Jump to content

Moto Zajednica

VW TOURAN 1.9 TDI

Recommended Posts

  • Drug član, 822 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Prodajemo VW TOURAN 1.9 TDI ,77kw/105hp, 7 sedišta. Auto je 2006 godište , prešao skoro 195 000km.

Auto je vizuelno kao na slikama.

 

Generalno je u dobrom stanju,kako mehanički tako sve ostalo. Ja sam išao sa njim u Bosnu baš pred istek registracije i tad sam uradio dubinsko,tako da je enterijer tip top čist. Vozilo je u vlasništvu mog brata, negde od 2009 ili 2010 ne mogu tačno da se setim. Znam da je bio star negde oko 4 godine kad ga je on uzeo,tad je imao 120 000km +- .

 

Brat je porodičan čovek,vlasnik troje dece tako da je auto vožen normalno.

On je drugi vlasnik auta. Na mene se vodi pošto on živi u inostranstvu,tako da je to i jedini razlog prodaje jer stoji ovde u garaži i ne vozi se od 08.2016. Samo ga ja povremeno upalim i provozam malo oko ulice da obrne ulje.

 

Održavan je uredno i na vreme.

Znam da su mu amortizeri menjani,silen blokovi,pločice...na najmanji šum brat je reagovao i menjao ako je bilo potrebe. Gume su nove letnje stavljene i nisu skoro ni vožene,istini za volju mislim da je DOT 2014.

 

Što se tiče potencijalnih ulaganja,to su verovatno servisi. Mali je uradjen neposredno pred prestanak upotrebe ali pretpostavljam da mora ponovo da se uradi. Na 200 000 km sledi veliki servis. Termostat mora da se zameni jer ne zatvara. Zamenio sam ga ja pre put u Bosnu ali očigledno da nov ne valja. Ostalo je sve na svom mestu.

 

Po nalogu brata cena je 4 500€ , verovatno podložna korekciji.

 

Ako neko ima potrebu za ovakvim vozilom neka se javi,pa ako ima neka konkretna ponuda dogovaraćemo se sa bratom preko Vibera. c9b2610a63b9e67a343ee96192b1095d.jpg91529481c20257d7adf55de0fc7db202.jpgfc3cc657f31808cb60423d3a6b2364a2.jpgc1d52e6928ac3b4d202a68b44af53123.jpgd544074526bbdacf43a1c927d142b18d.jpgd2751605b2489e707df3c10ab264feb8.jpg2930d84d2ba8d7ae7a47d7cba478d2fb.jpg4339b592d4ad5b274c9f79ce12952435.jpg1674c2f2faacd5088c881f70cee9385c.jpge891a3121fa55fe35c0a9b47638c9bc9.jpg127d6c634b7d3d944fa36a7f7793103e.jpga5fd3a420e623bbeba3cac4a4d54587a.jpg282ecdff2a6f43c38089a46c2f846f19.jpg7cdf354e234ed9a2b9a420ad74258730.jpgd85d26f1e7fbf7d5efcf41ff2e02f45b.jpg

 

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 822 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Da malo osvežim oglas.
Cena je stvarno podložna konkretnoj korekciji.
Zbog razvoja određenih stvari brat stvarno mora da se rašava oba auta.

Drugi je isti ovakav,isti motor,godište samo je crveni i sa 5 sedišta na koparskim tablicama tako da će možda i on biti na prodaju.



Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 822 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Touran je i dalje aktuelan. Jedina promena je što će biti odjavljen,čujem da će početi da kažnjavaju za to.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 822 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Ma ne,nego je menjan akumulator,pa se bord poništio i to je potrošja na 1km do perionice sa radom na leru.
Nije neki potrošač. Od 5 do 7 troši. Ako se davi na magistrali ide bliže 4 nego 5 , ako se vozi na auto putu preko 160 bliže je 8 nego 7 na primer. Realno je,na bordu bilo oko 6.2-6.6.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 822 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Da probamo još jedno spuštanje dok imam još vremena malo da raspletem šta da prodajem definitivno a šta sebi ostavljam.

Obzirom da je sad Touran moj, ja bi to dao za 3 200€ .

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 822 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Nije rešeno, nemam tablice na autu tako da nije baš zgodno da se vozi do servisa. Svakako mora da se radi mali servis jer auto nije vožen tako da zamena termostata će se uraditi tom prilikom.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Imam isti takav, 1.9 od 77 kw BKC je odlican motor, i tvoj ima 7 sedista tako da je odlicna ponuda.

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 822 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Znam. Iskren da budem, na kraju ću ga verovatno zadržati za sebe a 500l i 308 prodati. Imamo ga preko 10 godina i znam šta i kako. Nemam rezon da ga poklanjam i poistovećujem sa lomovima sa 500-600 000km na satu.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp
Znam. Iskren da budem, na kraju ću ga verovatno zadržati za sebe a 500l i 308 prodati. Imamo ga preko 10 godina i znam šta i kako. Nemam rezon da ga poklanjam i poistovećujem sa lomovima sa 500-600 000km na satu.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока


Ja bi pre njega ostavio ta dva prodao, auto za sve namene kad se izvade sedista zapremina ide preko dva kubika.

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 822 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Pa u dilemi sam,lomim se...

Fiat ide na oglas kad stignem 100%, to nema dileme.

Pežo mi je baš žao, kupio sam ga od@Markone88 , stvarno lep prevoz,prosto sam srećan kad ga vozim.

Sa druge strane, Tourana sam sad dobio na poklon od brata i nekako mi možda glupo sad da ga prodam i uzmem keš, kad se već bata otvorio za auto, onda bi ga i zadržao da ga vozim dok ide...

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 822 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Slažem se ja sa tobom potpuno,ali... Prva je stvar što mi je taj najmlađi i najskuplji a keš mi treba da ne veruješ koliko. A drugi je razlog što je taj najmlađi Fiat. Ne bi ja to ništa prodao da ne moram.

Doći će nekad i vreme za jedan lep TSI :).

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Grocka
  • Motocikl: Yamaha XJ900S Diverzija

Hajde informativno pitanje..
Kako se sedi u 3. redu sedišta? Ima li mesta za odrasle ljude ili se svodi na sedenje za decu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 822 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Zavisi koliko su visoki odrasli ljudi.
Realno,za decu je top. Za odrasle osobe visine 1.80m je možda neko prelazno rešenje za kraće relacije. Ali probaću ovih dana kad krenem aktivno da vozim taj auto. Nisam sedeo u trećem redu od 2010-11 a tad sam bio manji nego sad.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Grocka
  • Motocikl: Yamaha XJ900S Diverzija

Važi, hvala lepo.
Možda ću u perspektivi imati potrebe za vozilom sa 7 sedišta, pa mi znače iskustva iz prve ruke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1522 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 13 sati, Rik je napisao:

Hajde informativno pitanje..
Kako se sedi u 3. redu sedišta? Ima li mesta za odrasle ljude ili se svodi na sedenje za decu?

 

Ne samo za ovaj auto, već generalno za sve sa 7 sedišta kojima se poslednji red sedišta "utapa u pod" - manje-više kod svih ima dovoljno mesta, ali je neudobno za duže vožnje.

Nisko se sedi, i jednostavno nije to to.

Minimum za 7 osoba su npr. Renault Espace, Fiat Ulysse/Fedra i sl. - to su oni što još uvek nisu baš kombi, ali su sva sedišta pune veličine, i možeš razne kombinacije sedenja da praviš. Ali, ako ti treba i prostor za prtljag...muka :D

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1294 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

2009-2010 sam vozio renault espace 3, i treci red sedista je sasvim udoban. 4-5 godina imam u kuci grand scenic, i treci red se utapa u pod. Za duza putovanja nije. Deca do cirka 12-13 god, sasvim solidno sede i putuju, ali gepek vrlo mali u tom slucaju i moras imati krovni kofer.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 822 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Kod Tourana kad su svih 7 sedišta u upotrebi,u ono malko gepeka što ostane može da se spakuje neka kesa samo. Dakle,klopa i osveženje za put. Za prtljag mora krovni kofer.

On je u klasi Zafire,C-max,Scenic. Espace,Galaxy,Sharan i ima neki Seat isto tako veliki su klasa iznad. Msm da je Seat Alhambra, čak nova ima i klizna vrata sa strane.

Touran je dobar zato što je kraći od Passata karavana a opet se pakuje brdo stvari u njega. Dakle praktičan je,lakše se parkira u gradu od klasičnog karavana a stvari stane isto,ako ne i više zbog visine.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6685 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Vazda. Evo i ja gledam nešto kompaktno a da ima mesta. To je upravo ta klasa, Touran, Ford B Max i sl.

 

Što se tiče komfora i praktičnosti MPV klasa je zaista nenadmašna. Zašto se ljudi okrenuli SUV klasi zaista ne znam. Čak šta više, SUV je slično što i karavan a opet, zaprepastim se koliko i SUV ima malo mesta sa obzirom na veličinu karoserije.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1294 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Sto se tice komfora, po meni, a imao sam vise modela, komforniji je bilo koji putnicki. U MPV-u se sedi malo poviseno, i noge kao na stolici. Pri duzim putovanjima meni to smeta. Lepse se zavalim u klasicni putnicki. Cak ima i vise mesta u gepeku. MPV ima prednost samo ako cesto vozis 6 ili 7 putnika i to na krace relacije. Espace i ekipa su vec nesto drugo. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
16 minutes ago, MaxiS said:

Sto se tice komfora, po meni, a imao sam vise modela, komforniji je bilo koji putnicki. U MPV-u se sedi malo poviseno, i noge kao na stolici. Pri duzim putovanjima meni to smeta. Lepse se zavalim u klasicni putnicki. Cak ima i vise mesta u gepeku. MPV ima prednost samo ako cesto vozis 6 ili 7 putnika i to na krace relacije. Espace i ekipa su vec nesto drugo. 

Slazem se 100%. Otkad sam prvi karavan kupio, samo to priznajem za auto. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja