Jump to content

Moto Zajednica

Povratak otpisane Honde dominator 500

Recommended Posts

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Ja se slažem da ako može da se kupi gotovo ne treba razmišljati. Ali mislim da kolega @ktm600 reče da za 500 ccm nema izbor delova? Mora da se majstoriše.:)

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Ja se slažem da ako može da se kupi gotovo ne treba razmišljati. Ali mislim da kolega @ktm600 reče da za 500 ccm nema izbor delova? Mora da se majstoriše.
 
Мора да паше од аута неког.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 781 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина
On 12/4/2019 at 11:30 AM, Krokodilo said:

Ово је горња песница горепоменутог КЛРа, можеш да замислиш каква је болцна клипа. У Грчкој имаш посебно клип, посебно карике, посебно болцну. Не верујем да за Хонду је другачије.701b1bff51c5f40533806ce2e98c5ee7.jpg

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

U Hondinom katalogu, svaka stavka se porucuje ponaosob, nema sklopova, sve ide posebno, svaku platnu ili naj manji deo koji zamislis na motoru se posebno prodaje i isporucuje zapakovano u kesicu zajedno sa slipom

 

 

 

Imam ja bolcne dve, jedna je trosena a druga je (trebalo bi ) OK, sutra izmerim pa javim. Nadam se da je precnik isti za 500 i 650ccm agregat

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Doboj
  • Motocikl: Honda Hornet 900
Pre 1 sat, Grnca je napisao:

U Hondinom katalogu, svaka stavka se porucuje ponaosob, nema sklopova, sve ide posebno, svaku platnu ili naj manji deo koji zamislis na motoru se posebno prodaje i isporucuje zapakovano u kesicu zajedno sa slipom

 

 

 

Imam ja bolcne dve, jedna je trosena a druga je (trebalo bi ) OK, sutra izmerim pa javim. Nadam se da je precnik isti za 500 i 650ccm agregat

isti je precnik 24mm

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Ево како хилзну обезбедим да не буде повучена према доле, а према горе је држи глава нормално.49c786c0f390e494180c56dea36639af.jpg

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

За KTMa 600, ова је та штопна на болцни клипњаче које на мом Доминатору није било па због губитка притиска је страдао на брегасту и клацкалице.404d679ad7f6cc2b92de978639e3abe7.jpg&key=da1837e7e2c9db2585cfaccbb9dd9d984c6278bace1038ab2ba4231ad03a8cae

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Banat
  • Motocikl: Honda Pan European 1100

Druže,svaka čast na ovom poduhvatu koji si započeo.ovde treba puno ljubavi,živaca,vremena i sreće da se nađu delovi za 500 jer je retka mašina.

Srećno za dalje radove.

Pozdrav

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Doboj
  • Motocikl: Honda Hornet 900
On 6.12.2019. at 14:04, forest gamp je napisao:

 

 

cilindar je ovalan,majstor je premjerio.

definitivno.ide nova hilzna.

fabricka dimwnzija.je.92mm

klip je 91.50mm

e sada trazim karike za klip,jel samo orginalne moraju na fabricki klip il moze od nekog drugog proizvodjaca.

Postoji takodje neka mogucnost da nadjem prox kovani klip 92.50mm,dal bi mogao onda radit specijalu,i koja je tolerancija kovanog klipa u odnosu na cilindar?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
cilindar je ovalan,majstor je premjerio.
definitivno.ide nova hilzna.
fabricka dimwnzija.je.92mm
klip je 91.50mm
e sada trazim karike za klip,jel samo orginalne moraju na fabricki klip il moze od nekog drugog proizvodjaca.
Postoji takodje neka mogucnost da nadjem prox kovani klip 92.50mm,dal bi mogao onda radit specijalu,i koja je tolerancija kovanog klipa u odnosu na cilindar?
Може само карике и цена им је око 150€. А може и заменске ако наџеш оригинал дебљину А можеш да обрадиш и клип за дебље карике. Рецимо ако је оригинал 1,25 да обрадиш канал за 1,50. Нормално стругар треба да буде "пич мајчин":)

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Doboj
  • Motocikl: Honda Hornet 900
pre 18 minuta, Krokodilo je napisao:

Може само карике и цена им је око 150€. А може и заменске ако наџеш оригинал дебљину А можеш да обрадиш и клип за дебље карике. Рецимо ако је оригинал 1,25 да обрадиш канал за 1,50. Нормално стругар треба да буде "пич мајчин":)

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

nasao sam na ebay karike 71dolar org honda part

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Купуј

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Нису оригинал али су "верни оригиналу". Много често наручујем делове од Али експреса и Ибеја, показали су се одлично. Задње што сам наручио су клипови, цилиндри, брегасту и вентили за Хонду CM125t. Врло јевтино и машина одлично ради. Ланце за брегасту редовно наручујем онима којима се не жури. Сада чекам 10 спортских брегаста за кинезе GY6 50 кубика.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Česta pojava ovdje na forumu,

ljudi se ubiše traženjem nekog dijela na engleskom jeziku.

 

Kad ste u takvoj situaciji pokušajte tražit željenu stvar na nekom drugom jeziku, fuck english.

Arbeit macht frei.

 

 

 

Vozim motor, nisam bajker.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Doboj
  • Motocikl: Honda Hornet 900
Pre 2 sati, el classico je napisao:

Ima, kako nema.
Kolbenringe standard, 50 i nešto eura.





Vozim motor, nisam bajker.

hvala puno,evo rodjak koji je u Njemackoj narucio 68eura dodje set,do nove godine je kod mene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Doboj
  • Motocikl: Honda Hornet 900

Cekam djelovi da dodju

karike

fazni lanac

gumice ventila

dihtung glave

cdi

regler

a stublinu kroz koji dan saljem na hilznovanje

 

U medjuvremenu mi je sinula ideja da motor vizuelno preradim u nesto izmedju xl i xr honde,a stigli su mi od honde xl zadnji amortizer(postojeci je varen),satici,far,brava(raspadnuta postojeca),zadnje bocne plastike(nije na motoru nikakvih bilo),stitnici ruku. 

Na motoru je trenutno rezervar slican hondi xr,tako da ce se kombinacijom tih dijelova dovesti do nekog solidnog izgleda.

 

IMG-eadd5246e1b2779aca72cce80a3cc652-V.thumb.jpg.c13d303b5f28f822740ccf6287e6e725.jpg

 

IMG-6d17f12b0f739bbf7e31a2f1c8bd1d5e-V.thumb.jpg.a28603862044dc634fe4ae68b10247c7.jpg

 

IMG-7cc82974263dfbcd176c409ba3e84704-V.thumb.jpg.144cda5849404f2c238036fefc468b4b.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Totovo Selo,Severna Vojvodina
  • Motocikl: Honda Dominator 500

@ktm600 divim se kako si posvećen ovom,svaka ti čast!Elem da i ja dodajem nešto korisno ovoj temi...i ja sam neke stvari popravljao (u stvari kolega koji puno bolje upućen od mene) na mom dominatoru i uradjeno je nešto što je možda korisno i za druge vlasnike ovog motora.Naime pošto sam ja nizak(172 cm) i više vremena provedem na asfaltu-često sa saputnicom...malo mi je smetalo što ne mogu lepo i bezbedno da se oslonim sa nogama...previsoko mi je bilo...pa sam se raspitivao na netu šta može da se uradi i na kraju uradjeno je sledeće:izvadjen je zadnji amortizer i na donjem kraju gde se spoji sa ogibljenjem probušena je druga rupa oko 15 mm iznad postojećeg...ali sam kraj-gde je fabrička rupa za spajanje -moralo je da bude skraćen jer bi se kačio gde se dole spaja sa...hmm..ne znam mu ime,na nekom drugom jeziku ima naziv klackalica ali znam da sigurno ima na srpskom drugo ime.Zasad za kompenzaciju ravnoteže su spuštene prednje viljuške samo 2 cm ali već vidim da će trebati još da se spusti...Izvinite što možda nije najjasnije moje objašnjenje,zakačiću sliku sa neta gde sam obeležio sa plavom bojom šta je uradjeno.Suština cele ove priče je ono najbitnije,da sam dobio oko 6 cm niže sedište što je i zapravo bio cilj celog ovog poduhvata...

Honda-Dominator-NX650-Shock-absorber.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Doboj
  • Motocikl: Honda Hornet 900

hvala na savjetu,ali nije mi cilj supustati motor,da imam vise kesa stavio.bi neke vile duze i zadnji amortizer duzi da jos dobijem na visini,inace sam imao 2 ktm lc4 600 i 620 pa mi je ovo sada nisko u odnosu na njih

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

@-zszoltan Te poluge se zovu Dog bones il u prevodu pseće kosti. Postoje firme koje ih prave u raznim veličinama baš za tu namenu ( da se spusti ili podigne motor ) . 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Totovo Selo,Severna Vojvodina
  • Motocikl: Honda Dominator 500

@ktm600 nisam mislio  konkretno na tebe kad sam napisao nego eto možda će nekome dobro doći :takoje:

@drumskalisica te delove sam i ja video na netu i jedno drugo rešenje koji je za RD08 znači od 95 god pa nagore ali je to zapravo to što smo mi uradili u kućnoj radinosti...samo u fabričkoj izvedbi i sa ceduljom od cca 140€...

https://www.ebay.co.uk/itm/Honda-NX650-Dominator-1995-2000-Height-Reducer-Suspension-Lowering-Kit-/112872266807

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja