Jump to content

Moto Zajednica

Kako da zamenim auto-školu?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: TDM 850, DKW RT175
1 hour ago, Rašica said:

Ovde se lepo potpiše dokument gde se jasno navodi da u slučaju pada iz bilo kog razloga, kandidat odriče prava na štetu i dužan je da nadoknadi štetu na motorciklu.

konsultuj advokate. nije sve tako jednostavno. skola koja postoji 20 godina, ima preko 20 vozila, sigurno bi se obezbedila na taj jacin da je moguce....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco

Jako je jednostavno jer sam ja promenio kada sam polagao. Odes u auto skolu kazes da zelis da promenis jer nema termina, oni ti daju papir i vrate novac. Sve se zavrsi u roku od jednog dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Bujanovac
  • Motocikl: BMW S1000RR, Yamaha R6
8 minutes ago, Mladen990 said:

Jako je jednostavno jer sam ja promenio kada sam polagao. Odes u auto skolu kazes da zelis da promenis jer nema termina, oni ti daju papir i vrate novac. Sve se zavrsi u roku od jednog dana.

Časovi koje si vozio ostaju itd.?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
Pre 2 sati, Acko017 je napisao:

Časovi koje si vozio ostaju itd.?

Ostaju, oni ti upišu u karton šta si odvezao i tipovanje koje si položio, tako da u novoj školi samo nastaviš. Novac moraju da ti vrate ako si platio unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: TDM 850, DKW RT175

tako je. sve sto je uradjeno ostaje tako zapisano i u potvrdama, a sto se tice vracanja novca, vracaju samo ono sto je placeno a nije odradjeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Bg-Ar
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000L, Kymco Xciting 250

Mene su prebacili u drugu skolu posle polaganja testova  jer im je inspekcija zatvorila privremeno skolu,tako da,ako mogu oni iz njihovih razloga zasto ne bi mogao ti iz bilo kojih...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013
On 20.11.2019. at 11:01, Yanco je napisao:

Kada sam želeo da polažem za A, otišao u prvu auto školu na koju sam naišao, bila je Tim. Platio uredno, a oni me zavlačili sa časovima kao da sam malo dete. Te nemaju instruktore, te nema licencu, te ovo te ono... od jula do novembra sam odvozio 3 časa. Još mi kaže kako on već ima svojih problema, ne može da se bavi time kako da mi obezbedi časove. I morao sam da odaberem onu humaniju varijantu: pozovem, kažem da mi spremi papire i vrati pare odmah. Oni tako i uradiše, i istog dana odem u drugu školu Largo, i za dve nedelje sve odvezem i položim. Još mi isti dan dao i dokumenta da izvadim vozačku, tako da sam maksimalno brzo završio.

Tako da, ne da imaš pravo, nego treba da odmah menjaš auto školu, za tvoj novac niko nema pravo da te zavlači. Ako znaju da uzmu novac (40000din za A kategoriju), neka i pruže uslugu. Uštedećeš vreme i gomilu živaca.

 

Nimalo me to ne cudi od Jasminka i Dusice (VIR). Vise nego korektni i profesionalni !!!

Kod njih su mi polagali i polozili sin (A i B) i cerka (B). Preporucujem ih svima zivima !

:takoje: :takoje: :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki zx6r
On 11/19/2019 at 12:40 PM, tibor said:

problem kod motora je sto se obula i prakticni ispit ne mogu izvoditi po vlaznom asfaltu ili kada kisa pada.

Ja sam polagao 29.12. po snegu, tako da ta priča koliko kapiram više zavisi od škole do škole.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Bujanovac
  • Motocikl: BMW S1000RR, Yamaha R6
12 hours ago, zx9r ninja said:

Ima li neko da nije promenio skolu

:)

naravski i ja sam...

koje smo mi selo, u americi mozes polagati u bugatiju od 1500 konja

Kod nas na svakom ćošku važi ona priča "daš dinar da uđeš u kolo, dva da izađeš" :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

Krenuo sam u auto skoli fest. ali su razvlacili sa prakticnom obukom cak 3 meseca, stalno su imali neke izgovore! Iako sam im u vise navrata napomenuo da nemam toliko vremena, nisu obazirali na to paznju i zavlacenje se nastavljalo. Nismo odvozali ni pola casova, shvatio sam da ce mi proci cela godina dok ne dodjem do samog polaganja, te sam odustao od fest i otisao u drugu auto skolu (Gas u Ustanickoj), gde smo za samo 2 nedelje izvozali ostale casove, izasao sam na polaganje i polozio u auto skoli Gas!
Inace, imao sam neki 2 casa uplaceno u fest, jednostavno sam rekao da hocu da se ispisem, vratili mi pare, tako da, ne moze ni jedna auto skola da Vas zavlaci i rasteze za vase novce. Da nisam to uradio na vreme, toliko bi ga razvukli, popio bih ovu probnu :(, a mozda ni do dan danas ne bih imao A vozacku da sam ostao u fest :grr: 
Sto se tice auto skole Gas, bili su i korektniji i mnogo profesionalniji (i obuka i cela prica kod njih), tople preporuke za Gas! :jee3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, blok 45
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300

Imam jedno pitanje. Da li je suzuki burgman 650 odgovarajuci motor za obuku za A? Njega sam dobio, do sad sam odvozao 2 dvocasa, na prvom sam se prosuo kad sam hteo da sidjem sa motora. Ja verujem da je motor kvalitetan, ali mi bas ne odgovara. Pretezak i glomazan za manevrisanje. Zamalo da se ponovo prospem na polukrugu. Da li da trazim drugi motor ili da se strpim jos koji dvocas?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: TDM 850, DKW RT175
11 minutes ago, djpesic said:

Imam jedno pitanje. Da li je suzuki burgman 650 odgovarajuci motor za obuku za A? Njega sam dobio, do sad sam odvozao 2 dvocasa, na prvom sam se prosuo kad sam hteo da sidjem sa motora. Ja verujem da je motor kvalitetan, ali mi bas ne odgovara. Pretezak i glomazan za manevrisanje. Zamalo da se ponovo prospem na polukrugu. Da li da trazim drugi motor ili da se strpim jos koji dvocas?

Pozdrav Djordje, nemas do sad nijednu A kategoriju, pa zameras sto ti je Burgman tezak.... Mozda je resenje bilo prvo A2 ili jos bolje A1 sobzirom da sa elektricnog bicikla ides na motocikl.... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, blok 45
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300
pre 41 minuta, tibor je napisao:

Pozdrav Djordje, nemas do sad nijednu A kategoriju, pa zameras sto ti je Burgman tezak.... Mozda je resenje bilo prvo A2 ili jos bolje A1 sobzirom da sa elektricnog bicikla ides na motocikl.... 

Ako bih hteo da se ogranicim na A1, da li vazi teorijski ispit, posto dam ga vec polozio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Не би хтео да се ограничиш на А1 никако. 

Чак и А2 се брзо "прерасте", излети нешто повољно, али је за пуну А категорију и сл. 

 

Покушај мало да се стрпиш. Ако баш не иде, евентуално да пробаш мотор да промениш, односно да не будеш на скутеру, поприлична је разлика у вожњи. 

 

Ако ни са мотором не буде ишло, онда једноставно прихватиш да то није за тебе. 

Није лако бити искрен према себи, его буде повређен, али бар остане глава на раменима. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: TDM 850, DKW RT175
13 minutes ago, djpesic said:

Ako bih hteo da se ogranicim na A1, da li vazi teorijski ispit, posto dam ga vec polozio?

Ne, opet ces ga morati polagati. To je najcesca prepreka sa kojom ne zele kandidati da se suocavaju.... Ali se eto suocavas sa mnogi gorim problemom borbe sa velikim motorom. Mozda je bolje iznova poceti A1 nego pasti sa A i stvoriti strah i odbojnost od velikih motora. O tome su trebali da te u startu posavetuju u autoskoli, ali je vecini cilj da uzmu pare kandidatu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, blok 45
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300
pre 4 minuta, tibor je napisao:

Ne, opet ces ga morati polagati. To je najcesca prepreka sa kojom ne zele kandidati da se suocavaju.... Ali se eto suocavas sa mnogi gorim problemom borbe sa velikim motorom. Mozda je bolje iznova poceti A1 nego pasti sa A i stvoriti strah i odbojnost od velikih motora. O tome su trebali da te u startu posavetuju u autoskoli, ali je vecini cilj da uzmu pare kandidatu. 

Sta da ti kazem. Nije me sramota da priznam da sam pogresio, a da su u autoskoli trebali da mi kazu, trebali su. Teorijski ispit nije tezak, spremi se za nedelju dana i to lagano. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6717 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Burg 650 je krmača, ima snage i nije lako vitlati ga kao početnik. Ne mora da znači da je do tebe. 

 

Prebaci se u drugu školu koja ima klasičan motocikl pa probaj. Ja iskreno mislim da će ti lakše biti na motociklu. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1398 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

@djpesicsamo vozi i ne razmisljaj o kilazi, ne nosis ga na ledjima :) nosi on sam sebe, kad krenes da gubis balans lagano dodaj gas i ispravice se sam. Nedavno sam bez ikakvog iskustva kupio skuter od 240kg, imao sam isti problem kao ti, uz malo vezbe sam prestao da razmisljam o kilazi i sad je lagan kao perce, igram se sa njime kako ja hocu.

Promenio član Sharky - Alex
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6717 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Kako da ne razmišlja o 270 kila? Pa i mi iskusni bi morali da vodimo računa kako stajemo jer kad krene da pada, šanse nema da ga zadržiš. Pogotovo ako je čovek sitnije građe ili je niži pa ne može da se osloni sa oba stopala. Istina, sa pravilnom tehnikom može i GoldWing da se vrti za rubriku ne poverovati ali do tog nivoa treba ozbiljnija obuka od one iz auto škole. 

 

Sva ta polaganja i obuke su stres, ali bar A kategorija nije nužna. Ako se čoveku okrene želudac kad vidi Burgmana, onda džabe sve.

 

@djpesic Nemoj da kolješ sebe jer je neko mislio da obučava ljude na skuteru od 270kg. Premesti se na motocikl pa polako. Ako hoćeš da polažeš kod nas u Smederevu, mogu da te uputim kod čoveka sa kojim ćeš da prođeš obuku i koji će ti zaista pokazati kako da voziš i tehnike koje treba da znaš. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, blok 45
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300

@Alekre Hvala na ponudi za Smederevo, ja sam iz Beograda pa mi bas nije zgodno da putujem na obuku van Beograda, pogotovu zbog posla. Pitacu u autoskoli sta jos imaju od motocikala za A, A2 i A1, pa cu napisati ovde za komentare.

Sto se gradje tice, imam 182cm i cca 73kg, solidno sam mrsav.

Promenio član djpesic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja