Jump to content

Moto Zajednica

Kako da zamenim auto-školu?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Bujanovac
  • Motocikl: BMW S1000RR, Yamaha R6

Na koji način bez svađe i rasprave može neko promeniti auto-školu?

Recimo položite test, izvozite sve časove, ali i nakon par meseci nema termina za polaganje vožnje? Ranije je bila fora da trenutna auto-škola mora da vam da potvrdu da ste izvozali sve časove, dok se danas sve to nalazi online?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: TDM 850, DKW RT175

dosta je kompleksnija stvar danas po tom pitanju... pitanje je da li su izmirene obaveze prema toj skoli? da, mozes i ti kuci odstampati te potvrde sa neta, ulogujes se u svoj nalog i odstampas sve potvrde i nosis njima na pecat i potpis, ali vodi racuna, ja volim da kazem da si "roba koja nikom ne treba" :) ima skola koje nece da prime takve kandidate, jer zbog tebe koji ces platiti samo izlazak na ispit, oni moraju da izguraju sa spiska nekog ko je platio 70.000... a to niko ne zeli

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Ja sam imao istu ideju kad sam polagao i navodno je samo trebala autoškola da mi da onaj karton sa evidencijom časova. Zašto nisam promenio? Pa nisam našao ni jednu autoškolu gde je bilo mesta za polaganje. Mislim da sam čekao od prve polovine aprila do 22. jula.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Bujanovac
  • Motocikl: BMW S1000RR, Yamaha R6

Ja sam čuo da je nepisano pravilo da čak i kada ste izvozili sve časove morate da uplatite makar par dodatnih časova za vožnju u toj drugoj, inače ja čekam od  aprila, mnogo je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: TDM 850, DKW RT175
28 minutes ago, Acko017 said:

Ja sam čuo da je nepisano pravilo da čak i kada ste izvozili sve časove morate da uplatite makar par dodatnih časova za vožnju u toj drugoj, inače ja čekam od  aprila, mnogo je.

i ja imam uslov od 10 casova, pa tek te onda smatram mojim kandidatom. ali se opet ceka...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Bujanovac
  • Motocikl: BMW S1000RR, Yamaha R6
10 minutes ago, tibor said:

i ja imam uslov od 10 casova, pa tek te onda smatram mojim kandidatom. ali se opet ceka...

Koliko se čeka? Pitam za A kategoriju :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: Lion
  • Motocikl: NC700xd

Ja sam imao problem sa auto školom "Talija", završio sam obuku u junu, a čekao sam na polaganje do septembra, a svaki put kada pozovem dobijem odgovor "za 15 dana" na kraju sam odlučio da se ispišem. 

Lepo otišao tamo rekao da želim svoja dokumenta i sačekao da oni završe sa pričom kako to ne treba da radim, onda sam ponovio zašto sam došao, oni lepo izdali meni moja dokumenta i dali novac koji sam dao za polaganje.

Otišao sa tim papirima u drugu auto školu, predao papire uzeo 2 dodatna časa da bih se upoznao sa motorm, jer je u prvoj skoli bila aprilia mana koja je automatik, a u ovoj drugoj je bila yamaha diversion 600 manuelni.

Izašao na polaganje, položio iz prve i rešeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Bujanovac
  • Motocikl: BMW S1000RR, Yamaha R6
11 minutes ago, Rašica said:

Ja sam imao problem sa auto školom "Talija", završio sam obuku u junu, a čekao sam na polaganje do septembra, a svaki put kada pozovem dobijem odgovor "za 15 dana" na kraju sam odlučio da se ispišem. 

Lepo otišao tamo rekao da želim svoja dokumenta i sačekao da oni završe sa pričom kako to ne treba da radim, onda sam ponovio zašto sam došao, oni lepo izdali meni moja dokumenta i dali novac koji sam dao za polaganje.

Otišao sa tim papirima u drugu auto školu, predao papire uzeo 2 dodatna časa da bih se upoznao sa motorm, jer je u prvoj skoli bila aprilia mana koja je automatik, a u ovoj drugoj je bila yamaha diversion 600 manuelni.

Izašao na polaganje, položio iz prve i rešeno.

To je to, upravo to i meni treba, svakako da položim do nove godine, šta god da košta :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: Lion
  • Motocikl: NC700xd

Ja sam se vodio stavom "da ne dam više da me neko Z, pa koliko košta neka košta " na kraju me koštalo 3000din više, sada se kajem što nisam to uradio ranije, ne bih imao probnu dozvolu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Bujanovac
  • Motocikl: BMW S1000RR, Yamaha R6

To je tako svuda, najela se bagra pa je danas svaka škola po sistemu "ko više da". Ja sam se zeznuo što sam platio sve unapred pa mogu da me zajebavaju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: TDM 850, DKW RT175
9 hours ago, Acko017 said:

 najela se bagra pa je danas svaka škola po sistemu "ko više da"

molim te pojasni ovo jer sam vlasnim skole i osecam se prozvano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd
11 hours ago, Acko017 said:

Ja sam se zeznuo što sam platio sve unapred pa mogu da me zajebavaju

Tebra, za avansno plaćanje se odobrava rabat. Drugim rečima, ako neku uslugu ili robu plaćaš unapred, moraš dobiti i nižu cenu. Osim možda kod ovih starleta i estradnih ličnosti, mislim da je kod njih standard solarno plaćanje pre početka. 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Ja sam bio bezobrazno dosadan i svaki dan sam ih zvao, rezultat toga je da sam ukupno dve nedelje cekao na polaganje. Problem kod polaganja za motore je sto nema puno pandura koji su ovlasceni i za nadgledanje polaganja na motoru pa se naprave duge liste cekanja, mnoogo vece nego za polaganje za B.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Bujanovac
  • Motocikl: BMW S1000RR, Yamaha R6
12 minutes ago, Biker-Boy said:

Ne kapiram ovo, pa valjda kandidati treba da nauce da voze i po vlaznom asfaltu a ne samo u idealnim uslovima

na stranu to što nas uče samo da položimo ispit a ne i da naučimo da vozimo, još kad obore nekoga da bi ponovo platio da poludiš, kao da će neko da nauči za tih pola sata da vozi :na_glavi:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900
39 minutes ago, Rašica said:

Ovde važi pravilo, ako nema snega moze da se izadje na ispit za A kategoriju, bar su meni tako rekli u obe skole.

Takođe, i polagao sam po kiši, zaledio sam se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 6 sati, Marek1987 je napisao:

Takođe, i polagao sam po kiši, zaledio sam se.

 

Pre 5 sati, Biker-Boy je napisao:

Ja isto polagao na kisi, problema bez :) 

Takodje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: TDM 850, DKW RT175
15 hours ago, Rašica said:

Ovde važi pravilo, ako nema snega moze da se izadje na ispit za A kategoriju, bar su meni tako rekli u obe skole.

u novosadskom reonu je gomila slucajeva gde su kandidati bilo na obuci, bilo na ispitu, fizicki pali sa motocikla i tuzili autoskolu za telesne povrede i izlaganje opasnosti.... tuzno ali tako je, te da bi se ogradili od toga morali smo prestati... na pocetku niko nece da tuzi skolu, ali kad recimo padne, i polomi kljucnu kost, i sazna da za to moze dobiti 4.000e odmah se predomisli...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: TDM 850, DKW RT175
15 hours ago, Acko017 said:

 još kad obore nekoga da bi ponovo platio da poludiš, kao da će neko da nauči za tih pola sata da vozi :na_glavi:

pre polaganja, trebao si se raspitati za kvalitet te skole gde si polagao ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 828 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Ja kad sam polagao nije bilo cekanja. Cak sta vise zavrsio sam sve za nekih mesec dana. Stvarno su se trudili da izadju u susret sa svim. Sto se tice placanja,fleksibilnije ne moze, ja jesam platio sve odjednom ali negde na sredini obuke recimo,krenuo sam bez da sam dinar dao.
Nije sto je vlasnik clan foruma pa sad da hvalim,nego je stvarno tako.

Pritom sam u VIR otisao preko preporuke druga nisam preko foruma.

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Kada sam želeo da polažem za A, otišao u prvu auto školu na koju sam naišao, bila je Tim. Platio uredno, a oni me zavlačili sa časovima kao da sam malo dete. Te nemaju instruktore, te nema licencu, te ovo te ono... od jula do novembra sam odvozio 3 časa. Još mi kaže kako on već ima svojih problema, ne može da se bavi time kako da mi obezbedi časove. I morao sam da odaberem onu humaniju varijantu: pozovem, kažem da mi spremi papire i vrati pare odmah. Oni tako i uradiše, i istog dana odem u drugu školu Largo, i za dve nedelje sve odvezem i položim. Još mi isti dan dao i dokumenta da izvadim vozačku, tako da sam maksimalno brzo završio.

Tako da, ne da imaš pravo, nego treba da odmah menjaš auto školu, za tvoj novac niko nema pravo da te zavlači. Ako znaju da uzmu novac (40000din za A kategoriju), neka i pruže uslugu. Uštedećeš vreme i gomilu živaca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: Lion
  • Motocikl: NC700xd
Pre 6 sati, tibor je napisao:

fizicki pali sa motocikla i tuzili autoskolu za telesne povrede i izlaganje opasnosti.

Ovde se lepo potpiše dokument gde se jasno navodi da u slučaju pada iz bilo kog razloga, kandidat odriče prava na štetu i dužan je da nadoknadi štetu na motorciklu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja