Jump to content

Moto Zajednica

Africa Twin XRV 650 RD03 restauracija rebuild restoration

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Kozarska Dubica, Bosna i Hercegovina.
  • Motocikl: Honda Africa Twin 650 1989

Mašina prvo rastavljena na pola. Očekivali smo da će to biti dosta komplikovaniji posao  ali brzo smo promijenili ležaj osovine prednjeg lančanika. Namazali silikonom i vratili sve kako je bilo.

Sljedeći korak je bio očistiti klipove od gareži i staviti karike.

Na preporuku majstora stubline su mrvicu honovane, tek ovlaš, kako bi podmazivanje radnog prostora i karika bilo efikasnije.

Nakon toga, promijenjene su gumice ventila(zatečene stare su bile u jako dobrom stanju) , te su ventili "išlajfani" grubom pa finom pastom uz pomoću aku bušilice. Oba cilindra sklopljena. I ostalo je još da se vrati magnet i stave nove lamele i opruge te da se ufaze lanci bregastih osovina i poštelaju zazori ventila.

DSC_0996.JPG

DSC_0998.JPG

DSC_0999.JPG

DSC_1000.JPG

DSC_1002.JPG

DSC_1004.JPG

DSC_1005.JPG

DSC_1007.JPG

DSC_1008.JPG

DSC_1009.JPG

DSC_1010.JPG

DSC_1015.JPG

DSC_1016.JPG

DSC_1018.JPG

DSC_1029.JPG

DSC_1030.JPG

DSC_1039.JPG

DSC_1040.JPG

DSC_1041.JPG

DSC_1042.JPG

DSC_1043.JPG

DSC_1044.JPG

DSC_1045.JPG

DSC_1047.JPG

DSC_1048.JPG

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Kozarska Dubica, Bosna i Hercegovina.
  • Motocikl: Honda Africa Twin 650 1989

Par zanimljivih videa o skidanju, šlajfovanju i postavljanju ventila na staro mjesto:

1. Skidanje ventila:

 

2. Šlajfovanje:

 

3. Vraćanje:

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Kozarska Dubica, Bosna i Hercegovina.
  • Motocikl: Honda Africa Twin 650 1989

Nosači bočnih kofera prilagođeni na GIVI MONOKEY sistem. Inače originalno su prilagođeni za HEPCO & BECKER kofere, sada mogu i jedni i drugi.

71767150_727228491088224_3808384326412795904_n.jpg

72919619_867609666970233_5427733004418023424_n.jpg

74291005_2613661792204527_6136959553847164928_n.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

E ovo ja zovem restauracija! Svaka čast na ovako detaljnoj dokumentaciji!

 

Samo jedna mala zamerka - nove lamele bi trebalo biti potoplje u motorno ulje pre ugradnje (da se spreči da rade na suvo kada se motor pali prvi put posle sklapanja i ulje još uvek nije svugde doprlo).

Ostali radovi su za svaku pohvalu! :jee1:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

Regleru bi trebao da nadjes bolje mesto i ne propusti lezajeve tockova da zamenis ..nije skupo  dimenzije su bile na ovom sajtu na 

 

james-duncan-universe-camp-uyuni-salt-fl
WWW.HORIZONSUNLIMITED.COM

The Motorcycle Adventure Travel and Overland Travel website, inspiring, informing and connecting travellers since 1997.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

Sjajno. Volim sto si kupio motor koji ima potencijal, to jest primerak u dobrom stanju i tada restauracija ima mnogo vise smisla, nego kad se kupi skajlab koji je najbolje u reku gurnuti, pa onda od govana pitu...

Svaka cast

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Kozarska Dubica, Bosna i Hercegovina.
  • Motocikl: Honda Africa Twin 650 1989
8 hours ago, ThePainkiller said:

E ovo ja zovem restauracija! Svaka čast na ovako detaljnoj dokumentaciji!

 

Samo jedna mala zamerka - nove lamele bi trebalo biti potoplje u motorno ulje pre ugradnje (da se spreči da rade na suvo kada se motor pali prvi put posle sklapanja i ulje još uvek nije svugde doprlo).

Ostali radovi su za svaku pohvalu! :jee1:

nismo ih potopili ali smo ih premazali motornim uljem tako da nisu potpuno suve, ali dekla još nisu stavljena pošto moraju na lakiranje, tako da ima još vremena da se zaliju uljem hehe. Hvala na podršci:jee1:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Kozarska Dubica, Bosna i Hercegovina.
  • Motocikl: Honda Africa Twin 650 1989
7 hours ago, Sveta 5. said:

Regleru bi trebao da nadjes bolje mesto i ne propusti lezajeve tockova da zamenis ..nije skupo  dimenzije su bile na ovom sajtu na 

 

james-duncan-universe-camp-uyuni-salt-fl
WWW.HORIZONSUNLIMITED.COM

The Motorcycle Adventure Travel and Overland Travel website, inspiring, informing and connecting travellers since 1997.

 

ležajeve je posvoj prilici već neko ranije mijenjao, provjerili smo ih i u odličnom su stanju. Koliko vidim regleru je ovo originalno mjesto ali ne bi bilo zgoreg premjestiti g anegdje gdje će se bolje hladiti a da neće biti izložen vanjskim faktorima. Imaš li ideju kako i gdje bi ga izmjestio, da li je možda neko već patentirao premještanje reglera? :africa:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Kozarska Dubica, Bosna i Hercegovina.
  • Motocikl: Honda Africa Twin 650 1989
6 hours ago, Jelenko Vilotic said:

Sjajno. Volim sto si kupio motor koji ima potencijal, to jest primerak u dobrom stanju i tada restauracija ima mnogo vise smisla, nego kad se kupi skajlab koji je najbolje u reku gurnuti, pa onda od govana pitu...

Svaka cast

Za svoje godine u odličnom stanju i kao što sam već napisao, uz par manjih intervencija i redovnih  štelanja karbova, ventila..itd mogla je ova honda da vozi još 10 godina ako ne i više, ali sam riješio da je dovedem što bliže savršenstvu hahaha

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Kozarska Dubica, Bosna i Hercegovina.
  • Motocikl: Honda Africa Twin 650 1989

Ljudi hvala na podršci i lijepim riječima,  sigurno ću ovdje još nastaviti da postavljam šta će se dešavati ubuduće i nadam se korisnim savjetima tako da vjerujem da će biti interesantno i vama i meni. Sledeće U planu je da se ram, rep, korman i svi ostali sitni dijelovi rama ispjeskare i prelakiraju pa da se počne mašina sastavljati i onda šlag na tortu će biti vraćanje rezervoara i plastika u originalnu boju. Još su potrebni novi lanac i lančanici te još koja gumica i semering na samom agregatu.

 

Što se tiče Afrike, gume su DOT 2017 i u odličnom stanju, nazad je novi disk i nove pločice, naprijed je opleteno kočiono crijevo i u planu mi je da opleteno stavim i na zadnju kočnicu (ima li neko link sa ebay-a ili slično gdje bi mogao da ga kupim?)

 

felne i žice su u pristojnom stanju al bih htio i njih da osvježim, koliko sam saznao felne su eloksirane u zlatnu boju i to je mnogo čvršća boja od klasičnog lakiraanja. Zna li neko sa foruma gdje i ko bi to mogao da radi što u Srbiji, što u Hr, što u BiH?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Kozarska Dubica, Bosna i Hercegovina.
  • Motocikl: Honda Africa Twin 650 1989

Želio bih ovim putem i da pohvalim majstora i mog velikog prijatelja Dragana Miljuša (ovaj u crvenom šorcu:sampion:) , on je mozak operacije i vrhunski moto-mehaničar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
Pre 1 sat, džoni94 je napisao:

ležajeve je posvoj prilici već neko ranije mijenjao, provjerili smo ih i u odličnom su stanju. Koliko vidim regleru je ovo originalno mjesto ali ne bi bilo zgoreg premjestiti g anegdje gdje će se bolje hladiti a da neće biti izložen vanjskim faktorima. Imaš li ideju kako i gdje bi ga izmjestio, da li je možda neko već patentirao premještanje reglera? :africa:

Probacu da nadjem sliku kako sam regler resio.A lezajevi, nikad ne mozes da znas dali su presli 10000 ili 50 000 Mozes da vidis samo da li su "crkli' ako nisu ne znaci da nece posle 1000.km.Kako zelis, ja bih to uradio svih 5 nisu vise od 2-2,5 hiljade 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS
Pre 1 sat, džoni94 je napisao:

Felne i žice su u pristojnom stanju al bih htio i njih da osvježim, koliko sam saznao felne su eloksirane u zlatnu boju i to je mnogo čvršća boja od klasičnog lakiraanja. Zna li neko sa foruma gdje i ko bi to mogao da radi što u Srbiji, što u Hr, što u BiH?

Felne radi djunta sa foruma, mislim na pletenje i podesavanje. Ima jos par mesta u HR. Ja sam nasao jednog coveka u Osijeku i jednog u Zagrebu. Oba su odlicni majstori, kao i Djunta. 

Eloksiranje u zlatno ne bi smelo biti problem i ima brdo firmi koje se time bave. Po meni najveca stavka je da ti neko posle rastavljanja sastavi i sredi tockove da budu kako treba. 

Ako ti trebaju kontakti od ovih iz ZG i Osijeka, posalji mi pp.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja