Jump to content

Moto Zajednica

Povratak otpisane Honde dominator 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Doboj
  • Motocikl: Honda Hornet 900

Prije 2 godine sam imao Hondu Dominator 650,koju sam detaljno sredio i prodao,dobre pare dobio,zatim kupim hondu hornet 900,vrh motor,i ona ce da bude dugo godina u mom vlasnistvu.

Medjutim naletih na hondu dominator 500 za male pare i javi mi zelja da ju sebi sredim da imam motor za lagani teren,makadam i slicno.

Motor je neko preradio u cross(neukusno) bar za mene,i u vidno losem je stanju,masina pali vozi,ali dimi.

Krece rasklapanja,sredjivanje,zamjena dijelova,farbanje.

Nek mi je Bog u pomoci :)

20191118_135046.thumb.jpg.d157fd774debc9d9d317b83deadf734b.jpg

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Doboj
  • Motocikl: Honda Hornet 900

U planu je da se masina rasklopi,sve pregleda i prekontrolise,zamjeni sta bude trebalo,a zatim farbanje rama,plastika,zamjena lezajeva tockova i td.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Doboj
  • Motocikl: Honda Hornet 900
Pre 11 sati, slave74 je napisao:

Ako u Hondi Srbija narucujes delove, dugo se cekaju. Predlazem ti da prvo otvoris motor i vidis stanje hilzne karike i klipa. 

 

 

imam druge puteve da narucim dijelove,masina je rasklopljena

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Doboj
  • Motocikl: Honda Hornet 900

masina raskloljena:

 

klackalice kao staklo(esktra su),bregasta izgleda  skoro.mjenjana jer je kao nova,gumice uzas tvrde i tijelo ventila samo prodje kroz njih nema bukvalno otpora,vodjice ok,ventili dobri,sicevi ventila dobri,stublina nije poderana,klip dobar,ima malo lufta bolcn klipa u maloj pesnici klipnjace,kad sam premjerio,i bolcn i mala pesnica su u granicama tolerancije,klipnjaca tj velika pesnica radilice nema lufta gore dole ni mm.

 

Karike me.bune ,kad ubacim u cilindar kariku  i premjerim spijunom razmak izmedju krajeva(zijev karike), iznad je tolerancije,za kompresionu prvu je 0.65 a za drugu kompresionu je 0.50,ovde ima vise.

Prethodni vlasnike je rekao(mozda laze)pokazao je i racun da je prije godinu ipo stavio nove karike.

 

Fazni lanac je nastavljan i bas na tom mjestu nestrucno spojen,tu je clanak ukrucen,pretegnut,da nebi rizikovao narucen.je drugi did fazni lanac 118link(kao kod dominatora 650)

 

Gumice ventila narucene nove

 

Glava je odnesena na ravnanje,i slajfanje ventila,detaljan pregled,ali na prvu sto sam mogao vidit,dobro izgleda,vodjice na mjestu,ventili nemaju lufta u njima.

 

Sa rama je sve poskidano i spreman je da se smirgla,farba.

vile u ekstra stanju nepustaju ulje

lezajeve tockova treba zamjeniti

lezajevii guvernala dobri

sjediste cu tapaciranje

plastike farbanje i ugradnja svjetla.

 

al prije svega masina se mora srediti,

i otkloniti uzrok pusenja

 

Slike ce bit sutra.......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Ako se ne mora, glava se ne ravna. Ako se poravna, onda će lanac biti dugačak malo. Od novog lanca praviš malo istegljen. Ovi što ravnaju auto glave, skidaju samo tako... :aha:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Još će i najbolje biti da te je pređašnji vlasnik slagao za zamenu karika.

Nemoj odokativno, već odnesi kod nekog opremljenog majstora da izmeri cilindar (subitorom) i klip (mikrometrom)...da se utvrdi potrošenost i eventualna ovalnost.

Apsolutno nema smisla stavljati nove karike u takav motor....samo što to mnogi rade, naročito pred prodaju. Dok se ponovo ne potroše karike, a to se jako brzo desi, motor ide, malo duvka....pa se doliva ulje, šteluju karburatori, menjaju svećice, a on rahmetli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
30 minutes ago, srbac said:

Ako se ne mora, glava se ne ravna.

Haj malo pojasni, sta znaci ako se ne mora? Recimo kocu da sredim siceve ventila i skidam glavu ne moram je ravnati vec samo kada se pregreje?

Pitam jer znam da se na autima mora ravnati, a godilo bi mi da ne mora na motoru.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Glava se ravna ako je kriva ili ako je porozna ( nagrizena od lošeg antifriza) 

Kod motora koji imaju  posebno glavu za svaki cilindar to je skoro nemoguća misija da se glava iskrivi. Lepo je očisti sa šmirglom i stavi neki šubler preko i gledaj da li je kriva. Guraj listiće špijuna i vidi da li ulazi 00,5  ,   0,10  itd .  Kod automobila do 0,15 se ne dira glava, jer to dihtung pokriva. Za Dominator ne znam podatak, moguće da do 0,10 nije problem da se ostavi.. 99% verujem da nije kriva.Ventile ušlajfuješ, staviš nove gumce i gotovo, nema tu nikakve obrade. Honda je to, nije Lada ili Yugo

:takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05
Pre 2 sati, Bigor je napisao:

Haj malo pojasni, sta znaci ako se ne mora? Recimo kocu da sredim siceve ventila i skidam glavu ne moram je ravnati vec samo kada se pregreje?

Pitam jer znam da se na autima mora ravnati, a godilo bi mi da ne mora na motoru.

Oni ravnaju zato što uzimaju pare čak i kad ne treba.  Trebalo bi da se izmeri i ako nije kriva to je najbolja opcija. Sicevi su nezavisna stvar i mogu se raditi posebno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Već pri rastavljanju se može videti po dihtungu i spojevima da li je negde duvala. Ako nije oštećena, kad očistiš glavu od starog dihtunga, možeš uzeti komad stakla na koji zalepiš finu šmirglu ( kao za poliranje ), staviš glavu na nju i zavrtiš je nekoliko puta. Onda podigneš glavu i vidiš dal svuda šmirgla podjednako polira - znači nema potrebe za ravnanjem .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Ne plastificirati, nije to bolje od ispravno odrađenog lakiranja.

Kad se ošteti korozija se podvlači ispod plastifikacije.

Lakiranje majka.


Vozim motor, nisam bajker.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
Pre 8 sati, el classico je napisao:

Ne plastificirati, nije to bolje od ispravno odrađenog lakiranja.

Kad se ošteti korozija se podvlači ispod plastifikacije.

Lakiranje majka.


Vozim motor, nisam bajker.

I ja sam za lakiranje. U slucaju da ostetis ram prilikom vracanja agregata, lako ces ga popraviti ako je lakiran.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
masina raskloljena:
 
klackalice kao staklo(esktra su),bregasta izgleda  skoro.mjenjana jer je kao nova,gumice uzas tvrde i tijelo ventila samo prodje kroz njih nema bukvalno otpora,vodjice ok,ventili dobri,sicevi ventila dobri,stublina nije poderana,klip dobar,ima malo lufta bolcn klipa u maloj pesnici klipnjace,kad sam premjerio,i bolcn i mala pesnica su u granicama tolerancije,klipnjaca tj velika pesnica radilice nema lufta gore dole ni mm.
 
Karike me.bune ,kad ubacim u cilindar kariku  i premjerim spijunom razmak izmedju krajeva(zijev karike), iznad je tolerancije,za kompresionu prvu je 0.65 a za drugu kompresionu je 0.50,ovde ima vise.
Prethodni vlasnike je rekao(mozda laze)pokazao je i racun da je prije godinu ipo stavio nove karike.
 
Fazni lanac je nastavljan i bas na tom mjestu nestrucno spojen,tu je clanak ukrucen,pretegnut,da nebi rizikovao narucen.je drugi did fazni lanac 118link(kao kod dominatora 650)
 
Gumice ventila narucene nove
 
Glava je odnesena na ravnanje,i slajfanje ventila,detaljan pregled,ali na prvu sto sam mogao vidit,dobro izgleda,vodjice na mjestu,ventili nemaju lufta u njima.
 
Sa rama je sve poskidano i spreman je da se smirgla,farba.
vile u ekstra stanju nepustaju ulje
lezajeve tockova treba zamjeniti
lezajevii guvernala dobri
sjediste cu tapaciranje
plastike farbanje i ugradnja svjetla.
 
al prije svega masina se mora srediti,
i otkloniti uzrok pusenja
 
Slike ce bit sutra.......
Хилзновање обавезно а карике више него обавезно.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja