Jump to content

Moto Zajednica

CBR f3 ne pali.....POMOC!!!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Medoševac - Nis
  • Motocikl: Honda CBR 600 f3

Drugari upomoc

Honda cbr 600 f3.....

Danas zaboravio da ukljucim slavinu na polozaj ON, krenuo u voznju, nakon 5-6km je motor krenuo da trokira, ja video sta je problem, brzo okrenuo slavinu, medjutim problem sa trokiranjem je ostao

Znaci trokira kao da radi na 2-3 klipa, a nakon toga nece ni da upali, ili jedva upali

Ocistio sam svecice, inace su nove.....motor je pre ovoga perfektno palio i radio

Imate li ideju sta da gledam i sta sam mogao da sjebem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Drugari upomoc
Honda cbr 600 f3.....
Danas zaboravio da ukljucim slavinu na polozaj ON, krenuo u voznju, nakon 5-6km je motor krenuo da trokira, ja video sta je problem, brzo okrenuo slavinu, medjutim problem sa trokiranjem je ostao
Znaci trokira kao da radi na 2-3 klipa, a nakon toga nece ni da upali, ili jedva upali
Ocistio sam svecice, inace su nove.....motor je pre ovoga perfektno palio i radio
Imate li ideju sta da gledam i sta sam mogao da sjebem?
Карбуратори напоље и "под туш".

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Medoševac - Nis
  • Motocikl: Honda CBR 600 f3

Pun rezervoar, kad je poceo da trokira odmah sam prebacio slavinu na ON.....ali je nastavio da trokira i da tesko radi.....nakon gasenja uopste ne pali ili jedva upali ali nikako da sastavi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

vlaga u kablovima.

Ja sam motor upalio pre desetak dana, kupio nove kablove i tek juče ih menjao. Od kondeza je kapljala voda iz starih kablova i lulica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre sat vremena, ianullrich je napisao:

Pun rezervoar, kad je poceo da trokira odmah sam prebacio slavinu na ON.....ali je nastavio da trokira i da tesko radi.....nakon gasenja uopste ne pali ili jedva upali ali nikako da sastavi

Po ovome što pišeš, karbovi nisu dobili goriva od otvaranja slavine. Treba neko vreme da se karbovi ponovo napune gprivom.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Bice da je posisao djubre sa dna loncica kad je ostajao bez goriva. I ja tipujem da ce karbovi morati na kupanje. 

Kakve veze kablovi imaju kad covek rece zasto je motor poceo da trokira? :stabre:

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Bice da je posisao djubre sa dna loncica kad je ostajao bez goriva. I ja tipujem da ce karbovi morati na kupanje. 
Kakve veze kablovi imaju kad covek rece zasto je motor poceo da trokira? :stabre:
 
Лааааааајк колега.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Medoševac - Nis
  • Motocikl: Honda CBR 600 f3

Ovako.....nagurao je benzin u one male usise za vazduh sto idu prema karburatorima, sve ocistio i osusio, upalio je super, lepo prima gas vuce kao i pre......medjutim nakon par km voznje oseca se benzin i opet vraca gorivo u ove usise......majstor kaze karbovi, pa sam malopre ostavio motor da se srede isti......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

U tom slucaju su kad su pali plovci skroz, verovatno su iglice prestale da nalezu na sedista kad ih je benzin ponovo podigao. Da li zbog prljavstine ili zbog potrosenosti, to ce majstor da ti kaze. 

Ali u svakom slucaju predlazem set iglica plovaka (mozda i sedista, ako su i ona losa) i ostalo sto je pod obavezno kad se rade karburatori. 

Srecno! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Medoševac - Nis
  • Motocikl: Honda CBR 600 f3
pre 2 minuta, abarth_maniac je napisao:

U tom slucaju su kad su pali plovci skroz, verovatno su iglice prestale da nalezu na sedista kad ih je benzin ponovo podigao. Da li zbog prljavstine ili zbog potrosenosti, to ce majstor da ti kaze. 

Ali u svakom slucaju predlazem set iglica plovaka (mozda i sedista, ako su i ona losa) i ostalo sto je pod obavezno kad se rade karburatori. 

Srecno! 

Majstor je ok lik, tako da sve sto bude rekao da treba sredicemo.....tj on ce srediti.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Ovako.....nagurao je benzin u one male usise za vazduh sto idu prema karburatorima, sve ocistio i osusio, upalio je super, lepo prima gas vuce kao i pre......medjutim nakon par km voznje oseca se benzin i opet vraca gorivo u ove usise......majstor kaze karbovi, pa sam malopre ostavio motor da se srede isti......
На којим малим усисима мислиш? Ако сам схватио то су одишци за вакумске мембране. У сваком случају сматрам да је Абарт Манијак сасвим у праву и за да карбурација функционише ко што треба пожељно је да се све растури и очисти темељно.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Medoševac - Nis
  • Motocikl: Honda CBR 600 f3

Delovi pod brojem 8, 3 i creva oko njih......mala creva imaju "ulaz" ispod fara, i idu sve do iza filtera za vazduh, tu ima onaj ventil......

Screenshot_20191209_235828_com.android.chrome.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Medoševac - Nis
  • Motocikl: Honda CBR 600 f3

Pa vec sam napisao gore, motor je posle ciscenja svega ovoga od benzina super radio, medjutim opet vraca benzin tu

Majstor kaze da je problem u karburatorima, i zato sam mu ostavio motor da sredi karburatore ovih dana......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Medoševac - Nis
  • Motocikl: Honda CBR 600 f3

Da li je usla prljavstina pa zapusila ili je neki vakuum napravila pumpa....ko zna, javljam za koji dan......

To se sve desilo zato sto je vozen 5-6km sa slavinom na poziciju OFF....i j...m ti slavinu i ko je izmisli.....prvi put sam ostavio motor na OFF, i eto.....nikad problem nisam imao iako je stajala na ON i preko cele zime, ali djavo me ter'o da je zatvorim.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Zaglavljuje ti plovak na nekom od karburatora, moguce prvi, skoro pa isti problem sam imao na svom bivsem CBR-u.

p.s. Slavina I TREBA da stoji na "OFF" preko zime ili kad se dugo ne vozi, za to i sluzi,

u protivnom, moze da se desi da ti opruga u vakum membrani na slavini popusti, i ako ti karbovi nisu 100%  pusti ti gorivo u masinu, i kad je kresnes zariba ti sve zivo, radilica, lezajevi....

Zato treba periodicno ocistiti karburatore i slavinu, da se izbegne ovaj scenario.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Zaglavljuje ti plovak na nekom od karburatora, moguce prvi, skoro pa isti problem sam imao na svom bivsem CBR-u.
p.s. Slavina I TREBA da stoji na "OFF" preko zime ili kad se dugo ne vozi, za to i sluzi,
u protivnom, moze da se desi da ti opruga u vakum membrani na slavini popusti, i ako ti karbovi nisu 100%  pusti ti gorivo u masinu, i kad je kresnes zariba ti sve zivo, radilica, lezajevi....
Zato treba periodicno ocistiti karburatore i slavinu, da se izbegne ovaj scenario.
Кад се машина не креше дуже време славина на OFF а шрафови за дренажу на карбураторима отворени и карбови издренирани. Мислим да сам ово негде веч и написао.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

У оваквом случају узмете НЕШТО па чак и камен неки па нежно разлупате лончиче карбуратора. Често се иглице на пловцима наместе и стигнете кучи без много проблема. То не значи да проблем не постоји, значи само да сте имали срече :)

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Medoševac - Nis
  • Motocikl: Honda CBR 600 f3
On 10.12.2019. at 12:06, Krokodilo je napisao:

Кад се машина не креше дуже време славина на OFF а шрафови за дренажу на карбураторима отворени и карбови издренирани. Мислим да сам ово негде веч и написао.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

sta znaci duze vreme???

nedelju dana, mesec???

ja i preko zime palim motor, najduze mozda 15 dana prodje izmedju paljenja......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Најбоље је да га палиш бар два пута месечно па и једном недељно. Још боље ако си у стању да окренеш неки круг. Под дуже време мислим рецимо месец дана. Да не причам целу зиму до пролеча.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Medoševac - Nis
  • Motocikl: Honda CBR 600 f3

Upravo tako i radim, sa svim motorima sam tako.....kazem najduze vreme izmedju dva paljenja je 15 dana.....a cim je suvo i malo toplije vreme, okrenem krug......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja