Jump to content

Moto Zajednica

Remen se brzo potrisi Peda GP 125

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ako variator sa prednje strane ima semering, ondak slika moze varati da ima lufta izmedju biksne i variatora.

Ako nema semering, ondak zasigurno ima lufta kog ne bi smeo imati u tolikoj meri.

 

Kad dodje do povecanja zazora, rad mopeda na leru dobija pratnju u vidu sitnog zveckanja. Ako se ne primeti, zameni na vreme.... zveckanje je sve izrazenije.

 

Pored svega, na ovim slikama ni klizaci/ublazivaci/plasticne vodjice nisu dobri, treba ih zameniti.

Inace, hoce da trza kad se stavi kais koji ne odgovara tom modelu i kad strada donji deo kvacila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peda GP 125

Bila slava pa se malo rasteglo :-)

Gledah sve i ne deluje mi da ista ima lufta, ili da je krivo, moracu odneti kod nekog da to pogleda uzivo, na slikama nije to to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Najbolje tako. Ajde resavaj pa javi sta si uradio. Ja se na prolece spremam nesto da uzimam,pa da vidim da li da uzimam novog pedu ili nesto polovno za iste pare.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Dosta sam trazio na internetu o pedi gp ali podataka nije bilo osim osnovnih karakteristika na sajtu pede srbija. Malo sam cackao i dosao do pravog naziva skutera koji se zove Jiajue Ardour. Dosta se vozi po Australiji i ukucavanjem pravog naziva moze da se dodje do dodatnih podataka i informacija od vlasnika sirom sveta. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peda GP 125

Po meni je novo novo pa makar i kinesko, dok je u garanciji imas delove od servisa, kad izadje iz garancije uz malo ulozenog novca kupis malo brendiranije  bitnije delove i imas skuter koji je pouzdan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Ne moguce da niko ne zna...
Могуче да је ремен кратак, могуче да је задња ременица на неком месту кородирана или оштечена на неки други начин. То је баш на месту кад ремен заузме позицију изнад поменуте брзине. Могуче је да задња ременица има луфт и кружно и аксијално. Проблем дефинитивно постоји али овако "гледајучи у куглу" толико од мене.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peda GP 125

Stavio sam treci po redu remen i opet se stanjio upola, i sve opiljci u dekli..zamenio sam rolnice umesto 13 gr stavio 10, stavio novi remen i par kilometara kako treba i poceo opet da proklizava..

sto se tice slike na svakoj koju imam isto izgleda tako da verovatno je pijani kinez zajebao stvari..ovih dana cu rasklopiti pa videti na oko sto se kaze

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peda GP 125

Predpostavljam da ovo sto nije pravilnog oblika gura ne ravnomerno rolnice pa se samim tim i varijator "ukrivo" vrti pa tako i jede remen, da li sam u pravu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Ја овакву девијацију ни код Кинеза нисам срео опет кажем ако је слика "верна оригиналу" а имам искуства УПМ.

 

Ако имаш могучности да га ставе код стругара "на кирнер" и да видиш колико баца.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Predpostavljam da ovo sto nije pravilnog oblika gura ne ravnomerno rolnice pa se samim tim i varijator "ukrivo" vrti pa tako i jede remen, da li sam u pravu?

Ако врти горе доле пошто није у центру, константно струга ремен са варијаторове стране и нормално да га прегрева и троши. Сматрам да је фабричка грешка, сречом делови су џаба па чеш прочи јефтино.

 

Ти сигурно осечаш и неку вибрацију негде у пределу ногу. А стругање је вече кад је ремен у горњу позицију и натегнут зато се и троши у режиму изнад тамо како си писао.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Иначе ролнице и центрифугална сила раде посао. Центрифуга их баца према горе а косина у каналима варијатора омогучује да се он затвара, а пак његова косина избацује ремен према горе. Овако се мења пренос, е сада ако је ремен кратак доџе у позицију да треба да иде још горе а задњи склоп му не да и константно енормно натезање га прегрева и почиње да се троши, често пукне и белаја. Зато треба пазити на дужину, ширину ремена, матерјал од чега је направљен и сл. Рецимо неки спортски ремен комплетно упропасти алуминијски варијатор зато што није намењен за тај склоп, спортски варијатор је обложен никасилом и такав му ремен не може ништа и бла бла има ту доста цака.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Vidi ako moze neki kvalitetniji varijator da se ugradi,pa da bar taj problem na duze resis.
Може Полини, Топ рејсинг, Косо, Нараку. Топ рејсинг долази са четири сета ролни у комплету.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Обрати пажњу на многоугаоник који сам ти заокружио, ја у радионици имам један буљук половних и ниједан није тако деформиран као на твојој слици. Али опет кажем то је слика, могуче да се угао тако потрефио.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Имаш два равнострана трокута у овом шестоугаонику, код једног су темена брусана а код другог не али су оба равнострана. 900d5f8560bfd42b49c45c9d09724ca6.jpgfc89be0e53cb662a64749bbf87312e6f.jpg68aa6f48f05d74d1a5a1686485a06e72.jpg

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Гледао сам опет твоје слике и могуче је да се ради о оптичкој варци. Како и да је провери онај луфт који се види на једној слици, ако није луфт онда није у оси тако да и то је проблем. Проблем постоји али овако са слика?/!¥#☆¿♧

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ubrzano trosenja kaisa moze biti iz nekoliko razloga:

- kratak ili pak predugacak ne adekvatan kais

- kvalitet istog (kaisa) 

- risevi na tanjiru sa propelerima, variatoru ili tanjiri na kvacilu

- ukosen kais koji nema valjan pravac napred-nazad

- los donji deo kvacila (glavljenje pri otvaranju ili deformisan tanjir)

- preveik otpor zadnjeg tocka (reduktor, lezaj, glavljenje kocnice)

 

neke smernice ti dadoh a sta te tacno zeza to vec ne bi znao reci

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

И те толеранције о којима говори колега Сателис то треба да ти неко покаже шта и како да гледаш.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

To jedino moze majstor da pogleda,ne kupuj dzabe nove kaiseve koji se potrose posle par voznji. Jeftinije ce ti biti da odes do servisa. Steta je sto si imao garanciju,sad bi sami morali da resavaju problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja