Jump to content

Moto Zajednica

Problem sa nabavkom dela qingqi

Recommended Posts

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Sremski Karlovci
  • Motocikl: Yamaha Virago 535

Pozdrav drugari, imam jedan problemcic. Nigde ne mogu da nadjem ovaj deo koji na sebi ima oznaku zener diode i oznaku slovnu IIIB-02. Ona je izgorela kod kolege kome se ujedno i zapalila instalacija na coperu.e znam ni šta joj je svrha. Ako bih znao ime dela kako da tražim ili bar oznaku neke zamenske zener diode bilo bi lakše za pretragu. 

IMG-4e682c09d6f0994f4fbe2afa6b0375de-V.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Pošto si u Karlovcima, kad budeš dolazio u Novi Sad, idi u ulicu Braće Ribnikar 15, lokal 8. Prodavnica se zove "Sprint Elektronika ". Ne znam dal imaju ovo, al drže Elektroniku pa ih možeš pitati, ako nemaju oni, možda te mogu uputiti . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Ta oznaka nije za zener diodu.

Verovatno je u pitanju dioda neutral prekidača. Isprati žice, jedan kraj treba da ide na starter rele, a drugi na indikator brzine. Ako je to u pitanju motor bi trebao da upali sa stisnutim kvačilom i bez te diode.

U tom slučaju za zamenu može bilo koja ispravljačka dioda od 3A (1N5408) ili recimo grec od 30A, on ima kleme za auto papučice, pa iskoristiš samo dva kontakta. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1004 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

I ja sam naleteo na tu diodu na mom kineskom coperu kada sam ga kupusao pa sam istrazivao sta je i došao do podatka da je to dioda za neutral. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
Pre 2 sati, dado_bojanic je napisao:

Motor nema paljenje preko kvacila. Takodje nije povezan sa nozicom ali privericu čim svratim kod kolege. Ja sam razmišljao da tu stavim 1N5401

Nisi razumeo, ne pali na kvačilo, nego prekidač kvačila bajpasuje ovu diodu neutrala, pa možeš da upališ - na taster gde se inače pali. 

Može 1N5401. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Sremski Karlovci
  • Motocikl: Yamaha Virago 535

Razumem ja da se ne pali preko kvacila, ono što sam hteo reci je da nema potrebe da se kvačilo stisne da bi se motor upalio. Uzimam danas 1N5401 i stavljam, a onda se bacam na zamenu izgorelih zica, stavljanje osigurača koje ovaj motor nema i to je to. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja