Jump to content

Moto Zajednica

VW TOURAN 1.9 TDI

Recommended Posts

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Sharan ima prava sedista u 3 red, i nenadmasan je po tom pitanju.
Meni licno vise odgovaraju mpv vozila Od karavana, zbog mnogo lakseg ulaska i izlaska, jedina zamerka mi je preglednost.

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1539 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
On 3.12.2021. at 21:31, MaxiS je napisao:

Sto se tice komfora, po meni, a imao sam vise modela, komforniji je bilo koji putnicki. U MPV-u se sedi malo poviseno, i noge kao na stolici. Pri duzim putovanjima meni to smeta. Lepse se zavalim u klasicni putnicki. Cak ima i vise mesta u gepeku. MPV ima prednost samo ako cesto vozis 6 ili 7 putnika i to na krace relacije. Espace i ekipa su vec nesto drugo. 

 

Ja sam se na ovo povišeno sedište navikao, a jeste mi položaj nogu ispočetka malo smetao.

Generalno, da, karavan je bolji za vozača.

Ali, ja imam troje dece, i odvojena sedišta mnogo znače za njih, pogotovo na dužim putovanjima.

Mesto u gepeku zavisi od modela - ja vozim starog Grand scenica, imam 640 litara gepek (sa spuštenim trećim redom sedišta)+ ne znam da li postojo negde podatak kolika je zapremina raznih pregrada u kabini, ali meni samo u podne ostave stane obavezna oprema (sajla, prva pomoć, set za krpljenje guma), pa tu držim još ono "uputstvo za upotrebu", i ostane mi još jedna potpuno prazna ostava u koju stane nekoliko flaša kad zatreba.

Ispod naslona za ruke mogu da stavim A4 registrator (kad idem negde, tu držim fotoaparat u njegovoj torbici i plastičnu kutiju sa vlažnim maramicama)

U pregradu "za rukavice" staje taman toliko toga da sam jednom zaboravio da je tu flaša nekog viskija i vozao je u kolima par meseci.

U otvorene pregrade u vratima stane po plastična dvolitarka, ako zatreba, a na prednjim vratima ima i zatvorene pregrade - s moje strane tu stoje svetloodbojni prsluk i radne rukavice, a ženi tu stane telefon i cigare.

Ispod prednjih sedišta postoje fioke - njima još nisam našao namenu :D

I tako...

 

P.S. očekujem da je kod svih MPV ista/slična priča

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Imam i ja (otac) grand scenic 2, ph2. 

 

Sto vise pregrada, vise gluposti u autu. Samo jedno pitanje. Sta ce ti tolike stvari u autu? Flase od 2 litra? Da li i u voznji tocis u case ili pijes iz flase? Ona od 0,5 je sasvim dovoljna, odmaralista i pumpi, koliko hoces uz put.

 

Msm razumem te, ne pravim se pametan. Svako ima pravo da radi sta hoce, ali... eno i mog caleta. Prepun svakakvih guposti. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1539 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 17 sati, MaxiS je napisao:

Imam i ja (otac) grand scenic 2, ph2. 

 

Sto vise pregrada, vise gluposti u autu. Samo jedno pitanje. Sta ce ti tolike stvari u autu? Flase od 2 litra? Da li i u voznji tocis u case ili pijes iz flase? Ona od 0,5 je sasvim dovoljna, odmaralista i pumpi, koliko hoces uz put.

 

Msm razumem te, ne pravim se pametan. Svako ima pravo da radi sta hoce, ali... eno i mog caleta. Prepun svakakvih guposti. 

 

To o flaši od 2l sam naveo da bi ljudi shvatili kolike su pregrade. A, šta nosim, zavisi...

Ako sam sam u kolima, isključivo flaše od pola litra, ali, ako leti krenemo svi zajedno negde, onda nosim nekoliko flaša od 1.5l u frižideru :D (a samo jedna u nekim vratima)

Ne znam koliko često se vozite svi zajedno negde osim do prvog tržnog centra, ali mi se trudimo da barem jednom mesečno idemo negde idemo svi zajedno, i, iako je većina pregrada uglavnom prazna između tih "izleta", dan posle je sve poprilično popunjeno :D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja