Jump to content

Moto Zajednica

Africa Twin XRV 650 RD03 restauracija rebuild restoration

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07

Sveto ocekujemo sliku kako si resio hladjenje reglera,nego jesi se vratio na Afriku,Pan Europa je za penzionere

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Kozarska Dubica, Bosna i Hercegovina.
  • Motocikl: Honda Africa Twin 650 1989
5 hours ago, Jelenko Vilotic said:

Felne radi djunta sa foruma, mislim na pletenje i podesavanje. Ima jos par mesta u HR. Ja sam nasao jednog coveka u Osijeku i jednog u Zagrebu. Oba su odlicni majstori, kao i Djunta. 

Eloksiranje u zlatno ne bi smelo biti problem i ima brdo firmi koje se time bave. Po meni najveca stavka je da ti neko posle rastavljanja sastavi i sredi tockove da budu kako treba. 

Ako ti trebaju kontakti od ovih iz ZG i Osijeka, posalji mi pp.

Pletenje mi nije problem, imam čovjeka za to ali ajde pošalji mi u pp brojeve, zlu ne trebalo. Hoću da nađem neko ko će to eloksiranje felni i cinkovanje žica da uradi kvalitetno. to je u suštini završni rad, estetika, o tome ću razmišljati kada sve ostalo sklopim.Hvala za preporuke

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Kozarska Dubica, Bosna i Hercegovina.
  • Motocikl: Honda Africa Twin 650 1989
5 hours ago, Sveta 5. said:

Probacu da nadjem sliku kako sam regler resio.A lezajevi, nikad ne mozes da znas dali su presli 10000 ili 50 000 Mozes da vidis samo da li su "crkli' ako nisu ne znaci da nece posle 1000.km.Kako zelis, ja bih to uradio svih 5 nisu vise od 2-2,5 hiljade 

Ma ležajevi su najmanji problem, to se zamijeni za 20 minuta, to su finalni radovi, finese, imaću to na umu sigurno. Mene interesuje to rješenje za regler :Six:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
Pre 12 sati, kaligula1 je napisao:

Sveto ocekujemo sliku kako si resio hladjenje reglera,nego jesi se vratio na Afriku,Pan Europa je za penzionere emoji3.png

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 

Nisam se vratio a i penzioner sam :)  kod mene svi  iz penzionerskog kluba  na Hondi panevropi pa da se ne izdvajam:jee3:a i lekar mi nju prepisao hahaha.Slika reglera ko zna gde je u dubinama mog kompa ali potrudicu se.To sam ja i na BJ B postavljao u nekoj temi o reglerima  za Afriku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Tesko ces naci dobro resenje za produzenje zivota reglera. Hondini regleri iz tog doba traju 15-tak godina, sve preko toga je čist ćar :) Možeš ga izmeštati na "vetrovito" mesto, stavljati na njega ventilatore ali malo će to pomoći.

Regler ima u sebi komponente - diode i tiristore koji se u radu dosta greju, naročito kada je akumulator loš. Sve te komponente su u obliku kapljice i punktovane su na bakarne trake. Posle višegodišnjeg rada sama struktura bakra ispod tih "kapljica" - dioda i tiristora dobija mikroskopske šupljine, hladjenje je smanjeno što uzrokuje veće stvaranje šupljina što uzrokuje veće zagrevanje... Nepovratan proces dok dioda ili tiristor ne crknu - ili probiju pa se na akumulatoru pojavi 20-tak volti ili naprave prekid pa nema punjenja. 

Pametno je menjati regler posle 10 godina rada i UVEK imati dobar akumulator. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
Pre 10 sati, džoni94 je napisao:

Ma ležajevi su najmanji problem, to se zamijeni za 20 minuta, to su finalni radovi, finese, imaću to na umu sigurno. Mene interesuje to rješenje za regler :Six:

Pumpa za gorivo.Kod nje postoje platine kao nekad na kolima treba ih povremeno promeniti mislim na 50 000 km je neko vreme zamene. Imas na Ibej oko25$ mislim da kostaju. Na mojoj Africi  montirao sam vakumsku Mikuni a fabricku nosio kad idem na dalje za rezervu.Moze i varijanta Nautilus isto elektricna koriste je u avio industriji .Obe su pouzdane.Vakumsku sam sa moje Honde dao mom kumu.Majstor koji je trebao da ugradi  rekao je da  ne valja jer membrane vremenom istrule sto je apsolutno NETACNO.NJene membrane su od plastike slicne onom filmu za rendgen tako da ne trule a neko u Vranju se obradovao toj pumpi :)

  Dok ovo pisem vidim da je g.Arakis napisao  teoriju o regleru sa aspekta elektronike on je strucan i to je tako kako je napisao ja o elektronici ne znam nista.Afrika ima jedan drugi problem greje se i ne doceka projektovano vreme trajanja.Teorija na BJB koja je vladala tumacila je to losim spojem reglera sa ostalom instalacijom  pa kod vecine Afrika taj spoj korodira i upropasti dzek koji povezuje instalaciju. Ako se ne uoci na vreme strada regler pa je zatim kompjuter u opasnosti.Sve kontakte koje sam znao klasicne buksne ,zatim one okrugle,luster kleme,letovanje spoja nisu dali rezultat.Grejale su se zice koje iz alternatora idu do reglera.Na mestu gde je tebi sada bio je i kod mene , zice su topile plastiku onog blatobrana.Poceo sam da rasturam instalaciju da ga izmestim skroz napred ,kod Harlija sam to video. Odustao sam od te varijante .Zatim sam uzeo ventilator sa maticne ploce compa ceo dan se mucio i nisam mogao fizicki da smestim.  I od toga odustao.Opisacu ukratko dok ne nadjem slike mog resenjakoje i danas radi.Nasao sam aluminijumski hladnjak termo pastom obezbedio dobar termicki spoj ledja na ledja( rebra su spolja) isekao blatobran onaj crni  ispod nosaca kofera. Namontirao, hladnjak da stoji napolje ucvrstio silikoni i teraj.Uh,napisah citav roman.To je moje iskustvo , funkcionise zice i regler hladni.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07

Sveto tvoja mikuni pumpa se upravo nalazi na mojoj Africi,radi ko svajcarski sat..Videcemo na prolece kako ce da se pokaze na putu do Mongolije,kao i Joskin regler

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07

Da ze nadovezem na Svetin post..Na mojoj africi sam primetio da je originalni dzek iz reglera totalno pocrneo i bukvalno se deformisao,otisao sam kod elektricara i stavili one plasticne malo kvalitetnije buksne,koje su se vrlo brzo takodje deformisale pocrnele i istopile...Kontaktirao sam Josku i on mi je rekao da se to desava upravo zbog loseg spoja, da ove buksne koje nalazimo na nasem trzistu da su Š klasa,tj nekvalitetne,i predlozio mi trajno resenje da zalemim zice..Ja sam ipak stavio keramicke buksne i evo nemam nikakvih problema vec par hiljada km.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07

Mozda sam ipak trebao da patentiram ideju sa keramickim klemama,pa taman da zaradim neku kintu da se nadje na putu do Mongolije

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
Pre 9 sati, kaligula1 je napisao:

Sveto tvoja mikuni pumpa se upravo nalazi na mojoj Africi,radi ko svajcarski sat..Videcemo na prolece kako ce da se pokaze na putu do Mongolije,kao i Joskin regler emoji3.png

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 

Znao sam zato sam se i salio gore u postu da je u Vranju

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: Srbija,Uzice
  • Motocikl: XRV 650 AFRICA TWIN RD03...KTM 950 ADV LC8

Svaka cast Dzoni na odlicnoj restauraciji.

Da li je Africa trosila ulja pre otvaranja masine?U kakvom su stanju bili nutovi na izlaznoj osovini menjaca gde dolazi prednji lancanik?

Moja zna da popije ulja  pa planiram slicnu restauraciju,kod mene na satu je oko 6000km,opet pitanje dal 106000 ili 206000 :D

Jedino sto bih ja vrv isao na vece klipove(82mm i 697cc) jos malo snage nebi bilo na odmet

 

P.S Nabavio sam originalnu mrezicu fara :takoje:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Titel
  • Motocikl: Beverly 250

Svaka čast, zanima me da li vodiš neki troškovnik (delovi, majstor, usluge... itd), da bi znao koliko ce izaci sredjivanje Afrike?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Kozarska Dubica, Bosna i Hercegovina.
  • Motocikl: Honda Africa Twin 650 1989

Zanimljivo rješenje za regler, imaću to na umu kad se afrika bude sklapala. Znači provjeriti pumpu za gorivo, (postoji neka pumpa pod imenom FACET, da li se neko susretao?), izmjestiti regler i na spojeve staviti keramičke kleme. Što se tiče reglera, zanimljiva mi je solucija kako je to riješeno kod viraga 750 i 535, mislim negdje na zadnjim vilama gdje je jako vjetrovito, sa desne strane i preko ide aluminijumski štitnik.

Sent from my G3121 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Kozarska Dubica, Bosna i Hercegovina.
  • Motocikl: Honda Africa Twin 650 1989
Svaka cast Dzoni na odlicnoj restauraciji.
Da li je Africa trosila ulja pre otvaranja masine?U kakvom su stanju bili nutovi na izlaznoj osovini menjaca gde dolazi prednji lancanik?
Moja zna da popije ulja  pa planiram slicnu restauraciju,kod mene na satu je oko 6000km,opet pitanje dal 106000 ili 206000
Jedino sto bih ja vrv isao na vece klipove(82mm i 697cc) jos malo snage nebi bilo na odmet
 
P.S Nabavio sam originalnu mrezicu fara :takoje:
Po predanjima prijašnjeg vlasnika pila je 300-500 mililitara od servisa do servisa pa sam se zato odlučio na promjenu karika. Ustanovilo se da su samo uljne bile potrošene. Ako su ti stubline netaknuta mislim da bi bolje bilo da se držiš istih promjera jer zašto bušiti takav kvalitet i rizikovati ako je sve već savršeno dobro. Nutovi na osovini prednjeg lančanika su u odličnom stanju. Ako ti treba informacija o dijelovima i gdje sam ih poručivao, piši inbox ili na fejs. Gdje naći originalne migavce a da ne koštaju ko svetog petra kajgana?

Sent from my G3121 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Kozarska Dubica, Bosna i Hercegovina.
  • Motocikl: Honda Africa Twin 650 1989
Svaka čast, zanima me da li vodiš neki troškovnik (delovi, majstor, usluge... itd), da bi znao koliko ce izaci sredjivanje Afrike?
Vodim dnevnik narvno, nA kraju ću podvući crtu pq ć3mo vidjeti cifru

Sent from my G3121 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07

Ja sam se spremao da narucim facet pumpu ali u medjuvremenu na moju srecu,ispadne oglas sa mikuni pumpom pa nju kupim..Jedina da kazem "mana" mada nije ni to mana nego ne znam kako da nazovem,mikuni vakuum pumpe je ta kada ti nestane gorivo,jbg greska u proracunu Cim mi je secnuo motor,istog momenta sam ugasio motor,okrenuo slavinicu za rezervu (model RD07) rd03 i rd04 nemaju te slavinice posto imaju lampicu pokazivaca rezerve goriva,rd 07 nema nego vozis na osecaj ..i verglao sam po uputstvu u service manuelu dakle 5 sec verglas,pa 20-ak sekundi pauza...i tako sigurno da ne preteram verglanje izmedju 40-50-ak puta,dok ne povuce gorivo,dakle naoruzas se ozbiljnim strpljenjem Dok je na motoru bila originalna elektronska pumpa,potrosnja goriva na 100km pri brzini do 90 km/h iznosila je 4,1l...sa mikuni pumpom 3,8l..o pouzdanosti i dugovecnosti mikuni pumpe ne treba uopste raspravljati...Dzoni ovo ne znaci da te odvracam od kupovine facetne pumpe,citao sam samo pozitivna iskustva sa stranih foruma u vezi facetne pumpe.Ali ja sam licno vise za varijantu ciste mehanike bez elektronike...mada je i malo je veci problem da se nadje mikuni pumpa..u stvari moze da se nadje na e-bey u ali je cena 3x veca od facetne pumpe.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07

DRAGICKAAAAAAAA evo slucajno video ispao oglas na Hamart-u..cena 74 evra,bez dodatnih creva..ali creva to mozes da kupis u svakoj radnji za 200-300 dinara..



Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja