Jump to content

Moto Zajednica

Dajte predlog za izmenu ZOBS-a!

Recommended Posts

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Društvo,

 

Popisali smo i sumirali sve predloge koje ste u ovoj temi predložili. Od svih smo isfiltrirali one koji se odnose, tj. u nadležnosti su ZOBS-a i te predloge smo obradili. Najveći trud je uložio @СајберГастарбајтер u formulisanju i obrazlaganju predloga. Mogu samo da kažem - hvala, Nenade! :care:

 

Predloge smo poslali MUP-u (okačio sam PDF sa tekstom predloga). U razgovoru sa čovekom koji nas je kontaktirao zvanično sam saznao da ta radna grupa radi na izradi novog ZOBS-a i da su nas zato kontaktirali. U svakom slučaju, postoji dobra volja za saradnju sa nama, tako da videćemo. Mi smo poslali u roku koji smo imali, svoje predloge obrazložene na, rekao bih, kvalitetan način. Videćemo šta je sledeći korak. 

 

Što se ostalih predloga tiče, uglavnom se bave registracijom i tehničkim pregledom. Videćemo kome za to treba da se obratimo, pa ćemo poslati svoj predlog izmena kome treba. 

 

Javljam dalji razvoj situacije, kako se bude odvijala. 

 

Hvala još jednom svima koji su se potrudili da pošalju svoje predloge i obrazlože ih. Rok je zaista bio previše kratak, ali mislim da smo uspeli da smislene predloge pošaljemo i tako uradimo sve što mi možemo da poboljšamo svoje okruženje, korak po korak. 

 

BJB predlozi za promenu ZOBS-a, decembar 2019..pdf

  • Sviđa mi se 6
  • Hvala 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Dobili smo i feedback od predstavnika MUP-a koji nas je kontaktirao:

 

Citiraj

Поштовани, 

 

Захваљујем се на конкретним и образложеним предлозима. Сви предлози ће бити озбиљно и темељно размотрени од стране радне групе. 

 

Уједно Вас обавештавам да ће се рад на изради нацрта новог Закона о безбедности саобраћаја на путевима наставити и у 2020. години. С тим у вези, уколико будете имали још нек конкретан предлог, исти можете упутити на овај начин. Ово из разлога што је рок за достављање предлога био релативно кратак, али нужан због планираних активности радне групе.

Такође, ову прилику користим да Вас упознам са чињеницом да је позив за достављање предлога какав је упућен и Вама, послат и на велики број адреса мото клубова, асоцијација и удружења. Нажалост, само је Ваша заједница, уз још један мото клуб доставила конкретне и образложене предлоге и тиме показала озбиљност и посвећеност заједници коју представља. Предлози тог мото клуба се углавном поклапају са предлозима које сте и Ви изнели.

Бићу слободан да Вам се обратим уколико радној групи буде била потребна Ваша даља асистенција.

 

Срдачно вас поздрављам, 

xxxx

 

U svakom slučaju, mislim da smo nešto postigli. Makar smo se kandidovali za saradnju na izradi novog zakona. Sad je na nama da ostanemo u kontaktu i izborimo se za da naše predloge analizira ta radna grupa. :)

 

 

  • Sviđa mi se 10
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600

Iako kasno videh ovu temu nije mi jasno zasto auto skole  tj. zakonodavac ako posedujes B ili C kategoriju priznaju prvu pomoc a testove ne kad polazes za A kategoriju. Ustvari ako padnes na testu za A kategoriju  onda ne bi smeo da vozis ni sa B ili C kategorijom. Zakon to ne vidi pa ako si pao  na testu za A kategoriju i dalje mozes da vozis sa vec postojecom kategorijom B ili C itd. Moj predlog bi bio da ako posedujes vise godina B ili C kategoriju ti zakon prizna pored prve pomoci i test a da u auto skoli prodjes samo  obuku za voznju motorcikla i polazes samo voznju sto je i logicnije jer vec imas dozvolu za upravljane B ili C kategorijom. Ili da  ako posedujes B ili C kategoriju mozes voziti motorcikl ili skuter sa automatskim menjacem ili automatskim  stepenom prenosa i da to  vozilo na dva tocka ne prelazi 15 ks  i 125 ccm . Iako je ovo zakasnela misao treba imati i to u vidu ako bude neke dopune predloga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Kako mislis da zakonodavac nesto nesto uskladi u zakonu da bude na korist gradjana???

Kada narod,ili ti glasacka masina bude shvatila da oni koje biraju ne rade u korist biraca nego u svoju licnu,mizernu,dnevnu korist, moze se nesto promeniti. Naravno,glasanjem tesko. Tu nam je ,metaforicki receno,falio "dan posle". Bez obzira na to ko je tada pao,a ko dosao na vlast. Pogledajte ko je u vlasti bio pre 20 godina,a ko je sada. Kako ocekujete promene na bolje,ja stvarno ne razumem.

Njima jednostavno nije u cilju da mi zivimo bolje. Njima je cilj da oni zive bolje. Realno,pare od profita su minimalne. Narodski receno,nema fabrika koje preradom jeftinih sirovina stvaraju profit prodajom skupog proizvoda. Od tog profita drzava uzme porez i svi srecni. 

U stvarnosti ogromni drzavni aparat mora da zivi od taxi,poreza,akciza,kazni,carine,raznih globa i haraca...

Ko ce to da plati? Odakle novac? Od raje bagra otima.

Ne nadajte se boljem...

Jedan pisac i rok muzicar jednom je zapisao...

Napisali ustave da mozak zaustave

napisali zakone da se bolje zaklone...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600

Pa predpostavljam  da od svega ovog nazalost nece biti nista al bar lepo zvuci  i ima pametnih predloga. Izgleda da samo :tuzno:  kur...... to jest vršnjaku .      Nadam se da ce nekada biti mnogo jednostavnije , lakse i jeftinije  dobiti dozvolu.:moto2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Beograd, Slavija

Da ne bude promena, ali na gore? Pre neki dan saobracajac koga poznajem prilicno ogorceno govori o triciklima ( mp3), kao ne moze to tako, trebalo bi da se promeni zakon, da se tricikli smeste u A kat. Kolega stoji pored mene i vidim da se zacrveneo od besa, kupio nov mp3 letos, jer nije hteo da polaze za A. Reko' ajmo mi svojim putem da ga ne uhapse za napad na sluzbeno lice. Posle mi prica kako ga je zaustavljala saobracajna policija i pricala mu istu pricu, kao podnece inicijativu za promenu zakona... Nista me vise ne cudi kod nas, samo ne ocekujem nikakvu promenu na bolje.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Руку на срце, а из понуде да може на Б да се вози зарад жене разговарам са особљем из Пијађа, разлика између А и Б категорије је минорна. Тако генерално их или сврстати у А или у Б. Зна ли другар што су саобраћајци бесни ??

Poslato sa Huawei P30pro pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Beograd, Slavija

Nemam pojma, ima ih sve vise na ulicama, pa im upadaju u oci...

Meni bi ovaj predlog za 125 cu sa B kat, savrseno legao, jer su tricikli skupi i ne svidjaju mi se, ali sanse da se predlog usvoji su, po mom misljenju, ravne nuli.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Evo predlog za nedodirljive. 

Za razliku od većine drugih zemalja u Evropi, Švajcarske registarske tablice se ne dodeluju posebno vozilu, nego dodeluju se njenom vlasniku. Tako može npr. vlasnik podneti zahtev da koristi jedne tablice za najviše dva vozila. U pojedinim kantonima mogu do 99 veteranskih automobila (automobil mora biti stariji od 30 godina) po jednoj tablici biti otkupljeni. U mnogim kantonima, registar registarskih tablica je dostupan javnosti, ponekad čak i preko interneta. Tako se može od svakog, bez potvrđenog razloga, utvrditi ko je vlasnik automobila.

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Beograd, Slavija

Za pocetak bih bio zadovoljan da budem vlasnik svoje tablice. A posle sve ostalo, al to je tek nemoguce, drzava nece sa se odrekne para.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: NC750x

Kad je već bunar želja...

 

Predlažem da se ukine ograničenje brzine.

Uglavnom se ne poštuje. Ko poštuje smeta i koči saobraćaj. 

Česta su ograničenja koja imaju smisla samo za naplatu kazni. 

 

Umesto ograničenja, uveo bih preciznije obeležavanje krivina i zatvorsku kaznu odgovornim putarima za rupe dublje od 2cm i šahte koje nisu u nivou saobraćajnice i koje se lupaju kad se pređe preko njih.

  • Sviđa mi se 4
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 6 sati, dragan_alumiroi je napisao:

 Ko poštuje smeta i koči saobraćaj. 

Druže, jesi realan? Sad sam ja debil jer vozim 50 kmh i kočim tebe koji bi da juriš? Izgine dosta ljudi zbog prekoračenja brzine i ti bi još da ukineš? Pa kad te neki klinac odvali i ubije, šta onda? 

 

Drugo nije ograničenje brzine krivo za gužve po npr. Bg već infrastruktura koja nije projektovana za taj intenzitet. 


Treće, svaki put kad vozim po BG-u vidim da je jedan od razloga zagušenja i bahati vozači koji se ubacuju iz sporednih traka po svaku cenu. Voze zaustavnim trakama i onda te samo iseku i popreče se da se ubace.

 

On bi lik da ukine ograničenje brzine

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: NC750x

Naravno da sam realan. Svako od nas ima svoje vidjenje. 

I nigde nisam ni napisao da su oni koji poštuju brzinu debili.

Ja mislim da bi većina vozila sporije nego sada. 

Napaljeni klinci ubijaju i sebe i druge i ovako. Oni možda misle da su te table za one što voze električne skutere.

Taj što se ubacuje je možda lekar i žuri da spasi nekome život. Ili neka služba. Kakve ima veze. Nekome se žuri a neko ima vremena na pretek.

Da, ja sam lik koji bi da ukine ograničenje brzine. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Ja sam lik kobi shvata da je ova prepiska besmislena,ali cu da napisem.

Trenutna ogranicenja su tipicna za nerazvijene zemlje,to su ogranicenja da bibse pisale kazne. Ne miakim na ogranicenja pored skole i ostalo sto je normalno. Ali ogranicenja po magistralnim putevima su cesto nelogicna. Isto tako kao sto napisa kolega Dragan Aluminijum ili kako vec pise ,odgovrnost drzave za odrzavanje puteva je nepostojeca apsolutno. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: NC750x
1 minute ago, punisa 16 said:

Dragan Aluminijum

:lol2:

 

Inače, svako normalan pored škola i svuda gde pešak može da izleti (npr gde su gusto parkirani automobili pa između može da protrči dete), vozi i sporije od 30-40. Nije bitna tabla nego uslovi na putu.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja