlja svoju pločicu i test parametri se razlikuju između svakog, a svi su po svemu vrhunski. Pare dođu i odu, a ove neke stvari ostaju.

 

Sve je još uvek u prelmnom odlučivanju, nije baš isključivo da bude klinac koji će da ide po doručak, prihvatljiv je i neko stasao, ali pod uslovom da može i hoće da ispoštuje ono što očekujem, ma kako delovalo prezahtevno. Moj najbolji drugar, šampioni i on i brat, je atrofirao, inače bi nas dvoje žmureći radili da sve prašti uprkos godinama, on me je mnogo naučio i dan danas ga konsultujem i izražavam veliko poštovanje, iako sam vremenom prvazišao dosta toga.        

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
pre 15 minuta, MOTOM je napisao:

 

Pročitao sam oglase malo unazad. Na žalost, nije prihvtljivo, ne može se raditi efikasno ceo dan, može jedan il par dana ali ne u nedogled, da ne govorim o potrebnoj posvećenosti, dva i više zaokupljanja su kontra produktivni i rizik greške prisutan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

Ovo je odlična prilika da neko mlad a željan znanja stekne isto.

Ali kao što neko reče iznad, teško da ih uopšte ima...

E da sam ja imao tako od nekoga da učim pre 40 godina kada sam otvorio prvu mašinu, nego us pomoć knjiga mog pokojnog oca i znatiželjnog gledanja u garaži dok je rasklapao motore. A otac ko i svaki, ajde idi kod majke, ne smetaj...

A tek da ne pričam koliko sam "dosađivao" matorom Voji na Dorćolu ili Panti kada sam počeo sa BMW ima

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Ima mladjih ljudi koliko hoces koji zele da uce. Ne znam zasto potencirati to da se nece niko javiti. Naravno da hoce. 

 

Pare nisu bitne i o parama se ne razmialja dok se uci skola i pece zanat. Dzeparac je ok al znanje je prvobitno.

 

I na faks i u skolu kad se ide ne dobijaju se pare, tako da ovo treba shvatiti kao ucenje, kao skolu/kurs iako je neminovno da se ipak radi o poslu i pripremi za takvu vrstu posla. 

 

Jako je i interesantno raditi samo BMW motocikle, deluje malo avangardno ali sa druge strane isto tako i upotpunjeno jer se dobija konkretno i usmereno znanje o BMW motociklima i tu se covek moze usavrsavati. 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

@đunta Veruj mi, ima onih koji bi da nauče, samo ih je mnogo koji su imali ružna iskustva sa "učiteljima". To je odnos tipa "otac i sin". Obostrano razumevanje i saradnja. Kako jedan stari, tako drugi izrasta u čoveka sa mnogo iskustva. Polazim od sebe. U velikoj sam firmi ali im nedostaje poznavaoca u određenim sferama. Nudio sam i predlagao da idem gde treba, da budem tu, da bar čujem mišljenja i komentare, shvatim predložena rešenja i potražim svoje u svetlu novih dostignuća ali avaj, to se pretvorilo u labudovu pesmu. Od četvorice, ostao je još jedan, koji je i sam pred penzijom a ni njega ne interesuje da sarađuje sa mlađima. Budi strpljiv u potrazi, imaćeš svog "Padavana", siguran sam samo apelujem da i ti njega razumeš, da prihvatiš mladost i servirane ideje o brzom bogatstvu i umeću preko noći, da ga smiriš i dovedeš u "nulto" stanje.
Dobar drugar je privatnik. Nije više ni tako mali. Tražio je radnika, nekoga za Računovodstvo, ko nema pojma, da ga nauči trikovima ali da je "zelen", bez iskustva, ako može sa Biroa za zapošljavanje ne bi li sebi skinuo neke troškove sa grbače u početku. Tri meseca i ništa. Izgubio je strpljenje. Govorio sam mu da sačeka ali nije. Otišao je u drugu krajnost i sastavio oglas u koji bi samo genijalci mogli da se uklope. Plaća dobro ali ih menja k'o čarape. Nemaju želju za napretkom kod njega već samo gledaju neke veće firme da se uhlebe.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Uhljebiti se je postalo prioritet br.1, nažalost.

E da sam mlad....


Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 2 sati, drtommy je napisao:

Ovo je odlična prilika da neko mlad a željan znanja stekne isto.

Ali kao što neko reče iznad, teško da ih uopšte ima...

 

U tamo nekoj temi, ponudio sam donaciju u vrednosti 105€ za odličan trening bezbedne vožnje, niko se nije javio od mlađih. Meni znanje gotovo da ne treba, mada uvek ima šta da se nauči.

 

Pre 2 sati, Pingvin37 je napisao:

Ima mladjih ljudi koliko hoces koji zele da uce. Ne znam zasto potencirati to da se nece niko javiti. Naravno da hoce. 

 

Postoji veoma velika društvena malcioznost, niko nikom ne želi ništa dobro, tuđa nesreća je lični doživljaj sreće na žalost. Ali činjenica jeste da se prečicama postiže što normalno ne bi bilo moguće i to je problem. Moja dva Profesora predaju teške predmete na medicini, svoj ćerci sam reko da ih pozdravi tek kad je upisivala ocene, nisam hteo da dozvolim da ima bilo kakvu šupljinu jer to može kotati nečije glave.

 

Pre 2 sati, Pingvin37 je napisao:

Pare nisu bitne i o parama se ne razmialja dok se uci skola i pece zanat. Dzeparac je ok al znanje je prvobitno.

 

I na faks i u skolu kad se ide ne dobijaju se pare, tako da ovo treba shvatiti kao ucenje, kao skolu/kurs iako je neminovno da se ipak radi o poslu i pripremi za takvu vrstu posla. 

 

Mislim delom drugojačije. Nije bitan novac kad se ima, kad je neko na donjoj lestici, svaki Dinar je velik. Školovanje košta kroz gubitak zarade za to vreme, kasnije se to kapitalizuje ne samo novčano. Svestan toga, naveo sam da će neki mali deo biti uvek pružen, a ako se učinak ispolji i povećava, svakako će adekvatno i prihod. Mene bi lično i bilo sramota da ponudim 100€ pod okriljem prakse, a jeste se nekad plaćala pružaucu.

 

Pre 2 sati, Pingvin37 je napisao:

Jako je i interesantno raditi samo BMW motocikle, deluje malo avangardno ali sa druge strane isto tako i upotpunjeno jer se dobija konkretno i usmereno znanje o BMW motociklima i tu se covek moze usavrsavati. 

 

Da li je avangarda ili ne, al svakako je BMW vrlo specifičan i atipičan po mnogo čemu, to je izvor mnogih nedaća, to stalno ističem. Vrlo je rigidan i zato traži analogan pristup koji mora da se usvoji i osvoji vremenom, da bio u punoj performansi, nema tolerancije, zato sam i istakao beskompromisnost kao preduslov. Primer, radio sam reviziju već reparirnog sklopa kod tamo nekog, detektovao sam posledicu, otklonio je ponvnim postupkom, ali nisam ustanovio uzrok, za sve  što sam uočio ne mogu da tvrdim da je  uzrok. Doduše, ima pregršt delova, na svakom trag od čekića i šrafcigera al to nije ništa više od obične indikacije, verovtno je propust koji ja ne vidim radeći kako već činim, prevedeno, pristup, odnos il tako nešto.

 

Pre 2 sati, lomitelj je napisao:

@đunta Veruj mi, ima onih koji bi da nauče, samo ih je mnogo koji su imali ružna iskustva sa "učiteljima".

 

Da ne citiram sve, nekad je bila deviza, "batina iz raja izašla," ako se gleda serija "Šešir Profesora Vujuća", to doba je danas pod udarom zakona a njegovi đaci su postali istorijski poznati i možda najplodonsniji epohalno. Odnosi jesu danas diskutabilni, šta je dobro a šta ne, pogotovu ako se gleda u budćnost. Mladost, sama po sebi, ne može imati ne znam kakvo iskustvo a ni znanje, potpuna zabluda je hiper informisanost, zahvaljujući internetu, shvatati iskustvenim i znanstvenim i rasti ko balon od sapunice. Imam i ja decu, starijoj ću da uskratim auto i da je dam nekom instruktoru ponovo na dril, opasna po život. Od skora doktorka sa prosekom 9,25 bez protekcije na državnoj medicini, a za volan je duduk, prepametna pa nije htela da je ja učim svojevremeno, sve ona "zna" pa kad mi je skoro istrčala na STOP, sreća pa nije bio BUS, reko, za ovo se dolazi kod tebe u bolnicu, nije bila nezgoda al mogla je. Znam ja za sukob generacija, tako uvek bilo i biće. Imam ja ponekog drugara, mogo bi roditelj da budem, kao, čito sam ja po netu, znaš...,reko, ti čito i popaso pasja m. a ja to radio ne zna se kolko puta, uzmem njegov deo i ajd udri, pa kad vidim da će da zezne, prekinem i objasnim i sve bude na kraju fino, odnosi se urede ako je razumevanje prisutno, ali mora da se zna ko je ko.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R

Da ne pisem roman  ...  mnogo i najbitnije je receno.

Neko "place" za ovakvom ponudom , samo  treba da cuje  za nju.

Siguran sam da ce  te  se obostrano pronaci :takoje: 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Možda malo drugačije da složiš oglas kako bi omladinci lakše shvatili šta mogu da očekuju. 

 

Koje će mašine i uređaje naučiti da koriste, koje softverske alate i koju to sofisticiranu tehnologiju koja je specifična za BMW motocikle. Da li će za to dobiti neki sertifikat koji će im pomoći u daljem razvoju karijere i posla, da li će im volonterski staž (praksa) biti upisana i prihvaćena u školama koje trenutno pohađaju? 

 

Sve su to neka pitanja koja sigururno interesuju mladog i ambicioznog čoveka koji ima nameru da se specijalizuje za popravku BMW motocikala. 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Istine radi, oglas jeste zastrašujuće precizan, uostalom kao i sam poslodavac sto je. Ali slažem se da ovako formulisan može da zaplaši potencijalne kandidate i time smanjiš sebi šanse da ćeš naći adekvatnog asistenta.

Gledam na to kao brak, nikad ne znaš šta će biti na kraju ali kad kreces sa nekim upuštaš se u avanturu gde ne mozes sve unapred odrediti.

U svakom slučaju želim uspešan konkurs.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ja sam poceo da ucim tako sto sam "visio" u servisu. Kupovao Tut Gut i Pepsi kad treba, prao, smirglao. 

Jos kad mi daju Automatic do orodavnica, ihaaaaj!!!! 

Nikada dinar nisam dobio, sem usluga. 

Ali sam stekao znanje i praksu. 

Kad sam dobio prvi put da rasklopim sam VFa, sreci nikad kraja! 

Retko vidjam danas da ljudi zele da nauce na taj nacin. Sa YT moze, ali da sedi pored majstora, tesko. 

Ja sam poceo sa nepunih 11 god. 

Kod mene u radionici nema klinaca, iako bi ih primio da uce. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 8 sati, Savan je napisao:

Istine radi, oglas jeste zastrašujuće precizan, uostalom kao i sam poslodavac sto je. Ali slažem se da ovako formulisan može da zaplaši potencijalne kandidate i time smanjiš sebi šanse da ćeš naći adekvatnog asistenta.

 

Imam već ovakve opaske od ranije na koje se naravno ne obazirem. Ja sam "one man band" garage, nastojim da u svakom i najajmanjem segmentu napravim maksimalni rezultat, kroz rad i ugrađene delove, samo originale, a ponekad što je bilo polovno i od pokojnog Džerija, uvek sam ga ja zvao i on je ne retko odbijao znajući da nema po mom kriterijumu. To omogućava visoku performansu i trajnost, višu i dužu nego što klijent možda može da primeti i očekuje  i punu odgovornost i garanciju na urađeno. Uzgred, ni nema reklamacija, barem mi niko nije nikad prigovorio i tako će da bude.  To je po meni sasvim normalno iako deluje da su uslovi oštri u pogledu toga. Možda i jesu, nemam pojma, vremenom se iskristalisala klijentela, niko mi se ne obraća sa onim, "daj da se nabudži za prodaju", niti bi ja to učinio ili dozvolio nekom pod mojim patronatom.

 

Sve radim sam a nisu sve operacije da ja baš trošim vreme na banalnosti,  mada je sve bitno.  Recimo, dekla ventila, motor prešo 32.000km, đubre u ćoškovima nije istaloženo preko noći, nego niko nije nikad oprao u predhodne 3 zamene ulja, pa kad dospe u uljnu magistralu motor može lošnjikavo da radi:

 

20190329_123309.thumb.jpg.fe2fd0668fe7777e11799e92d0321668.jpg

 

To mora da bude ovako, da moš služi supa u Hajatu:

 

20190926_122111.thumb.jpg.60858d3fb9375e85f3f1cca439893830.jpg

 

  A da bi se to postiglo, mašina, kadica, softverska alatka, meka četka, sofisticarana tehnologija, soft,( u prevodi meko) nežni prsti i trljanje da se ne ošteti sloj:

 

20190926_120645.jpg.fc12ab20b5153363ad7cdd7fb2e0f8ef.jpg

 

To je odgovor na:

Pre 10 sati, Darko Floyd je napisao:

Koje će mašine i uređaje naučiti da koriste, koje softverske alate i koju to sofisticiranu tehnologiju koja je specifična za BMW motocikle.

 

 

Pre 10 sati, Darko Floyd je napisao:

Da li će za to dobiti neki sertifikat koji će im pomoći u daljem razvoju karijere i posla, da li će im volonterski staž (praksa) biti upisana i prihvaćena u školama koje trenutno pohađaju? 

 

Nije u pitanju servis iz sistema BMW-a već nezavisni, tako da može samo potvrda koja se prihvata u okviru obavezne školske prakse. Međutim, ne radi se o volntiranju, potreban je neko ko će aktivno da radi i da zarađuje adekvatno učinku i da prihvati školski, ali visok kriterijum, kroz to da uči pa dokle stigne. 

 

Ovakva ponuda je više nego neumesna koji god da je rad po sredi, mora da bude više:

 

 

Što se tiče softweske platforme,  očitavanjem parametara se otkrije prilično, ali su to posledice nečega, sama dijagnostika ne otklanja bazne uzroke i oslanjanje isključivo na nju nije činkovito ili trajno u velikoj većini slučajeva, primer greške u ABS sistemu koja se restom izbriše, ali i dalje ostaje uzročnik koji je u suštini neka nepravilnost. Sama defektaža može da se obavi neposredno, ali je potrebno dobro i duboko poznavati konkretan sklop i šta i kako radi, a elektroničari to mahom ne znaju. GS 911, najrasprostranjenija dijagnostika je samo visoko sofisticirana hobi alatka, fabrička, koju ni nema svaki ovlašćeni servis je dobra ali malo ljudi zna da operiše sa njom, mislim da samo Sergej nju koristi punim kapacitetom, a ja ću ući u nešto treće, ili više, a za nju je potrebno perfektno znaje motoristike i logistike, hendikepiran sam u drugom segmentu, al uči se dok je čovek živ.

 

Ovaj semering košta oko 45$, zamenjen je, vide se tragovi šrafcigera:

 

004.thumb.jpg.36dc4fd59a1fa849e29501474ec47af1.jpg

 

Navučen je nakrivo preko 0,5mm i sasvim sigurno bi propišao znatno pre vremena:

 

005.thumb.jpg.f7c82f12ce0b51c102dc36c4db5b96c1.jpg

 

006.thumb.jpg.d8f00d94a5aa3ed99411861c6e12271f.jpg

 

Predviđen je za jednokratnu upotrebu, nema alata za izvlačenje, osmislio sam ga i vratio pomagalom kojim može da se vrši podešavanje naleganja, nekad je  potrebno drugojačije postavljanje od fabričkog navoda, a u svakom slučaju bez alata nije moguća pravilna ugradnja, već samo ugrdnja pa kolko traje:

 

007.jpg.a96318838f26aea645f8b665faa62983.jpg 

Ovo je parnjak, oko 30$, izvlačenje bez oštećenja je moguće, ali nije opravdano zbog komplikovanosti, a i kad se vadi uz deformaciju, ako se siluje, rizik štete je prisutan i vremenom odu ležajevi i onda se otvara cela reparacija koja nije jeftina. On je takđe metut nov, izbrojano 9 udarca šrafcigerom pri nabijanju, sve dokumentovano, svaki taj trag sasvim sigurno vrši mikro deformaciju zaptivnih usana i prerano propišavanje:

 

008.thumb.jpg.4f26e38d7ff98192b53885e65fdbc90d.jpg

 

Za nabijanje postoji alat, naravno da ga imam, ali se može ugurati improvizacijom, znači, upšte nije nužno čekićati šrafcigerom i to je problem, stav je takav, "majstorski". Recimo, dosta  molera odbija da zalepi farbarsku zaštitnu trako oko prozora, utikača, lajsni,...jednostavno ih to vređa, tj. njihov "mjstorluk", svi su Pikaso umetnici kad uzmu četku u šake.  Ovo su svi udarači u mom alatu, malo veći od staklarskih, taj levi je star ko zna od kad, drugom takvom je ispadala držalja i ćerka davno kupila za rođendan, dva su potrebna zbog apseca, gumeni kupljen davne 1981 godine:

 

009.jpg.7ff970cca461be149c216df1d9909fb5.jpg

 

Sve mora da ide tečno, nema silovanja, mora da se poštuje određena procedura a ne prečicom i macolom, to je jednostavno pristup, ili odnos, poštovanje mušterije. Trajali bi ovi ajsnuti semerinzi neko vreme, teško je povezati kvar kasnije zbog vremenske distance i savim sigurno ne bi "majstor" bio okrivljen već BMW i to je što stalno ističem, šake uzrokuju čuda.

 

Čekić, ovo su sveži primeri inače, je forbiden kod mene i ne vidim da je to ništa oštro kao kriterijum, niti sam ja neka "baba roga", nema razloga za plašenje zaista.

 

Pre 16 sati, Savan je napisao:

Ali slažem se da ovako formulisan može da zaplaši potencijalne kandidate i time smanjiš sebi šanse da ćeš naći adekvatnog asistenta.

 

Slažem se i ja, teško je odoleti čekiću, mnogima je uvek pri ruci "srpsko penkalo" šta god da rade, znam da ću teško da nađem neiskrivljenog i počatnika a kamoli majstora, ionako već dosta dugo radim sam, pa mogu i dalje, bar sam miran i nemam dodatno opterećenje. Na temu majstora, ima godina gde koristim vulkanizerske usluge, gazda zna sve fore i podučava radnike. Letos ode dugogodišnji glavni majstor, samo on mi je dirao točkove, nov momak tek počeo, sad isključivo on radi  meni. Došo neki sredovečan i onako, okretan i jak, točak od auta ne nosi i ne kotrlja, već tapka do mašine ko loptu, ja zabezeknut,  očito vičan i spretan. Čim me vide sa žičanim točkom, odma neko viče ili donosi plastične prihvate i štitnike, a ja pa opet, nikad ne propustim da isto izgovorim, ču taj majstor i kad zapeni, kao, "kakvi štitnici, to ne treba, radio sam ja kod nekog točkove od Ferarija" i blabla, reko, "prijatelju, na moje oči i uz baš tu mašinu, došlo do oštećenja jer rim glava dobila malo lufta, što rizikovati a ovako je i sigurnije i lakše" , para mu iz nozdrva. Ovako izgleda dodatno osiguran prihvat, ide još štitnika iako mašina ima sopstvene, plaćam ekstra al nema oštećenja obruča i svi zadovoljni:

 

20190813_112142.jpg.a22c4658e08cf20c6654662fa1ad96fd.jpg

 

Hvala dragi prijatelji na podršci i brizi.

 

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja