Jump to content

Moto Zajednica

MOTO DEDA-MRAZOVI 2019

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tracer 900 GT

Malo sam mladji kolega, pa ne htedoh prvi da komentarisem, no...

 

Tockiranje, voznja u 3 trake, preticanje kolone i sa leve i sa desne strane, preticanje preko prosirenja za autobusku stanicu. Redar se u Kneza Milosa ubi da nas sve ugura u jednu traku, obidju ga ljudi ko udarnu rupu i nastave po svom. Prodjosmo Mostarsku petlju, raspalise ga kolege 100+.

 

Jos sam zapao u deo kolone gde jedan zagreva gume (levo, desno) svakih 20 sekundi, drugi zaboravi da drzi gas, napravi se rupa od 100 metara, pa ga onda zavrne da ih stigne, treci bi u cik cak da obilazi u okviru nase trake, ali mu cetvrti ne dopusta jer vozi random, malo tamo, malo vamo.

 

Sto se tice voznje, prosle godine sam se osecao kao u vojnoj paradi, brzina se na celom putu nije menjala, onaj deo kolone koji sam ja video je isao u savrsenoj formaciji. Mozda sam samo prosle godine zapao medj nek fin narod, a sad bas i ne.

 

Nije mi to pokvarilo sliku samog dogadjaja, drago mi je sto je bilo lepo vreme, druzenje i veliki broj motora. Svakako cu biti tu svake godine.

 

PS: Da me neko ne shvati pogresno, redarima svaka cast, oni se ljudi ubise da dovedu u red kolonu i obezbede sve raskrsnice. Ovih problematicnih je bilo koliko? 10%? Ni toliko mozda, ali opet menjaju sliku o celoj koloni.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Što je toplije to se više mentola priključi koji nemaju pojma o vožnji u organizovanoj koloni, kako treba da se ponašaju i šta cela dedamrezijada predstavlja. Dođu da pokažu kako umeju da spale gumu, pucaju i točkiraju i da im poraste piša. Redari nisu ničija mama i tata i nije njihov posao da vaspitaju bilo koga i divljacima uopšte ne treba pridavati na značaju. Ove godine je bilo toplo i malo više iživljavanja i to je to.

 

Poenta je bila da obradujemo decu i mislim da smo u tome uspeli kao i svake godine i to treba da bude glavni utisak.

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Да се не лажемо: Најгора организација, најгора редарска служба икада!!! Без конкуренције. То се видело још пре поласка, по дочеку, по томе како су и где мотори сложени - паркирани, по изосталим инструкцијама редара. Даље, по изостанку "блокирања" бочних улица пре наиласка колоне, или било кад. Није било координације између почетка и остатка колоне, "чело" је ишло пребрзо, што је изазвало јурњаву оних позади који су јурцали да "ухвате" прикључак...... Да не набрајам.

 

Пошто сам свестан да ће ове речи изазвати незадовољство многих, којима ћу звучати " незахвално", напомињем да је у организација у другим аспектима остварила невероватан искорак: популаризација, спонзори, Кока - Кола, државни фондови, квалитетнији поклони, "нове" установе које примају поклоне.. 

 

Све ово захтева озбиљну редарску службу, сви са радио везом, са испланираним обавезама односно задужењима сваког члана. 

 

Људи су били исти као сваке године, редари не. Зато је данашња статистика гора него 10 година заједно.

  • Hvala 1
  • Zbunjen 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • REW/Hit The Road, 501 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA

Moram da branim kolonu, bar čelo kolone. Policija je išla dosta brzo, pratili smo ih, a stalno su dobijali signale od Pabla i Neše da malo spuste gas. Na početku kolone sve je odlično funkcionisalo, i zatvaranje ulica i sve ostalo.

Za ostali deo kolone ne znam ali vidim da je bilo dosta problema.

Najverovatnije nije bilo dovoljno ljudi da se pokrije 300 motora i to mogu da razumem.

 

Inače u Sremčici nikada bolji prijem dece bar ja nisam doživeo. Stvarno su mi se vratila lepa sećanja na sam početak ove akcije, takav sam osećaj imao i veoma mi je drago zbog toga.

 

Hvala svima koji su me pratili i pomagali da se ne skršim po onom vetru i gužvi.  :sampion:

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • REW/Hit The Road, 501 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA
15 minutes ago, Alekre said:

Ako si počupao maglenke, svrati do Smedereva. Ako nisi, vidimo se svakako na proleće :) 

Hahahah, hvala dragi moj Alekre, čitave maglenke još, a vidjamo se obavezno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Michigen
  • Motocikl: Honda NC 750XD

Jako veliki odziv ove godine sto je razumljivo zbog lepog vremena. Ali, i odredjeni broj "padobranaca" koji su zalutali ili su zaboravili pravila voznje u grupi. Covek ispred mene celim putem naglo ubrzava pa onda nabada kocnicu. Ista stvar se desavala i na voznji za Ostrvicu...idite na stazu ako hocete da divljate. Ako vozimo u koloni onda treba da nam je brzina konstantna i nema preticanja s leve i desne strane.
Koliko sam zapazio deca nikad nisu bila srecnija nego ove godine. c86cb6ce71bef7361c31fa728b2677c9.jpgb4d7e7c41f1bcc73e2a4ebfb522e8221.jpg5544a7da0079cbd8f096f58313925f29.jpge6e024e71920c34b726cef8084d425cd.jpg08cc33f98f2c1bb2305f03f464658be9.jpg

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tracer 900 GT
pre 54 minuta, Hacky je napisao:

Što je toplije to se više mentola priključi

Da, mislim da je ovo kljucno.

 

Svakako da je poenta obradovati decu i u tome smo sigurno uspeli.

 

Ono sto je po meni jos jedan efekat ove voznje su utisci svih ljudi pored kojih prodjemo. Mislim da ovo generalno popravlja nasu sliku medju ostalim ljudima, pa mi je malo krivo da smesan procenat ljudi koji tu sliku kvari i inace, uspe da malo pokvari utisak i sada.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650CS

Majko mila, nisam saznao skoro ništa do ovog posta, za taj jedan slučaj i iako ni sam možda nisam cvećka, kad su ovakvi događaji, jako je bitno da svaki član uskladi ponašanje jer nije sam i predstavlja nešto više od samog sebe, grupu dobročinitelja i ljude koji brinu. Ovo je za svaku osudu i jedino vidim da na svako primećeno ponašanje koje odilazi od grupnih pravila se posle ne poslušanog upozorenja dotični isključi iz grupe.
Nažalost mnogo usijanih glava je oko nas koje još nisu shvatile da takav način života nije zdrav po njih i po okolinu. Kako bi se oni mogli sprečavati da vrše ovakve ispade mi ne pada na pamet, ali je koren možda u vaspitanju.
Rade pozdravi tvoje i žao mi je što se uopšte desilo ovakvo nešto, u pravu si za sve što si rekao.
Ako se izuzme ovakvi ispadi, mogu da kažem da sam ponosan što sam bio jedan od mnogih motorista koji su uveselili decu i ne samo u domu već i do i od njega, na stanicama, na ulicama. Animirali smo gomilu ljudi usput bilo da su radnici na gradilištima, pešaci, vozači automobila, autobusa, kamiona. Presrećan sam što se ovoliko pravih ljudi odazvalo danas i uveličalo ovaj događaj.

Htedoh napisati pre mojih slika bas komentar ali se ugasi telefon (prazan) 300 i kusur bajkera i 3 budale koji necene cilj naseg skupa, kulturu grupne voznje, organizatore, decu, sebe a sto je najgore neko da gleda sa strane rekao bi da su to bajkeri i zbog takvih sistavaca imaju ljudi otpor prema nama! Ako vam je do brzine postoje staze za to,ako vam je do planine i voznje Offroad-a nasa zemlja ima u izobilju takvih puteva i staza!  A kad se skupimo onda to mora da se ispostuje!
 
inace je Retard ( nemojte osudjivati moj recnik dok neprocitate nastavak teksta) pao na 100m i manje od jedne zene i momka sa troje dece a igrom slucaja to su moja sestra i brat moja deca, tri Andjela, moje sve sto imam i za sta zivim!  Da li treba dalje da pricam ihod dogadjaja da je pao 100m ranije.
 
Da li ta ‘’gospoda’’  razmisljaju da MUP moze da nam zabrani sledece godine skup ako se tako nesto ponovi da mogu da ga ocene kao nebezbedan skup sklon nasilnickoj voznji sa ugrizavanjem bezbednosti ucesnika u saobracaju i na trotoaru. 

Pamet u glavu i da vas Bog pozivi inace sa tim razmisljanjem ....? Ko zna!
 
 
 
 
Hvala svima na paznji! Od srca !


Sent from my COL-L29 using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650CS

U pravu ste, nemoguće je kontrolisati ovoliko ljudi

Žalosno je što ljudi bar u ovakvim akcijama nemaju imalo poštovanja. Ma ne krivim redare, bio sam u puno akcija motorista i znam da daju sve od sebe


Sent from my COL-L29 using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peda tek 250

O da moguce je kontrolisati ali mora postojati organizacija. Nisam redar ( jos uvek) ali sam sam bar 3ulice zatvorio jer sam primetio da se kolona podelila na pola i da je nastao jaz koji bi neki jazavac iskoristio da proleti i proradio mi pandurski duh i zatvarao sam u tim slucajevima ulice. Stim da mi i motor sija kao presretac pa je utoliko lakse :-)

:dobar:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Ajde i ja da kazem koju. Ovo mi je mislim 9-a dedamrazijada pa imam sa cime da uporedim (prva mi je bila 12.2011-e). Vozio sam sa cerkom negde u sredini kolone.

Prvo, cini mi se da je MUP mogao da posalje jos kog policajca, najbolje na motoru. Ja sam ih video na jednoj-dve raskrasnice u autu i to je to. Sto se tice redara, bio sam redar pre par godina, i nakon cuske branikom po nozi kretena koji nije mogao da saceka da sidje sa autoputa iz pravca Zagreba ka sajmu, dobio sam umesto zahvalnosti komentar da malo "ohladim". Pustolov je bio prisutan, verovatno se seca incidenta. Momentalno sam vratio prsluk.

Mislim da je trebalo proceniti potreban broj i povecati kolicinu redara. Onoliko koliko mislim da ih je bilo, nije bilo sanse da odrze red i pozatvaraju sve pristupne saobracajnice.

Taj posao se sastoji od stajanja i rasprave sa nervoznim vozacima automobila, cekanjem da prodje cela kolona, pa jurcanjem do sledece neobezbedjene rasrsnice, i jako je naporan i odgovoran posao. Mislim da su ga redari uradili najbolje moguce u datim uslovima. To ni malo nije bilo lako s obzirom na neke kolege u koloni kojima (moje misljenje) stvarno nije bilo mesto tamo. Nikad nedisciplinovaniju kolonu nismo imali na deda mrazovima. Nikad toliko divljanja. Uvek je to bila uredna kolona u jednoj traci.

Kolege o kojima svi pricamo bi trebalo da se stide !

Zbog vaseg divljanja stvarno ova nasa dobrotvorna akcija moze biti proglasena nebezbednom i zabranjena ! To hocete ? Bas niste mogli da se suzdrzite ?

Mi svi sirimo sliku o bajkerima kao dobricinama i dobrotvorima, a vas nekoliko o bajkerima kao divljacima. Kada divljate sami, dajete sliku o sebi, ovako ste dali sliku o BJB.

SRAM VAS BILO JOS JEDNOM !

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 9
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Ne znam ni inicijale, ni nick-ove, ni lica. Video sam licno divljanje po gradu i na izlasku posle Ade (jedno 50-ak m ispred mene), i 10-15 zaustavljenih motora u Zelezniku kako pomazu nekome, a mislim i da sam video tu i momka kako sedi na travi. Neko od redara je vikao da produzimo, pa smo svi samo prosli.

Ma, prepoznace se oni sami...

Kroz Kneza Milosa smo se rasirili kao poplava na 3 trake, izgledali smo kao rulja. Necu da glumim u Mad Max-u, hocu da budem deo plemenite kolne koja ce da popravi misljenje o bajkerima !

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Prvi put (od 2012 godine) sam se osecao totalno nebezbedno u koloni.

Nisam znao gde vise da gledam, dal napred, dal sa obe strane ili nazad. To juri to prolece to zavrce to nabada kocnicu..... zapitah se na trenutak odakle ce me neko oduvati, poceo me hvatati bes, ljutnja >:(

 

Jedan od redara, pokusavao je u vise navrata usmeriti ucesnike u desnu traku.... bezuspesno.

Ondak je na moje oci, parkirao motor ukoso u levoj traci, stavio motor na copu, sisao sa motora, urlao i pokazivao rukama gde Mamlazi treba da voze.

Mamlazi su stigli, obisli ga kao rupu i nastavili po svom, drugi mamlazi koji su nadolazili su potpuno isto uradili.

 

Dobra volja Organizatora nije upitna, akcija je sprovedena do kraja, cilj je ispunjen.

Ono na cemu treba ozbiljno poraditi je maksimalna bezbednost po sve ucesnike vesele kolone jer je danas samo pukom srecom izbegnut veci incident.

Mamlaz koji je napinjao motor, tockario pa ubrzo i slupao.... pored pada, zasluzio je jedne dobre vaspitne batine od svih ucesnika.

Svako po jedan udarac letvom preko gole guzice (izvinjavam se na recniku, bes me jos drzi) za nauk.

 

Sad da se soli pamet sta je moglo il kako je trebalo, ovako - onako..... necemo to raditi.

Ima se dovoljno vremena do sledece godine da se dobro razmisli o svemu i napravi dobar plan. Verujem da se ovakav, danasnji scenario, vise nikad nece ponoviti.

Zelim da se osecam sigurno, bezbedno sa velikim osmehom u koloni i nista vise niti manje!

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GN 125 & GSX 750 Inazuma

Ovo mi je tek 4. Dedamrazijada i slazem da je bila haoticna.

Sve vreme sam se od nekog sklanjala i bezala.

Prvo od lika koji je sve vreme turirao i pucao ispred mene, mislim da me i dalje oci peku od onih isparenja iz njegovog auspuha, a onda i od klinaca koji su sve vreme tockarili. 

Mali koji je na kraju pukao u banderu je tockario i kroz Kneza Milosa u delu predvidjenom za autobus...samo sam molila boga da ne uleti u kolonu i poslaze nas kao domine.

To tockarenje se vidi kod mene na snimku, kao i kasniji pad, tj . ne samo lupanje u banderu vec nase izbegavanje strujnih kablova koji su po nama popadali od udarca. Naravno da sam stala da pomognem, a onda shvatila da je u pitanju klinac koji je sve vreme tockario, tu mu je bio prisutan i otac i nadam se da je mali ili naucio sta je trebalo da nauci iz incidenta, ili da ce otac biti dovoljno pametan da mu pouku utera u guzicu. 

 

Cemu qurcenje i pravljenje vaznim kad smo svi nasi i svi vozimo i volimo te iste motore...ne razumem koga pokusavaju da zadive time sto ce biti "veci" bajkeri od ostalih u koloni. Potpuno promasena poenta ove divne akcije!!!

 

S druge strane, klincu u Domu su bili divni, kao i uvek, i druzenje kasnije u Petici takodje sjajno.

 

Dok god budem bila u stanju bicu deo ove divne akcije❤

20191221_100734.jpg

20191221_105440.jpg

20191221_105453.jpg

IMG-88e9673385226acdfe50e0c4b9dbd372-V.jpg

20191221_124114.jpg

20191221_124006.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja