Jump to content

Moto Zajednica

Mala pomoc :)

Recommended Posts

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Shwnke fs 151

Dobar dan, hteo sam da se raspitam, tacnije treba mi par saveta.. polozio sam za A2 kategoriju. Do 600k, 35 kw.. ali posto sam pocetnik (jako malo iskustvo) koji motor preporucujete, od 125k, da je lep, isplativ, jeftin za odrzavanje.... i jeftin za kupovinu.. hvala na pomoci :) 

inc, video sam jedan kawasaki gpz500 1989 godiste.. cuo sam da je dobar za pocetnike i jeftin za odrzavanj, koliko se isplati kupiti taj kawasaki? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova

Kawasaki gpz500s kolko ja znam ima 60ks ne znam kako bi ga vozio sa a2 ako nije ustrojen i ne znam cime vam pune usi da je to motor za pocetnike izvini nista licno:-)Nista ti nije jaca ni diverzija 600 pa ne kazu da je za pocetnike probas svasta ako pa sta ti legne da budes siguran i bezbedan i mozes da kontrolises masinu

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova

Pa ja vozim Kawu gpz.a 500 onaj model druge gen motor je ok pouzdan moze da se pokvari samo ono sto nije odrzavano ako ti je on favorit i odgovara ti jos ako je dobar primerak nema glava da te boli ali sa A2 si limitiran zar ne?Ona fabricki ima 44kw...pa najgore sto moras da probas vise motora da bi znao msm problem jer ovi sto prodaju uglavnom ne daju motor da probas da bi znao sta ti lezi ili aju neke fore tipa ostavis kintu pa probas...Sta znam da ti kazem najbolje ponavljam nesto sto ce ti biti bezbedno i sigurno

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Shwnke fs 151

Tu si upravu, nego imam jos jedno pitanje, nadam se da nisam dosadan.. Honda nsr 125, deluje mi da je motor oslican za pocetnike, ima dobru brzinu, i lep izgled, i dobar za odrzavanje, imas neka iskustva ili savete za nsr? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova
Tu si upravu, nego imam jos jedno pitanje, nadam se da nisam dosadan.. Honda nsr 125, deluje mi da je motor oslican za pocetnike, ima dobru brzinu, i lep izgled, i dobar za odrzavanje, imas neka iskustva ili savete za nsr? 
Stvarno nista zao mi je to mora neko da ti drugi pomogne uzimao sam da probam davno cagive mito islicne i znam da je od svih cvaja 125 yamaha rd ostavila utisak i mislim da taj motor pri startu ubije i ove od 500,600cc a ja verujem da je Honda ok...Sigurno ce se javiti vec neko ko je ima ili je imao...

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: Lion
  • Motocikl: NC700xd

Ja nemam iskustva, a i po mome mišljenju ni prava da ti kazem koje motorče da uzmeš. 

Mogu da ti ispričam kako sam se ja odlučio za moj motor.

Prvo sam znao kakva forma motora ili klasa me interesuje, u mome slučaju to su neki retro modeli.

Drugo sto sam stavio na papir koliko novca imam i koliko da dam, od cele cifre sam odbio 20% da bude za servis i prenos i još po nešto. 

Treće stavka je bila  da bude što prostiji za održavanje, morao je da bude vazdušara, a karadan po mogućnosti.

Nadam se da sam ti bar malo pomogao.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

NSR je sasvim OK motor, s tim da kao i svaki drugi, moraš da paziš pri kupovini.
Ako je dobro odrzavan, možeš slatko da se navozaš.
E sad zavisi koliki ti je budzet.
Malo je isplativije i jednostavnije voziti nešto četvorotaktno.
Ali u svakom slučaju, s obzirom da si početnik, dobra ti je odluka da kreneš sa nečim manjim.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Vozices 125icu a znaces da mozes da vozis nesto mnooogo vece i to ce te vuci. A te price uzmi prvo skuter pa 125 pa 250 pa 350 pa 500 pa 600 itd to je sve mrka kapa. Ti ces izginuti i na 125 isto kao i na 500. Iskreno mislim da ne moras voziti 125 za pocetak a te price 125 otrese na staru i 600ku, to baci u vodu, ta koja tako u startu otrese toliko i traje. Moras se odluciti koji te tip motora intersuje. Ja vozim npr “ustrojenog” transalpa sa A2. Tako da prvo tip motora, novac, pa onda pitas sta i kako. Ovako koji motor sa A2, em imas masu tema na forumu o tome em je koji motor jakoooo sirok pojam. I bilo bi ok da ostanes na forumu posle svega a ne samo da si usao da pitas i to je to.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Ja kad sam kupovao prvi motor, znao sam koliki mi je budžet i kakvi me motori ne interesuju (R-ovi). Onda otvorio oglase, uneo cifru, odabrao godinu proizvodnje i kubikažu i video šta mi se nudi.

 

Pogledaš koji je lep na oko, šta kaže oglas, a onda na Gugl i saznaš o tom motoru sve što možeš. A to koji jeste ili nije za početnika saznaš posle 3 pročitane stranice o 3 različita motora. Jednostavno, brzo ćeš ući u materiju, makar osnovnu, i na pomen određenih termina ćeš shvatiti da li je model za tebe ili nije. 

 

Na kraju, iskristališe ti se nekoliko modela i onda samo njih juriš.

 

Pošto si položio za A2, pretpostavljam da još nemaš ni 20 godina. Ipak to te ne sprečava da kupiš ozbiljan motor koji se vodi na A2 kategoriju (a ima ih i bez blokade kao moja Diverzija koja je na prodaju btw :D ) i voziš ga u skladu sa svojim željama i mogućnostima. Niko te ne tera da jurcaš ako ti to ne želiš, ma koliko jak motor imaš.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Shwnke fs 151

Drmalin_ , tu si upravu, ostajem na ovom forumu, moj zivotni san je da budem motorista, plus, forum(sajt) za motoriste, to je sve pozitivni plus, i stvarno je full sto postoji tako nesto... istrazujem, po internetu neke motore sto mi se svidjajo, neki su 125, a neki od 500 do 600k... videcu sta ce mi najviae pasti za oko, a da mi upada u budzet... 

 

Forsberg inc, imam vise od 20g, 23 godine, to jeste,,niko me ne tera da jurcam, zato se i razmisljam izmedju slabijih i jacih motora, vise me vuku jaci, normalno, ali sve zavisi da li ce ti jaci upasti u moj buszet... za koju cenu prodajes? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.
On 12/2/2019 at 4:27 PM, Danijel123 said:

Drmalin_ , tu si upravu, ostajem na ovom forumu, moj zivotni san je da budem motorista, plus, forum(sajt) za motoriste, to je sve pozitivni plus, i stvarno je full sto postoji tako nesto... istrazujem, po internetu neke motore sto mi se svidjajo, neki su 125, a neki od 500 do 600k... videcu sta ce mi najviae pasti za oko, a da mi upada u budzet... 

 

Forsberg inc, imam vise od 20g, 23 godine, to jeste,,niko me ne tera da jurcam, zato se i razmisljam izmedju slabijih i jacih motora, vise me vuku jaci, normalno, ali sve zavisi da li ce ti jaci upasti u moj buszet... za koju cenu prodajes? 

Poslao sam ti oglasu u pp, da ne spamujem ovde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja