Jump to content

Moto Zajednica

CBR f3 ne pali.....POMOC!!!

Recommended Posts

  • Drug član, 4368 postova

Пожељно је да је користиш да не би запекла и да би остала што дуже у функции. Гориво је због неквалитета пуно адитива који разарају и гумице и метале .

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Medoševac - Nis
  • Motocikl: Honda CBR 600 f3

Evo ovako, majstor kaze da su plovci glavili kad je ostao bez goriva i to je napravilo problem......

Sve je ocisceno i sredjeno, sutra idem po motor

Hvala svima na savetima......

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Na mojim motorima i motorima mojih drugara izbacujem membranske slavine i ugradjujem elektro slavine. Das kontakt otvara i obratno, a za slucaj kvara struje ona na sebi ima i mehaniku, tockic kji jedino radi kontra, kad ga zavijas pusta gorivo, kad odvijas zatvara mada nikad nisam koristio tu opciju. To su benzinske slavine za plinske uredjaje na autima. Svaki majstor koji se bavi auto plinom ima tu slavinu. Jedino treba voditi racuna da bude za benzin, jer ima ista takva za plin(ona nema mehaniku za slucaj kvara) vizuelno jedina razlika. pozz svima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4368 postova

Ако добро разумех Микамото је написао да је електро вентил намењен за регулацију бензина а да се по.........разликује од истог који служи за регулацију плина.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4790 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ima dve vrste benzinskih elektro ventila, autu ne smeta jer AC pumpa gura gorivo a kod motocikla sa prirodnim padom bude problema, fi ventila je isti ali kod jednog (jeftinijeg) magistrala malo menja putanju sto zna napraviti problem.

Licno sam probao i falilo je benzina, inace taj sa boljim protokom je manji (i crven), oko 10€ kosta ali radi posao, ja cu sve kao nabaviti taj i nikad ... :neznam:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Drago mi je ako je problem resen. Samo da dodam nesto vezano za ugradnju ventila. Koristio sam uvek "lovatto" i kod motora sa prirodnim padom ne sme se ugraditi suvise ispod visine karba (zakon spojenih sudova. . .). Protok uopste nije mali, nista manji nego sa ugradjenim filterom na crevo, mustikla je za fi 8mm. Veoma bitna stvar je da tockic za rucnu regulaciju mora biti zavijen do kraja, u protivnom moze biti smanjen protok. U pravu je kolega iz predjasnjih postova, to je ventil za BENZIN kod plinskih uredjaja. Ja ni sa jednim nisam imao problem. Pozz svim forumasima

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4368 postova

Ево овакве пумпе имате код неких кинеза, врло погодне и јефтине опције за горенаведени проблем.68ef9113f96f0c74769a688cf1483464.jpg780389b59ceac5793ab4f0378592b74d.jpg3d02081bc6ccadcc80b1b1053e5b391b.jpg

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Vrlo sam skeptican po pitanju kineskih proizvoda, pogotovo ako njihov kvar mozeprouzrokovati havariju na motoru, ili stajanje usred noci, obicno u nekoj nedodjiji. Ako se ostaje pri originalnom resenju, najsigurnije je kupiti originalni set za reparaciju postojece slavine. Kupovina obavezno preko u ovlascenim prodavnicama, nikako LOUIS, GERICKE. . . Sve sto sam od delova uzeo kod njih bile su bacene pare. Ovo je samo subjektivno misljenje i iznosenje licnog iskustva. Pozz svim forumasima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4368 postova

Видим да код вас постоји такво расположење и уопште доступност кинеских делова је ....шта ја знам. У принципу цена је више него добра а и квалитет на нивоу, чисто информативно најскупља је 20€.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

Usput zna li neko na cbr 600 f3 koliko krugova treba da inicijalno budu odvijeni srafovi za vazduh [pilot screw] i koja je visina plovka od povrsine gde leze lonce, imao sam manual i motodatu alo sam zagubio cd

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4368 postova

Висина пловка 14мм а ваздух од 1,5 до 2,5 круга ако су карбуратори у исправно стање требало би да буде идеално од 1,3/8 до 2 круга

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja