Jump to content

Moto Zajednica

MOTO DEDA-MRAZOVI 2019

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Michigen
  • Motocikl: Honda NC 750XD

Bio sam na zacelju kolone pa nisam video ovog sto je tockario i spucao sam sebe u banderu. Kada smo prolazili mislio sam da je vise ljudi palo, jer sam video neki coper (rekao bih jako skup) kome je ulubljen rezervoar i ljudi oko njega. Da li je debil izazvao pad jos nekoga ne znam ne mogu da tvrdim.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Iskreno nadam se da sledece godine nece biti takvih ispada. Zbog ta tri kretena imam dvoje dece isprepadane i dalje u kuci. Pre bandere je udario u gelender pored koga inace svake godine gledaju vasu kolonu, samo srecom su kasnili sa izlaskom i sam pad ih docekao na ulaznim vratima da ga direktno vide. Ispada da bolje kad je losije vreme posto se onda pojave samo osobe koje sve to rade iskljucivo zbog dece a ne zbog  poziranja.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750S

Nazalost, nisam mogao da prisustvujem ove godine zbog obaveza. Ali sam cuo utiske i komentare sa vise strana i kao neko ko je bio skoro svaki put, mogu da kazem da je iz godine u godinu sitacija sve gora ( ponasanje motociklista, policije i generalno svih koji ucestvuju u saobracaju). Prosle godine nisam hteo da kvarim utisak ni sebi a ni drugima, ali sad posle incidenta zelim da prozborim koju.


Ova akcija nekako gubi smisao. Za veliki broj ljudi, vise je postala trend slikanja za drustvene mreze nego sto ima bilo kakav humanitarni karakter. Vidim da dosta ljudi iz mog okruzenja koji su generalno nezainteresovani za bilo kakve humanitarne akcije, koriste priliku da se provozaju u "guzvi" i okace koju sliku na instagram. Ne bih da procenjujem da li je to dobro ili lose za samu akciju, ali  masovno povecavanje ucesnika donosi dosta novih problema za organizaciju, koja je i dalje na skromnom "forumaskom" nivou.

 

Prosle godine mi se zamalo desilo da zavrsim pod autobusom, zato sto je vozac gradskog prevoza odlucio da isece kolonu na pola. Dosao redar, video da nema nikog u sporednoj traci i otisao. A vozac busa kad je naisao nije se cak ni potrudio da zakoci. Incidenata je bilo jos, motocklisti preterano euforicni a ostali ucesnici u saobracaju besni i nervozni, mora negde da pukne. Policije nigde, redara malo, gomila ljudi na motorima bez osnovne kulture ponasanja u saobracaju.

 

Pošto je akcija davno ispala van forumskih okvira, treba se tako i ophoditi prema njoj. Definitvno mislim da uz odela treba da dodje i neki prirucnik sa pravilima ponasanja, kao i napomena na razglasu pre pocetka voznje.  Veca kolicina pripadnika saobracajne policije da regulise to lose ponasanje u saobracaju i van njega. Sto se tice policijaca na motorima pretpostavljam da bi uz adekvatnu molbu, sigurno njih nekoliko pristalo da dodje. Ukoliko treba da se ulozi u redarsku sluzbu bolje je deo sredstava od akcije odvojiti za to, nego zabraniti celu akciju zbog potencijalnog većeg incidenta. Znam da je ovo veliki stres za organizaciju jer bi ova akcija trebalo da ima samo jedan, humanitarni cilj, ali je neophodno da ne bismo ostali bez iste.

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Grand Dink 125

Meni je ovo bila prva dedamrazijada a i prva voznja u organizovanoj koloni i  svi su oko mene kulturno vozili, tako da su mi utisci jako pozitivni i drago mi je sto sam mogao da budem deo ovakvog dogadjaja.

Nadam se da smo deci bar malo ulepsali dan i da cemo se ponovo videti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peda tek 250
Pre 16 sati, toomuchsauce je napisao:

Evo kako je bilo danas u Zrenjaninu :takoje:

 

 

Da li je bilo negde na bjb objavljeno. Hocu da obidjem sve deda mrazeve koje mogu po srbiji al nikako nemogu naci info gde i kad :-( i onda promasim. Sledece godine dolazim sigurno :-)

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 648 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle
On 21.12.2019. at 19:00, Rade koenig je napisao:

Prijavljujem se za redara :-) Imam iskustva u suzbijanju debilizma ;-) oni koji me znaju znaju o cemu prica! :-)

Bata Rade nemoj se nerviraš :haha1:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki SV650 N
On 12/23/2019 at 2:06 PM, Rade koenig said:

Da li je bilo negde na bjb objavljeno. Hocu da obidjem sve deda mrazeve koje mogu po srbiji al nikako nemogu naci info gde i kad :-( i onda promasim. Sledece godine dolazim sigurno :-)

E to stvarno ne znam, mene je drugar podsetio kao i svake godine :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Vespa LML Star Deluxe 150

Evo ideje za neku sledecu akciju, za najvu i sl:

5e00e18885f540147f44ad9f.png
WWW.RT.COM

Many regions in Russia are going through an abnormal winter with no snow, so all means are good to create a holiday mood. These drivers parked their cars in the shape of a New Year...

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja