Jump to content

Moto Zajednica

BMW R 850 RT pitanja

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 416 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Dakle, sta znate, mozda neko ima iskustva, vredi li... i sve ostalo.

 

Nemoj da te čuje skupina BMW ljubitelja i vlasnika sa foruma... Vredi li? ...Bogohuljenje  ;) ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Inzuma 250

Ja trenutno vozim BMW R1100RT, koji je vizuelno potpuno isti kao gore pomenuti 850RT.

Mogu ti reći da udobniji motor nisam vozio.Počev od položaja vozača, širine i udobnosti sedišta, položaja nogu, pa sve do zaštite od vetra elektro-pomičnim vetrobranom.Kad ga uporedim sa drugim motociklima koje sam vozio, nije mi jasno kako me do sad vetar nije ubio :). Sve je uradjeno po meri vozača, čak i težina motocilkla nije zabrinjavajuća, kao što na prvi pogled izgleda.Vrlo je okretan i pri malim brzinama.Jedino što mi se ne sviđa je to da se ljulja pri turiranju i što u krivini pri dodavanju gasa pokušava da se ispravi, al' kažu da je to karakteristika boxer motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Ja samo znam da je uputstvo za servisiranje motora isto za 850 i 1100 modele.

A pitanje je stvarno bogohulno... ja sam u temi o R 1100 GS-u pitao: šta mislite :) Time sam izbegao prozivke  ;D ;D ;D

 

Jesi ti to probao da voziš Wulfy?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ajd oni (vlasnici) to da priznaju a vi sto ne mrzite BMW (kombajn??) da se okanete i da ne trujete svaku BMW temu? To sto nije smak sveta to sto ljulja oni vec mesecima pricaju, konacno si i ti dosao do toga. I to je neki napredak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

Ja trenutno vozim BMW R1100RT, koji je vizuelno potpuno isti kao gore pomenuti 850RT.

Mogu ti reći da udobniji motor nisam vozio.Počev od položaja vozača, širine i udobnosti sedišta, položaja nogu, pa sve do zaštite od vetra elektro-pomičnim vetrobranom.Kad ga uporedim sa drugim motociklima koje sam vozio, nije mi jasno kako me do sad vetar nije ubio :). Sve je uradjeno po meri vozača, čak i težina motocilkla nije zabrinjavajuća, kao što na prvi pogled izgleda.Vrlo je okretan i pri malim brzinama.Jedino što mi se ne sviđa je to da se ljulja pri turiranju i što u krivini pri dodavanju gasa pokušava da se ispravi, al' kažu da je to karakteristika boxer motora.

 

Evo ne trujem nista i obrisan mi je post bez razloga. Samo zelim da skrenem paznju na realnu konstataciju koju je kolega rogec izneo, i cestitam mu na iskrenosti i postenju.

 

Nikog nisam ni prozvao ni vredjao a ni zapocinjao svadju ili bilo sta slicno. Samo sam hteo da istaknem jedan lep gest koji je kolega rogec ucinio, jer samo istinom cemo se medjusobno pribliziti i nastaviti dalje na obostrano zadovoljstvo.

 

P.S.

"Junastvo je braniti sebe od drugog, a cojstvo druge od sebe"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

u sustini isti kao moj bivsi rt 1100,samo sto ima oko 70hp,udoban,veoma stabilan,neznam dali ima abs i stelovanje prednjeg vetrobrana,,nema nikakvih turbulencija prilikom naginjanja u krivinu,neznam dali se kao na 1100 steluje visina sedista i nagib,ali motoric je prva liga,neces se pokajti ako ga uzmes,,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

h8DGR_r850rttitansilver35415ble6.jpg

 

Deluje jako udobno. Da li su koferi serijski ugradjeni na svakom? Otkrio sa da nemam dovoljno mesta za stvari na motoru...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

Nesumnjivo odlican motor za putovanja. Verujem da je udobnost na visokom nivou kao i zastita od vetra a koferi mu deluju uskladjeno. Koliko mogu da vidim motocikl nije nizak i sigurno moze i po makadamu ako je to potrebno. Bemveov pogodak tacno u metu sto se predvidjene i stvarne namene tice. Bez dezavuisanja. Pozdravljam!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Sto se tice izgleda, za moj ukus motor izgleda savrseno.

Bio sam u velikoj dilemi GS ili RT. GS je preovlado iskljucivo zbog losih puteva , koje moram da predjem da bi stigao do nekih mesta, a  to je

mozda nekih 10% - 20% kilometraze.

Ali kad pomislim na dugo i udobno putovanje u dvoje, sa sve masinom za ves u prtljagu.................RT je RT.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

da pojasnim ovaj R850RT se isuvise kratko proizvodio tako da je dosta rijedak. Za R1150RT ne sumnjam da je dobar, zapravo odlican putni motocikl:

 

No, interesuje me zasto je ovaj imao kratku karijeru? Isuvise tezak za tu kubikazu (mislim na obrtni moment) ili jednostavno kupcima BMW-a nije bio dovoljno veliki pa ga i nisu kupovali u dovoljnim kolicinama.

 

Mozda je bolje razmisljati o R850R (sa tim imam licnog iskustva) ili o vecem bratu. Nekako na papiru ovaj R850RT djeluje kao ,,pogodak u sridu''.

 

Neka moja glasna razmisljanja.

 

P.S. Svakom RT-u bocni koferi dolaze u seriji, za top-case se doplacuje  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Multistrada 950S

uvek sam voleo pandurske bele ladje na dva tocka pa mi se tako i ovaj mnogo svidja

 

 

jeste da cilindri donekle kvare sklad u vizuelnom smislu ali ipak je mnogo lep a sigurno i veoma udoban, dovoljno brz i kvalitetan motor

 

sorry za off, ja nemam nikakvo iskustvo sa njim ali bih voleo da ga imam :)

 

 

ps. sa GT varijantom narocito  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

eeeeee, a da je LT? Mada i RT ne fali nista, savrsenstvo za putovanje.

 

Kad pomoslim da moram da polazem za C kategoriju da bih ga vozio, prodje me volja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Sunshine State - HERZEGOVINA N 42°42.757' E018°20.748'
  • Motocikl: Yamaha XT660ZA, BMW C-400X , Kymco People S 504T

Wulfy, brate ako si namjerio da ga kupiš odabir je pravi ne znam po pitanju cijene kako stoji jer ja sam se bazirao na K liniju, ali opet ponavljam

u svakom pogledu pravi izbor kako u pogledu pouzdanosti ,sigurnosti u vožnji i najvažnije ako ga čuvaš minimalan gubitak tržišne vrijednosti.

Samo obavezno razmisli o ovome NE KUPUJ GA BEZ ROL-BARA jer svaki pad sa nogare ili bilo koji drugi pad vodi u mogući lom glave motora, i mislim da većina ima ABS tako da se potrudiš pa ga kupiš i sa ABS-om.

Nadam se da ćeš to nabaviti do moto-skupa u Trebinju 13,14 i 15 JUNA i da ćeš sa njim doći na skup bar tebi nije daleko iz Budve poziv važi i za sve ostale bajkere održaće se na istom mjestu kao i do sada, a ulaz i kampovanje za sve bajkere je besplatan.

P.S. pošto vidiš imam već podosta motora ja sam zbog finansija razmišljao o nabavci R-80RT jest da je stariji ali je mislim dobar motor i znam da se u Njemačkoj mogu naći savršeno očuvani nego ne znam po pitanju uvoza u Crnu goru jeli to za motore ograničeno godinama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Sunshine State - HERZEGOVINA N 42°42.757' E018°20.748'
  • Motocikl: Yamaha XT660ZA, BMW C-400X , Kymco People S 504T

Prema mojim saznanjima ovaj se motor proizvodio od 1996 pa sve do 2005 god. a evo i linka za informaciju

 

          http://www.bmbikes.co.uk/specpages/R850RT.htm

 

ali nažalost nema podatka u koliko ih je komada proizvedeno bar ja nisam uspio da nđem dok za druge BMW ima podataka o broju proizvedenih

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Imam priliku za jedan ocuvani policijski primjerak (1999 godiste), znaci crash-barovi ukljuceni  ;) no, vizir nije ukljucen i nesto plastike na tom djelu (razlog zbog cega je rashodovan je pad).

 

Interesuje me prepravka sjedista i jos par sitnica oko djelova (konkretno ovome je otisla pumpa od goriva). Dostupnost, ili su cjene uhuhhuuu

 

Sto se farbanja tice, u pocetku bih ga vozio bijelog

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Sunshine State - HERZEGOVINA N 42°42.757' E018°20.748'
  • Motocikl: Yamaha XT660ZA, BMW C-400X , Kymco People S 504T

E što se tiče dijelova nema ništa kod BMW-a da je nedostupno ili da se nemože nabaviti ,sve brate ima pa taman da je

proizveden 1930 i neke to su iskustva sa ljudima koji su ih onako stare restaurisali pa kad oni kažu da su svaki dio motora i

motornog sklopa uspjeli poručiti i dobiti znači ti tek nemaš problema za tvoj 1999god oni su to uglavnom dobavljali preko

ovlaštenog dilera RADULOVIĆ-BMW i sva iskustva su pozitivna.

Za cijene ti ne ynam koliko košta plastika sa strane i koja ti fali, a za pumpu novu sa benzinskim filterom cijena bi trebala

da je negdje oko 100Eur, mada bi ti ja savjetovao ako imaš nekoga u njemačkoj da ti to skupa sa njim pokušaš kupiti

na EBAY.DE (EVO LINKA -http://fahrzeugteile.ebay.de/?_trksid=p3907.m21) PA ONDA IDI NA (Motorrad- & Kraftradteile )

a koliko sam skonto ti dobro znaš njemački tako da ćeš tu naći sigurno ili novu ili polovnu ispravnu jedino što ti moraš tražiti

a neko ko ima adresu i ko je registrovan na Njemački ebay.de da to kupi a vidićeš imaš i sve plastike da nađeš tako malo se potrudi

da to potražiš ali naći ćeš sigurno.

A za lakiranje bitna je samo dobra priprema, a kod nas ih u trebinju ima koji to vrhunski pripremaju za farbanje i još

500 grama boje u setu bezbojni i učvršćivač itd.. to ti je oko 40 Eur.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

he, he, upravo sam dosao od njega i vidio i ,,civilizovani'', a i onaj sa ,,lubenicom'' umjesto agregata...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Pumpa za gorivo odgovara sa BMW automobila, koje imas rashodovane po auto-otpadima. Provereno je, ugradjena je i radi (kod prijatelja).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Jos jedno pitanje:

Vidim na Google fotkama da model r850rt postoji sa onim, obicnim farom, kao na modelu r1100rt, i sa novijim "mackastim" farom. Medjutim, kod nas sam vidjao samo stariju verziju. Da li su se fabricki proizvodili u dve verzije, ili je to neko samostalno/naknadno preradjivao?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3972 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Taj mačiji far je sa serije 1150, neko ga je samo natakario..


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja