Jump to content

Moto Zajednica

Pomagajte drugovi, ili "kako izabrati pravi skuter?" PCX vs NMAX vs Medley vs ?

Recommended Posts

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Lead 100SCV

Dobar dan, svima :)

 

Novi sam član, barem na papiru (iako vas pratim već duže od godinu dana, tek sam se odskora učlanio). I, kao takav, uz svo dužno poštovanje, molim vas, kao iskusnije (ako ne i starije :) ) da mi savetom pomognete. Naime, vozim Honda LEAD 100SVX (skuterčić od 100cc, malih točkova, pravo šilo i ognjilo kada se treba probijati po gradu) i, s obzirom na finansijsku situaciju, voziću ga još neko vreme, zasigurno. E, sad, čoveku ne možeš zabraniti da sanja :)  U momentima, dokolice, razmišljam šta bi bilo lepo imati, šta bi mi optimalno popunilo profil idealnog motorina.

 

Evo nekih mojih preduslova:

- dnevno se vozim nekih 40km, kuća-posao-kuća (s Rakovice, preko Novog mosta, do Novog Beograda i nazad. Znači, dosta otvorenih ulica i jakog saobraćaja, ali i brisani prelaz preko dugačkog mosta, a to ume da bude "zeznuto" na košavi :)

- ponekad, možda jednom u mesec dana, trebalo bi da skoknem malo do južne Šumadije, da obiđem drage ljude (znači 200km u jednom pravcu, okvirno)

- nekoliko puta mesečno bi se skoknulo do Kosmaja, Smedereva, Mladenovca, možda malo do Novog Sada, ako bude bilo vremena

 

E, sad, šta bi mi najbolje "završilo posao", što narod kaže, a da ima do 150cc? Moji kandidati su Honda PCX, Yamaha NMAX i Piaggio MEDLEY (razmatrao sam i Kymco DOWNTOWN, ali se više ne prodaje kod nas, već dugo ga nema u ponudi). Imate li vi nekih iskustava, predloga, saveta? Cenim svako mišljenje, naročito ako je dobronamerno i lepo objašnjeno :) Pištite, molim vas, naročito ako ste ih vozili, i pišite o svemu: kako se ponašaju u vožnji, kakvi su potrošači, udobnost, održavanje... Da li da razmatram u snovima i neki drugi motorin, ili su ovi kandidati najbolji? :) 

 

Hvala svima koji se javljaju (kao i onima koji čitaju ovo), uzdravlje i svako dobro, od Boga i od ljudi, vam želim :) 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Lead 100SCV

Možda i postoji, ne kažem. Ja sam hteo da neko sa mnom proanalizira pre svega ova tri pobrojana skutera. Ako time zagađujem forum, neka moderatori izbrišu temu, uz moje pokorno izvinjenje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Dobar dan, svima
 
Novi sam član, barem na papiru (iako vas pratim već duže od godinu dana, tek sam se odskora učlanio). I, kao takav, uz svo dužno poštovanje, molim vas, kao iskusnije (ako ne i starije ) da mi savetom pomognete. Naime, vozim Honda LEAD 100SVX (skuterčić od 100cc, malih točkova, pravo šilo i ognjilo kada se treba probijati po gradu) i, s obzirom na finansijsku situaciju, voziću ga još neko vreme, zasigurno. E, sad, čoveku ne možeš zabraniti da sanja   U momentima, dokolice, razmišljam šta bi bilo lepo imati, šta bi mi optimalno popunilo profil idealnog motorina.
 
Evo nekih mojih preduslova:
- dnevno se vozim nekih 40km, kuća-posao-kuća (s Rakovice, preko Novog mosta, do Novog Beograda i nazad. Znači, dosta otvorenih ulica i jakog saobraćaja, ali i brisani prelaz preko dugačkog mosta, a to ume da bude "zeznuto" na košavi
- ponekad, možda jednom u mesec dana, trebalo bi da skoknem malo do južne Šumadije, da obiđem drage ljude (znači 200km u jednom pravcu, okvirno)
- nekoliko puta mesečno bi se skoknulo do Kosmaja, Smedereva, Mladenovca, možda malo do Novog Sada, ako bude bilo vremena
 
E, sad, šta bi mi najbolje "završilo posao", što narod kaže, a da ima do 150cc? Moji kandidati su Honda PCX, Yamaha NMAX i Piaggio MEDLEY (razmatrao sam i Kymco DOWNTOWN, ali se više ne prodaje kod nas, već dugo ga nema u ponudi). Imate li vi nekih iskustava, predloga, saveta? Cenim svako mišljenje, naročito ako je dobronamerno i lepo objašnjeno  Pištite, molim vas, naročito ako ste ih vozili, i pišite o svemu: kako se ponašaju u vožnji, kakvi su potrošači, udobnost, održavanje... Da li da razmatram u snovima i neki drugi motorin, ili su ovi kandidati najbolji?  
 
Hvala svima koji se javljaju (kao i onima koji čitaju ovo), uzdravlje i svako dobro, od Boga i od ljudi, vam želim  
 
Теби би одлично лего неки Беверли или Карнаби.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Lead 100SCV

Hvala na predlogu, i sam sam razmišljao o Beverly-ju, ali mi je možda malo preveliki, s obzirom da gro vožnje imam po gradu. Nekako sam hteo da to budu motorini do 150cc, i zato sam najpre hteo da razmotrim ova tri modela iz naslova

 

Ali, svakako je vrlo lep predlog, hvala još jednom. O Karnabiju nisam ni razmišljao :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Koliko si to visok kad ti je Beverli velik? I zašto se ograničavaš na 150cc kad imaš deonice sa otvorenim putem? Beverli sa direktnim ubrizgavanjem troši jako malo, pa je uporediv sa 150cc karburatorskom mašinom, a lepše se vozi.

 

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Lead 100SCV

Poštovani Jozza, nije mi Beverly fizički veliki, nego sam mislio da je gabaritniji za provlačenje između kolona vozila kada je gužva. S obzirom da će mi oko 85% pređenih kilometara biti vožnja u špicevima, zato sam razmišljao da bih voleo nešto malo manje (inače, visok sam 186cm)

 

Ali, argumentacija za agregat, postojanost i potrošnju svakako stoji, i biće stavljena na + stranu kada je ovaj model u pitanju :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

Downtown je veći skuter od Beverly-a u svim elementima (vozio sam ga 2 sezone, znam šta pričam). 

 

Beverly 300, Kymco People GT 300, i njima slični skuteri sa velikim točkovima su najbolje sprave za to što ti hoćeš. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Lead 100SCV

Za sada je Beverly najbolja mašina iz snova :)  Hvala, drugari, znače mi ovi saveti :takoje:

 

Nego, da li neko ima mišljenje u vezi sa one tri mašine iz naslova? :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Za sada je Beverly najbolja mašina iz snova   Hvala, drugari, znače mi ovi saveti :takoje:
 
Nego, da li neko ima mišljenje u vezi sa one tri mašine iz naslova?  
Пошто сам ја за Хонду, што кажемо ми у МК "од камен да е Хонда да е".

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

E jbg reklo bi se da bas dobro ne pratis, jer da pratis sigurno bi video temu "Dilema pri kupovini maksi skutera" . Ujedno lezi odgovor sta je najbolje za grad, sta je najbolje za grad + povremeni izleti..... prezvakana tema mnogo puta do sada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Malo je 150ccm za otvoren put,bar 250.Beverly jeste malo krupniji skuter,ali minimum na otvorenom.125ccm neki sitniji,liberty,dobar za grad napolju taljigas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1833 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Liberty 125 za grad odlican. Do Kosmaja sam isao nekoliko puta, ima krivina, moze. Do Obrenovca (jos krace) , otvoreniji put, ukocio se...Smederevo zaboravi. Mislim, sve moze, ali to je "ubistvo sebe u pokusaju" ili u najavi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda SH350i

Da dodam na temu, sretnem dedicu u Istri jednom vozi Vespu 50ccm, jednu istu već 20 godina i pričamo o prvom sledećem, kaže: Liberty 125, pa taj je odličan, možeš na more iz Srbije njim da dođeš default_0a-smiley.gif

A danas nam je i do Obrenovca problem...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1833 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Znam, ali ja vise nisam mlad po godinama a da se ne pravdam, u mladosti sam radio malo vise nego sto je trebalo. Zato se sada kicma (i okolne koscice) buni na svaku neravninu. Planirao sam ja sa njim i za Sarajevo, polako, sa pauzama, ali ode Liberti na drugu stranu. Zamenio ga je dosta udobniji Skarabeo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: U srcu Honda Africa a u ruci BusPlus

Povodom ovih nedoumica i ja sam razmišljao da kupim Piaggio Medley i to onaj 150 2020 godište i to pre svega kao prevoz kroz grad ali me malo pokolebalo što ih nigde u gradu nisam video. Iako mi prodavac piaggio srbija i skutercentar na moj komentar da ih ne viđam odgovarali: "da im sasvim solidno ide prodaja tog modela"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Lead 100SCV
pre 57 minuta, Durmitor2000 je napisao:

Povodom ovih nedoumica i ja sam razmišljao da kupim Piaggio Medley i to onaj 150 2020 godište i to pre svega kao prevoz kroz grad ali me malo pokolebalo što ih nigde u gradu nisam video. Iako mi prodavac piaggio srbija i skutercentar na moj komentar da ih ne viđam odgovarali: "da im sasvim solidno ide prodaja tog modela"

Ето, коначно да се јавим, није ме било у земљи неколико месеци. Хвала свима на добрим саветима, а као резултат, купујем и ја овај Медли из цитата. Контактирао сам продајну службу ПГС-а, речено ми је да их немају на стању, да се чека минимум 30 дана, и да им се јавим после новогодишњих празника :) И, ја шта ћу, послушаћу... :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: U srcu Honda Africa a u ruci BusPlus
On 4.11.2020. at 14:10, Eladan je napisao:

Ето, коначно да се јавим, није ме било у земљи неколико месеци. Хвала свима на добрим саветима, а као резултат, купујем и ја овај Медли из цитата. Контактирао сам продајну службу ПГС-а, речено ми је да их немају на стању, да се чека минимум 30 дана, и да им се јавим после новогодишњих празника :) И, ја шта ћу, послушаћу... :jee:

Čestitam i mislim da je to dobar izbor. Koliko god sam gledao i razmišljao čak i o skuteru od 300cc nekako mislim da za grad je sasvim dovoljan ovaj novi motor od 150cc.Ja planiram moj da kupim pred sledeću sezonu ako sve bude išlo kako treba.

A i ljudi koji rade u PGS-u su sasvim korektni i profesionalni. Svaki put kad sam bio kod njih imao sam osećaj da me vide kao kupca i prema tome su se u ponašali i nudili svoje proizvode.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja