Jump to content

Moto Zajednica

Kupio bih Hondu cm 125 ili neki bliži "rod"

Recommended Posts

  • U prolazu, 8 postova

Ovako ljudi, kupio sam neki Orion Gizmo 49 cm, 2T. Probao popravke, teško ide, nema delova... O motorima slabo šta znam. Prodaću ovo što se od delova našlo, možda i pokloniti nekom mladjem rodjaku - nije ništa hitno - videću. Ali, kupio bih sebi nešto ozbiljnije. Recimo Honda cm 125. Do zaključka došao čitajući ovaj Forum. U vezi s tim imam i neke dileme:

 

/1/ Šta mislite, kako će se neka ovakva Honda nositi sa tim novim propisima najavljenim od 2021. Znam da je nezahvalno prognozirati, ali mi zanimljivo vaše mišljenje.

 

/2/ Kakva je situacija sa delovima? Mogu li da se nadju po nekakvoj normalnoj ceni u Srbiji? Kako se snalazite kad nešto otkaže? Vidim da se to retko kvari, ali se ipak verovatno dešava.

 

/3/ Pratim Oglase na netu, ali ako neko ima info da se prodaje, može poruku da pošalje ili ovde ostavi informciju. Voleo bih da je stanje motora takvo da nije još počela da troši ulje. To zahteva i malo više posla i znanja ;(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

1. Nije pitanje kako će se Honda nositi sa propisima, više je pitanje kako će mo se mi nositi sa njima. Gledajući kakve propise donose zarad " opšteg dobra " zadnjih 20 godina, sve se svodi na to da sve ostaje po starom, samo je nova još po neka taksa il porez il bilo šta da ti uzmu pare .

 

 2. Delovi nisu problem, sve može da se poruči preko uvoznika po fabričkim cenama . 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Od svih tih motora kao sto si i sam rekao ''blizi rod'' mislim da je CM daleko najkvalitetniji, ne zato sto sam ga ja imao nego je jednostavno tako.

Blizi rod mu je Suzuki GN125 i Yamaha SR125. 

Uvek bih izabrao Hondu. :) 

A da, 9-10 godina kod mene, i kod drugara evo zadnje dve apsolutno nijedan kvar nije bio.

Srecna kupovina.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

Verovatno je off topic. Čak i nije u pitanju model Honde o kome smo pisali. Ipak, deluje mi privlačno za nas koji ćemo biti u prilici da otvaramo mašinu.

Admini mogu i da brišu ili premeste.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Masina je u principu ista, male su razlike. Ovo je kao masina od Rebel-a sa desnom deklom od starog CM-a koji ima kick start. :D

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Drzi ga u isoravnom stanju, i neces imati problema, za motore se gasovi ne mere.

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja