Jump to content

Moto Zajednica

Remen se brzo potrisi Peda GP 125

Recommended Posts

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peda GP 125

Dobro vece, imam Pedu GP 125  2019 godiste,nov, poco sam sam da men jam ulje i ostale sitnice koje u servisu deru kao da je neki auto (a i majstori su poprilicno aljkavi, imao iskstvo sa predhodnim GP 50),pa izgubih garanciju koja mi za kineza i mali milon nedostataka nije nesto posebno znacila. Elem,sve super zadovoljan skuterom,kupljen sredinom leta ove godine, posle 400 km poceo je iz starta mnogo da trese i isprekidano krece pa otvorih deklu i videh da je puna opoljaka od remena,stanjio se za 1 cm,dimenzije na njumu su pisale 835x20x30, odem kupim drugi bandoo pomenutih dimenzija i predjem 100 km i opet osetim blagu vibraciju dok krecem,cim sam ga zamenio kretao je neosetno bez ikakvih vibracija. Sad je vidim opet i ovaj poceo da se trosi ima pomalo opiljaka. Pa sam sve poskidao oprao razredjivacem i ostalo sam sam citao da moze da urodi plodom,ali nista,sve mi deluje ok na oko, oko zvona lamele i variomata rolica..Da li je neko imao slicnih problema,sta raditi u ovakvim situacijama,sta da menjam sem novog remena?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Kažeš sve na oko u redu...ali neka muka postoji...a ovako uz "laganu spiku" će se teško rešiti.

Takve se stvari obično dese kada varijator i zadnja remenica nisu u osi, pa je samim tim i kaiš kriv, tačnije napet više na jednu stranu. Recimo, jedna od pretpostavki...

A to može da bude iz raznih razloga...od pogrešne montaže nekih komponenti...pa sve do apsolutno neverovatno lošeg kvaliteta istih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peda GP 125

Bas sam gledao i to, deluje da su u osi, zaboravih da kazem da se remen ne trosi dok idem 40-50 kmh, al kad ga poteram do 80-90 i vozim tako par dana onda se to desi da se stanji, znaci kad ga spori vozim ok sve

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125
57 minutes ago, Milos Bozic said:

Bas sam gledao i to, deluje da su u osi, zaboravih da kazem da se remen ne trosi dok idem 40-50 kmh, al kad ga poteram do 80-90 i vozim tako par dana onda se to desi da se stanji, znaci kad ga spori vozim ok sve

А da odes do nekog krsnog majstora da ti to pogleda, eventualno utvrdi kvar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Meni se desilo na novom skuteru, Sprint 125 prešao manje od 1K, pojavila se rđa na remenici na kvačilu na delu gde klizi kaiš.

Isto mi malo pojeo kaiš. Na redovnom servisu primetili i u garanciji mi zamenili remenice.

Kaže majstor verovatno je ugrađen deo koji je bio lošeg kvaliteta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peda GP 125

Skuter nije bas najboljeg kvaliteta, ali za te pare i vise nego zadovoljavajuci. Pre 125 ce imao sam isti model od 50 kubika, koji me je sluzio 3 godine i nekih 15000 km bez ikakakvih problema, 2t agregat je bio odlican, isao je 80 kmh bez imalo mucenje, ali je po uzbrdicama  bio kilav, pa resih da uzmem jaci 125 i to sto sam hteo i dobio sam, uzbrdo ide sasvim lepo, cak i sa dvoje. Ako se pazljivo koristi(migavci, brava za kljuc cep od rezervoara) sve lepo to radi.

Sa novim izgubih malo pouzdanja, gde bas nov da ima problem sa remenom,al ajde sredice se.

Remen se stanjio tacno za pola(1 cm ima sad sirine) mogu islikati variomat i kvacilo pa mozda neko i prepozna problem, jer od majstora za kineze nema ni go k... :-) cast izuzetcima susreo sam se za sad sa aljkavim da ne vrate pola srafova i prevarantima koji mi otkrije drugi kvar navodno i zameni bez poziva a ne resi problem. Tako da za sad sve sam, nije neka matematika

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peda GP 125

Portrosnja mu je nekih 2.5 lit na 100 km ako se malo zesce vozi onda je do 3 litra. Brzina koju sam najvecu postiga na auto putu kod Beogradske arene, dakle na ravnom bila je 110, e sad to tog trenutka je isao dobro, posle toga je krenuo da sve slabije ide i da "preskace-proklizava-trese" pri startu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Moguce je da imas problema sa varijatorom,to je najbolje neki majstor da ti pogleda,ima ih ovde na forumu koji su za preporuku. Ja na prolece uzimam pa se dvoumim da li da uzmem nesto tako ili za iste pare polovnjaka. Steta je sto si sam dirao i izgubio garanciju,sad bi morali sami da ti rese problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peda GP 125

U toj dilemi sam bio i ja, Beverly star 14 godina ili nova Peda, ja sam vise za novo, al ko sta voli i tako se odlucih za novu Pedu GP

evo nekih slika, sve deluje dobro sem remena koji je 1 cm uzi nego sto pise na njemu :-D

 

91298308-0FB3-4485-901B-6DAC44C63080.jpeg

BAE1FC77-2FE8-4322-9220-F24F4E76A9FB.jpeg

A44D5AC2-05DE-454E-BD8B-91F3E998F1A0.jpeg

28441781-3498-4113-A25F-ECC2031457B6.jpeg

06E3A0BE-7E41-42B4-9B8C-D9B80E470531.jpeg

C97A8504-A389-40B8-A246-6AE2F9BB6766.jpeg

753E73D8-C367-48F9-95FF-1C878C5292C3.jpeg

EF4B2009-11B1-4FED-BAF2-16F74FD1C4CF.jpeg

151A4795-BFF4-4391-AF35-9093CEBC63A1.jpeg

7B51B034-BB55-4260-991D-166CFC952B8D.jpeg

EDCB1BEE-EFF7-494D-9989-9B2670F4D4B5.jpeg

2654CD3C-98AE-429B-A64A-A83ECCFBF6C2.jpeg

A9C2E13A-57FD-426D-A312-BE64DB040029.jpeg

DA355846-A5F5-4EF3-ACC0-5E7CD6773FA9.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

7. fotka odozgo...

Ovako odokativno deluje da je...ili oštećena osovinica variatora, ili biksna u variatoru...praktično kućište gde su smeštene rolnice (variator) je za zamenu. Uglavnom primetna je izuzetna i nikako dozvoljena ovalnost. Otuda i vibracije, podrhtavanje, a po svemu sudeći i problem sa potrošnjom kaiša.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peda GP 125

E vala svaka cast na ostrom oku, nije mi uopste zapalo za oko, sad vidim i ja preko slike da poprilicno ima lufta van biksne, ali svakako cu otici da pogledam uzivo sad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Ako nema lufta na cauri, sklopi i montiraj na radilicu ,upali dodaj gas postepeno i posmatraj. Posto kazes da ti se trosi posle 50km/h, obrati paznju u visim obrtajima sta se desava. Ako biksna ima lufta, to ne valja. A na slici se cini da ima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Iz mog iskustva ovakav simptom(trzaji pri kretanju) se javlja kod potrosenosti feroda na kvacilu, tj prevelikog zazora izmedju kvacila i zvona, a opet to ne bi trebalo da utice na kidanje remena. Nesto tu nije za taj model, mislim u fabrici trenutno nisu imali. Kupi nov remen po katalogu, ne po uzorku. Pre ugradnje stavi ga u obe remenice i pogledaj kako naleze, da li se celom povrsinom oslanja na obe strane remenice. Mozda bi ga rasteretio malo ugradnjom laksih rolnica i jacih opruga na kvacilu. gledajuci na slikama dokle je dolazio kais u toku voznje, rekao bih da je kraci i automatski krece sa vecim obrtajima kvacila, a 125ccm ima obrtnog momenta a ne moze da ga prenese na tocak i trese, kao kad bi autom kretao trecom brzinom. kada je namontiran odgovarajuci kais, kad motor stoji, malte ne treba da bude ravan sa ivicama remenice kvacila. Nije bas jednostavno, ali ne postoji neresiv problem. Samo budi uporan i resice se to. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
On 15.12.2019. at 23:11, Milos Bozic je napisao:

Sad kad sam sve namestio nema nikakvog ostecenja niti deformisanosti, nisam lepo namestio za slikanje prvi put

 

08792E18-AC8B-4A63-B8AC-EE51212A6622.jpeg

Ovde zaista izgleda kao da osovina ima zazora naspram caure remenice. Proveri to, ako ima zaora, 99% si nasao glavnog krivca... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja