Jump to content

Moto Zajednica

Do Kefalonije i nazad

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star

Pozdrav svima. 

Na poslu su mi blokirali sajt na kom upload-ujem fotke i do tada se smanila moja aktivnost ovde. Ja se zbog toga izvinjavam. Nemam zivaca da sedim za racunarom posle posla, ali me je ovo lose vreme nateralo da gledam snikme voznji motora. Pregledam i fotke sa raznih kracih i duzih tura, pa reko zasto ne bi podelio nesto i sa vama. :)

Pocetkom avgusta sam zatrazio godisnji i cilj mi je bio da idem u Grcku. Nisam znao gde cu tacno ici. Samo sam imao zelju da malo usolim dupe. Plan puta nije postojao ni kada sam uzjahao dragu. A drustvo za ovaj poduhvat nisam ni trazio jer sam zeleo da bude kao i prosle godine, da idem sam. 

 

O problemima koje sam imao pre nego sto sam krenuo, necu pisati. To je opisano u drugoj mojoj temi, pa da se ne ponavljam. Sve sto me je mucilo, resio sam u utorak, 6. Avgusta do podneva i motor je upaljen da se greje :)

jG6u3n6.jpg

 

Posto sam dosta vremena izgubio tog dana i nisam zeleo da prva pauza za spavanje bude negde u blizini kuce, resio sam da uzjasem autoput i iskljucim se negde kod Paracina. Da, polazak je iz Rumenke, okoline Novog Sada. Nazvao sam prijatelja Dejana iz sela Rtanj da vidim  ima li slobodnih soba il ibar prostora na livadi da mogu da zakampujem. Zelja mi je bila da se to vece popnem na Siljak i sacekam izlazak sunca. Nekako, to sada vec postaje tradicija i voleo bih jos dosta puta da se popnem na Rtanj.

Dejana sam zvao najvise zbog klope. Da znam da li moram da stajem negde i uzimam gotova jela jer znam da u okolini nema bas nekih restorana. Nisam imao oko cega da se brinem i vrlo brso, posle par sati, sam ugledao Siljak. 

41ABrnX.jpg

 

Pred sam ulazak u selo se nalazi cesma. Tu preporucujem svima da zastanu i dopune vodu jer je jako dobra. Kazu da je i lekovita, a ima i neka prica sa molekulima o kojoj ne bih da davim sada. Postoji snimak na youtube. Koliko je tacno, ne znam. Znam samo da se ja ne mogu napiti te vode i sto je vise pijem, sve sam zediji.

xKMX9KK.jpg

 

Sjajan docek domacina. Uz rakiju se povela interesantna prica koja je potrajala do vecere. 
7gsRb72.jpg z0R3DxE.jpg

 

Posle vecere sam se potrudio da odmah zaspim i namestio sam alarm oko 1. Zapakovao lampe, vodu i malo hrane i krenuo. Prvo sam zastao kod energetsog vrela da... da li bi se smejali ako kazem da sam zastao da bih zamolio Rtanj da me pusti gore? :)

9v3Kk1r.jpg 

 

Naostrio sam lampe i poceo sa pesacenjem. 

Ec0pueo.jpg

 

Uspon je bio naporan, kao sto je i bilo za ocekivanje. Dusa u nosu, otkucaj srca se cuje u onoj zili iza uha, na vratu. Mrak je, pa je tesko i skapirati gde se nalazis i koliko jos ima do izlaska iz sume, a posle i do Siljka. Jako interesantan momenat je bio kada sam izasao iz te sume i krenuo stazom prema Siljku. tada je ispred mene bio jedan veliki crn trougao. Nebo je bilo tamno plave boje, obasjano zvezdama i mesecinom. A Siljak je zaklanjao svu tu svetlost i kao nekai prolaz stojao ispred mene.

to je bio onaj momenat kada lokalni mestani prijavljuju NLO-e. A istina je da sam to bio ja sa mojim lampama :D
Posle uspona, sa energija se vratila. Prizor ulicne rasvete po gradovima (Bor, Zajecar, Boljevac...) je fascinantan. Zeleo sam da imam i malo oblaka, pa da dozivim i to da budem iznad njih ili da prolazim kroz njih. Verujem da ce mi to Rtanj priraditi neki naredni put. Ovaj put sam viseo samo malo magle i onda je par roze linija pocelo da se pojavljuje sa istocne strane. Ubrzo je cela ta strana neba primila narandzaste nijanse i prvi zraci sunca su poceli da se pojavljuju. Sedeo sam sve vreme na kamenu raznesene crkve i posmatrao. Svetla gradova su polako pocela da se gase. Zemlja je iz tamno plave prelazila polako u zelenu boju. Magla se na onih par mesta povlacila. U roku od sat vremena, ceo prizor je dobio totalno drugu dimenziju i opis. 

Bio bi red da sve to malo zacinim fotkama :)

XlmQ565.jpg

SA0WT9K.jpg

rZCNyos.jpg

I evo malo i mene. Kazu da je Rtanj odlicno mesto za jogu :D

rplYsKY.jpg

Jedino drustvo koje sam imao. Pozeleo sam tada da imam krila i spustim se tako lako u selo dole :D Cuo sam da je par nedelja kasnije neki novosadjanin i poginuo na slican nacin. Ja sam ipak stavio ranac na ledja i polako sisao dole. 

FqsdDqu.jpg

 

Ceo dan su popunili razgovori sa ljudima, prepricavanje dozivljaja sa njihove i moje strane i malo smo glumeli Robina Huda :D

xa42dT4.jpg

 

Posle vecere sam opet otisao do vrela i zahvalio se Rtnju na prelepom danu :)q4jQhzx.jpg

 

Lepo je tamo mesto i otici cu ovek da napunim baterije... 

BKMvYWS.jpg

Normalno, niam mislio u ovom kontekstu :) Ali da, i ove baterije sam napunio i spremio se za dalje. Ovo je bila i poslednja noc prespavana u krevetu. Dalje nisam zeleo da trazim ni jedan smestaj.  Zapakovao sam stvari na motor i primetio da mi je neko ukrao jednu kacigu, al sta sad da m uradimo. Nek ga sluzi u ljubavi i zdravlju. 

I oprostio se do Rtnja uz obecanje da cu doci opet cim budem mogao :)

hkL4Bhl.jpg

 

Ovo je jedina fotka rucka, tj. pljeskavice od mesa za peglanu kobasicu. :D Da, bio sam jako gladan i nisam razmisljao o fotkanju :D I pogodicete gde sam. da, u Pirotu :)

sNS8ieA.jpg

Poducen iskustvom od prosle godine, kada sam zalutao u deo Srbije gde je i Bog rekao laku noc i ubrzo zatim i pao sa motora.... jedno cetiri puta i dobro unistio motor i sebe, odlucio sam da pitam lokalce kako da dodjem do mesta koja su me zanimala. Zeleo sam da odem do Slavinjskog grla, pa zatim do vodopada Tupavica. Ubrzo su se na mom stolu nasle vojne karte koje su pratili razni dozivljaji i, naravno, objasnjavanja kako doci do tamo uz opis puteva. Sve mi je to bilo podnosljivo za mene i moju dragu :)

Usput mi jejedan covek ispricao kako je jos 60-ih i 70-ih bio u Novom Sadu. Ja tada nisam bio rodjen, pa ne znam. A i slabo poznajem istoriju gradnje Novog Sada. Covek kaze da je neki gradjevinski inzenjer i da je ziveo i nekim limenim barakama na Limanu. :D I tu ja povezem da je mozda Liman dobio ime po tim limenim barakama. Ima mi smisla skroz :D

Kada smo vec kod gradjevine, ovo su neki gradjevinski poduhvati u okolini Slavinje :)

RrfgACB.jpg

 

A ubrzo zatim i prelep jedan pogled koji aparat i fotka ne mogu da prenesu :)

AqTzDEo.jpg

Proveo sam neko vreme tu u prici sa nekim parom. Oni bas cesto dolaze tu i dosta ucestvuju u protestima protiv hidro elektrana. Kapa dole ljudima. 

 

Povratak nazad do centra sela, gde sam parkirao motor. Jako interesantna setnja od par km kroz uske ulice. 

fGUg55M.jpg

 

Uzjahao moga vernoga ata i nastavio dalje ka vodopadu. Tu sam cuo da me ceka oko 5 km puta po kamenju, ali sam cuo isto tako da nije strmo, pa sam se ipak odlucio da idem. Da je bilo strmo, parkirao bih ranije. Pinzgaueri, Lade Nive i ja sa Drag Starom :D To su vozila koja su taj dan prosla tim putem :D Bilo je prilicno struckavo i vozio sam prilicno polako (1. - 2. brzina).  Fotka je sa sutrasnjeg povratka, ali princip je isti :D

DpzPLVw.jpg

 

Mrak je vec poceo da pada i ja sam pozurio da namestim kamp. Cudno, sada dok ovo pisem, nosim istu majcu koja je na satoru :D Kupam se ja i menjam majce redovno, nemate frke :D datkota 4, sator za 4 osobe. Stvarno nemam pojma zasto vucaram toliki sator sa sobom, al ajd. 

bwQUC6u.jpg

 

Postoji jedan snimak koji sam napravio za potrebe instagrama :D Ocekivao sam da ce tu biti nekih kampera, pa da cu imati sa kim da pricam. Ispostavilo se da cu tu noc provesti sam ispod vodopada, tako da sam pricao sa telefonom i snimio par minuta "jutjuberskog" snimka. Ostalo vreme sam proveo uzivajuci u prirodi, svicima i u razmisljanju o smislu zivota i.... tako :)

 

 

Sledece jutro, i ako sam na snimku nenaspavan, vrlo brzo sam dosao sebi. Trebalo je samo da izadjem iz satora i pogledam u vodopad....

DBBjy4y.jpg

 

Problem kod fotkanja, kada ides sam, je u tome sto moras namestiti aparat na stalak i da bude na nekom stabilnom mestu. Da ne padne i ne slomi se. Podesiti ga na tajmer i onda u 5 sekundi dotrcati do mesta za fotkanje, a pritom izbeci klizanje po mokrom kamenju i lomljenje glave i na kraju izpozirati :D

ATf7AV7.jpg

 

Nakon dorucka, obilaska mesta i dopunjavanja baterija, zapakovao sam se i uputio nazad ka Pirotu. Sledeca stanica je bila neka majstorska radionica. Pukao je sissy bar od silnog cimanja po kamenju. Detaljnije o razlogu pucanja, opet, mozete videti u onoj temi koju sam vec naveo. Ta tema dodje kao servisna knjizica mog motora. 

98xz8Ha.jpg

 

Zao mi je sto sam zaboravio ime coveka. Opet, zahvaljujem mu se ovde jos jednom. Pricao je da je vozio motore. Sada popravlja dvotaktne masine i bicikle u Pirotu.

uEQZ6XW.jpg

 

Pomalo iznerviran sissy bar-om, pozeleo sam sto pre da vidim more. Seo sam na motor i sa jako malim pauzama, gotovo u cugu, otisao do Soluna, pa i jos malo nize. Do prve plaze koju sam nasao na netu, na kojoj je dozvoljeno kampovanje. To je ovde negde otprilike...

kdOilSN.png

 

Kao sto se na screenshot-u vidi, stigao sam negde oko ponoci. Granicu sam prosao lako jer... mi sa motorima stvarno idemo na zivce ovima koji cekaju uredno u redu :) Plasili su me ljudi dosta oko puta od grcke granice, pa ka Solunu. To nije auto put, ali ga Grci tako vode.I stvarno bezobrazno voze, ali sam brzo usao u fazon. Cak, moram reci da mi se i svidja kako voze. Brze, bezobraznije, ali nema kilavljenja kao kod nas u NS. Kazu da, kada bi novosadjani isli malo sporije, isli bi u rikverc. :D

 

Kostas mi je pokazao mesto za kampovanje i ja sam uzeo da sirim sator. Tamo sam primetio jako malo satora. Vecinom kamperi koji su lapo utabali zemlju da sam imao velike muke da zakucam kocie. Morala je raditi sekira. Tako da je piskav zvuk zakucavanja kocica poceo da nervira komsije :D Cuo sam gundjanje, ali morao sam i ja nekako da namestim mesto za spavanje :D Bio sam vec uveliko premoren.

gVy2xgT.jpg

 

Moje "flamingo" noge zanemarite. Takodje, zanemarite i njihovu belinu :D Samo skapirajte taj momenat uzivanja koji sam jedva cekao :) Zubor mora, plivanje i urlanje lokalnog prodavca kafe :D

80GpIkh.jpg

 

Kao za inat, uleteo sam na neko mesto koje je vise za porodice i nije bilo nekih mesta za izaci uvece. Preko dana takodje nije bilo puno toga za videti. Tako da sam jedan dan proveo na plazi, smarajuci konobarice. Moram priznati da sam se dobro napijo jer sam bukvalno ceo dan pijo :D Sledeci dan sam se vozio i obilazio okolinu. Nije bilo bas prijatno jer su mi noge izgorele, pa je bilo tesko menjati brzine :D

OCnBI16.jpg

 

Gledao sam gde bi dalje mogao ici jer ovo mesto ocigledno nije bilo za mene. Znao sam da drugar ide na Kefaloniju i pozvao me je da dodjem, ali ja sam zeleo da se zadrzim na istocnoj strani i da se mozda spustim do Atine, uz usputni obilazak plaza, pa da se onda vratim nazad. Bio sam kao klinac u Atini i ostala mi je u lepom secanju. 

Uglavnom, prelomno je bilo to sto vec neko vreme nisam sretao neko drustvo u koje bi se uklopio i sa kim bi pricao. Falilo mi je malo interakcije sa ljudima. Tako sa sam resio da ipak odem do Kefalonije. Jedini problem je bio trajekt koji ide dva il itri puta dnevno i rezervise se i po par meseci unapred. Bar za kola. Motore uglave tu ako ima mesta.. da, ako ima mesta. Nista nije sigurno. Odlucio sam da pokusam jer, i ako istanem zaglavljen na Lefkadi, bicu na mestu gde je vecinom mladja masa i lako bi se uklopio tamo. Video sam da ima i dosta kampova i sigurno bi imao gde da prespavam. 

Tak oda sam sledeceg jutra doruckovao i naspanerovao sve nazad na motor. Sada sam vec bio uigran i to sam radio za pola sata :D pravac Kefalonija :)

453bMlF.jpg

 

Ja ne volim auto put. Jako je dosadan. Ali takav mi je horoskop valda bio, pa se namestilo da je veci deo puta morao da se predje tako. Ovo sam isto smandrljao u cugu. Jeo na pumpama.  Moram da pohvalim dragu kako je sve ovo podnosila lepo. Ljubav moja :) Ona sedista, koja sam pretapacirao pre puta, su odlicna. Nisam ni malo imao problem sa dupetom. Jedino sto me je mucilo je vrucina, kada sam se isklucio sa autoputa i krenuo ka Lefkadi. Tada sam doziveo prosvetljenje. Tada sam skapirao zasto se ona serija zove Vruc vetar. :D Pa Surda zeli u Grcku, a vruc vetar je valda sinonim za grcku :D To sam skapirao tek kada je puhnuo u mene i kada meje znoj oblijao. 
Vozio sam u jakni i farmericama. Ispod farmerica sam imao zastitu ze kolena, a ispod jakne je bila samo majca. Nije ona crvena, zamenio sam je  :D Da, nemam neku pro opremu. Jaknu sam nosio samo zbog sunca. Kako bi je skinuo, poceo bi da gorim, a da ne osetim. To znate svi da je problem.U jednom momentu je poceo agregat da me greje jako jer taj vetar nije mogao da ga ohladi. Vetar je i mene pregrejavao i pijo sam vodu kao blesav. Obilazili su me motori i svi su vozili u majcama i sortsevima. Nisam kapirao kako ne izgore. Jako mucan deo puta je bio sve dok nisam video more i dok nije dunuo hladniji vetar koji me je odmah vratio u normalu. Opet, svaka cast mojoj vernoj ljubi na izdrzavanju tog pakla. To se u kolima ne oseti kad se napici klima :D

Ranac koji mi je bio na ledjima je dodatno doprinosio udobnosti. Sa njim bih se naslonio na ranac iza, naspanerovan na sissy bar i tako izvaljen vozio. Jako lep polozaj u kome sam mogao biti satima, a da se ne umorim. 
E, posle tog vetra, znojenja i svega, ranac je izazvao ojed na ramenima koji se spustao do pazuha. Gadna stvar koja je dodatno nervirala. Osecao sam se kao onaj mali iz filma Tito i ja. Ubrzo sam stigao u Lefkadu i otisao do pulta da uzmem kartu za trajekt. Prica je bila: Cekaj ispred kad dodje dtrajkt, pa ako bude mesta, pustamo te unutra. 

sedim i cekam trajekt. 

FhP5rCA.jpg

 

I srecom, bilo je mesta :)

of2fXLl.jpg

 

Par sati gledanja u talase i zalazak sunca mi je povratilo malo one potrosene nergije. Spasavala me je misao da me na drugoj strani ceka drugar i da cu njemu dati ranac sa ledja.

TQATQGK.jpg

 

Devojko u sukobu s' Titom :D

2kyJcys.jpg

 

Pri pristajanju je vec padao mrak. Prebacio sam stvari kod drugara i onda smo jos sat vremena vozili do drugog kraja ostrva, gde se nalazio kamp, a i njihov smestaj (on je bio sa devojkom). Rasirio sam sator kao profesionalac. Vadio kompas i gledao gde ce izaci sunce, pa kako ce to uticati na hlad u kom biu trebalo da se nalazi moj sator.

Vrlo brzo sam se nasao u vreci. Pogledao jos jednom moju dragu i pozeleo joj laku noc 

OuDxwV5.jpg

 

Sa prvim zrakom sunca, profesionalac biva pogodjen direktno u sator. prokuvao sam u momentu. :D Izleteo napolje jer me je jos nesto nerviralo, a nisam mogao da skapiram sta. Neke zabe. Nesto je kreketalo jako glasno. Posle sam cuo da su to neke bube i narednih 10-ak dana sam ih konstantno cuo. Uvece bi se primirile da bi u zoru nastavile sa kreketanjem. Pri dolasku kuci sam cuo pistanje u usima kao posle HC svirke. Ko voli tisinu, nek zaobidje Kefaloniju :D 

 

Narednih desetak dana sam proveo fotkajuci drugara i njegovu devojku :D Dobro, malo sam i ja pozirao :D

Ub9EGGf.jpg

 

Obilazili smo plaze po ostrvu vecinom kolima. Tako da sam malo odmorio od voznje. Normalno, nisam propustio nocne voznje po ostrvu i njegovim krivudavim putevima uz more :) Da, tamo se kacige i oprema ne nosi. Nema ko da kaznjava :) Da, znam sta cete reci. Kaciga se nosi zbog mene, a ne zbog kazne. Al zar nije lep osecaj kada stavite samo suncane naocare i osetite vetar u kosi i bradi :)

BLX4zmU.jpg

 

Plaze na ostrvu su stvarno lepe. Ja ne volim dosadne plaze bez i jednog kamicka. Volim stene oko kojih se moze snorkovati i roniti. 

whFQxPs.jpg

 

Ova pecina je bila posebno interesantna :D

Kq7aJLj.jpg

 

Posle tih desetak dana uzivanja, trebalo je ici i kuci. 
Ostao sam do samog kraja i vise nije bilo zafrkancije. U subotu sam krenuo nazad i planirao u nedelju da stignem doma jer se u pondeljak vec radi. Ista procedura sa trajektom. sacekao sam prvi koji je bio, pa ukoliko tamo ne bude mesta, uhvatio bih sledeci. Ali ovaj put nisam izgoreo u povratku :) Skinuo sam jaknu. Vozio u 3/4. I namazao se kremom za suncanje!!!! :D Prelepo je bilo tako voziti. Nista mi nije smetalo. :)

 

Stizem predvece u Solun i tu odesdem u smestaj koji sam nasao preko Airbnb. Svu opremu za kampovanje sam predhodno ostavio drugaru da dovuce kolima. Resio sam da nadalje to ne koristim. Zeleo sam krevet :D Odleso sam kod neke bajlkerke koja mi je pozajmila i njen katanac za motor. Svaka cast zeni :)

ypRD0wF.jpg
Imao sam vremena da to vece obidjem Solun. Kupio, normalno, giros za veceru. :)

E9FecRp.jpg

Naleteo na Cannabis Shop i odusevio se kao malo dete :D

nqbYS6R.jpg

 

I uvece izlazak u lokalnu kafanu :)

k4UcIyc.jpg

 

Pravda za Jorgosa (samo na grckom)

gqBzjqN.jpg

 

Izjutra sam se potrudio da vec oko 7-8 budem na putu. Granica je opet prosla glatko. Neki nas lik je uzeo da prdi zbog mog preticanja ogromnog reda. Dobio je srednji prs u znak postovanja :)

 

Nisam direktno isao kuci. Zastao sam opet u blizini Rtnja. Vukao me je opet. Sada sam ga gledao sa druge strane. Iz borove sume u blizini Soko Banje. :)

Ovo je ta suma, ali ne mogu naci fotku Rtnja. Moracu opet ici, pa da napravim :)

fTNhjIO.jpg

 

I onda dolazak kuci. 

Na ulasku u selo sam obrnuo 50k, sto mu dodje oko 20 i kusur hiljada km voznje sa njom :)

fsoM5OW.jpg

 

Zvake sam poneo na posao jer sam znao da ce taj ponedeljak biti tesko odraditi. 

Zfptdhq.jpg

A zatim i pozadinu namestio tako da me podseca na ovu lepu voznju :)

cQa7tJF.jpg

 

Toliko od mene za sada :)
Ostaje jos da okacim snimak. Bice vrlo uskoro. 
Uzdravlje :)

  • Sviđa mi se 19
  • Hvala 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star

Hmm.. Nece slike da prikaze.. Hajde, resicu to sutra. Sada me mrzi. Trebalo je i ovo pisati :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2808 postova

malo me podseća na moj put ali samo do lefkade.Išao sam istom trasom ko i ti.Ali prvi put još 1998 preko trikale l larise meteora i janjine.Ono je prava avantura od vožnje meteori metsovo janjina starim putem.Svima preporučujem .Svaka krivina se završava iza tvojih ledja.

Što se tiče limana to je udolina u dnu reke zbog kojeg se usporava tok pa i reka teče unazad.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star
11 hours ago, sasa ns 1 said:

malo me podseća na moj put ali samo do lefkade.Išao sam istom trasom ko i ti.Ali prvi put još 1998 preko trikale l larise meteora i janjine.Ono je prava avantura od vožnje meteori metsovo janjina starim putem.Svima preporučujem .Svaka krivina se završava iza tvojih ledja.

Što se tiče limana to je udolina u dnu reke zbog kojeg se usporava tok pa i reka teče unazad.

Sledeci put cu se malo informisati o putevima i lokacijama. Ovaj put sam isao bas na slepo. Nisam znao n id ali imaju mesta za kampovanje, a prilicno umoran sam stizao na te lokacije i da nije bilo mesta, spavao bih u parkicu naslonjen na motor :D 

 

11 hours ago, lestra said:

Kakve su zvake? :jee:

Zvake su odlicne :D ono zeleno sto se vidi su stvarno komadici veselice. Nemaju puno THC-a, Vise CBD, al da ne pisem puno na tu temu sada ovde. Ne znam koliko je pametno :D 
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09
Pre 1 sat, NoX2SR je napisao:

Zvake su odlicne :D ono zeleno sto se vidi su stvarno komadici veselice. Nemaju puno THC-a, Vise CBD, al da ne pisem puno na tu temu sada ovde. Ne znam koliko je pametno :D 

Aktuelno je ne sekiraj se:jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star

Mislim da politicari mnogo grese tako sto selektivno dozvoljavaju uzgoj marihuane. :D  Ona treba da se dozvoli u medicinske svrhe. Tada ljudi ne bi pusili krs, nego ovako nesto. Placali bi pdv za to i nasa ekonomija bi imala koristi.  

Hose Muhika, kada je dosao na vlast u Urugvaju, jedna od prvih stvari je bila legalizovanje marihuane. Upravo iz ekonomskih razloga. 

Licna iskustva ostavljam za sebe :D 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star
On 12/11/2019 at 12:43 PM, MaxiS said:

Isao si trajektom Nidri-Fiskardo??? Koliko je za motor? I ako znas, koliko je placao tvoj prijatelj za auto?

da, bas tim sam isao, ali ja se cene ne mogu bas setiti. Mislim da je oko 40-ak e bila. Ili 20, pa u oba pravca 40. Za auto mislim da je u jednom pravcu 70, ali opet nisam siguran. Provericu sa drugarom. On to pamti sve. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1326 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Ok. Hvala. 

Bio sam na Lefkadi, i isao na Kefaloniju turistickim brodom. Odusevila me. Sledece god planiram Ili Kefaloniju ili Peloponez. Kolima. Pa cisto da sklopim kockice :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1138 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
On 10.12.2019. at 14:22, NoX2SR je napisao:

Mislim da politicari mnogo grese tako sto selektivno dozvoljavaju uzgoj marihuane. :D  Ona treba da se dozvoli u medicinske svrhe. Tada ljudi ne bi pusili krs, nego ovako nesto. Placali bi pdv za to i nasa ekonomija bi imala koristi.  

Hose Muhika, kada je dosao na vlast u Urugvaju, jedna od prvih stvari je bila legalizovanje marihuane. Upravo iz ekonomskih razloga. 

Licna iskustva ostavljam za sebe :D 

Svaka cast na pisanju i slikama:takoje:,ja kad bih dosao na vlast prvo legalizovanje prostitucije i marihuane i milina,sve regulisano,makroi sjebani,dileri sjebani,porez ide...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star
On 12/15/2019 at 1:26 PM, MaxiS said:

Ok. Hvala. 

Bio sam na Lefkadi, i isao na Kefaloniju turistickim brodom. Odusevila me. Sledece god planiram Ili Kefaloniju ili Peloponez. Kolima. Pa cisto da sklopim kockice :)

Nema na cemu. Zelim lep provod, kada do toga dodje , ko zna, mozda se i sretnemo tamo sledece godine jer se i meni jako svideo taj deo.

 

On 12/15/2019 at 9:21 PM, Zivko said:

Grcaka , Grcka nepresusni izvor inspiracije za voznju motora. Iliti Grcke nikad dosta. 

Slozio bih se u potpunosti :)

 

 

57 minutes ago, piki said:

Svaka cast na pisanju i slikama:takoje:,ja kad bih dosao na vlast prvo legalizovanje prostitucije i marihuane i milina,sve regulisano,makroi sjebani,dileri sjebani,porez ide...

:takoje: Thanks. :)

I delim misljenje po pitanju legalizacije :D Dati ljudima slobodu kao za alkohol. Hoces li biti alkoholicar/narkoman ili ces povremeno popiti jednu kvalitetnu rakijicu. Recimo dunjicu :) Kada bi se legalozovalo, lakse bi se i u tom pogledu dolazilo do kvaliteta, kao sto je u Grckoj slucaj. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star

Da, zeleo sam da podelim jos jedno iskustvo koje se desilo na putu i mislim daje jako bitno. 

Toko voznje kroz onaj pakao, kada je vreo vetar duvao u mene, doslo je do jos jednog problema koji.... koji bi bas tesko hendlovao jer sam dosta mladji. Pocela je da mi se duva baterija na telefonu. Imam iphone se. On ima aluminiumsko kuciste i rasklapa se tako sto se ekran odsrafi i podigne. Ekran drze dva srafa na donjoj strani i dve zabice sa gornje strane. Ima i par sa strane, ali nisu bitrne. Zasto pricam ovo? 
Zbog jakog aluminiumskog kucista, ekran je taj koji trpi duvanje baterije. Poceo je da se savija i jedno 4 mm dobio stomak po sredini. Ja nisam mogao da verujem da moze tako da se savije, a da ne pukne. I to pucanje je moglo da mi napravi problem. Tako da sam, kako sam to primetio, nozem uspeo da odvrnem dva srafa koja drze ekran i otvorio telefon. Koristio sam ga tako polu-otvorenog i ulepljenog duck tape-om :D  U kefaloniji sam imao srece da nadjem servis i za 40e zamenim bateriju.

 

Ja spadam u ove novije generacije, koje su se rodile sa tehnikom i bas sam primetio da imam poroblem kada tako neka tehnika zakaze. Mozda je i trebao da pukne, pa da stekem malo i tog iskustva, koje bi za mene bilo skroz HC. 
Jos kada sam krenuo u srednju, iz moje ciste radoznalosti kako to radi, sam instalirao Garmin na telefon i tako se setao po gradu. Kao posledicu za to imam problem da ja i sada ne znam Novi Sad po imenima ulica i nemam pojma kako da odem na neka mesta bez GPS-a. 

Gubitak jedinog telefona u sred Grcke, bio bi veliki problem. Tako da ci za sledece putovanje definitivno nositi jos jedan zamenski telefon. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star

Dok sam ovo pisao, setih se jos jedne stvari. Ne bi me brinuo toliko crknut telefon. Snasao bih se nekako. Samo bi cesce stajao da gledam kartu. Ne bi imao luksuz da mi Siri prica na slusalicu kuda da idem i sve to uz kul muziku. 

Sta raditi ako se probusi guma? To je jedina stvar koja moze da me iznenadi i da mi napravi dosta muka. 
Da li je imao neko to iskustvo i kako hednlovati? Btw, imam unutrasnju, ako nesto znaci za neki buduci savet koji cu dobiti :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Gledao sam negde jedan snimak al ubij me sad ne mogu ga naci. Dva lika u pustinji menjaju na gsu (ako se dobro secam) gumu. Pomocu nogara drugog motora i jednostavno sile koja pritiska gumu skida i menja. Ne znam da li ti je tubeles al ako jeste onda samo onaj repair kit i vozi dalje. Kod nas sa unutrasnjim je sex na suvo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
20 minutes ago, NoX2SR said:

Dok sam ovo pisao, setih se jos jedne stvari. Ne bi me brinuo toliko crknut telefon. Snasao bih se nekako. Samo bi cesce stajao da gledam kartu. Ne bi imao luksuz da mi Siri prica na slusalicu kuda da idem i sve to uz kul muziku. 

Sta raditi ako se probusi guma? To je jedina stvar koja moze da me iznenadi i da mi napravi dosta muka. 
Da li je imao neko to iskustvo i kako hednlovati? Btw, imam unutrasnju, ako nesto znaci za neki buduci savet koji cu dobiti :D 

Ja jedan koristim za navigaciju a drugi u dzepu, plus je gospodja uglavnom sa mnom pa imam i njen, al nosi rezervi ako mozes uvek

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star
1 minute ago, drmilan_ said:

Gledao sam negde jedan snimak al ubij me sad ne mogu ga naci. Dva lika u pustinji menjaju na gsu (ako se dobro secam) gumu. Pomocu nogara drugog motora i jednostavno sile koja pritiska gumu skida i menja. Ne znam da li ti je tubeles al ako jeste onda samo onaj repair kit i vozi dalje. Kod nas sa unutrasnjim je sex na suvo

 

Pa predpostavljam da je muka kada se to desi. Jednom ce doci i do toga, pa bih zeleo da budem sto spremniji. Nosim sa sobom dva ona spreja za gume, ali nemam pojma kako bi to radilo posao. 
Ono sto znam je da se ni slucajno ne sme voziti. Jednom mi se probusila guma kada sam isao na posao. I primetio sam da je sama guma dovoljno jaka da ostane u tom obliku da mogu da vozim lagano. I otisao sam par ulica do pumpe sa potpuno praznom gumom. Probao da naduvam i onda skapirao da sam odvalio ventil unutrasnje. 

Za skidanje bilo kog tocka mi treba jako puno alata koji nema sanse da mogu da vucem sa sobom na put. 

 

5 minutes ago, drmilan_ said:

Ja jedan koristim za navigaciju a drugi u dzepu, plus je gospodja uglavnom sa mnom pa imam i njen, al nosi rezervi ako mozes uvek

Tako ce i biti ubuduce. Ovo je bila dobra opomena sta moze da se desi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2808 postova
Pre 10 sati, drmilan_ je napisao:

Ja jedan koristim za navigaciju a drugi u dzepu, plus je gospodja uglavnom sa mnom pa imam i njen, al nosi rezervi ako mozes uvek

papir kolega papir.Uzmeš kartu,mišelin rut još bolje i napišeš SVAKO SELO USPUT KAKO NAILAZI.Samim tim si već dosta naučio o putu ,stranama sveta itd.Kad se nalaziš u realnom prostoru otprilike uvek imaš prestavu gde si i GDE TREBA DA IDEŠ.Recimo na dole -jug .Ako ideš duže vreme tako ,uredu čim kereneš recimo mnogo nadesno odma se pali lampica.Moj izlet po rumuniji je bio na taj način .Na tank torbu u providan deo za kartu staviš spisak a može i kartu i svako malo pogledaš.Navigaciju nisam nijednom uključio.

Kako smo mi malo stariji nekad putovali ,pa lepo i komotno.Kad neznaš vidiš nekog pa pitaš.Navigacija je stvarno prava pomoć je po velikim gradovima,ali ni to nije nerešivo.Zadnji put sam bio u Budim pešti pre 10 godina i obišao ceo budim ipeštu orijentirajući se samo prema stranama sveta.

Što se tiče ajfona neki raniji modeli nisu dobro radili na hladnom,iako pod ženskim grudima i nije tako hladno.Ali na minus 10 u jakni ajfon nije radio a moj obični glupavi ko lud.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja