Jump to content

Moto Zajednica

Pad na putu do Homolja

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 102 postova

Pozdrav drugari,

 

 

Posto koristim tapatalk preko telefona i ne snalazim se bas najbolje, post postavljam u ovoj temi, a ako smeta, neka admini obrisu ili premeste

 

Nakon mesec dana lezanja u bolnici, rekoh da podelim svoje iskustvo sa vama.

26.10.2019-lep, suncan dan, 20 i nesto stepeni, nakon cetvoronedeljnog renoviranja stana i distance od motora, rekoh da se provozam do Homolja, za svoju dusu, lagano i zatvorim sezonu.

Ne lezi vraze, umoran, rasejan sto od.svog.posla, sto od svega drugog sto me je okruzivalo tih dana, padnem na tako blagoj krivini (koju gotovo i ne mogy nazvati krivinom), da se ni danas ne mogu osvestiti kako je.mogao takav propust da mi se dogodi. Pad.mi se dogodio tako sto sam vozio brzinom od cca 100 km/h, i neposredno pred neki nadvoznjak u okolini mesta Salajkovac, probudim se.iz.magnovenja i neke ucmalosti u koju sam upao na tom ravnom putu, cekajuci Homolje, i shvatim da izlazim iz krivine (smem da kazem, vec izasao). Neobjasnjivo. U tom momentu sam vec zahvatio sitan pesak i zemlju uz ivicu puta, sansi da ostanem na putu nije bilo. Da li sam se bacio ili me je.motor bacio, ni danas.jos ne znam. Uglavnom pao sam pored tog nadvoznjaka, survajuci se uz neko drvece, granje i siblje gotovo do podnozja tog malog brdasca. Imao sam utisak da je let, a zatim i kotrljanje trajalo vesno. Motor i ja ispod mosta, ne moze nas niko videti. Ja tesko povredjen, bez mogucnosti da se pokrenem. Sreca, mobilni kod mene u jakni. Upalim navigaciju, pozovem policiju, ostavim licne podatje, jmbg i td i objasnjavam gde sam, isto hitnoj pomoci. Objasnjavanje je trajalo cca 45 min. Leva noga u potpuno neprirodnom polozaju, rotirana, potpuno savijena u kuku meni iza ledja (najezim se i danas kada mi se vrati slika). Mislio sam da sam je iskidao iz kuka....Sreca, pogresno.....

Epilog: tezak prelom feruma butne kosti i pokidani ligamenti na desnoj saci. Operisan isto vece, ugradjene titanijimske sipke, onda komplikacije sa ranom, bakterija, neka zaistala krvarenja krvnog suda unutar operacionog reza, vlazenja, curenja i slicne pizdarije, i tako do pre nekoliko dana. Cak sam imao priliku i da oprobam vak pumpu za ispiranje rana (sprava sa odeljenja sepse)

U jednom momentu sam se osecao u bolnici kao Vesa iz Nase male.klinike, ako se tako bese zove lik (svi idu kuci, samo ja ostajem u bolnici, ispracam i docekujem....)

Sada se polako oporavljam, hodam na stakama, bez oslonca na povredjenu nogu i nadam se da ce uskoro biti sve ok.

 

 

Zakljucak: nikada vise umoran, dekocentrisan i rasejan na motor. Idiotski pad, tesko objasnjiv i shvatljiv.

 

Evo i slike moje nove noge :-)

 

Motor je prosao mnogo bolje.od mene (ako nekome treba za delove ili bi ga porpavljao, slobodno me moze kontaktirati. Saljem vise slika i informacija).

 

Pozdrav svima 304f41fccdd8977bbeff4c4adf3057dd.jpg888e62770eaa3e1cf6cf936bcd0e9ec3.jpg10e08c21a12b04b020496c5b8c4e6564.jpga338b585873ebb543bc2783736db8404.jpg03ee7eae92bd630df04704ba01c6a0d5.jpgce3be3d3084e92c203b1d9ee3533bfa1.jpg

 

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

 

 

  • Tužan 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: GSR 600, APN 4

Zao mi je sto ti se to dogodilo. Bitno je da si ti dobro. Moglo je biti i gore. Zelim ti brz oporavak kolega.

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Pre tri godine sam doživeo udes na skoro isti način. Pojma nemam kako sam došao do mesta odakle više nisam mogao da se vratim na put i jedini izlaz je bio pad. Četrnaest preloma (uglavnom rebra). I posle sedamnaest dana ponovo na motor.

Ukoliko imaš volje, oporavak bude brz, a ukoliko imaš i strpljenja bude i potpun. 

  • Sviđa mi se 1
  • Tužan 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Svedska
  • Motocikl: Silver wing 400, Suzuki AN 650 Executive, Suzuki GSX 1100 R, Suzuki DR 350 SE, Kawasaki KLX 300 R, Yamaha Majesty 250 DX, Yamaha TT-R 250, Puch Korado 50

Svakom se desi trenutak nepaznje, vazno je da si ziv i da se sto prije oporavis, sto ti svakako i zelim .

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Cuti kad si glavu izvukao.

Sad si samo jaci.

Bukvalno, imas titanijum jbt. 

Ima se,moze se :)

Brz ti oporavak zelim kolega.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: BMW F 650 GS

Mora da je bio jako gadan pad. Butna kost se ne lomi tek tako. Veoma poučan slučaj: ako nisi skoncentrisan ne sedaj na motor. Par puta se i meni desio da sam zablentavio-odlutao u mislima i zamalo da izletim.

Želim ti brzi i potpuni oporavak

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova

Drugar ne vozi motore i mrzi ih, a on mi je.obezbedio slepanje dok he mene slepao sanitet Dobro ga nije zakacio sajlom pa po drumu vukao.



Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Prvo ti zelim da se oporavis sto bolje i sto pre.

Drugo ti zelim da dobro analiziras ali bas dobro, sta si sve radio 48 sati pre incidenta. Sve zapisi, sve je bitno. Ne nema vec sebi.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova

Hvala drugari na zeljama za brz oporavak.
Veliko iskustvo. Na zalost, covek najbolje.uci na sopstvenim greskama.
Da se lepo oporavim, pa boze zdravlja na prolece, kada slike ovoga sto sam prisao izblede, u nove avanture, sada sa vise pameti, nadam se.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Gadan pad, sreca u nesreci je sto si imao telefon pri ruci.

Verujem da ti je svasta od tad pa do sad proslo kroz misli, drz se jer je oporavak najbitniji, ostalo lagano.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Šta ćeš, desilo se i srećom se dobro završilo. Izvukao si odličan zaključak, na motoru uvek sedas kad si 100% tu a ne kako bi se sa rasejan pribrao.

Druga stvar, izletanje sa puta se može vezbati. I ja nisam verovao dok nisam otišao na kurs i tamo me naterali da ‘izlećem’ namerno iz krivine. Prvi put lagano i par puta posle sve po malo brze i stekneš samopouzdanje da iako sam na R motoru nije kobno ako zalivadis pored puta dokle god nema neke prepreke tipa bandera ili betonska ograda :)

Brz i uspešan oporavak želim.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 508 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: BMW R 1200 GS Triple black

Samo polako, prvo da ozdravis, a dotle razmisljaj sta sa motorom (popravka, prodaja)! I ne brini,nisi jedini koji zbog motora ima sipke, a i dalje ih vozimo i volimo! Brz oporavak zelim i vidimo se negde na putu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 284 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

Pao Cetinjanin sa motora, slomi se sav, zavrsi na intenzivnoj, sav u gipsu i dolazi mu brat da ga poseti.
- Pa sto bi brate, sto si slomio?
- Kaze doktor da imam prelom humerusa, prelom tri rebra, pleuralni izliv, frakturu klavikule, iscasenje kuka i hematom u potkoljenici.
Brat:
- Ja ti to sve ne mogu zapamtit no cu rec' majci da si umro

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Najvažnije da si živ, a sada budi uporan i istrajan kod rehabilitacije. Nju ozbiljno shvati jer od nje ti sve zavisi koliko ćeš se oporaviti i biti normalan i zdrav u daljem životu. Ona će dugo, dugo trajati, mesecima i godinama.

Još jednu stvar da kažem, a to je da ne treba voziti motor sam upravo zbog ovakvih događaja. Imao si sreću da si ostao svestan, pribran i da si mogao mobilnim da pozoveš pomoć.

Želim ti da se uspešno oporaviš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Kolega, želim ti brz i kompletan oporavak. Verujem da si iz svega izveo neke zaključke i da je pred tobom još puno kilometara na motoru.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja