Jump to content

Moto Zajednica

honda @ 150

Recommended Posts

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

za sada je ogoljen do cevi i zica,odluceno je da se saniraju plastike i skinu neki plavi plamenovi! pokusao sem i vrelim vazduhom originalne su sisle a te plave nikako kao da je sisla nalepnica i ostala stampa>:(:maloljut:. no kako god ide u istu boju nijanse kako ce sin :care: svoga transalpa farbati:Bandolero:!  do sada je bio masinski rad,sada krece "milovanje" :gaa:

20191212_194739.jpg

20191212_194828.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

sakupio sam neke slicice delova za hondu sto olaksava rastavljanje-sastavljanje,nije bas servisna ali kako zip podeliti  na forumu jer nije podrzavani fajl

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12218 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Napisi extenziju, naprimer

. jpg

Pa kad sačuvamo taj fajl na kompu, preimenujemo ga u. zip... 

Male prevare velikih majstora :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

paaaaa,ovaj sam ocistio. nije grejao jer je taj deo gore bio bas prljav,deo koji se pod dejstvom toplote koji gura iglu sam upaljacem proverio izasao 5mm. ostaje nada da sam ga zavrnuo kako treba,to cu ujutro kada se ohladi znati. za 4-5min je izgurao,a za koliko se vrne nazad tj ohladi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
paaaaa,ovaj sam ocistio. nije grejao jer je taj deo gore bio bas prljav,deo koji se pod dejstvom toplote koji gura iglu sam upaljacem proverio izasao 5mm. ostaje nada da sam ga zavrnuo kako treba,to cu ujutro kada se ohladi znati. za 4-5min je izgurao,a za koliko se vrne nazad tj ohladi?
Иначе саух прима директ струју из калема која је више од 12V зато цео процес је крачи и траје око 1,5 до 2мин. Толико траје и укључивање сауха при гашење мотора.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

 Толико траје и укључивање сауха при гашење мотора.

cek kada upalim saug je gore jer je hladan i tada je ler gas,tada se i pocinje grejati te polako gura iglu dole i zatvara ler gas! to sam danas proverio jos malo otvorio da duze traje ler jer nije hteo posle ta dva min da nastavi lepo da radi.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Тако је колега у вези сауха, лепо си сконтао а код пумпе може и силикон. Ако је гумица добро би било да ставиш нову(не мора да буде оригинал).
 

Како да уштелујеш лер: Загрејеш мотор, заврнеш шраф за ваздух до краја, заврнеш шраф за лер толко да некако ради у месту, полако одвчеш шраф за ваздух док не добијеш раван рад и највиши обртај, одврчеш шраф за лер до жељени режим рада. (све ово на централни штендер).

 

Ако је карбуратор исправан добичеш миран рад а на неких 10см даљине из ауспуха че да излази млак према хладан издувни гас. Ако је гас вруч у леру значи да је смеса или пребогата што осечаш и у ноздрвама или превише на ваздух. Није добро ни једно ни друго.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

taj sraf za smesu sam dok sam resavao karb odvrnu 1,5x i radi kako treba. prvo cu ga malo voziti pa tada podesiti za sada nek fercera ovako s obzirom da pre 2 nedelje nisam ni gas leptir mogao pomeriti sada je odlicno! danas je pala i probna voznja povlaci na kartkoj distanci do 80 a laaadno brrrrrrrrrr.

 

dada,bas tako hladan dim izlazi to je jos od starih majtora zapamceno a lepo sastavlja nije nemiran i ne ubrzava rad nasumicno.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

Za "Bumper" sprej su mi rekli da vunom predjem,al dosta mi je žuljanja. Isekao dva kruga,zumbom izvadio otvor kamena za flex ispalo i dobro. Cak i neka ogrebana mesta ako se malo zadrzi,budu poravnata! :jee3: Odradilo je i poravnavanje riseva na alu nosacu.

20200112_123357.jpg

20200112_125214.jpg

20200112_131017.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

Lidl set za poliranje,radi za sve pare. :jee3: Kofer se vratio sa peskarenja,ipak je dobio sprej za branike (nemam zivaca farbare,vise) i jednostavnije. 

20200118_160038.jpg

20200118_160042.jpg

20200118_161743.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja