Jump to content

Moto Zajednica

Africa Twin XRV 650 RD03 restauracija rebuild restoration

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: Srbija,Uzice
  • Motocikl: XRV 650 AFRICA TWIN RD03...KTM 950 ADV LC8
Pre 21 sati, džoni94 je napisao:

Po predanjima prijašnjeg vlasnika pila je 300-500 mililitara od servisa do servisa pa sam se zato odlučio na promjenu karika. Ustanovilo se da su samo uljne bile potrošene. Ako su ti stubline netaknuta mislim da bi bolje bilo da se držiš istih promjera jer zašto bušiti takav kvalitet i rizikovati ako je sve već savršeno dobro. Nutovi na osovini prednjeg lančanika su u odličnom stanju. Ako ti treba informacija o dijelovima i gdje sam ih poručivao, piši inbox ili na fejs. Gdje naći originalne migavce a da ne koštaju ko svetog petra kajgana?

Sent from my G3121 using Tapatalk
 

Kod mene je situacija dosta nepovoljnija,ja imam potrosnju ulja od oko 200-300ml na 1000km.Motor je kod mene vec 4 sezone ali stanje potrosnje je nepromenjeno a presao sam sa njom oko 50000km.Teracu je tako dok se potrosnja ne pogorsa pa onda otvaranje...

Sto se tice migavaca razumem zasto trazis originale ali ja bi ih preskocio.Tesko ih je naci u dobrom stanju i skupi su i uglavnom vec propali od starosti...Ja sam moje uzeo sa proslog motora XT600Z Tenere 3AJ...Ti migavci su estecki vrlo slicni ali tehnicki milju ispred Hondinih.Noseci deo im je dosta cvrsci od hondinih jer je kroz telo plastike izlivena zajedno i spiralna celicna zica oko 5mm precnika sto ima daje odlicnu cvrstinu i mnogo manje su podlozni vibraciji pri vecim brzinama...

A sa istog tog modela motora mozes naci i Mikuni vakum pumpu goriva koje pominju kolege.

 

s-l400.jpg
WWW.EBAY.DE

Finden Sie Top-Angebote für Yamaha XT 600 Z Tenere 3AJ Bj.1989 - Benzinpumpe Kraftstoffpumpe A566020486 bei eBay. Kostenlose Lieferung für viele Artikel!

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

Evo slucajno naasah na slike ,vec sam bio odustao da ih trazim.Ako neko resi to da radi hladnjak treba da bude sa krupnim i malo redjim rebrima koja se postavljaju u pravcu kretanja sve to da se nebi blato hvatalo

 

DSCN2567.thumb.JPG.bc7343bb930334bcdc5f17a1f53f4213.JPG

 

DSCN2568.thumb.JPG.5ad9d65ccbd77aa5f18b61d8a9dc59bf.JPG

 

DSCN2566.thumb.JPG.f0c62d9a553d22b5c819d77c1be3def5.JPG

 

Hladnjak je s donje strane ove konstrukcije.Zbog visine reglera morao sam nosac kofera da izdignem sa odstojnim caurama (matice su dovoljne)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Nadovezao bih se na temu Joškinog reglera. Mora se paziti da žice, koje ulaze u regler, ulaze od dole, tj. ceo regler bi trebalo postaviti tako da žice budu dole, da ne ulazi voda kroz žice u regler. Na mojoj bivšoj Teneri sam imao identični Joškin regler i bio je okrenut na stranu, tj. žice su ulazile sa strane u regler. Kroz žice se slivala voda i ušla u regler i on je crkao. Otvorili smo regler i videli da je bio pun vode, elementi i spojevi su oksidirali od vlage i crkli. Zameni smo izgorele elemente, zatvorili regler i postavili tako da žicu budu od dole i nakon toga više nikakvih problema sa reglerom nisam imao godinama posle toga...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Kozarska Dubica, Bosna i Hercegovina.
  • Motocikl: Honda Africa Twin 650 1989
On 12/3/2019 at 11:17 PM, zuna89 said:

Kod mene je situacija dosta nepovoljnija,ja imam potrosnju ulja od oko 200-300ml na 1000km.Motor je kod mene vec 4 sezone ali stanje potrosnje je nepromenjeno a presao sam sa njom oko 50000km.Teracu je tako dok se potrosnja ne pogorsa pa onda otvaranje...

Sto se tice migavaca razumem zasto trazis originale ali ja bi ih preskocio.Tesko ih je naci u dobrom stanju i skupi su i uglavnom vec propali od starosti...Ja sam moje uzeo sa proslog motora XT600Z Tenere 3AJ...Ti migavci su estecki vrlo slicni ali tehnicki milju ispred Hondinih.Noseci deo im je dosta cvrsci od hondinih jer je kroz telo plastike izlivena zajedno i spiralna celicna zica oko 5mm precnika sto ima daje odlicnu cvrstinu i mnogo manje su podlozni vibraciji pri vecim brzinama...

A sa istog tog modela motora mozes naci i Mikuni vakum pumpu goriva koje pominju kolege.

 

s-l400.jpg
WWW.EBAY.DE

Finden Sie Top-Angebote für Yamaha XT 600 Z Tenere 3AJ Bj.1989 - Benzinpumpe Kraftstoffpumpe A566020486 bei eBay. Kostenlose Lieferung für viele Artikel!

 

s-l400.jpg
WWW.EBAY.COM

Yamaha XTZ 660 Tenere # 3YF # 1991-1993. Yamaha XTZ 660 Tenere # 4MY # 1994-1999. Yamaha XTZ 660 Tenere # 4MD # 1994-1995. Yamaha TW 125 Trailway # DE011 # 1999-2001...

 

 

Evo ih, jeftiniji su od hondinih originalnih za nekih 25$ a takođe jednako lijepi ako ne čak i ljepši. kako god i ovi koštaju 85 evra ali šta da se radi, ljepota mora da se plati hhaha.

 

prekontrolisaćemo ovu pumpu koja je na njoj bila i radila je posao dok još nisam raskupusao afriku, ali svakako nije zgoreg imati originalnu kao bekap opciju a mikuni ugraditi.

 

Ovih dana bih trebao ram, kreš barove, nosače kofera, guvernal, oprugu zadnjeg amortizera, centralni i bočni štender te kojekakve sitnice, nogostupe itd itd odnijeti na pjeskarenje pa na plastifikaciju...biće update ubrzo. malo se stalo sa poslom ali do proljeća bi trebalo biti gotova nadam se. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Kozarska Dubica, Bosna i Hercegovina.
  • Motocikl: Honda Africa Twin 650 1989

Eh da, zna li neko kako se mogu reparirati indikatori za rezervu? nisu uopšte radili ili čak možda ni sijalice na kontrolnoj tabli nisu radili. nebitno, ajde pretpostavićemo da su indikatori u kvaru. Kakva je procedura njihove reparacije ili neko zamjensko rješenje'

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Kozarska Dubica, Bosna i Hercegovina.
  • Motocikl: Honda Africa Twin 650 1989
On 12/3/2019 at 11:17 PM, zuna89 said:

Kod mene je situacija dosta nepovoljnija,ja imam potrosnju ulja od oko 200-300ml na 1000km.Motor je kod mene vec 4 sezone ali stanje potrosnje je nepromenjeno a presao sam sa njom oko 50000km.Teracu je tako dok se potrosnja ne pogorsa pa onda otvaranje...

Sto se tice migavaca razumem zasto trazis originale ali ja bi ih preskocio.Tesko ih je naci u dobrom stanju i skupi su i uglavnom vec propali od starosti...Ja sam moje uzeo sa proslog motora XT600Z Tenere 3AJ...Ti migavci su estecki vrlo slicni ali tehnicki milju ispred Hondinih.Noseci deo im je dosta cvrsci od hondinih jer je kroz telo plastike izlivena zajedno i spiralna celicna zica oko 5mm precnika sto ima daje odlicnu cvrstinu i mnogo manje su podlozni vibraciji pri vecim brzinama...

A sa istog tog modela motora mozes naci i Mikuni vakum pumpu goriva koje pominju kolege.

 

s-l400.jpg
WWW.EBAY.DE

Finden Sie Top-Angebote für Yamaha XT 600 Z Tenere 3AJ Bj.1989 - Benzinpumpe Kraftstoffpumpe A566020486 bei eBay. Kostenlose Lieferung für viele Artikel!

 

kod tebe je isto vjerovatno kao i kod mene problem u istrošenosti uljnih karika. Ja sam poručio karike sa BIKE PARTS HONDA, britanskog sajta. izašle su me sa poštarinom nešto jače od 130 evra. Slobodno im piši, ako bdeš preko njih naručivao, da na deklaraciji naznače manju cijenu kako bi izbjegao plaćane carine na ulasku paketa u Srbiju. meni su izašli u susret

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Kozarska Dubica, Bosna i Hercegovina.
  • Motocikl: Honda Africa Twin 650 1989
On 12/3/2019 at 8:35 AM, kaligula1 said:

Ja sam se spremao da narucim facet pumpu ali u medjuvremenu na moju srecu,ispadne oglas sa mikuni pumpom pa nju kupim..Jedina da kazem "mana" mada nije ni to mana nego ne znam kako da nazovem,mikuni vakuum pumpe je ta kada ti nestane gorivo,jbg greska u proracunu emoji3.png Cim mi je secnuo motor,istog momenta sam ugasio motor,okrenuo slavinicu za rezervu (model RD07) rd03 i rd04 nemaju te slavinice posto imaju lampicu pokazivaca rezerve goriva,rd 07 nema nego vozis na osecaj emoji3.png..i verglao sam po uputstvu u service manuelu dakle 5 sec verglas,pa 20-ak sekundi pauza...i tako sigurno da ne preteram verglanje izmedju 40-50-ak puta,dok ne povuce gorivo,dakle naoruzas se ozbiljnim strpljenjem emoji23.png Dok je na motoru bila originalna elektronska pumpa,potrosnja goriva na 100km pri brzini do 90 km/h iznosila je 4,1l...sa mikuni pumpom 3,8l..o pouzdanosti i dugovecnosti mikuni pumpe ne treba uopste raspravljati...Dzoni ovo ne znaci da te odvracam od kupovine facetne pumpe,citao sam samo pozitivna iskustva sa stranih foruma u vezi facetne pumpe.Ali ja sam licno vise za varijantu ciste mehanike bez elektronike...mada je i malo je veci problem da se nadje mikuni pumpa..u stvari moze da se nadje na e-bey u ali je cena 3x veca od facetne pumpe.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 

Mikuni će mi biti prvi pik, isto preferiram mehaniku u odnosu na elektroniku, ne znam zašto ali eto tako jednostavno, nekako mi to djeluje pouzdanije. Mikuni ću kupiti prvom prilikom s ebaya kada ispadne dobra varijanta, do tad mi nije hića jer i ova električna sasvim dobro fercera. Ustvari, više se ni ne sjećam da li je bila originalna električna na njoj ili je možda neko već stavio neku drugu, znam samo da nije bilo problema. Ako je mikuni već na africi,tj sad negdje u kutijama, onda nema zime. Provjeriću to ovih dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2830 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Svaka čast na detaljnosti i pedantosti. Milina je videti koliko se ljubavi, na prvom mestu, a onda i vremena i para ulaže u ono što je u srcu.

 

Nego, zanima me jedno... Pominješ plastificiranje opruge zadnjeg amortizera. Da, znam da su i fabrički bili plastificirani, ali me zanima da li i koliko, na koji način, se može postići fleksibilnost plastifikacije da ne ispuca posle nekoliko sabijanja opruge? Koliko je uopšte elastična plastifikacija koja je nama dostupna i od čega zavisi?

 

Unapred hvala, poslemno nekom "plastifikatoru" :D ako ovo čita i može da odgovori.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Kozarska Dubica, Bosna i Hercegovina.
  • Motocikl: Honda Africa Twin 650 1989
Svaka čast na detaljnosti i pedantosti. Milina je videti koliko se ljubavi, na prvom mestu, a onda i vremena i para ulaže u ono što je u srcu.

 

Nego, zanima me jedno... Pominješ plastificiranje opruge zadnjeg amortizera. Da, znam da su i fabrički bili plastificirani, ali me zanima da li i koliko, na koji način, se može postići fleksibilnost plastifikacije da ne ispuca posle nekoliko sabijanja opruge? Koliko je uopšte elastična plastifikacija koja je nama dostupna i od čega zavisi?

 

Unapred hvala, poslemno nekom "plastifikatoru" ako ovo čita i može da odgovori.

Plastifikacija ako se uradi kvalitetno, postojanija je od klasične lak boje sigurno 10x ako ne i više. Gledao sam neki zanimljiv video na YT gdje lik plastificiranu ALU felnu udara macolom a plastifikacija ostaje netaknuta. U svakom slučaju prije plastifikacije ću se detaljno konsultovati s glavnim i odgovornim za tu rabotu pa ću čuti šta on ima da kaže na tu temu

 

Sent from my G3121 using Tapatalk

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2830 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Da, udar je jedno, ali konstantno "mrdanje" je nešto drugo. Čvrstoće vs. žilavost materijala. To me zanima. Gledaj svoju senku kad voziš. Gledaj viljušku koja neprekidno radi. Tako radi i zadnja opruga. To je ono čega se bojim.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Kozarska Dubica, Bosna i Hercegovina.
  • Motocikl: Honda Africa Twin 650 1989
Koliko je ovo pouzdano?

Sent from my G3121 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Kozarska Dubica, Bosna i Hercegovina.
  • Motocikl: Honda Africa Twin 650 1989

 

Pjeskarenje izvršio Nikola Gak iz Banja Luke. sve pohvale, dečko radi fantastično i 2h nakon što sam mu predao ram, bio je ispjeskaren. Ako nekom treba pjeskarenje u blizini Banja Luke evo vam broj od momka:

+387 65 170 157

 

FB stranica: https://www.facebook.com/Pjeskarenje-GAK-Banja-Luka-262700897971814/?epa=SEARCH_BOX

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Kozarska Dubica, Bosna i Hercegovina.
  • Motocikl: Honda Africa Twin 650 1989
Eh da, zna li neko kako se mogu reparirati indikatori za rezervu? nisu uopšte radili ili čak možda ni sijalice na kontrolnoj tabli nisu radili. nebitno, ajde pretpostavićemo da su indikatori u kvaru. Kakva je procedura njihove reparacije ili neko zamjensko rješenje'
Ima li iko odgovor na ovo pitanje

Sent from my G3121 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Kozarska Dubica, Bosna i Hercegovina.
  • Motocikl: Honda Africa Twin 650 1989

Plastifikaciju uradili dečki iz firme METALBOS SRBAC (BIH). Odlično odrađeno, cijena tričavih 25 evra.

Ako nekom treba plastifikacija a Srbac im nije daleko, toplo preporučujem METALBOS. Ljudi su jako prijatni i uslužni, imaju odgovore na sva pitanja oko detalja.

Kontak broj Nikola Tolios: +38766 490 790

Plastifikacija metala i alu. Metalbos doo (Po dogovoru)



Sent from my G3121 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja