Jump to content

Moto Zajednica

Povratak otpisane Honde dominator 500

Recommended Posts

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Hilznovanje? Gde u Srbiji može da se naruče odgovarajuće domaće hilzne pošto su gotovo sve što sam video skoro pa od lima napravljene, veze nema sa onim kvalitetom materijala što fabrika stavlja? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Hilznovanje? Gde u Srbiji može da se naruče odgovarajuće domaće hilzne pošto su gotovo sve što sam video skoro pa od lima napravljene, veze nema sa onim kvalitetom materijala što fabrika stavlja? 
Ако код нас у Македонии има одличан квалитет код вас има више него 100%

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Doboj
  • Motocikl: Honda Hornet 900
On 27.11.2019. at 23:27, el classico je napisao:

Ne plastificirati, nije to bolje od ispravno odrađenog lakiranja.

Kad se ošteti korozija se podvlači ispod plastifikacije.

Lakiranje majka.


Vozim motor, nisam bajker.

 

Pre 3 sati, Arakis je napisao:

Hilznovanje? Gde u Srbiji može da se naruče odgovarajuće domaće hilzne pošto su gotovo sve što sam video skoro pa od lima napravljene, veze nema sa onim kvalitetom materijala što fabrika stavlja? 

motoshop MRG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 781 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина
10 hours ago, Arakis said:

Hilznovanje? Gde u Srbiji može da se naruče odgovarajuće domaće hilzne pošto su gotovo sve što sam video skoro pa od lima napravljene, veze nema sa onim kvalitetom materijala što fabrika stavlja? 

Ja sam u mog Dominatora ugurao hilznu od Dajca vazdusara, prvo sam polomio cekicem rebra za hladjenje pa sam prestrugao spolja na otprilike - otvorio rupu na milimetar do mere pa onda spolja na meru, upresovao tj cilindar se greje a hilzna hladi pa se ubaci bez ikakvog otpora. Nakon toga sam otvarao na meru i honovao, zvuci komplikovano ali radi evo sedam godina , mera kao sto sam je i honovao.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Ja sam u mog Dominatora ugurao hilznu od Dajca vazdusara, prvo sam polomio cekicem rebra za hladjenje pa sam prestrugao spolja na otprilike - otvorio rupu na milimetar do mere pa onda spolja na meru, upresovao tj cilindar se greje a hilzna hladi pa se ubaci bez ikakvog otpora. Nakon toga sam otvarao na meru i honovao, zvuci komplikovano ali radi evo sedam godina , mera kao sto sam je i honovao.
Тако се хилзнује мање више то је поступак, нема много филозофије.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1269 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Skoro sam hilznovao motor od quada , koji je kopija honde cb250. One imaju gusanu hilznu koju je moguce zameniti. Radio sam kod Cubija u NS, kako i od cega i gde su nabavili hilznu ne znam. Ali sam bio prisutan kad je bila vec postavljena u cilindar. Bila je deblja, precnik joj je bio 53mm, a onda su je obradili na fabricku meru tj. 57mm i honovali.

 

Sto se tice karika, kod mene su stare karike imale zazor u cilindru od 1mm, a tolerancija je do 0,50mm.

Motor je presao nesto preko 12.000km, tako da je moguce da se karike brzo potrose.

Iako su karike bile potrosene ,cilindar je majstor premerio i utvrdio da nije ovalan , niti na drugi nacin potrosen. U granicama je fabrickih tolerancija. Na tom cilindru pre otvaranja motora  sa takvim karikama kompresija je bila 12 bara, a na drugom ,koji je bio dosta ostecen je bila 2,85bara. Samo taj cilindar je hilnzovan.

Nije mi jasno sta je uslovilo brzo trosenje karika, moguce je los ulozak  filtera vazduha(mada je fabricki), spiranje cilindra, pregrevanje i slicno. Mada je quad bivsi vlasnik vozio dok ne crkne, samo nuzno odrzavanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 781 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина
6 hours ago, Krokodilo said:

Ево данас хилзнована Африка Твин и КЛР 650.49a57e194d76f455ba86ea02a52017c4.jpg

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Izvini ali na ovoj slici mi nesto nije jasno, jel to poroznost materijala ili neka prljavstina.

Ako je poroznost onda bi to trebalo izbaciti napolje

 

 

 

Bila je jedna radionica u blizini koja je u doba nemastine i sankcija - hilznovala automobilske (i sve koje je mogla) cilindre  , a za to je koristila KANALIZACIONE GUSANE CEVI   !!!!

 

Pretpostavljate i koliko su trajali tako odradjeni

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Izvini ali na ovoj slici mi nesto nije jasno, jel to poroznost materijala ili neka prljavstina.
Ako je poroznost onda bi to trebalo izbaciti napolje
 
 
 
Bila je jedna radionica u blizini koja je u doba nemastine i sankcija - hilznovala automobilske (i sve koje je mogla) cilindre  , a za to je koristila KANALIZACIONE GUSANE CEVI   !!!!
 
Pretpostavljate i koliko su trajali tako odradjeni
Ништа на слици није опрано од шпона, само да покажем да ја то редовно примењујем и да машине раде ко саат. Пре монтаже има са се огланцају ко "мачја гуза" што би Џура реко.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Doboj
  • Motocikl: Honda Hornet 900

Cilindar cu odnijet majstoru da ga premjeri i utvrdi ima li ovalnosti,i kolika je potrosenost,jer me.buni to sto.kad karike stavim na vrh cilindra opet imaju veliki zijev,sto me dovodi do.zakljucka da postoji mogucnst da su karike potrosene.

Najbolja opcija je uradit hilznovanje na fabricku 92mm i stavit nove karike,o specijalama nema govora jer nema klipa za to,a ovaj postojeci je.dobar.

 

 

Ovaj model dominatora 500 je specifican i tesko je nac,gotovo nemoguce nac dijelove za njega,tipa klip,karike(dosta ostalih dijelova pase od 650),cak ni u Japanu nema za.njega,a za dominatora 650 ima gdje god zelis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Cilindar cu odnijet majstoru da ga premjeri i utvrdi ima li ovalnosti,i kolika je potrosenost,jer me.buni to sto.kad karike stavim na vrh cilindra opet imaju veliki zijev,sto me dovodi do.zakljucka da postoji mogucnst da su karike potrosene.

Najbolja opcija je uradit hilznovanje na fabricku 92mm i stavit nove karike,o specijalama nema govora jer nema klipa za to,a ovaj postojeci je.dobar.

 

 

Ovaj model dominatora 500 je specifican i tesko je nac,gotovo nemoguce nac dijelove za njega,tipa klip,karike(dosta ostalih dijelova pase od 650),cak ni u Japanu nema za.njega,a za dominatora 650 ima gdje god zelis.

Јапанац осим ако не завуче/зариба клипове чува ко на фабричкој мери, то је моје искуство.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1269 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Verujem da su karike potrosene, lako bi se utvrdilo da imas dimenzije novih karika. Mislim na sirinu konkretno. Ja sam imao nove i tacno su bile sire od starih koje su imale zazor od 1mm. Nove oko 0.20mm .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Tuzla
  • Motocikl: Yamaha tenere xt600 34L
4 hours ago, ktm600 said:

Cilindar cu odnijet majstoru da ga premjeri i utvrdi ima li ovalnosti,i kolika je potrosenost,jer me.buni to sto.kad karike stavim na vrh cilindra opet imaju veliki zijev,sto me dovodi do.zakljucka da postoji mogucnst da su karike potrosene.

Najbolja opcija je uradit hilznovanje na fabricku 92mm i stavit nove karike,o specijalama nema govora jer nema klipa za to,a ovaj postojeci je.dobar.

 

 

Ovaj model dominatora 500 je specifican i tesko je nac,gotovo nemoguce nac dijelove za njega,tipa klip,karike(dosta ostalih dijelova pase od 650),cak ni u Japanu nema za.njega,a za dominatora 650 ima gdje god zelis.

Posto vidim da si iz Doboja, ako je to Doboj u Bosni. 

Onda imas ne daleko od tebe u Modrici odlicnu radionicu koja ti moze uraditi sve masinske radove vrlo povoljno i vrlo kvalitetno.

Takode imas jednu u Brckom koja vrhunski radi te stvari.

Imao sam iskustva sa obje radionice,ako budes htio javi se u PP da ti proslijedim kontakt.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Doboj
  • Motocikl: Honda Hornet 900

A sto se tice bolcna klipa,malo je pojeden na sredini,tj dijelu koji prolazi kroz malu pesnicu klipnjace,kad sam premjerio mala pasnica je u granicama fabricke tolerancije,a bolc je na ivici da premasi.

Dobio sam takodje podatak da se uspjesno napravi bolcn od celika 4732 i da sluzi svrsi,e sad sta vi tu predlazete?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Doboj
  • Motocikl: Honda Hornet 900
pre 39 minuta, mserifov je napisao:

Posto vidim da si iz Doboja, ako je to Doboj u Bosni. 

Onda imas ne daleko od tebe u Modrici odlicnu radionicu koja ti moze uraditi sve masinske radove vrlo povoljno i vrlo kvalitetno.

Takode imas jednu u Brckom koja vrhunski radi te stvari.

Imao sam iskustva sa obje radionice,ako budes htio javi se u PP da ti proslijedim kontakt.

sto se tice masinske obrade,saradjujem sa motoshopom i radionicom MRG Gazo Oliver iz Srbije i nikad nije bilo greske

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Doboj
  • Motocikl: Honda Hornet 900
Pre sat vremena, slave74 je napisao:

Verujem da su karike potrosene, lako bi se utvrdilo da imas dimenzije novih karika. Mislim na sirinu konkretno. Ja sam imao nove i tacno su bile sire od starih koje su imale zazor od 1mm. Nove oko 0.20mm 

sutra ce cilindar bit premjeren i znace se onda dal je pojeden il su karike,fabricki je 92mm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
sutra ce cilindar bit premjeren i znace se onda dal je pojeden il su karike,fabricki je 92mm

Измери цилиндар у доњој регии и видечеш колико је, тамо карике не пролазе и димензија је фабричка.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
A sto se tice bolcna klipa,malo je pojeden na sredini,tj dijelu koji prolazi kroz malu pesnicu klipnjace,kad sam premjerio mala pasnica je u granicama fabricke tolerancije,a bolc je na ivici da premasi.
Dobio sam takodje podatak da se uspjesno napravi bolcn od celika 4732 i da sluzi svrsi,e sad sta vi tu predlazete?
Или нова болцна оригинал, или од аутомобила идентичне ширене па да се дужина и дебљина - (унутрашња)корегира. Пожељно је да буде запажена тежина болцне због баланса.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Č 4732 je čelik za cementaciju. Može od njega. Postiže tvrdoću veću od 60 Rokvela. Samo ti treba brusač da je obrusi na meru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Doboj
  • Motocikl: Honda Hornet 900
pre 8 minuta, Due je napisao:

Č 4732 je čelik za cementaciju. Može od njega. Postiže tvrdoću veću od 60 Rokvela. Samo ti treba brusač da je obrusi na meru.

ovaj moj tokar ima komad tog celika,dovoljno je samo da ga obrusi i napravi po.uzorku.ovog starog bolcna,nikakva dodatna obrada nije potrebna?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Tokar mora da ga uradi po obimu na pred meru. To je +0,2 mm. Onda se okali, pa cementira. Nakon toga stupa brusač na scenu i brusi tačno na meru. Mislim na okruglo brušenje. To bi bio tehnološki postupak.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600
Pre 2 sati, ktm600 je napisao:

ovaj moj tokar ima komad tog celika,dovoljno je samo da ga obrusi i napravi po.uzorku.ovog starog bolcna,nikakva dodatna obrada nije potrebna?

Ja sam omanuo, pomešao sam 4732 sa 4320. Taj materijal nije za bolcnove. To je samo poboljšan čelik i ne može se termički obraditi. Dakle ako tokar  ima Č 4320 može se primeniti ono što sam napisao. Ili neki drugi čelik za cementaciju. Izvinjavam se na rasejanosti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Tokar mora da ga uradi po obimu na pred meru. To je +0,2 mm. Onda se okali, pa cementira. Nakon toga stupa brusač na scenu i brusi tačno na meru. Mislim na okruglo brušenje. To bi bio tehnološki postupak.
Много зезанције данас кад све има практично на длану:)

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Ово је горња песница горепоменутог КЛРа, можеш да замислиш каква је болцна клипа. У Грчкој имаш посебно клип, посебно карике, посебно болцну. Не верујем да за Хонду је другачије.701b1bff51c5f40533806ce2e98c5ee7.jpg

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja