Jump to content

Moto Zajednica

Spori alpski djir

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 448 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650

Dan +1. Novi Sad

 

Posto sam uzeo 2 nedelje godisnjeg odmora, mogao sam produziti put za jos 2 dana i vise istraziti Dolomite. Ili obici deo Jadranke. Ali, i pre nego sto sam krenuo na put imao sam zacrtan dan povratka. Maloj kumici je bio 2. rodjendan dan posle mog planiranog povratka. To je nesto sto stvarno nisam hteo da propustim :)

 

0-02-05-10d5f9da1cf57990346360466b0fb627c1d5091da091c0dfba2ad758436dbaab_1c6d9c27b22a11.thumb.jpg.b6bc2b21bf6b6910eec756017db5aa67.jpg


Lepo je motorom putovati po svetu, ali... neke stvari su ipak lepse.

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1613 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L
20 hours ago, maxx said:

Na vrhu "prevoja", skrecem levo i stajem na kafu. Tu me ceka odbor za docek. @DjordjeMijailovic sa porodicom :)

 

20190913_175103.thumb.jpg.391b086734ee1c5e9ea346e7fdc14465.jpg

Ovo je bio jedan od retkih momenata kada Vladislava nije bilo tesko cekati :D Posle ni cele ispijene kafe pojavio se strom iza krivine i skrenuo ka restoranu na vencu. Da, to je bio on, samo, jedna stvar mi je bila neverovatno neobicna, cak i sa tih 50m udaljenosti. Popeo je motor na brdasce, skocio sa njega hitro kao da ga je vozio 20 godina, a ne nepune dve. Bez jos uvek progovorene reci, razlika u iskustvu je bila upadljiva i neverovatna!

 

Sledeca kafa koja je popijena uz pricu je bila neobicno prijatna, valjda delimicno i zbog olaksanja sto je put izuzetno uspesno zavrsen bez obzira na okolnosti. Vec tada, na toj kafi, pocela je prica o sledecem samostalnom putovanju motorom. Ovaj put od pocetka verujem da ce se to putovanje zaista i desiti :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW F650GS twin (800)

Odlično,slike,putopis sve na mestu,kao da smo bili sa tobom.Nište lepše kad kreneš na put,iščekivanja,šta ćeš videti,gde ćeš  proći i šta doživeti ali to nekako sve brzo prođe. A taj ulazak u svoj grad posle duže ture je neopisiv,baš kako si rekao.I meni je tako bilo posle 9 dana Italije i odlaska u Mugello a pogotovo što me je čekao kući sin od godinu dana.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Lepo si prošpartao i lepo preneo...Ove solo vožnje mi uvek imaju neku posebnu crtu.

 

Samo napred u nove avanture :takoje:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650

Bravo! Pročitao sa zadovoljstvom - onaj muzej u Nemačkoj (sa Konkordom) stavljam pri vrhu liste.

 

Svaka čast i hvala na putopisu.

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 448 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650

Hvala svima na lepim komentarima :)

 

Takodje bih da iskoristim priliku da se zahvalim @abarth_maniac i @drumskalisica na korisnim savetima (datim u garazi pre nego sto sam posao na put) i @DjordjeMijailovic na podrsci (oko samog puta i ovog putopisa) :jee1:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1613 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Ne tako davno bio mi je rodjendan, a juce, sa malim zakasnjenjem sam dobio sjajan poklon od @maxx kojim je ova prica o alpskim djirovima konacno zavrsena (do sledeceg nastavka). U pitanju je knjiga sa tekstom sa oba putopisa.

 

Hvala @maxx !

 

IMG_20200404_192556.thumb.jpg.820050b70bf2bfc757e0c992268558e7.jpg

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja