Jump to content

Moto Zajednica

Novi akumulator - koja tehnologija?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Imam Sprint Challenger 250cc, kopija Yamahe Virago. Crkao mi je akumulator i treba da kupim novi. Zanima me da li mogu da stavim AGM ili mora konvencionalni?

Inaće, akumulator je 12V 9Ah. Voleo bih da izbegnem klasični da bih izbegao održavanje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Sigurno da može AGM, samo nađi da bude približnog kapaciteta i dimenzija (da može da stane umesto starog).

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
43 minutes ago, qwerty12345 said:

 

Inaće, akumulator je 12V 9Ah. Voleo bih da izbegnem klasični da bih izbegao održavanje. 

Izbeci ces samo dolivanje vode.

Redovno dopunjavanje trazi svaki.

Uzmi i neki pametni punjac (oko25€).

Znam da ti je mnogo ali veruj da vredi.

Baterija koju drzis na tom tipu punjaca izdrzi po 4-5 sezona.

Bez njega, obicno oko 2 sezone.

Ako i toliko.

Inicijalno jeste mnogo kada das za akumulator 30€ pa za punjac jos 25€ ali se dugorocno veoma isplati.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 8 minuta, qwerty12345 je napisao:

Još jedno pitanje, koliko jak akumulator da uzmem, mislim na startnu snagu - amperažu. Ima ih od 130 do 180.

Završićeti posao bilo koji.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

bolje je jače ali samo pd uslovom da može altenator pravilno da ga dopuni.Recimo stojadin ima 34ah fabrički.Svi kažu da 55 .On jeste rači prve 3 godine ali nikad nije dovoljno napunjen pa je pri kraju eksploatacije gori od onog slabijeg.Zato treba stavljati onaj što preporučuje fabrika.

TRAJNOST AKUMULATORA JE USLOVLJENA STALNOM MAKSIMALNOM NAPUNJENOSTI.

Nekad dok je aku trajo 10-15 godina to je gubilo na značaju ,a danas dal ti traje2,5 ili 5 godina nije isto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 7 minuta, sasa ns 1 je napisao:

bolje je jače ali samo pd uslovom da može altenator pravilno da ga dopuni.Recimo stojadin ima 34ah fabrički.Svi kažu da 55 .On jeste rači prve 3 godine ali nikad nije dovoljno napunjen pa je pri kraju eksploatacije gori od onog slabijeg.Zato treba stavljati onaj što preporučuje fabrika.

TRAJNOST AKUMULATORA JE USLOVLJENA STALNOM MAKSIMALNOM NAPUNJENOSTI.

Nekad dok je aku trajo 10-15 godina to je gubilo na značaju ,a danas dal ti traje2,5 ili 5 godina nije isto.

Kolega, pomešao si kapacitet akumulatora i "udarnu" struju akumulatora. 

A i inače ovo tvoje tumačenje oko kapaciteta akumulatora i snage alternatora baš ne "pije vodu" u potpunosti.:)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4302 postova

Koja je ovo marka sta je ovo? Valjda je ova firma http://www.mhb-battery.com/index.php?lang=en

 
69867927_5c04400e6b5ac6-17159219bpm-olov
WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

BPM olovna VRLA AGM baterija 12V 14Ah 10Hr oznake YTX14-BS. ...



Vidim da je cena niska za agm akumulator...najjeftiniji kiselinski Exide, sa kojim do sada nikad nisam imao problema je 4500.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4302 postova

Koja je razlika izmedju klasicnih akumulatora i UPS npr? 

WWW.SVEBATERIJE.NET

Cena 3.990,00 din, Baterija 12V 18Ah, višestruka primena UPS Baterija 12V 18Ah, isporuka odmah.

 

Pitam cisto iz znatizelje jer sam davno vozio na ovakvu slicnu bateriju citavu sezonu bez problema. Jedini problem je bio taj sto je bila 7,2Ah umesto potrebnih 14Ah pa je bilo ako ne sastavi bar iz druge, nema paljenja. Na njima jedino ne vidim oznaku za startnu snagu.

 

Takodje primetim da su  jeftinije od klasicnih akumulatora i jedino sto mi pada napamet je to jer je potraznja dosta manja zato sto  ne crkavaju cesto kao auto/moto, nisu izlozene minusu i velikim plus temperaturama itd. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Ovo i mene zanima. Skuter sam kupio sa ovakvom baterijom, 12v 14ah. Tako vozio 2 god i onda sam kupio obican kiselinski akumulator 12v 14ah. Taj kiselimski je crko posle godinu dana, garanciju mi ne priznaju, odnosno odnesem, napune kazu sve u redu i vrate mi, to naplate 260din, akumulator radi par dana i opet se isprazni.
Vise sam odustao od toga. Doduse skuter mi ne puni bas kako treba ali dobro.
Staru bateriju kupljenu 2015 godine i sada koristim u manjem skuteru od 50cc, pali mi na minusu bez problema, koristim ga zbog posla svakog dana. Sada bas gledam koji akumulator da kupim za veliki skuter, posto inace planiram prodaju, gledam da opet to bude kiselinski akumulator, da ako prodam skuter ne kazu kako muljano i prepravljano, inace bih definitivno kupio bateriju kao sto je bila, kod mene se bolje pokazala a u cemu je razlika ja ne znam.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4302 postova
2 minutes ago, Darko SB said:

Ovo i mene zanima. Skuter sam kupio sa ovakvom baterijom, 12v 14ah. Tako vozio 2 god i onda sam kupio obican kiselinski akumulator 12v 14ah. Taj kiselimski je crko posle godinu dana, garanciju mi ne priznaju, odnosno odnesem, napune kazu sve u redu i vrate mi, to naplate 260din, akumulator radi par dana i opet se isprazni.
Vise sam odustao od toga. Doduse skuter mi ne puni bas kako treba ali dobro.
Staru bateriju kupljenu 2015 godine i sada koristim u manjem skuteru od 50cc, pali mi na minusu bez problema, koristim ga zbog posla svakog dana. Sada bas gledam koji akumulator da kupim za veliki skuter, posto inace planiram prodaju, gledam da opet to bude kiselinski akumulator, da ako prodam skuter ne kazu kako muljano i prepravljano, inace bih definitivno kupio bateriju kao sto je bila, kod mene se bolje pokazala a u cemu je razlika ja ne znam.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 

Po onome sto sam ja mogao da iskusim za godinu dana upotrebe, nikakve. Motor je palio, radio sasvim normalno, nikad nikakvih problema. Nemam pojma ni koliko je bila stara ta baterija, dobio sam je od starca za dz, on je koristio za svetlo u lovu itd. Posle kada sam uzeo drugi zbog jacine, taj sam mu vratio jer je i dalje bio ispravan. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4302 postova

Juce ispran nekoliko puta, opet na punjenju. Danas opet ispiranje, i onda ide gorka so. Vruca voda, mesanje gorke soli sa njom, sacekam da se ohladi. Sipati unutra i na punjac. 

Jutros je napon bio 13,1V, mislim da ga puni do 13,5 ili 13,8V pa ga onda gasi. 

 

Nakon toga mozda jos jednom ponovim proces i onda ispiranje sa destilovanom, dobro ocediti i sipanje akumulatorske kiseline unutra (posto sam prvobitni elektrolit izbacio), punjenje i onda test.

 

Cisto sumnjam da cu bilo sta napraviti ali eto malo zanimacije. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja