Jump to content

Moto Zajednica

Bi-Led

Recommended Posts

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

Led sijalice, same po sebi nemaju neku specijalnu funkciju ukoliko nemaju projektor.
E sada, obzirom da tragam za funkcionalnim svetlima razmisljao sam o ugradnji xenona (bi-xenona), itd.
 
Tu bih imao komplikaciju na tehnickom, tj morao bih svake god da ih vadim napolje, jos ako policija zaustavi, mogu da posalju na vandredni tehnicki.
 
Naleteh, sasvim slucajno, kod alije bi-led sa projektorom, pa me zanima vase misljenje u vezi istog.
 
Da li neko ima iskustva/savet.
 
U pitanju je plug and pray koncept H4 sa projektorom.
 
 

H0f3a6a371a584e6db691df6d636041dde.jpg&key=f99e6d4a60c2e3581f9f919987c801c04641925243e88e3513c5ad52b21c0d1f

S.CLICK.ALIEXPRESS.COM  
 
Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 46 minuta, m.milivojevic je napisao:

 

Led sijalice, same po sebi nemaju neku specijalnu funkciju ukoliko nemaju projektor.

E sada, obzirom da tragam za funkcionalnim svetlima razmisljao sam o ugradnji xenona (bi-xenona), itd.

 

Tu bih imao komplikaciju na tehnickom, tj morao bih svake god da ih vadim napolje, jos ako policija zaustavi, mogu da posalju na vandredni tehnicki.

 

Naleteh, sasvim slucajno, kod alije na vi-led sa projektorom, pa me zanima vase misljenje h vezi istog.

 

Da li neko ima iskustva/savet.

 

U pitanju je plug and pray koncept H4 sa projektorom.

 

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Mislim da je projektor jedino ispravno rešenje za zamenu H4 sijalice (bilo za xenon, bilo za led), jer klasičan far neće moći ispravno da usmeri svetlo i po tom osnovu ovo bi trebalo da bude dobro.

Međutim, ono što nije dobro  kod ovog što nude je tempertura svetlosti od 6.500K, što je suviše plavičasto (i što ćeš da imaš problema i na tehničkom i sa policijom, a i na putu, jer će saobraćajni znaci da ti blješte kao kad gledaš dok variš, a ujedno ćeš u lošim meteo uslovima da imaš slabu vidljivost). Temperatura svetlosti ne bi trebala da bude preko 4.300K.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

@zika56 Pa da. I ja sam istog misljenja.

Led bez projektora je katastrofa. Rasipa snop, em sto ne vidis, em sto zaslepljujes druge.

 

Iskreno nisam obratio paznju na kelvine. Vise sam gledao koncept, bi-led sa projektorom i H4 adapterom, kako bih sto manje izmena imao.

 

Ovde fakticki samo izvadim moju H4 i zabodem ovu.

 

E da, imao bih cimanje, da sa vezicama pricvrstim visak kabla.

 

Nadjoh neke od 5k kelvina i 5k5.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Ja imam projektore za H7 sijalicu koji isto imaju kratko i dugo svetlo i za sada koristim u njima klasične halogenke, a planiram da ubacim LED H7 sa XHP70 čipom (koji već ima i neko sočivo na sebi radi boljeg usmeravanja svetla).

U svakom slučaju tražim temperaturu 4.300K, jer sam imao ranije na transalpu xenon od 5.000K i to je bilo vrlo loše na putu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Vidis da se dobije neki filmic sto skida na 4500k, inace ovo ti je super resenje jer imas plasticni far koji nije reljefan (prednji deo) pa je ucinak 100% :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25
Samde cu ti reknem a ti kako os..... to sto si gore okacio ne da valja, nemoj bacati novce.


Dankeschön.

A sta da turim?
Bas me hvata jeza kad vozim po noci.
Jbg, vidi se, al ne onako kako ja hocu...



Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Bi xenon socivo + xenon h1 4300k. Mozes da ih napravis da rade oba u isto vreme i dugo da bude u isto vreme na oba fara. Ne znam da li moze da prodje tehnicki, ali moze da se prepravi za tehnicki. To ce da ti svetli kao da imas reflektore ispred sebe,a neces da zaslepljujes,ali ce i da kosta vise...

 

Edit: nasao sam sliku kako izgleda kratko svetlo sa jednim projektorom

 

20191120_234042.thumb.jpg.037a842fbc3c5f153dfe96d093490660.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250 S

Potvrđujem za xenone da je to vrhunska stvar. Ja sam na prethodnom motoru imao morimoto projektore sa bi xenon sijalicama i to nije normalno kako se vidi. Imao sam ih 3 godine i za to vreme mi niko nije blicnuo da mu smetaju. Najbolja investicija koju sam mogao da platim. Oko 150ak evra me to koštalo . Imam iste takve i na autu i kad trebam na duši put da idem kolima uvek se pre odlučim da krenem noću jer nikakvih problema nemam u vožnji eto se svetala tice.

Meni je i na motoru i na kolima 6k kelvina sijalica i ne primećujem to što zika kaže da je lošije svetlo ni po kiši ni po suvom...

E sada mana svega toga su govnari na tehničkim pregledima. To za sada još negde prolazi ali opet moraš da juriš tehnički gde prolazi ali samo je pitanje trenutka kada neće proći nigde. Još jedna od mana nasih zakona jer nije bitno da li je meni originalan far i svetlo nego kako to svetli a vecina tehničkih imaju uslove da mere to ali to ne rade. Pa ja sa dobro ugrađenim xenonom i projektom nikome ne smetam za razliku od velikog broja razlupanih puntica i golfova sa fabričkim ili kineskim farovima koji svetle nebom pod oblake ali jebiga,ono imaju fabrički predviđenu halogenu sijalicu i oni prolaze. Tako da samo zbog toga nisam ugradio ksenon na novi motor jer ne mogu vise da se nerviram oko toga ali da je vrhunska stvar jeste pa ko ima strpljenja da svake godine pred tehnički menja sijalicu (potrebno je samo zameniti sijalicu i skiniti balast a projektor,bar za sada, nije problem što je u faru ) moja topla preporuka za takvu investiciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 3 sati, tatkonadzeja je napisao:

Ja sam na prethodnom motoru imao morimoto projektore sa bi xenon sijalicama i to nije normalno kako se vidi. Imao sam ih 3 godine i za to vreme mi niko nije blicnuo da mu smetaju. Najbolja investicija koju sam mogao da platim. Oko 150ak evra me to koštalo .

Ovo mi je nesto mala cifra za originalne Morimoto projektore. Ako si kupio kod nas, znaj da to nije original zasigurno.

Sve sto se vidi sa gornje slike je naruceno sa zvanicnog sajta Morimota gde se ujedno mogu videti cene.

 

moj ex at imao je dva fara, jedan za oboreno drugi za dugo svetlo, fabricko stanje

DSC-0570.jpg

 

ondak sam ubacio kineski Morimoto (mislim da je bilo pre 8,9god)

DSC9183.jpg

 

Kineski Morimoto svetli dobro, odusevljen sam bio kako radi posao. Problema u saobracaju nisam imao jer sam po ugradnji odmah podesio visinu snopa na regloskopu.

Jedino sto se moji kineski sa originalnim Morimoto projektorima ne mogu porediti i po svemu sudeci, preko zime moz'se desi da cu opet imati zurku sa org. Bi-Led projektorima na jednom Burgeru 650..... pisacu detaljnije kad dodje na red.

 

PS. da dopunim......

 

evo kako svetli far od AA500 sa xenon sijalicom

DSC-0564-2.jpg

 

isti far sa xenon projektorom (kinez)

DSC-0553.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd - Cukarica
  • Motocikl: Stromcic
pre 50 minuta, drmilan_ je napisao:

Ja sam prosao tehnicki sa led sijalicom :stabre:

Kako rade bi ledovi? Ja ubacih neko smece jos gore sam video nego sa obincom halogenom... Daj neku sliku kako izgleda snop svetla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2379 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Cekaj taj je crkao, koristim obicnu halogenu i nista ne vidim, sad sam porucio ove € 20,33  26% Off | CNSUNNYLIGHT Car LED Headlight Bulbs All in One H7 H11 H1 880 H3 9005 9006 9012 5202 72W 8500LM H4 H13 9007 High Low Beam Lights

 kazu da su dobre i ovde na forumu i na aliju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250 S
Pre 2 sati, Satelis je napisao:

Ovo mi je nesto mala cifra za originalne Morimoto projektore. Ako si kupio kod nas, znaj da to nije original zasigurno.

Sve sto se vidi sa gornje slike je naruceno sa zvanicnog sajta Morimota gde se ujedno mogu videti cene.

Moguće i da nisu. To mi je ugradio bas dobar drug i imam poverenja u njega. Niti sam mu rekao koje ni za koliko para on je sam predlozio te morimoto i tada sam prvi put čuo od njega tako da ne verujem da bi me prevario. Dečko sa bavi time pa verovatno ima neki rabat i popust ili sta već a mislim da mi za ugradnju nije ništa ni naplatio. U svakom slučaju i da su kopije ja sam bio oduševljen svetlima a novi vlasnik motora ih koristi i dalje i opet bi ih ugradio da znam da ovi govnari neće da mi prave problem na tehničkom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Necu da gresim dusu ali gotovo da sam siguran da ti je drugar ugradio kopiju Morimoto projektora, u cenu necu da zalazim.

 

kopija......

DSC-0641-2.jpg

 

DSC-0644-2.jpg

 

DSC-0643-2.jpg

 

DSC-0501.jpg

 

DSC-0499.jpg

 

DSC-0655-2.jpg

 

original.......

DSC-9199.jpg

 

DSC-9200.jpg

 

DSC-9201.jpg

 

DSC-9202.jpg

 

DSC-9203.jpg

 

DSC-9205.jpg

 

DSC-9206.jpg

 

DSC-9207.jpg

 

DSC-9211.jpg

 

Kod originala sve ima svoje pakovanje, homologaciju, njihov zig.

Nakon radova uporedili smo njegove naspram mojih, org vs fals..... skoro pa duplo bolje je svetlelo kod njega.

 

Dalje sta bi imao reci na tu temu je to, da ne znam zasto bi ikom smetalo na teh. pregledu ovakav vid prepravke ako se sve uradi i nasteluje (sto je najbitnije) kako treba?

To kazem iz razloga sto ima mopeda koji fabricki imaju projektor u oba fara.

 

jedan takav je recimo Peugeot Geopolis

DSC-0581.jpg

 

ne znam sta ovde ima da smeta, izgleda fabrika

DSC-0652.jpg

 

DSC-0653-2.jpg

 

I za kraj jos jedna smernica, jako bitna po dugotrajnosti projektora je ta da treba napraviti/prepraviti/izmisliti dnevno svetlo.

Ima nekoliko faktora koji sjebu projektor, najveci neprijatelj je toplota unutar fara koja dolazi od same sijalice te nakon nekog vremena dodje do nepovratnog ostecenja ref. povrsine (pozuti, nagori) pa samim tim vise na drumu nemamo kvalitetno svetlo. Spolja kad pogledas ubi kako sija al na ulici/asfaltu nista.

 

Da ne bi konstantno radio projektor, potrebno je dnevno svetlo. Dnevno svetlo treba da buda jako da bi bio uocljiviji preko dana jer se projektor slabo primecuje u odnosu na dnevno svetlo.

 

prodza

DSC-0691-2.jpg

 

dnevno svetlo

DSC-0690-2.jpg

 

Vidna razlika u uocljivosti, ovde je uradjena prepravka..... gde je nekad bilo dugo svetlo tu je sad dnevno, ubacene su led sijalice.

Kad padne mrak, jednim klikom na prekidac aktivira se projektor dok se dnevno svetlo automatski gasi da ne bi smetao drugim ucesnicima u saobracaju.

 

moze biti takav slucaj ili ko voli angle eye

DSC-0007.jpg

 

+ traka 

DSC-0014.jpg

 

angle eye moze menjati boju kad s epoveze na migavac

slika je sa smanjenim intezitetom svetla jer se u ovo ne moze gledati koliko je jako

cad4028d-16da-46ad-8026-7cff8d22eeaf.jpg

 

Ima tu par varijanti pa kome kako volja, poenta je napraviti neko dnevno svetlo da ne bi bezveze radio projektor tokom dana kad nema potrebe, vise stete nego koristi.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Ljudi pomoc.
Imam stakleni far na motoru sa jednom h4 sijalicom. (diversion 600 '92). Ima li svrhe montirati projektor? Vidjam po KP projektore koji su bi ksenon i ide h1 sijalica. To znaci da namontiram projektor sijalicu, povezem i imam dugo i kratko normalno?

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Nema od toga nista, ako ga ja napravim nece to na nista da lici. Narucio sam led h4 pa kako bude bude.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Samo da kazem svije misljenje kao neko ko godinama vozi sa Duletom (Tatko na dzeja) a nemam iskustva sa ledovima i ksenonima nikad ih nisam stavljao i normalno vozim i kola i motor sa konvencionalnim halogenim sijalicama.

Konkretno Duletovi farovi su bili uzas ako vozi iza vas. bljesti neprijatno i uvek sam gledao da pravim vecu distancu da mi ne bi toliko smetao. Na kolima ista prica vozio sam jednom prilikom kratko ispred njega i smeta. Ne govorim ovo da kritijujem Duletove farove jer mi je Dule  drug i necemo se raspravljati na forumu sigurno. To govorim da bi narod imao obzira i mislio o tome da nije sam u saobracaju i da dobra vidljivost vama takvim farovima znaci losu vidljivost drugima. U ostalom desetinama godina se normalno vozilo obicnim sijalicama na fabrickim farovima i sad odjednom tolika pomama za belim i plavim svetlom.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Ja nikad ne bi eksperimentisao sa drugim svetlima samo da mi nije toliko lose svetlo fabricki.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja