Jump to content

Moto Zajednica

MOTO DEDA-MRAZOVI 2019

Recommended Posts

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Nisam bio na deda mrazovima par godina ,pre toga sam bio redovan. I pre par godina je pocelo da se u kolinu ubacuju debili malo ih je bilo ali lako se primete. Da ne bi smo remetili ugled nase zajednice resenja su po meni sledeca:

 

a) formiranje zvanicne bjb zajednice- dakle pravo pripadnistvo . To znaci da bi neki organizatori morali da budu glavni i da se pitaju ko moze da bude clan a ko ne. Slekcija tipa: koliko umas godina,od kada imas A dozvolu,gde si sve putovao, cime se bavis u zivotu.... to bi verovatno podrazumevalo neciju stalnu posvecenist organizaciji,clanarine itd... 

 

b) da se ova humana akcija drugacije orgnizuje- da se dolazi spontano i neorgnizovano od kuce u dom u Sremcicu. To izuzuma deo akcije-skretanje paznje na nas ali ostaje humani deo akcije u domu.

 

c) da se prepusti slucaju i nadanju da debila na 2 tocka vise nece biti na skupovima- uzimajuci u obzir stanje u drustvu i drzavi itd - malo je verovatno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Gardinovci
  • Motocikl: CBR 600 F4i

Meni je naprosto neverovatno da neko nema toliko inteligencije da shvati da zadnjak i jurcanje pešačkom stazom ispred samih pešaka nisu primereni za ovakve događaje. Dobro, nisu primereni za saobracaj uopšte, ali šta ko radi kada je sam na putu i ne ugrožava druge me ne interesuje.

 

Ne vidim šta bi redari mogli uraditi po tom pitanju. Nije baš da imaju ovlašćenja da nekoga isključe iz saobraćaja. Možda ne bi bilo loše ako bismo za neki sledeći put mogli dobiti više pratnje u vidu policajaca na motorima koji bi osim regulisanja saobraćaja bili spremni da za primer isključe iz saobraćaja ovakve primerke...

 

No, sa druge strane drago mi je da je bio veliki odziv i da smo uspešno realizovali ono što je bio i cilj ove akcije. Svaka čast organizatorima što su uspeli da prošire organizaciju!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Policajci na motorima parkiraju motore od kraja Oktobra do kraja marta meseca... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Prvo je ocigledno potrebno vise redara a mogu, u dogovoru sa saobracajcima snimiti sve izgrednike i policiji proslediti snimke da ih sankcionisu, takodje naglasiti vise puta isto.

Akcija je dostigla veoma visok nivo, treba ga odrzati.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sreca i osmeh su kljuc svega ..., 367 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ... Pčelica :) ... FZ6 N...

Veliki pozdrav za sve ljude koji su organizovali svoje vreme, novac, okitili motore, obukli odela i sa radoscu, velikim osmehom, pozitivnom energijom dosli na nasu a prvenstveno akciju za nase drugare u Sremcici.. 

Ovo mi je osma po redu i ucestvovala sam kao suvozac motora  i kao neko ko dolazi kolima. Toliko sam se radovala bas ovoj jer je dosao dan da na svom motoru po prvi put budem prava Moto Dedamrazica.. Posto sam pocetnica  odlucila sam da budem ako ne zadja onda medju zadnjima u koloni.. Tako bi se osetila bezbednije a za druge  manje rizicna. Dobra odluka i ne mogu da kazem da mi nije prijala ali sam se u nekim trenucima osetila kao da prolazim kroz ratište.. Izletanja, kvarovi, cudna voznja, ubacivanja ljudi koji voze automobile  (sto mi nikada nece biti jasno koliko mozga imaju isti kada vide ovakvu nesvakidasnju kolonu) ali ajde svako svojim delima pokazuje kakav je. 

Sto se tice momka koji je izleteo i taj prizor nekoga u kanalu puno ljudi oko njega i zaustavljenih motora je izgledao zastrasujuc. Niti da stanem niti da odem sa prvom mislju ne znajuci sta se desilo mi je bilo samo da je dobro ili da su dobri jer je izgledalo kao masovan pad koji na svu srecu nije bio. Cinjenica koju svi napominjete u svojim komentarima a narocito da je njegov otac bio sa njim govori sve.. 

Najmanje sto mogu da urade je da se javno na forumu izvinu svima. 

Nasi redari su po meni uradili najbolje sto su mogli s'obzirom koliko je njih i nas bilo. Pa pobogu zar je moguce da je svakom od nas potreban neko drugi da bi se ponasali pristojno. Mogli smo im pomoci pa cak i stati na neko ukljucenje umesto njih i zastititi kolonu.

Kao da je neki djavo usao u ljude, mozda zato sto je ovo 13-ta po redu.. 

Bilo je losih trenutaka da, ali sreca dece u domu je toliko velika da je obrisala sve lose.. 

Necu prestati da dolazim na Dedamrazijadu i za Uskrs zbog svega sto je bilo, ne pada mi na pamet... 

Organizatoru bi samo preporucila da sledeci put preko medija najavi akciju i na taj nacin skrene paznju gradjanima naseg grada da imaju malo obzira.. Narocito drugim ucesnicima u saobracaju jer na neki nacin i oni ucestvuju tako sto moraju da sacekaju dok mi prodjemo.. 


Srecni praznici svima i vidimo se za Uskrs... 

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Velika je to kolona,da bi s kontrolisala kad su budale u pitanju.Nije do redara-do budala je.Hvala bogu,sve je proslo kako treba,veoma sam srecan sto smo skupili i novac za ekg koji im je bio neophodan-ako sam dobro cuo,dobro se dobrim vraca.Nemojte da se ova tema pretvori u kukanje na idiote.:takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF 1000
6 hours ago, navajo said:

Mali koji je na kraju pukao u banderu je tockario i kroz Kneza Milosa u delu predvidjenom za autobus...samo sam molila boga da ne uleti u kolonu i poslaze nas kao domine.

To tockarenje se vidi kod mene na snimku, kao i kasniji pad, tj . ne samo lupanje u banderu vec nase izbegavanje strujnih kablova koji su po nama popadali od udarca.

Mislim da treba da okačiš taj snimak.

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Dragi nasi organizatori ne bi bilo lose da organizujete kurs za redare. Verujem da ce odaziva biti. Ne moze da skodi.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XJ600S Diversion & Yamaha XJ900S Diversion
tan2019-12-211221153953-670x447.jpg
WWW.TELEGRAF.RS

Motocikli koji blješte kao jelke i na desetine Deda Mrazova, koji su krenuli u specijalnu misiju, ulepšali su subotnje jutro Beograđanima

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: R1200gs

Pozdrav. 

Želim da se zahvalim organizatorima što su mi omogućili da budem deo ove akcije. Prva mi je godina i bilo mi je prelepo. Odličan kraj godine, pogotovu što mi je ovo prva godina da vozim. 

 

Nisam bio prethodnih godina pa ne mogu da tvrdim da je ova bila najbrojnija kolona do sada, ali uzev da je tako, u ovoj koloni je i bilo većina ljudi koji su poput mene, tj prvi im je put i nemaju iskustva sa ovolikim kolonama. Megafon jednostavno nije bio dovoljno jak da se čuje u onoj masi i mi smo bili prepušteni snalaženju i zdravom razumu u koloni. Verujem da bi odštampana pravila ponašanja u koloni uveliko pomogla održavanju reda. Bukvalno, da se nacrta, cik cak ili dva po dva, jedna traka...

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5602 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Problem je sto ti likovi koji su pravili nered u koloni ne citaju ove redove. Nisu oni clanovi ove zajednice, nece ni redak napisati ovde a ne izvinuti se, zabole ih za decicu iz Sremcice. Nijedan od njih nije dinara uplatio za akciju... Oni su videli da ce im neko "ocistiti" ulice pa da pokazu kako su "opaki" vozaci...

   Nisam bio ove godine nazalost, time sam jos ogorceniji sto se to sve izdesavalo, kao redar znam koliko truda i rizika druge kolege ulazu da sve bude ok. Sa druge strane, mnogo kuknjave na neodgovorne pojedince, gomila fotki sa desavanja a niko nije uslikao/usnimio te likove. Mozda je to resenje za ubuduce, da se pored pohvala za dobro izvedenu akciju, postuju i kritike za neodgovorno ponasanje pojedinaca. Da znamo ko su ti fantomi, mozda im se na osnovu tih fotki i snimaka moze unapred "zahvaliti" na ucescu u nekim buducim akcijama - odmah kod Skupstine...

 

   Mozda...

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven
pre 40 minuta, Bruno 68 je napisao:

Dragi nasi organizatori ne bi bilo lose da organizujete kurs za redare. Verujem da ce odaziva biti. Ne moze da skodi.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
 

Добровољаца би било на претек, па би лако било изабрати најбоље, поделити задужења унапред (на пример ко затвара коју улицу). Обавестити све учеснике да нема претицања у колони и да се вози цик - цак приликом доласка и одласка, можда и неким цртежом, паноом.  Обезбедити чело, зечеље и бокове, задужити поједине да избацују залутале четророточкаше из колоне. 

 

Или радити све оно што се радило ранијих година, а ове није. Ово је била најбезбедније могућа вожња, а јуче је био хорор. А многи су водили и своју децу...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European
pre 22 minuta, alexanto je napisao:

Problem je sto ti likovi koji su pravili nered u koloni ne citaju ove redove. Nisu oni clanovi ove zajednice, nece ni redak napisati ovde a ne izvinuti se, zabole ih za decicu iz Sremcice. Nijedan od njih nije dinara uplatio za akciju...

E, to je to. slika, ime .. pa neka posle razmišlja šta će biti i kako će se odnositi prema njemu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
pre 24 minuta, alexanto je napisao:

Mozda je to resenje za ubuduce, da se pored pohvala za dobro izvedenu akciju, postuju i kritike za neodgovorno ponasanje pojedinaca. Da znamo ko su ti fantomi, mozda im se na osnovu tih fotki i snimaka moze unapred "zahvaliti" na ucescu u nekim buducim akcijama - odmah kod Skupstine...

Sve si lepo napisao Sale, tesko da su iz BjB zajednice.

Iz Sachmo-vog klipa, mozda neko prepozna dva mamlaza......

 

Screenshot-2019-12-22-12-30-13.png

 

baja

Screenshot-2019-12-22-12-30-34.png

 

na tocak pa po gasu

Screenshot-2019-12-22-12-31-04.png

 

Pre 3 sati, sashac je napisao:

Nemojte da se ova tema pretvori u kukanje na idiote.

Sale, ne znam da li si bio, video sta se desavalo?

Ljudi ne kukaju vec dobronamerno skrecu paznju na idiotsko ponasanje pojedinaca. Puka sreca da nije bilo veceg sr*nja na putu ka Domu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Nisu potrebni nikakvi panoi, objasnjenja i slicno. Tema "pravila voznje u koloni" postoji odavno na forumu, samo izgleda nema ko da je cita...

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5602 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

@dejan-bandit1200

 

Nisu nasi ali te gomila ljudi koja je bila na ruti i pozdravljala kolonu, poistovecuje sa njima. Od takvog kukolja se treba discantirati na sve moguce nacine. Takvi kao oni su povod vlastima da donose gomilu represivnih odredaba zakona. Zbog takvih nas vecina van moto sveta smatra barabama. Samo distanca - na sve moguce nacine.

 

O bezbedonosnom momentu necu ni trositi reci: zamislite da se taj momak sto je lupio u banderu pokupio 10 - 20 motorista. Eto ti uzasa za sva vremena...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • JEDAN ŽIVOT - DVA TOČKA - BEZBROJ SITUACIJA, 130 postova
  • Lokacija: Beograd-Kula
  • Motocikl: Honda - VFR 800 V-tec

Da ostavim i ja svoje misljenje o akciji.. 

    Voznja okej, uvek ce biti neko da privlaci paznju, turira, pali gumu itd.. ali ovi gestovi poput jurcanja, obilazenja sa svih strana guranja, ubacivanja MOTORA (ja sam sa jos 2 drugara vozio cik cak, izmedju nas su se ljudi ubacivali 5-6 puta..).

   Moramo da shvatimo da niko nije supermen ovde, pa ni sami redari.. ali isto tako mi nije jasno da policija ulice kroz koje smo prolazili nije potpuno zatvorila.. (zatvaralo se za razne maratone, trke, parade, proteste) mogle su da se komplet na 20min zatvore i te ulice.. plus u pitanju je vikend a ne radni dan! Razne situacije gde ljudi kolima bukvalno guraju redare, zena sa belim fordovim dzipom kod vlade.. svasta jos.. policiju tako niko ne bi smeo da gura kolima.. 

   A sto se tice druzenja, kao i uvek na nivou, sretnes neke prijatelje koje nisi odavno video, zblizi ljude i naravno sve se slazemo da smo deci u Sremcici kao i uvek ulepsali ne dan, nego celu godinu. A zbog toga smo i isli tamo! 

 

Toliko od mene i pozdrav do sledece godine! Kada se opet vidimo! :hack:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

...Mi svi sirimo sliku o bajkerima kao dobricinama i dobrotvorima, a vas nekoliko o bajkerima kao divljacima. Kada divljate sami, dajete sliku o sebi, ovako ste dali sliku o BJB.

SRAM VAS BILO JOS JEDNOM !

 

 Da, upravo tako, Alexanto. Zato sam i napisao ovo

 

 

 

 

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peda tek 250
pre 11 minuta, alexanto je napisao:

@dejan-bandit1200

 

Nisu nasi ali te gomila ljudi koja je bila na ruti i pozdravljala kolonu, poistovecuje sa njima. Od takvog kukolja se treba discantirati na sve moguce nacine. Takvi kao oni su povod vlastima da donose gomilu represivnih odredaba zakona. Zbog takvih nas vecina van moto sveta smatra barabama. Samo distanca - na sve moguce nacine.

 

O bezbedonosnom momentu necu ni trositi reci: zamislite da se taj momak sto je lupio u banderu pokupio 10 - 20 motorista. Eto ti uzasa za sva vremena...

Da li si citao sve sto smo pisali ranije. Retard je udario u banderu 100m od moje dece. Dakle vec je bilo dovoljno rizicno :-(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5602 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku
pre 7 minuta, Rade koenig je napisao:

Da li si citao sve sto smo pisali ranije. Retard je udario u banderu 100m od moje dece. Dakle vec je bilo dovoljno rizicno :-(

Kucas na otvorena vrata Rade. Ako u nekoj temi pisem, citam sve od pocetka. Pisemo o istoj stvari, opusti se :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha TDM 900, Yamaha RD 250, Honda CB500, Aprilia Scarabeo
Snimak kolone:
 

340 motora. Lepa brojka. Ladno sam brojao.


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja