Jump to content

Moto Zajednica

Pa ništa, 'ajmo na jug Italije pa u Alpe - jul/avgust 2019.

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 380 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Vstrom 650
  • 13 dana
  • 8 različitih zemalja
  • 4.513 km
  • 1 noć na trajektu
  • 6 različitih prenoćišta
  • Suzuki V-Strom 650dl
  • na njemu dvoje putnika
  • koji su napravili bezbroj uspomena za ceo život! 

 

 

April 2019.

 

Za razliku od prošle godine, ove dosta kasnije odlučujemo o destinaciji i vrsti odmora. Razloga je više: supruga promenila posao pa uklapanje oko odmora sa novim kolegama, dosta bliskih ljudi najavilo da će se venčavati pa smo čekali da iskombinujemo datume, a i destinaciju sa raspoloživim finansijama, naši drugari i moto saputnici Nikola i Julijana ove godine pauzirali sa motorom zbog Nikoline operacije kolena pa je onda bilo da li opet da idemo negde svi zajedno ili ipak da napravimo moto turu i sl. Na kraju se ipak odlučujemo za motor. :rolleyes:

 

Prvobitan plan je bio Azurna obala, pa da se penjemo u francuske, a zatim i švajcarske Alpe, ali kada je stigao poziv za sedmu svadbu o ovoj godini, zajedno sa suprugom sam otpevao "didu didu didule, zbogom i prijatno Francusko!". :zvizduk: 

 

Nakon toga počinje višednevno dopisivanje i pregovaranje oko mogućih destinacija, dok jedno jutro onako sa vrata pre polaska na posao nisam rekao: " Pa ništa, 'ajmo na jug Italije pa u Alpe." odakle i naziv ovog putopisa. Generalno mnogo puta je pisano o samim Alpima, ali jednostavno možeš ići svake godine i da nikada nije dosta te lepote. Pošto sam skijaš i sve sam to već video, naravno da mi je  želja bila da provozam i motor tim predelima. Supruga nije imala ama baš ništa protiv, kao neko ko je živeo u Italiji i ko voli Italiju skoro kao  mene. :oda2: Daljeg razmatranja nije bilo. Iskreno nisam neko ko planira niti gleda nesto pre samog polaska, tako da sam sve to prepustio Ivani (kao i svaki put do sada). Naravno sama ideja se dopala i mom zetu Vladu Tajsonu, koji ima preko 150 Alpskih prevoja pređenih na motoru, rute su već spremne gde god da krenem znači ni tu nemam nekih pripema... ok, super.

 

Motor je uvek spreman za put kao zapeta puška, pred samu sezonu je odrađeno sve što je bilo potrebno, usled nedostatka vremena ulje menjam dan pred polazak pošto je već za zamenu od početka sezone, montiram navigaciju, kofere i to  je to, možemo da krenemo. :moto3:

 

Ukratko, plan je sledeći: polazak je 27.07. idemo do Drača odakle ćemo uhvatiti noćni trajekt za Bari. Provodimo 6 dana obilazeći i uživajući na plažama južne italijanske pokrajine Apulije, nakon čega se postepeno pomeramo ka severu i italijanskim Alpima. Zatim prelazimo u Austriju, vozimo Grosglokner i odatle na Bled pa ili idemo na Plitvička jezera i Bosnu ili pravo kući za Čačak. Taj deo ostaje da odlučimo u hodu.

 

Dan 1: 27.7.2019.

 

Planirana ruta: Čačak – Drač (preko Plava i Gusinja i čuvenog albanskog puta SH 20) – 507 km

Polazak: 9:00 h

 

Nastaviće se...

  • Sviđa mi se 20
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 380 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Vstrom 650

Hvala svima :takoje: idemo dalje :moto3:

 

 

 

27.07. 07.45h 

 

Alarm na telefonu javlja da je vreme za ustajanje i pokret. Gledam kroz prozor nije ni osam sati a napolju vec przi...super biće ovo zanimljivo voziti na prijatnih +40:) Silazim ispred zgrade, kacim kofere na motor, tank torbu, navigaciju. kao sto smo se i dogovorili polazak je u 09.00 ovoga puta bez kašnjenja...dobar znak :) 

IMG_1311.thumb.JPG.9ebb3fc4b8bb28b1197e79aa5be26aaf.JPG

 

Prvu pauzu pravimo nakon 165 km vožnje, odmah nakon Novog Pazara. Kao i uvek uživali smo u vožnji pored Ibra, jednim od najboljih puteva za vožnju motora u Srbiji. Uskoro će i granica sa Crnom Gorom. Verovatno je vecina vas vozila ovaj put i znate o cemu pricam, realno nema se tu sta puno pricati...PEGLA :moto3: Gospodin Strom me je par puta opomenuo da je ipak full natovaren :dobar:. Domaca kafa i par kiselih su prijali, pricamo sa lokalcima gde smo krenuli pozdravljaju, sedamo na motor i gas.

 

U Crnoj Gori pravimo još jednu pauzu. Berane, hotel “Lukas”, isti hotel u kome smo pravili pauzu i 2017. kada smo se preko Albanije vraćali sa Kefalonije. Sve vreme nas prati vrućina, ali što je jako bitno bežimo kiši koja je inače bila najavljena za danas. Do Drača imamo još 255 km. Odlicna hrana, usluga, cene- za preporuku.

 

IMG_1315.thumb.JPG.8c98b8d62182cbecaab7a58689fae3f5.JPG

 

Nakon naše druge pauze, nastavljamo ka Plavu i Gusinju i granici sa Albanijom. Put je zaista dobar, da nije toliko vruće, uživanje bi bilo potpuno. Ubrzo stižemo na ono čudo od granice – dve drvene barakice sa rampom koja se podiže ručno i carinikom koji u jednu veliku knjigu UPISUJE RUČNO sve naše podatke.

 

Put SH20 dobro poznat nama bajkerima. 2017-te sam prosao tuda autom u povratku sa letovanja, put i dalje jako dobar za vožnju ali po meni ne za neku ekstremnu jer je dosta uzak i sa dosta oštrih krivina...krave na putu iza krivine su u fazonu da je to "njin" put i da nemaju nameru da se sklone. Na zvuk motora i otvorenih auspuha su navikle. Naravno odlican put i za svaku preporuku...uzivanje.

IMG_0529.thumb.JPG.daedece319f973d1510bae231cb2480a.JPG

 

IMG_0532.thumb.JPG.b90c830faa7c02bca6ef9243ccd3c15b.JPG

 

IMG_0533.thumb.JPG.6875274e9255311a6380573af1ab266d.JPG

 

507763703_Webp.net-resizeimage(2).jpg.d90485d529c88c2220137f712610ef20.jpg

 

Webp.net-resizeimage.jpg.d56622371205ff9eaf6bcc25124b5a18.jpg

 

2057057782_Webp.net-resizeimage(1).jpg.68d217ae8cc83cac22bbd371acfb1141.jpg

 

1774863270_Webp.net-resizeimage(4).jpg.aca6ce54a091b1f478c90913aeabf421.jpg

 

1419678422_Webp.net-resizeimage(3).jpg.a696fcca8fc1af891c49470a436ed5b0.jpg

 

IMG_0543.thumb.JPG.4edd459d3c5fb81b4bf7116e5e5e04c0.JPG

 

Da zaboravio sam na ovo...uvek kada pomislim na ovoj put setim se jednog kolege bajkera sa kojim sam se sreo te 2017-te. Nikola, Julijana, Ivana i ja pravimo fotke na vrhu i onako uzivamo u pogledau sta znam. Cujemo motor dole da ide iz krivina i to sad traje i traje, a motor bukvalno "ttaaaaaaaaa naaa ta" i sve tako...ok stizu covek i zena na Kawasakiju Gpz 500 plavom natooovarrenniii do kraja i to sa nekim metalnim koferima. Ja i Nikola prilazimo da mu pomognemo da digne motor zvecka po onim koferima cela radionica. Pozdravlja devojke i prilazi vidikovcu i onako umorno kazeee " JEBOTE KO TE NAPRAVIO". Naravno nama je to bilo smesno i uvek kada se setimo toga siti se ismejemo. U slucaju da kolega cita ovaj putopis veliki pozdrav za njega :takoje:

 

Ok sa "jebote ko te napravio" se lagano spuštamo ka Skadru. Vec nas lepo mlati vrucina, sedamo u kafic ispod same tvrdjave. Mi i konobar koji je ljubazan ali nista ne razbira pod milim bogom...ok idem da skuvam kafu sam, secer sam trazio neko duže vreme po šanku, ali snadje se covek jbg. Naravno naplatio mi je kao da je on služio, malo se razocarao kad je cuo da necemo da jedemo, ali bili smo u fazonu dekice mi imamo jos da vozimo...mislim da bi klopu cekali jedno 2 sata :) ok, nema veze malo smo se okrepili do Drača imamo jos 100km...super.

 

IMG_1338.thumb.JPG.91b052c42a8e983d32bb0f6d9e45412d.JPG

 

IMG_1342.thumb.JPG.c8b70b33b71c0c7f0271b540bf4a758f.JPG

 

Odlicnim putem i dobro obelezenim brzo stizemo do Drača, nase krajnje tacke za danas gde nas ceka trajekt koji ce nas prevesti do Barija.Vec smo bili u Draču pa se lako snalazimo, znamo vec gde su dobre baklave i kebabi. Kao i uvek tamo je ozbiljna guzva tako da smo za klopu ipak seli u prvi gde smo mogli da se parkiramo i motrimo na motor. Odlican kebab ali ne i vlasnik i konobar koji su odmah pokusali da me "omlate" za neku sitnu lovu sto me je bas iznerviralo...ubrzo su shvatili da ja znam u pare za razliku od njih...ok, nema veze u prodavnici pored kupujemo nesto za grickanje i pravac luka. Luka im je zaista ogromna, karte smo kupili pred polazak tako da tu nemamo sta da gubimo vreme. Karte smo kupili na sajtu kompanije Ventouris i izasle su nas 167e za nas dvoje, motor, i unutrasnju kabinu sa kupatilom. Razlika od sedećih mesta koja su skroz ok i kabine je nekih 30e sto smatram da nije puno, opet ovde jeste da je sve skuceno i bas bas malo ali sve je cisto i imas tuš...sto je posle 507km kuvanja na +40 skroz ok.

 

Oboma nam je prvi put da ćemo celu noć provesti na brodu, tj. na vodi.Ja obično mogu da se vozim gde hoćeš, ali ne mogu da kažem da mi je potpuno svejedno. Ipak 9 h a da ne vidiš kopno... Hm.. Kasnili smo oko 1,30 h sa polaskom. Odmah po ukrcavanju, nakon što smo smestili motor i uzeli ranac sa stvarima za noćas i ujutru, krećemo u kratak obilazak trajekta. Par piva i malo razgledanja i pravac kabina na spavanje dosta za danas, sutra smo u Italiji.:)

 

IMG_0545.thumb.JPG.9e44bb431f11381f5c0fce9b4f97f545.JPG

 

IMG_0546.thumb.JPG.b9775ffeb6d64de2ac2a2908c747f855.JPG

 

IMG_1343.thumb.JPG.34a68f7c2c05834b0ded8c37395fa660.JPG

 

 

Koga zanima evo i videa od prvog dana: 

 

 

Dan 2: 28.7.2019.

 

Planirana ruta: Bari- Alberobello – Uggiano la Chiesa (u blizini Otranta) – 295 km

 

Nastaviće se...

 

  • Sviđa mi se 24
  • Hvala 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R1

Kralju jos jednom svaka cast....
Ali takodje i tvojoj devojci (zeni).
Pa ja nikad da naletim na neku tako normalnu da bar samom sedne na motor a tek da idem na neku rutu

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Bravo komšija!!!
Volim bre kad su slike propraćene pojašnjenjima, opisima, iskustvima, dogodovštinama - tek tad mi je potpuna.

Pratim, ionako je sneg, šta bih drugo...

Послато са MI MAX 3 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Bravo za Vas dvoje, a šta reći kad ste eto već nekoliko godina unazad veseli na kraćim i dužim putovanjima i to delite sa nama. Uživamo,...:jee::na_glavi:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 644 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

Lipo napisano i slikano. Ali onih 9h da ne vidis kopno, moje najduze je bilo 36 dana :-) Samo dalje, i hvala

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 380 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Vstrom 650

Hvala puno svima. Drago mi je da vam se svidja, nisam bas tip koji dosta slika  uglavnom je za to zadužena Ivana, ali pokušaću da docaram sto više mogu.A sto se tice Ivane i putovnja na motoru tu nemam problema, veći problem imam kad krenem negde sam :) uvek je u fazonu...aaaa jaaa?? Naravno nije tako bilo u pocetku, kada sam kupio prvi motor nije bila bas nesto zainteresovana, diplomirani turizmolog i velika želja za skitnjom su to promenile pogotovu kada je okusila slobodu i čar putovanja motorom. Dobar je suvozac i ono sto je bitno zna da se vozi na motoru...necu je menjati :dobar::).

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 380 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Vstrom 650

Dan 2: 28.7.2019.

 

Planirana ruta: Bari- Alberobello – Uggiano la Chiesa (u blizini Otranta) – 295 km

 

 

Kako je iskrcavanje predviđeno za 09:00 h, budimo se nešto ispred 08:00 h. Ivana je lepo spavala, što i nije bio slucaj sa mnom. Negde tokom noći me je probulo to ljuljanje i zvuk nekog metalnog predmeta koji se kotrljao po podu iznad nase...bilo mi je odmah jasno da se ooozbiiljno ljuljamo i da što pre moram da zaspim. Ok, pričam to Ivani ona se smeje...bas ti hvala.Tek kasnije saznajemo da je u toj noći bilo ogromno nevreme na obalama Crne Gore i Albanije i da je more bilo baš uzburkano. Bilo kako bilo, mi noć preživeli!

 

Nakon što se umivamo i oblačimo (poneli smo letnje pantalone jer znamo da nas čeka cca 35 stepeni danas), pakujemo ranac sa stvarima i krećemo u potragu za kafom i nečim da prezalogajimo. Kako smo bili veoma blizu obale i iskrcavanja, nije bilo vremena za neki konkretan doručak u restoranu trajekta, pa se zadovoljavamo kroasanima i kafom na palubi. Malo smo i prošetali po trajektu. Stvarno je ogroman, bar nama prvi ove veličine na kome plovimo. Doduše, do sada smo samo išli na kraće vožnje do grčkih ostrva.

 

Webp.net-resizeimage.jpg.ba1905d258f14a67d37ed54df9bad2ce.jpg

 

IMG_1346.thumb.JPG.d002847bb65786241ade0554ceabbf26.JPG

Zvuk sirene kaze da smo blizu iskrcavanja pa krecemo polako prema motoru. Sinoc kad sam ostavio motor decko koji je bio tu nervozno mi je rekao da je vezivanje motora njegov posao, posle onog ljuljanja od sinoc nije da nisam pomislio dal je na mestu. Silazim dole motor bukvalno vezan nekim kanapom za drugi motor i to je to...kako je on ostao na mestu pojma nemam...ali ok super (sliku nazalost nemam).

IMG_0547.thumb.JPG.19514ec1b8a29f50b5348100f089688d.JPG

 

Relativno brzo prolazimo pasošku kontrolu, nameštamo navigaciju i krećemo ka prvom odredištu za danas – Alberobelu.Kroz čitavu “štiklu” prolazi dobar autoput koji je besplatan, ne naplaćuje se putarina. Do Alberobela imamo nekih 60ak kilometara, s tim što mi biramo da veći deo bude put kroz unutrašnjost,jer ipak je na motoru autoput nezanimljiv.

 

Vrlo brzo stižemo na naše odredište. Pronalazimo parking za motor – ovde smo prvi put videli obeležen parking za motor koji se naplaćuje, 2 eur za sat. Kako smo se parkirali kod samog centra i kako je već vruće, duže od toga ne planiramo da se zadržimo. I tako, skidamo se u kratke rukave i krećemo u obilazak.

 

Sam gradić je smešten na raskršću italijanskih pokrajina Bari, Brindisi i Taranto, a ono po čemu je najpoznatiji su trulli – bele građevine sa sivim kupastim krovovima. Upravo zbog ovih kućica Alberobelo je 1996. godine uvršten na listu UNESCO-ve svetske baštine.

 

Stvarno je prelepo i izuzetno živopisno. Ivani je odavno želja da poseti ovu destinaciju pa mi je dodatno drago sto smo tu motorom, svakako vredi obići i videti.Ono što malko kvari utisak je veliki broj ljudi (kao i sa svim drugim turističkim destinacijama) i za nas velika vrućina (ipak smo moto čizmama i pantalonama, pa taman bile one i letnje, nije baš prijatno).IMG_0569.thumb.JPG.fb8e162d56dcf20f0a57e86505cf3c77.JPG

 

IMG_1351.thumb.JPG.e145739955d18b01c36b24b79a444e5a.JPG

 

IMG_1355.thumb.JPG.1b77269a81bcb37183c757c7b771faa6.JPG

 

1297022528_Webp.net-resizeimage(2).thumb.jpg.87cfaf6c655fbe561c112c5c519a615a.jpg

 

1916782630_Webp.net-resizeimage(6).jpg.3422ee67d74623d069af3f24f628ea7c.jpg696860843_Webp.net-resizeimage(4).thumb.jpg.31097e5114ea8f8e697e3a3cdfcd6216.jpg

 

 

 

Nakon kraćeg obilaska, sedamo da nešto pojedemo i konačno popijemo italijanski kapućino uz dodatak toscanello kafa :) . Pravimo plan za dalje. Pošto je jako vruće, odlučujemo da idemo pravo ka smeštaju kako bismo što pre stigli do plaže i usolili naše pozadine.

 

Smeštaj smo rezervisali u mestu Uggiano La Chiesa, smeštenom na oko 6 km od Otranta. Kao baza za narednih 6 dana sasvim ok. Navigacija kaže da do smeštaja imamo oko 160 km.Ono što nikako ne očekujemo da će nas na putu od Alberobela ka smeštaju uhvatiti nenormalan vetar. Kad kažem nenormalan, reći ću samo da smo za 100 km napravili 3 pauze. Vetar koji nas je na prošlogodišnjoj turi uhvatio od Jedrena do Istanbula je klasičan povetarac u odnosu na ovo sad.U nekim momentima sam imao utisak da udaramo sigurno u zaštitnu ogradu, toliko nas je mlatio. (slike puta imamo u videu koji cu okaciti ispod)

 

Zanimljivo je to sto ja slepo verujem navigaciji i onako kroz pricu sa Ivanom i ne obracam pažnju sta mi ona prica. U jednom trenutku me isključuje sa glavnog puta i vodi nekim sporednim koji je obelezen na kartama...reko ok pa valjda ona zna. Sve bi to bilo ok da se meni rezerva nije upalila i da sam ja vec odavno trebao da sipam gorivo, put kojim smo prosli se vidi na videu...uzak mali putic koji prolazi ja ne znam gde, znaci sada na mapi to ne mogu da nadjem. Ivana je vec nervozna i kljuca mi po glavi kako ce nam nestati goriva, izlazimo na glavni put konacno i ja vidim pumpu...juuhuuu. Stajem i bi mi cudno sto tu nema bas nikoga ali kontam ok, krecem da sipam i posto Ivana perfektno govori Italijaski cita mi kako pumpa nije u radu...ooookkk. Muckam motor goriva nema jasno mi je...srecom nekih 2km dalje smo naišli na pumpu...stalo je 20l znaci da goriva prakticno nismo imali za dalje od toga:oda2: Tek kasnije sam video da sam na navigaciji ostavio uključene makadamske puteve...genije.:tras2:

 

Napokon, negde oko 15:00 h stižemo u smeštaj. Smeštaj “I Pizzicati” na prvi pogled odličan. Soba prostrana (samo ću reći da smo imali dva bračna kreveta) i prečista, sa terasom od oko 30 m2. Osoblje, Kjara i Rita na prvi pogled (a pokazaće se da prvi utisak ne vara) divne i preljubazne. Dobro je da sam dobio i ključeve od dvorišta gde samo ja parkiram motor. Smestaj nas je kostao 300e 6 noćenja sa doruckom, sto je za Italiju vrh.Jedina mana smeštaja je što nema Internet. Mislim mana... Da smo svi malo pametniji to bi trebalo da bude prednost i pravi odmor.

 

Za ovaj deo nemam nesto previše slika, da ih ne vadim iz videa okačiću link ispod:

 

Dan 3-7: 29.7.-2.8.2019.

 

Planirana ruta: bez specijalnog plana obilazićemo jonsku i jadransku obalu.

 

  • Sviđa mi se 13
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja